عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین فصل تور برای اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا بستگی به شما و هدف شما از سفر دارد، اینکه قصد سفر به کدام کشور را دارید و  با چه هدفی به اروپا سفر می کنید. انتخاب زمان درست برای سفر تاثیر بسیار زیادی در کیفیت سفر شما و میزان لذت از سفر دارد. فرقی نمی کند اهل سفرهای لوکس باشید یا با یک کوله پشتی سفر کنید در هر صورت می بایست نکاتی را برای سفر به اروپا در نظر بگیرید. در این مقاله شما را با بهترین زمان سفر به اروپا و نکاتی مهم برای سفر به کشورهای این قاره سرسبز آشنا می کنیم.

The best tour season for Europe

قبل از سفر به اروپا میبایست پاسخ تعدادی سوال را برای خود مشخص کنید.

  1. قصد دارید به کدام کشور سفر کنید؟

اگرچه ممکن است اروپا قاره ای کوچک به نظر برسد اما تنوع آب و هوایی در آن بسیار بالاست. به عنوان مثال در ماه دسامبر کشور فنلاند را سراسر یخبندان می بینید؛ این در حالی است در کشور قبرس هوایی کاملا معتدل و مدیترانه ای را شاهد هستید.

  1. آب و هوا چقدر برای شما مهم است؟

برای تعداد بسیار زیادی از افراد دما و نوع آب وهوا بسیار مهم است. در ماه اکتبر در کشور پراگ هوا بسیار سرد است  و باران های بی وقفه کلافه کننده ممکن است برایتان آزار دهنده باشد و خاطره ای خوب از سفر به این کشور برایتان باقی نماند. اما درست در همین زمان  در و مادرید از هوای فوق العاده معتدل و مطلوب لذت خواهید برد.

باز هم همه چیز بستگی به علاقه و سبک سفر شما و آنچه که قصد دارید در سفر انجام دهید دارد.ذبه عنوان مثال من ترجیح می دهم زمانی به اروپا سفر کنم که هوا گرم و معتدل باشد اما نه بسیار گرم و سوزان! سرما و برف شدید مانع از انجام تفریحات خارج از محل اقامت می شود، مسئله ای که در سفر برای من بسیار اهمیت دارد.  از علائق من در سفر دیدن و گشت و گزار و کشف مکان ها و جاذبه های دیدنی هر کشور است. پس این طور که مشخص است من برای سفر میبایست بهار یا پاییز را انتخاب کنم اما شاید فصل زمستان و انجام فعالیت های زمستانی برای شما اولویت باشد که در این صورت بهترین زمان سفر به اروپا برایتان زمستان است.

  1. آیا تحمل جمعیت زیاد و شلوغی را دارید؟

نکته مهم این است که  شما تنها فردی که قصد سفر به اروپا در بهترین زمان را دارد نیستید، درست همانند شما سالانه میلیونها گردشگر از سرتاسر دنیا قصد گردهم آیی در فستیوالی مشخص در کشوری خاص را دارند. تصور کنید با چه جمعیتی مواجه خواهید شد! برای مثال در فصل تابستان موج سفرها به به شدت افزایش می یابد، پس اگر از شلوغی فراری هستید در تابستان به کانادا سفر نکنید.

به طور کلی شلوغترین زمان برای سفر به اروپا از ماه خرداد تا پایان مرداد است و بیشترین جمعیت را در ماه تیر در کشورهای اروپایی شاهد هستیم. اگر چه بهترین زمان از لحاظ آب وهوایی برای سفر به اروپا از خرداد تا پایان مرداد است اما در نظر داشته باشید که جمعیت بسیار زیادی از گردشگران هم مانند شما قصد سفر در بهترین ماه های سال به اروپا را دارند پس منتظر مواجه شدن با جمعیت زیادی از گردشگران باشید.

  1. چقدر می خواهید هزینه کنید؟

در فصل و ماه های محبوب برای سفر به اروپا قیمت هتل ها و اقامتگاه ها تا چند برابر بالا می رود. پس اگر اهل سفرهای اقتصادی هستید ماه های پرجمعیت و شلوغ را برای سفر به اروپا انتخاب نکنید. به نظر می رسد ماه هایی که در بین زمان های پرمتقاضی و کم طرفدار برای سفر قرار دارند ترکیبی از بهترین قیمت ها و امکانات هستند. به عنوان مثال قیمت هتل ها و به طور کلی اجناس بعد از روز کارگر کاهش می یابند. همچنین در پایان تابستان و زمانی که تعطیلات تابستانی تمام میشود و گردشگران به خانه ها و کشورهای خود باز میگردند تا کودکان خود را به مدرسه بفرستند قیمت ها در کشورهای اروپایی به دلیل کاهش تعداد توریست کاهش می بابد.

بنابراین می توان گفت شهریور ماه یکی از بهترین زمان ها برای سفر به کشورهای اروپایی است زیرا هم دمای هوا و هم قیمت ها به مطلوبترین حالت خود می رسند. از فروردین تا اواسط خرداد و از شهریو تا اواسط آبان را می توان ماه های کم مسافر به کشورهای اروپایی دانست. از امتیازات این اوقات از سال آب وهوای مطلوب، امتیاز بهره مندی از روزهای بلند و جمعیت کم می باشد.

  1. آیا قصد شرکت در فستیوال یا رویداد خاصی را دارید؟

اگر قصد حضور در فستیوال و یا رویدادی خاص دارید میبایست در زمان خودش و در زمان درست به کشور مورد نظرتان سفر کنید. برای مثال اگر می خواهید را نزدیک ببینید نمی توانید ماه جولای را برای سفر انتخاب کنید!!

برای سفر خود زمان بندی درستی داشته باشید تا از رویدادی که قصد شرکت در آن را دارید جا نمانید. بهتر است چند روز زودتر از زمان مورد نظر در مقصد حضور داشته باشید. بلیط و هتل خود را به موقع رزرو و خریداری نمایید و در نظر بگیرید که بسیاری دیگر مانند شما قصد بازدید از این رویداد را دارند و ممکن است با انکاملا درست است که می گویند زیبایی در چشم بیننده نهفته است؛ اما زمانی که شما در اروپا هستید، به هیچ وجه نمی توانید این قاره استثنایی را تحسین نکنید.

شکوه و جلال فرانسه، زندگی رویایی در ایتالیا، اسکی در برف های اتریش، دشت های شقایق بلژیک، استخر یخچال های طبیعی بلغارستان، دیوارهای طبیعی شهرهای کرواسی یا همان لوکیشن مشهور کینگز لندینگ در سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت، صخره آفرودیت در قبرس، تاکستان های زمردین جمهوری چک، فرهنگ بوهمیایی دانمارک یا علفزارهای روستایی آلمان، فرقی نمی کند به کدام یک از آن ها فکر می کنید، اروپا واقعا خارق العاده استاگر رویای بازدید از شهرهای تماشایی و زیبای اروپا را در سر می پرورانید، در این مقاله با باشید تا مناسب ترین زمان سفر خودتان را پیدا کنید. اگرچه اروپا، یک مقصد گردشگری در تمام طول سال به شمار می آید؛ اما زمان ایدئال سفر بسته به آب و هوا، هزینه و علایق شما ممکن است، متفاوت باشد. با استفاده از اطلاعاتی که در ادامه به شما ارائه می کنیم، بهترین زمان سفر به اروپا را پیدا کنید.

بهترین فصل سفر به اروپا

آب و هوای هر فصلی در اروپا، تجربه و محیطی متفاوت را به شما ارائه می کند. در کل، فصل داغ گردشگری اروپا، از اواسط ماه ژوئن تا اوت (26 خرداد تا 9 شهریور) است؛ اما باید در نظر داشته باشید که سفر در هر فصلی به اروپا، معایب و مزایای خودش را دارد.

فصل تابستان: ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت (11 خرداد تا 9 شهریور)

طبق تجربه بسیاری از مسافران، تابستان واقعا فصل فوق العاده ای برای سفر به اروپا است. اگر به دنبال سفری ماجراجویانه و جذاب به قاره سرسبز هستید، تابستان بهترین زمان سال برای بازدید به شمار می آید. خود اروپایی ها، تابستان را برای این دوست دارند که فعالیت ها و جاذبه های زیادی در انتظارشان است. در کشورهای جنوب اروپا مانند اسپانیا، ایتالیا، یونان و فرانسه، آب و هوای گرم تری را نسبت به کشورهای اروپای شمالی تجربه خواهید کرد. روزهای طولانی تر، این امکان را برای گردشگران فراهم می کند که در تمام مقاصد محبوب اروپا، به خوبی به گشت و گذار بپردازند.

تابستان، همان زمانی است که می توانید از سوئیس آفتابی یا کشور شگفتی ها دیدن کنید. اگر قصد دارید از شلوغی و هجوم گردشگران دور بمانید، به ، پایتخت فرهنگی ترکیه بروید. چنانچه به دنبال کشوری متفاوت، فرهنگی و منحصربه فرد در اروپا هستید، به مراکش سفر کنید که یکی از بهترین مقاصد تعطیلات برای زوج ها به شمار می آید. شهر مسکو، جواهر تاریخی قاره اروپا نیز هر سال تابستان، گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. یکی دیگر از مزایای سفر به اروپا در تابستان این است که تمام قاره، رنگ های زنده و شادی را به نمایش می گذارد؛ به خصوص که بازارهای محلی پر از سبزیجات و میوه های تازه می شود؛ اما به  خاطر داشته باشید که اگر از گرما فراری هستید، حتما هتلی با امکانات تهویه هوای مطبوع رزرو کنید.

فصل بهار: ماه های مارس، آوریل و می (10 اسفند تا 10 خرداد)

چارلز دیکنز در یکی از کتاب هایش می گوید:

درست یکی از روزهای ماه مارس بود که خورشید در آسمان می درخشید و نسیم خنکی نیز در هوا می وزید؛ همان زمانی که در روشنایی، تابستان و در سایه، زمستان نهفته است. بنابراین، زمانی که مردم اروپا با زمستان خداحافظی می کنند و آماده ورود بهار می شوند، گردشگران هم از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات خود در اروپا برنامه ریزی می کنند. بسیاری از مسافران مشتاق، بهار را به عنوان بهترین زمان سفر به اروپا از نظر آب و هوایی می دانند. تمام باغ ها و پارک های سراسر این قاره، پر از گل های زیبا می شوند و هوای تازه، تمام این سرزمین را فرا می گیرد.

اگر می خواهید زیباترین چشم اندازهای بهاری را ببینید، به کشورهایی چون مجارستان، هلند، سوئد یا اسلوونی سفر کنید. علاوه بر این، روزهای گرم بهاری به شما اجازه می دهند تا در فعالیت های متعددی در فضای باز شرکت کنید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که از گرما یا سرمای شدید، خوش تان نمی آید، در فصل بهار به اروپا بروید. به علاوه، غنچه  گل های وحشی، بهشتی جادویی را پیش روی عکاسان قرار می دهد.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

شاید بسیاری از گردشگران برای سفر به اروپا در فصل پاییز، شک و تردید داشته باشند؛ اما کافی است در این زمان از سال،  یک بار به شهرهای اروپایی سفر کنید و با رنگ های گرم طلایی و آسمان صاف و روح بخش روبه رو شوید که چهره این شهرها را به سرزمین عجایب تبدیل می کنند. شب های پاییزی، خنک است؛ اما مطمئن باشید که از سرما نخواهید لرزید. شما می توانید با پوشیدن یک ژاکت سبک یا شال، به گردش در شهرها بپردازید.

شک نکنید که سفر به شهرهایی چون فلورانس و رم در فصل پاییز، تبدیل به خاطره انگیزترین سفر شما خواهد شد. بهترین زمان سفر به اروپا برای ماه عسل نیز فصل پاییز است. علاوه بر این، برای لذت بردن از بارش های ملایم باران در شهر پراگ و قدم زدن در خیابان های لندن و تماشای پارک های سنگ فرش شده با برگ های زرد و نارنجی، در فصل خزان به این مناطق سفر کنید. به خاطر داشته باشید که از شهربازی  این پارک ها غافل نشوید. به غیر از دلایلی که به آن اشاره کردیم، پاییز به عنوان فصلی عالی برای تخفیف های فوق العاده به شمار می رود. پس اگر قصد صرفه جویی در هزینه های سفرتان را دارید، فصل پاییز، بهترین زمان سفر به اروپا از نظر هزینه ها است. برای آن دسته از گردشگرانی که از شلوغی متنفر هستند نیز فصلی ایدئال برای گشت و گذار در مکان های دیدنی به شمار می آید، بدون اینکه درگیر ازدحام جمعیت و ایستادن در صف هایی طولانی شوند.

فصل زمستان: ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

زمستان در اروپا همراه با جشن های متعددی است. جشن های کریسمس و سال نو در این فصل، سبب می شوند که بیشتر مردم به تزیین  مغازه ها و خانه هایشان با چراغ های رنگی و گل بپردازند. زمستان دقیقا همان فصلی است که می توانید محیط آرامش بخشی را در کشورهای اروپایی تجربه کنید و از غذاهای بسیار لذیذ و اشتهاآور لذت ببرید. بازارهای کریسمس، مملو از درخت های کریسمس، هدیه ها، شیرینی و شکلات هستند. مهم نیست هوا چقدر سرد باشد، لذت اسکی روی یخ در برج ایفل، اسکی سواری در دامنه های اتریش، تماشای شفق قطبی یا همان نورهای شمالی در ایسلند و جشن گرفتن سال نو به سبک مردم برلین، باعث می شوند که عاشق سفرهای زمستانی شوید.

بهترین زمان سفر از نظر هزینه

بی شک تصور کوله گردی در اروپا، شما را بسیار هیجان زده می کند. درست است؟ اما دقیقا در همان لحظه اول نگران می شوید که این نوع سفر، دقیقا چقدر هزینه دارد؟ بنابراین، تمام کوله گردهایی که به دنبال سفری ارزان هستند، باید از وضعیت قیمت ها در شهرهای اروپایی باخبر باشند.

اگرچه تابستان، بهترین زمان برای سفر به اروپا است؛ اما همین امر سبب می شود که قیمت ها سیر صعودی وحشتناکی بگیرد. پس اگر در طول تابستان، قصد سفر به مقاصد نزدیک به دریا را دارید، حتما از چند ماه قبل، هتل و پرواز خود را رزرو کنید. در فصل بهار و پاییز، قیمت  مکان های اقامتی و همچنین ، ارزان می شود و می توانید تور اروپا با قیمت مناسب و تورهای مناسب خانوادگی تهیه کنید..