کسب و کار ایرانیارز دیجیتال

بهترین ایردراپ ها برای کسب درآمد از دنیای ارزهای دیجیتال

اکثریت افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند، بر این باورند که برای کسب سود در بازار کریپتوکارنسی، روشی جز وجود ندارد و همواره می بایست به معامله رمزارزها مشغول باشیم.  امّا بازارهای مالی (بالاخص بازار ارزهای دیجیتال)، تحولات عظیمی را تجربه کرده و علاوه بر معامله، می توانیم از روش های دیگری هم برای کسب سود در این بازار استفاده کنیم. یکی از این روش ها که اغلب رایگان خواهد بود، نام دارد. به نقل از https://donyaye-arzdigital.com/ در ایردراپ  ارز دیجیتال، فعالان بازار این امکان را دارند که با انجام برخی کارهای از پیش  مشخص شده همانند دنبال کردن پروژه در شبکه های اجتماعی، انجام تراکنش، دعوت دوستان، یا توییت برخی پست ها و مواردی از این قبیل، در لیست افراد واجد شرایط برای دریافت ایردراپ های ارز دیجیتال قرار گیرند.

آموزش دریافت ایردراپ رایگان | ایردراپ رایگان اتریوم

 

بدون شک دریافت ارز دیجیتال رایگان، می تواند برای هر فردی جذاب باشد. با این حال برای کسب سود در این رویدادها، ابتدا نیاز داریم تا به شناخت مناسبی از مفهوم ایردراپ دست پیدا کنیم. بنابراین پیش از هرچیز، به پرسش دیگری پاسخ می دهیم:« ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟».

ایردراپ کریپتویی چیست؟

به زبان ساده، ایردراپ کریپتویی نوعی استراتژی بازاریابی است که اغلب توسط پروژه های بلاک چینی به کار گرفته می شود. در هر ایردراپ ارز دیجیتال، تیم پروژه بخشی از توکن های خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهند. این کار برای جذب اجتماع گسترده تر (به خصوص در ابتدای مسیر پروژه) مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی برای دریافت ایردراپ ها، کاربران می بایست اقداماتی چون عضویت در شبکه های اجتماعی، مینت ان اف تی یا احراز هویت را انجام دهند که اغلب به صورت رایگان قابل انجام خواهند بود. البته که گاهی هم برای شرکت در ایردراپ، کاربران نیاز دارند تا هزینه ای جزئی را پرداخت کنند. امّا هدف از برگزاری ایرداپ چیست؟ هدف برگزاری ایردراپ را می توان در گسترش اجتماع کاربران و افزایش اعتبار برند خلاصه نمود که برای اغلب پروژه ها ابزار بسیار قدرتمندی به حساب می آید.

همچنین، ایردراپ ها به شیوه های گوناگونی انجام می پذیرند. به عنوان مثال، برخی پروژه ها پیش از عرضه توکن رویداد ایردراپ خود را آغاز می کنند و اوّلین توکن های خود را در قالب ایردراپ ارز دیجیتال به کاربران اعطا می کنند.

برخی هم در ایردراپ های خود توکن شبکه را به کاربران اعطا می کنند و پروژه هایی هم هستند که یک شیوه جدید برگزاری ایردراپ را به کار می گیرند. برخی هم در حوزه فعالیت می کنند، در واقع پاداش کاربران را در قالب توکن ها غیرمثلی عرضه می کنند.

در 90درصد مواقع، ایردراپ های ارز دیجیتال موقعیت هایی نیستند که از قبل بتوان آن ها را به طور قطعی پیشبینی کرد. با این حال، مواردی چون اطلاعیه  های تیم پروژه ، نیاز پروژه به عرضه توکن و گسترش اجتماع کاربران و … می توانند احتمال برگزاری ایردراپ ارز دیجیتال را افزایش دهند.

به همین خاطر، تصمیم گرفتیم تا در ادامه پروژه هایی را مورد بررسی قرار داده ایم که از شانس برگزاری ایردراپ برخوردار هستند و احتمال بالایی وجود دارد که در ماه های آتی ایردراپی عرضه کنند.

با این حال، کاربران متامسک روش های مختلفی را مورد استفاده قرار دادند تا در صورت برگزاری ایردراپ، بتوانند توکن های رایگان را دریافت کنند. به طور کلی، بد نیست اگر اقداماتی را صورت دهیم تا با آمادگی به استقبال ایردراپ احتمالی متامسک رفته باشیم!

 • تعامل با بریج Stargate بر بستر LayerZero
 • استفاده از بریج اپتوس
 • تراکنش بر بستر بریج لیکوییدسواپ (Liquidswap)
 • ایجاد dapp یا تعامل با Dappهای موجود در پروتکل LayerZero

پروژه ویرچوال تریدر (VTR$) یک پروتکل همتا به متا (P2P) است که راه حل های مختلفی را در اختیار تریدرها و سرمایه گذاران در سراسر دنیا قرار می دهد. همچنین، توکن بومی این پروژه یعنی VTR$، به معامله گران این امکان را می دهد تا به پرداخت کارمزد و بپردازند.

این ایردراپ تا 28 فوریه سال 2023 فعال بود و کاربران می توانستند با انجام برخی فعالیت ها در گروه و کانال تلگرام این پروژه، در این ایردراپ مشارکت کنند و 10 توکن VTR$ را به صورت رایگان به عنوان پاداش دریافت کنند.

همچنین علاوه بر پاداش عضویت در رویداد، افراد این موقعیت را داشتند تا با دعوت دوستان خود (به وسیله کد ریفرال)، تا 50 توکن VTR$ را به عنوان پاداش دریافت کنند. در زمان نگارش این مطلب، هر واحد توکن VTR$ در ناحیه 0.2 دلار معامله می شود.

– ایردراپ Orbiter

اگرچه که این پروژه هنوز به طور رسمی برگزاری ایردراپ ارز دیجیتال را تایید نکرده، انتظار می رود که با توجه به عرضه توکن، این پروژه به برگزاری ایردراپ هم اقدام کند. به هر شکل به منظور آمادگی برای مشارکت در ، می توان چنین اقداماتی را در دستور کار قرار داد:

 • اتصال کیف پول به وبسایت رسمی Orbiter
 • انجام تراکنش (بریج ارزهای دیجیتال بر بستر اوربیتر + پرداخت فی شبکه)
 • عضویت در سرور دیسکورد اوربیتر
 • دنبال کردن حساب Orbiter در توییتر

هرچه کاربران تراکنش های بیشتری را انجام دهند، می توانند NFTهای ارزشمندتر و بیشتری را به دست آورند. سطوح مختلف ان اف تی های این پروژه را مشاهده می کنید.

بهترین ایردراپ های برگزارشده در سال 2023

حال که با مفهوم ایردراپ ارز دیجیتال آشنا شدیم، بد نیست اگر بهترین ایردراپ هایی که در سال 2023 شاهد برگزاری آن ها بودیم را مرور کنیم تا در صورت برگزاری، بتوانیم به دریافت آن ها بپردازیم.

ایردراپ سویی (SUI$)

همانطور که احتمالا در جریان هستید، از اواخر سال 2022، گمانه زنی های متعددی را در رابطه با ایردراپ احتمالی پروژه Sui شاهد بودیم. در واقع پس از ایردراپ موفق ، بسیاری بر این باور بودند که هم می تواند موقعیت کسب سودهای جذاب را از طریق ایردراپ فراهم کند.

با این حال، شبکه لایه اوّل سویی که در حوزه فعالیت دارد و بر بستر زبان برنامه نویسی Move توسعه  یافته، برگزاری ایردراپ را در دستور کار خود قرار نداد امّا با ارائه یک Whitelist، افرادی که در سرور دیسکورد پروژه فعالیت داشتند را در لیست افراد واجد شرایط قرار داد و این کاربران می توانستند توکن های SUI$ را با قیمت کمتر (0.03دلار) خریداری کنند.

جالب است بدانید که با عرضه نهایی این کوین، ، قیمت این ارز تا سطح 2.16 دلار هم رشد کرد. به عبارتی، اگر افراد می توانستند در وایت لیست این پروژه قرار گیرند، این موقعیت را داشتند که توکن ها را تا 70 برابرِ قیمت اوّلیه به فروش برسانند!

البته که برای قرارگیری در این لیست، کاربران نیاز داشتند تا در 3 صرافی ، یا OkEX احراز هویت خود را تکمیل کنند و محدودیت های این صرافی ها برای کاربران ایرانی، موجب شد که اکثریت ایرانیان نتوانند در لیست افراد واجد شرایط قرار گیرند. بدون شک ایردراپ بلاک چین لایه دوم یکی از مورد انتظار ترین رویدادهای کریپتویی چندین ماه اخیر به شمار می آید. این ایردراپ در 23 مارس 2023 برگزار شد و کاربرانی که 3 تا 15 امتیاز را کسب کرده بودند، به عنوان کاربران واجد شرایط شناخته می شدند.

ایردراپ سِی نتورک (SEI$)

از آغاز ماه آگوست 2023، اخبار گسترده ای در رابطه با پروژه سی نتورک (SEI) منتشر شد. همانطور که احتمالا در جریان هستید، Sei یک پروژه لایه اوّل است که از کیت توسعه  نرم افزارِ (SDK) کازماس بهره می برد و در حوزه مبادلات غیرمتمرکز فعالیت  می کند.

کاربران واجد شرایط، پاداش خود را در قالب توکن های SEI$ دریافت کردند که بسته به حجم تراکنش های بریج، ارزش آن ها بین 3 تا 10 دلار متغیر بود.

ایردراپ زی کی سینک (ZKS$)

یکی دیگر از پروژه هایی که می توان روی ایردراپ قریب الوقوع آن حساب کرد، چیزی نیست جز یکی از یعنی zkSync!

این پروتکل با هدف بهبود مقیاس پذیری و کاهش هزینه های اتریوم کار خود را آغاز کرد و برای تحقق این هدف، از تکنولوژی های zero knowledge استفاده می کند.

انجام ایردراپ ها در سال 2023

همچنین در پروژه هایی چون Sei Network، شرکت در ایردراپ با انجام اموری چون فعالیت در قراردادهای هوشمند، سفارش گذاری در بازارها و دعوت از دوستان صورت می گرفت.

شناسایی ایردراپ های سال 2023

به زبان ساده، اگر موقعیتی قطعی بود و فرصت ها همیشه در دسترس بودند، تمامی افراد می توانستند همواره در سود به سر ببرند! امّا سرعت عمل و شناسایی سریع موقعیت های سودآور، امری است که به ممارست و پیگیری های فراوان نیاز دارد. در رابطه با ایردرا پ های ارزشمند هم چنین موضوعی صادق است.

به منظور شناسایی ایردراپ های سال 2023، لازم است اقداماتی چون پیگیری شبکه های اجتماعی، اطلاعیه های وبسایت های پروژه ها و مهم تر از همه وبسایت های ایردراپ ارز دیجیتال را صورت دهیم. مراجع زیر، بهترین وبسایت های ایردراپ هستند که می توانند برای دریافت ایردراپ های سال 2023 مورد استفاده قرار گیرند:

ناگفته نماند که در مقاله ، به تفصیل در رابطه با این پلتفرم ها و ابزارهای کاربردی دیگر به گفتگو پرداخته ایم.

ویژگی های یک ایردراپ موفق

از مهم ترین ایردراپ های سال 2023 گفتیم و دانستیم که چگونه می توان این ایردراپ  ها را شناسایی نمود. با این حال، بدون شک تمامی ایردراپ ها نمی توانند انتظارات ما را برآورده کنند و به همین خاطر، پیش از مشارکت در این رویدادها، بهتر است مهم  ترین ویژگی های یک ایردراپ موفق را در ذهن داشته باشیم:

 • تعداد کاربران پروژه
 • فعالیت مستمر پروژه در شبکه های اجتماعی
 • ارزش ذاتی توکن های اکوسیستم
 • مجموع تراکنش های شبکه یا بریج
 • میزان فی مورد نیاز
 • دامنه وبسایت معتبر

به علاوه، سازوکار اغلب ایردراپ های معتبر بدین گونه است که توکن های خود را میان طیف گسترده تری از کاربران توزیع می کنند. در مقابل، برخی ایردراپ ها هستند که صرفا اقلیتی از اجتماع خود را جزو افراد مشمول دریافت ایردراپ قرار می دهند.