عمومیکسب و کار ایرانی

آیا رفتن به کیش هزینه زیادی می خواهد؟

این روزها جایگزین سفرهای خارجی ما شده است. کیش هم به خاطر تفریحات آبی و غیرآبی جذابش، هم به خاطر امکانات کاملش و هم به دلیل جذابیت طبیعی اش، یکی از زیباترین سفرهایی است که نه تنها ایرانی ها بلکه گردشگران خارجی هم می توانند داشته باشند. البته سفر به کیش الزاما گران نیست. اگر بتوانید قبل از ، هزینه سفر به کیش را خودتان در بیاورید، می توانید یک تفریح اقتصادی اما زیبا داشته باشید. در ادامه هزینه سفر به کیش را با بررسی عوامل مختلف با هم در مرور می کنیم. تمام قیمت هایی که در این متن می آید مربوط به یک روز غیر تعطیل در زمستان 1402 است.

قیمت تور کیش ۴شب و ۵ روز علی بابا | هزینه سفر به کیش با تور

 

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می کنم که نگاهی به تورهای کیش علی بابا بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

ارزانترین فصل سفر به کیش چه زمانی است؟

فصل های زمستان و پاییز ارزانترین فصل سفر به کیش هستند چون تعداد گردشگران کمتر است و قیمت ها پایین می آید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی چقدر است؟

اگر ماشینتان سالم باشد، تا جزیره کیش هزینه خاصی به جز چند باک بنزین ندارید و فقط باید 300هزار تومان عوارض ورود به جزیره کیش را بدهید.

هزینه سفر به کیش با تور چقدر است؟

قیمت تور کیش برای 3 شب بین 3میلیون و500هزار تومان تا 10 میلیون تومان است.

در ادامه هزینه سفر به کیش را با بررسی عوامل مختلف با هم مرور می کنیم.

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می کنم که نگاهی به تورهای کیش علی بابا بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

پیش از هر کاری باید وسیله حمل ونقل به کیش را انتخاب کنید. شاید بهترین و منطقی ترین وسیله، هواپیما باشد زیرا هم راه دور است و هم بخشی از مسیر رسیدن به کیش از دریا می گذرد. اگر پایتخت نشین هستید، احتمالا می دانید که پرواز تهران با بلیط ارزان کیش، هر روز انجام می شود. کافی است از قبل بلیط را بخرید تا از پروازتان مطمئن باشید. پرواز کیش از سایر شهرهای کشور نیز انجام می شود، تعداد پروازها به کیش از سایر شهرها، متفاوت است. تقریبا همه ایرلاین ها پرواز کیش را در برنامه پروازی خود دارند.

فرودگاه بین المللی کیش

قیمت بلیط کیش بازه وسیعی را در بر می گیرد. در حالت عادی و شرایط معمول کمترین قیمت بلیط هواپیما کیش (از تهران) حدود یک میلیون و 400 هزار تومان است. از سوی دیگر بالاترین قیمت بلیط هواپیما کیش در نهایت به 2 میلیون و 500 هزار تومان می رسد.

البته طبیعی است که در ایام تعطیلات قیمت بلیط پرواز کیش افزایش قابل توجهی پیدا می کند. به این ترتیب قیمت بلیط هواپیما تهران کیش رفت وبرگشت، حداقل دو میلیون و 800 هزار تومان خواهد شد. این رقم در بالاترین میزان به پنج میلیون تومان می رسد.

راهکارهایی برای خریدن بلیط ارزان کیش

ممکن است تصور کنید که بلیط هواپیمای قیمت بالایی دارد و شما از پس این قیمت برنمی آیید، کافی است با من همراه باشید تا چند راهکار برای خرید بلیط ارزان کیش به شما معرفی کنم.

اگر می خواهید بلیط پرواز کیش را با قیمت مناسب بخرید، برای سفر در تعطیلات برنامه ریزی نکنید. به دلیل تقاضای زیاد، قیمت بلیط کیش در ایام تعطیلات گران تر است.

به جای خانه تکانی به کیش بروید

در روزهای پایان سال، زمانی که همه مشغول رسیدگی به کارهای عقب مانده هستند، بلیط پرواز کیش ارزان تر از وقت های دیگر است. شما می توانید با کمی انعطاف پذیری، برنامه های تان را تغییر دهید و پیش از تعطیلات عید به کیش بروید. در واقع احتمال پیداکردن بلیط کیش ارزان قیمت در این ایام بیشتر است.

عصر سفر کنید

نه تنها بلیط پرواز کیش بلکه سایر پروازها هم عصرها ارزان تر هستند. شما با تغییر ساعت می توانید بلیط کمی ارزان تر بیابید.

چمدان تان آماده باشد

اگر جدی دنبال بلیط ارزان کیش هستید، به طور مرتب قیمت این بلیط را چک کنید. ازآنجایی که ممکن است که ناگهانی بلیط ارزان برای تاریخی نزدیک بیابید، سعی کنید از قبل آماده باشید تا به سفر برسید.

بلیط لحظه آخری کیش

حتما اصطلاح بلیط لحظه آخری را زیاد شنیده اید، برای سفر ارزان به کیش می توانید بگیرید. در این رابطه صفحه بلیط لحظه آخری را در وب سایت علی بابا ببینید.

هزینه سفر به کیش با قطار

راه دیگر برای کاهش هزینه سفر به کیش، سفر با قطار است. شما باید برای سفر با قطار به کیش، مسیر (به طور مثال) تهران تا بندرعباس را با قطار طی کنید. سپس از بندرعباس با قایق های مخصوص به کیش بروید. قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس به عوامل مختلفی نظیر نوع قطار بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت بین 300 تا 630 هزار تومان است.

از سوی دیگر از بندرعباس تا کیش را هم می توانید با قایق طی کنید. قیمت بلیط قایق این مسیر از بندر چارک تا کیش با لنج حدود 290 هزار تومان و با شناور 190 هزار تومان است. بنابراین همه هزینه سفر شما از تهران تا کیش در گران ترین حالت برای هر نفر بزرگ سال کمتر از 950 هزار تومان خواهد بود. به این ترتیب شما علاوه  بر اینکه کم تر هزینه می کنید، از سفری متفاوت و جذاب هم لذت می برید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

اگر حوصله و وقت دارید و خوش سفر هم هستید، می توانید با ماشین شخصی به کیش سفر کنید. شما مسیر تهران تا بندرعباس را با ماشین شخصی تان طی می کنید. تا اینجای سفر، اگر ماشینتان سالم باشد، به  غیر از چند باک بنزین هزینه چندانی نخواهید داشت. سپس می توانید از بندر چارک با لندی گراف درحالی که سوار ماشین خودتان هستید، عازم کیش شوید. در حال حاضر هزینه لندیگراف کیش سال 1402 معادل 2 میلیون و 400 هزار تومان به ازای هر خودرو در مسیر رفت و برگشت است. علاوه  بر این باید 300 هزار تومان هم به عنوان عوارض ورود به جزیره کیش پرداخت کنید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی واقعا به صرفه است. علاوه بر اینکه هزینه بالای بلیط هواپیما را نمی پردازید، سفری طولانی و متفاوت را نیز تجربه خواهید کرد. ضمن اینکه برای جابه جایی در جزیره کیش هم ماشین شخصی خود را دارید.

البته به جای ماشین شخصی می توانید به اجاره ماشین در کیش هم فکر کنید که البته هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. این مورد را در سفر با تور کیش نمی توانید امتحان کنید، چراکه در سفر با تور اغلب تردد شما با تور همراه است. این ماشین ها اغلب لوکس هستند و لذت سفر به جزیره را برایتان چند برابر می کنند.

هزینه اقامت در کیش

در کیش تعداد زیادی هتل وجود دارد. شما برای اقامت در این جزیره می توانید در هر یک از این هتل ها اقامت کنید. فقط بستگی دارد که کدام یک از آن ها را ترجیح می دهید. درواقع شما باید با توجه به نیازها، شرایط و بودجه تان از میان انبوه اقامتگاه ها دست به بزنید. با مطالعه آنچه در ادامه می آید، اطلاعاتی کلی درباره قیمت هتل های کیش به دست می آورید.

قیمت هتل های 5 ستاره کیش

موضوع اقامت تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش دارد. از معروف ترین و مهم ترین هتل های 5 ستاره کیش می توان به هتل کیش ترنج ، هتل داریوش، هتل بین المللی کیش و هتل شایگان اشاره کرد. این هتل ها از محسوب می شوند.

هتل های 5 ستاره کیش، به دلیل توریستی بودن منطقه، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین با اقامت در این هتل ها، از اتاق ها و سوئیت هایی بسیار راحت و لوکس، امکانات و خدمات تفریحی فراوان و متنوع و رستوران هایی شیک با غذاهایی خوشمزه لذت خواهید برد. هزینه یک شب اقامت در هتل  های 5 ستاره کیش برای هر نفر حداقل یک میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

قیمت هتل های 4 ستاره کیش

اگر دلتان می خواهد اقامتی درخشان داشته باشید اما هزینه هتلتان هم هزینه سفر به کیش را نجومی نکند، به هتل های 4 ستاره فکر کنید. هتل های 4 ستاره بخش عمده ای از امکانات هتل های 5 ستاره را دارند و در عین حال، هزینه شان عموما کمتر از آن هاست. هتل فلامینگو، هتل صدف و هتل سورینت مریم از هتل  های 4 ستاره کیش هستند که بیشتر شناخته شده اند. بعید است بتوانید با کم تراز یک میلیون تومان یک شب در هتل های 4 ستاره اقامت کنید.

قیمت هتل های 3 ستاره کیش

اقامت در هتل های سه ستاره کیش می تواند هزینه سفر کیش را خیلی پایین نگه  دارد. همان  طور که اشاره شد، استاندارد هتل ها در کیش بالاست؛ بنابراین با اقامت در هتل 3 ستاره هم به شما بد نخواهد گذشت. هزینه هر شب اقامت در هتل های 3 ستاره کیش از 770 هزار تومان شروع می شود. از هتل های 3 ستاره کیش می توان به هتل پارسیان، هتل جام جم و هتل گراند و هتل تعطیلات اشاره کرد.

قیمت هتل های 2 و 1 ستاره کیش

و درنهایت برای کم ترشدن هزینه سفر به کیش می توانید در هتل های 2 یا 1 ستاره اقامت کنید. هزینه هر شب اقامت در این هتل ها نهایتا 700 هزار تومان است.

اقامت غیرهتلی در کیش

لازم نیست برای اقامت در کیش حتما در هتل بمانید. پیشنهاد ما در این زمینه اقامت در آپارتمان ها، سوئیت ها، اقامتگاه های بومگردی، ویلاها و خانه هاست. قیمت این اقامتگاه ها به وسعت، امکانات و موقعیت مکانی آن ها بستگی دارد و می تواند تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش داشته باشد. باتوجه به ظرفیت قابل توجه این اقامتگاه، هزینه هر شب اقامت در آن ها حداقل 900 هزار تومان است.

شما در این اقامتگاه های غیرهتلی مستقل هستید و ازاین رو می توانید بسیاری از هزینه ها مانند خورد و خوراک را کاهش دهید. برای مشاهده انواع اقامتگاه های کیش می توانید به صفحه اقامتگاه ها در سایت جاباما سر بزنید.

هزینه تور کیش

اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می خواهد هیچ یک از کارهای سفر ازجمله خرید بلیط و رزرو هتل را به عهده نگیرید، می توانید تور کیش بخرید. تعداد تورهای کیش بسیار زیاد است. قیمت این تورها به مدتشان، نوع خدمات، پرواز، هتل و… بستگی دارد و می توانید با خرید تور، هزینه سفر به کیش را دقیق تر حساب کنید.

قیمت تور کیش برای 3 شب بین 3میلیون و500هزار تومان تا 10 میلیون تومان است. پیداکردن تور ارزان کیش در ایام غیرتعطیل خصوصا ماه های گرم سال، دور از انتظار نیست. برای مشاهده تورهای کیش در سایت علی بابا کنید.

هزینه غذا در کیش

وقتی به کیش، قشم یا سایر جزایر و شهرهای ساحلی سفر می کنید، غذاهای دریایی را از دست ندهید. انواع ماهی و میگوی تازه آن هم از بهترین نوعش در این جزایر پیدا می شود. بنابراین سعی کنید رستوران های کیش با غذاهای دریایی را امتحان کنید.

در هتل ها وعده صبحانه به طور رایگان سرو می شود. در نتیجه شما فقط باید هزینه ناهار و شام را بپردازید.

در کیش رستوران های زیادی وجود دارد که در آنها انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و دریایی را می یابید. کمترین قیمت برای هر پرس غذا در رستوران های کیش حدود150هزار تومان است. حال اگر بخواهید غذاهایی لذیذتر همراه با انواع نوشیدنی ، دسر و سالاد در رستوران های لوکس میل کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این رقم برای هر پرس غذا گاهی به 750 هزار تومان هم می رسد.

قیمت تاکسی در کیش

برای جابه جایی در کیش عمدتا باید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی های کیش با دو رنگ زرد و سفید متمایز می شوند.این تاکسی ها نرخ های متفاوتی دارند و مبلغی را به عنوان ورودی حساب می کنند. ورودی تاکسی ها در کیش 10هزار تومان است و هزینه مسیرهای جزیره بین 40 تا 60 هزار تومان محاسبه می شود.

اگر می خواهید هزینه حمل و نقل در کیش کم تر شود، می توانید با یک برنامه ریزی دقیق به این هدف برسید. شما می توانید مقاصد موردنظرتان را تعیین کنید و آن هایی را بیابید که نزدیک هم هستند. وقتی که تاکسی می گیرید، به یکی از این مقاصد بروید و پس از آن با پای پیاده راهی مسیر دیگری شوید که در آن نزدیکی هاست.