رایانهکسب و کار ایرانی

چرا ایکس باکس وان به اینترنت وصل نمیشه

اگر کنسول Xbox One یا Xbox Series X|S شما از هر نوعی مشکل اتصال به شبکه دارد، بهترین راه حل را برای نوع خاصی از مشکل اتصال که با آن مواجه هستید به شما معرفی می کنیم.  نکته مهم این که قبل از شروع عیب یابی اتصال خود، هرگونه هشدار یا وقفه سرویس Xbox را بررسی کنید.  در صورت مشاهده هر گونه هشدار، منتظر بمانید تا سرویس راه اندازی و اجرا شود و سپس دوباره امتحان کنید.  اگر میخواهید بدونید روی لینک بزنید

اگر ایکس باکس سری اس را به اینترنت وصل کنیم چه میشود | اگر ایکس باکس وان را به اینترنت وصل کنیم چه میشود

مشکلات اتصال به شبکه در ایکس باکس Xbox

راه حل زیر برای زمانی هست که کنسول خود را برای اولین بار وصل می کنید، در غیر این صورت به مراجعه کنید.  تنظیمات اتصال با سیم در ایکس باکس توجه برای ایجاد یک اتصال سیمی از کنسول خود به روتر، دروازه یا مودم خود، بسته به محل سخت افزار شبکه خود، ممکن است نیاز به استفاده از کابل شبکه طولانی داشته باشید.  اگر در حال اتصال سیمی به روتر یا دروازه هستید، یک سر کابل شبکه را به پورت روتر یا دروازه خود وصل کنید و سر دیگر کابل را به پشت کنسول خود وصل کنید. اگر کنسول ایکس باکس خود را مستقیماً به مودم متصل می کنید، این مراحل را دنبال کنید:

 1. یک سر کابل شبکه را به مودم خود وصل کنید.
 2. سر دیگر کابل شبکه را به پشت کنسول خود وصل کنید.
 3. با نگه داشتن دکمه پاور به مدت 5 ثانیه کنسول را خاموش کنید.
 4. سیم برق را از پشت مودم جدا کنید.
 5. پس از 1 دقیقه، مودم را دوباره به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا همه چراغ ها به حالت عادی خود برگردند.
 6. کنسول را روشن کنید.

بررسی کابل های شبکه برای اتصال ایکس باکس Xbox اگر در اتصال به شبکه با مشکلی مواجه شدید، ابتدا بررسی کنید که کابل های شبکه شما به درستی وصل شده باشند: ضمنا هر کابل شبکه ای که به روتر، دروازه یا مودم وصل شده است را به دقت بررسی کنید تا از نظر پیچ خوردگی، پوشش پلاستیکی کنده شده و سیم های در معرض یا ساییده شده باشد. در صورت مشاهده هر گونه نقص در کابل شبکه، آن را تعویض کنید.

 1. کابل شبکه را از پشت کنسول خود جدا کنید.
 2. کانکتور کابل و سوکت کنسول ایکس باکس را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها تمیز و عاری از زباله هستند.
 3. دوباره آن را به برق وصل کنید، مطمئن شوید که در جای خود کلیک می کند.
 4. کابل شبکه را به روتر، دروازه یا مودم خود دنبال کنید و آن را از برق جدا کنید.
 5. کانکتور کابل و سوکت روتر، دروازه یا مودم را بررسی کنید تا از تمیز بودن و عاری بودن آنها مطمئن شوید.
 6. کابل شبکه را دوباره به روتر، دروازه یا مودم خود وصل کنید (برای روتر یا دروازه، کابل شبکه را به پورت دیگری وصل کنید). مطمئن شوید که کابل در جای خود کلیک می کند.
 7. بررسی کنید که همه کابل های برق در روتر، دروازه یا مودم محکم قرار گرفته باشند و همه دستگاه های شبکه روشن باشند.

اگر میخواهید از اطلاع داشته باشید به آرشیو بازی های ما سر بزنید  تست اتصال شبکه

 1. دکمه آرم Xbox (دایره ای شکل) را فشار دهید تا راهنما باز شود.
 2. Profile & system > Settings > General > Network settings را انتخاب کنید.
 3. Test network connection را انتخاب کنید.

اگر تست اتصال موفقیت آمیز باشد، کنسول شما به شبکه Xbox متصل می شود. (اگر از شما خواسته شد که نرم افزار کنسول خود را به روز کنید، بله را انتخاب کنید.) تبریک، شما متصل هستید!  اگر تست اتصال موفقیت آمیز نبود، پیام خطای مناسب را در این صفحه برای عیب یابی خطای اتصال انتخاب کنید.  جهت  خرید بازی راست میتوانید به سایت ایگارا سر بزنید.  تنظیمات اتصال بی سیم در ایکس باکس برای اتصال کنسول خود به شبکه بی سیم:

 1. دکمه Xbox  را فشار دهید تا راهنما باز شود.
 2. Profile & system > Settings > General > Network settings را انتخاب کنید.
 3. Set up wireless network را انتخاب کنید.
 4. شبکه بی سیم خود را از لیست شبکه های موجود انتخاب کنید

پس از انتخاب شبکه بی سیم خود، اگر از شما خواسته شد رمز عبور شبکه بی سیم خود را وارد کنید.  نتیجه ی تحریم های مایکروسافت و ایکس باکس مخصوصاً روی گیمرهای ایرانی تاثیر خودش را گذاشته اما همیشه راهی برای دور زدن دیوارها وجود داره!

نتیجه ی تحریم ها روی مایکروسافت و ایکس باکس مخصوصاً گیمرهای ایرانی تاثیر خودش را گذاشته اما همیشه راه هایی برای دور زدن دیوارها وجود دارند ! طی مشکلی که از سال پیش بوجود آمد بنا به تحریم آیپی های ایرانی ، عدم “ساین این” اکانت در ایکس باکس مشاهده شد که برای حل این مشکل در ورود به اکانت میتوان از طریق تغییر دی ان اس از سد تحریم گذر کرد. بخش پشتیبانی گیماتو با ارائه جدیدترین روشها جهت حل کلیه ارور های شما همواره در تلاش برای دستیابی به سریعترین و ساده ترین روشها هستند .

چگونه وصل کردن ایکس باکس سری اس به اینترنت اگر تا به حال با چگونه وصل کردن ایکس باکس سری اس به اینترنت مشکل داشته اید این آموزش برای شماست تا به راحتی اینکار را انجام دهید. از آنجایی که امروزه یک مودم در خانه ی همه مردم وجود دارد، میتوانید با وصل شدن به آن مودم به انجام بازی های آنلاین بدون هیچ دردسر اضافی ای بپردازید و خود را سرگرم کنید.

✔ وصل شدن به وایفای در این مرحله آموزش وصل کردن ایکس باکس سری اس به وایفای به صورت قدم به قدم شرح شده است : ابتدا کنسولتان را روشن کنید و بعد  وارد بخش تنظیمات ( Setting ) که علامت چرخ دنده دارد در کنسولتان بشوید. سپس از منوی سمت چپ بالاترین گزینه یعنی بخش General را انتخاب نمایید تا وارد آن شوید. بعد از مرحله بالا از منوی سمت راست گزینه Network Settings را انتخاب فرمایید و وارد منوی آن بخش بشوید.

در اینجا شما وارد بخش اینترنت کنسول خودتان شده اید که کار های زیادی می توانید در آن انجام دهید ولی برای شروع وارد بخش Set Up Wireless Network بشوید. با مکث کمی کنسول شما به بررسی وایفای های اطراف میپردازد و بعد از آن شروع به نمایش آنها میکند در این مرحله شما باید وای فایی را که با اسم وای فای شما مطابقت دارد از لیست انتخاب کنید و اگر رمزی دارد آنرا وارد کنید تا کنسول شما با موفقیت به اینترنت اتصال پیدا کند! بعد از انتخاب و وارد کردن رمز اگر در نهایت پیغام It’s all good را برروی صفحه مشاهده کردید یعنی همه مراحل را به درستی انجام داده اید و هم اکنون به اینترنت متصل هستید اما اگر اروری مبنی بر عدم اتصال دریافت کردید چندین دلیل می تواند داشته باشد اما به صورت کلی با ریستارت کنسول خود و یا ریستارت مودم این مشکل برطرف می شود، همچنین از اتصال مودم خود به اینترنت اطمینان حاصل کنید.