معرفی انواع سیفون

یکی از قسمت های مهم و قابل تعویض توالت فرنگی سیفون است. سیستم سیفون توالت فرنگی نیز با پیشرفت علم تغییراتی پیدا کرده است.

به گزارش کاماپرس، وظیفه تخلیه فاضلاب، تمیز کردن و رفع بوی بد توالت فرنگی را برعهده دارد. به این صورت که با فشار دادن دکمه یا بالا کشیدن دسته آب با فشار وارد توالت فرنگی شده و به صورت چرخشی از آن تخلیه می شود و سپس مقداری آب را برای جلوگیری از بوی نامطبوع وارد لگن توالت فرنگی می کند.

در ادامه به بررسی مدل های مختلف سیفون فانتزی توالت فرنگی و مشکلات رایج آن می پردازدیم؛

دو مدل سیفون توالت فرنگی در بازار وجود دارد؛ روش کار مدل اول به این صورت است که تخلیه فاضلاب از طریق فشار آب داخل مخزن انجام می شود. نوع دوم سیفون توالت فرنگی نیز به علاوه فشار آب، از مکش نیز برای تخلیه استفاده می کند.

مشکلات سیفون توالت فرنگی

باز و بسته نشدن پیچ ها و دریچه اولین مشکل رایجی است که می تواند کل سیستم کار سیفون توالت فرنگی را مختل کند.

در زمانی که عملکرد سیفون درست انجام نمی شود باید از نظر جرم گیری نیز بررسی شود، جرم گیری سیفون کار شناور را متوقف می کند و لازم است که به صورت منظم و دوره ای سیفون توالت فرنگی از لحاظ جرم گرفتگی بررسی شود.

مهمترین مشکل توالت فرنگی مربوط به فلوتر یا شناور است، در زمانی که مخزن آب توالت فرنگی از آب پر شده باشد، شناور دستور قطع آب را صادر می کند در صورت خرابی سیفون ممکن است که آب کامل پر نشود یا بیش از حد پر و لبریز شود.

تعمیر یا تعویض؟

برای بررسی و تعمیر یا تعویض شناور سیفون توالت فرنگی باید ابتدا  زاویه بسته شدن شناور را بررسی کرد؛ اگر این کار به صورت عمود بر سطح کف مخزن سیفون توالت فرنگی انجام شود، یعنی کاملاً درست نصب شده است. پس کج یا نادرست نصب کردن شناور منجر به خرابی و ایراد در کار سیفون توالت فرنگی می شود.

در داخل سیفون یک شی توپ مانند قرار دارد که به آن توپی می گویند، اگر این وسیله در اثر جرم زیاد سوراخ شده باشد نمی تواند روی سطح آب بماند و حجم مناسب مخزن را مشخص کند در آن زمان آب کمی در مخزن وارد می شود و سیفون درست کار نمی کند.

سیفون s شکل | سیفون کاسه ای

به پخش یک فروشگاه آنلاین فروش تجهیزات بهداشتی و شیر آلات ساختمانی است، برای خرید انواع توالت فرنگی و ایرانی، انواع سیفون توالت فرنگی، شیر آلات و….. با توجه به تنوع مدل و قیمت درج شده در این مجموعه، می توان به آن مراجعه کرد و از خدمات به پخش بهره برد.

محصولات موجود در این مجموعه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند شرایط پرداخت در محل نیز برای ساکنین شهر تهران فراهم شده است. علاقه مندان برای سفارش و خرید انواع ملزومات بهداشتی و شیر آلات می توانند به وب سایت رسمی به پخش مراجعه کرده یا در شبکه های مجازی اینستاگرام، لیندکین و تلگرام فروشگاه آنلاین به پخش را پیگیری و دنبال کنند.

سیفون ها با توجه به کارکردشان در ساختمانها بسیار پرکاربرد هستند به طوری که معمولا در جاهایی که آبریز دارند مثل حمام ها و توالت ها و سینک ها و… از آنها استفاده می شود، و ما در اینجا می خواهیم برای شما عزیزان در مورد انواع سیفون سینک ظرفشویی و روشویی اطلاعاتی را بیان کنیم.

کاربرد انواع سیفون سینک و روشویی

کاربرد انواع سیفون سینک ظرفشویی و روشویی در همه جا یکی است و برای آشنایی با انواع سیفون سینک و… در ساختمان و شیوه کار کردن سیفون ها می توانید به مقاله در سایت برچسب مراجعه نمایید.

انواع سیفون سینک و روشویی معمولا از لحاظ ساختاری کمی شبیه به هم هستند اما سیفون های روشویی دارای تنوع بیشتری در شکل و ظاهر هستند، چرا که انواع سیفون سینک ظرفشویی اغلب داخل کابینت قرار می گیرد و در معرض دید افراد نیست و نیازی به طراحی و دیزاین خاصی ندارد.

عمده کارایی سیفون سینک و روشویی را می توان دراین دو مورد خلاصه کرد:

 • جلوگیری از بوی بد و گازهای فاضلاب: آبی که در لگن انواع سیفون سینک ظرفشویی و روشویی جمع شده خود مانعی قوی برای عبور جریان هوا و بوهای نامطبوع از داخل چاه فاضلاب به فضای خارج می باشد.
 • جلو گیری از ورود حشرات موذی : معمولا لوله های فاضلاب و چاه های فاضلاب زیستگاه مناسبی برای حشرات موذی مثل سوسک و… می باشد، آبی که در انواع سیفون سینک و روشویی جمع می شود مانع از ورود این جانوران به داخل منزل می شود.
  البته ممکن است گاهی حشرات موذی و بوهای نامطبوع از لاستیک بعد سیفون سینک ظرفشویی یا روشویی، یعنی از محل اتصال لوله سینک به لوله فاضلاب، به داخل ساختمان وارد شوند که باید حتما این محل به خوبی آببندی شود.

معمولا هنگام خرید راهنمای شیوه نصب انواع سیفون سینک و روشویی همراهشان می باشد که حتی اگر با مسائل لوله بازکنی و فنی آشنایی ندارید می توانید برای نصب آنها از این راهنما استفاده نمایید.
اگر به هر دلیل نتوانستید که سیفون سینک و روشویی را نصب کنید، می توانید برای این کار به سایت های خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی مراجعه کنید و اگر در تهران و در منطقه مولوی هستید می توانید به صفحه رفته یا اگر در مناطق دیگری هستید به صفحه مربوط به همان منطقه مراجعه کنید و افرادی را که متخصص در این زمینه هستند و کار خدماتی می کنند را دعوت به کار نمایید.

انواع سیفون برای سینک و روشویی

انواع سیفون سینک و روشویی از لحاظ شکل ظاهری تنوع بسیار زیادی را دارند و همین امر دسته بندی های آنها را طولانی می کند ولی در کل دو دسته بندی کلی برای انواع سیفون سینک و روشویی داریم:

 1. از لحاظ شکل ظاهری تقسیم می شوند به:
  • توکار :سیفون هایی که دیده نمی شوند و معمولا به رنگ سفید هستند و در داخل کابینت و یا پشت پایه روشویی نصب می شوند و در معرض دید نیستند که به آنها انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی هم می گویند.
  • روکار: سیفون هایی که از بیرون دیده می شوند و معمولا در سبک های امروزی کاربرد بیشتری دارند.
 2. از لحاظ تعداد لگن تقسیم می شوند به :
  1. یک لگنه : انواع سیفون سینک و روشویی معمولا یک لگنه هستند که دارای یک کاسه بزرگ یا همان سیفون قبل از ورودی فاضلاب هستند.
  2. دو لگنه: این سیفون ها چند سالی هست که به بازار آمده و بیشتر برای سینک آشپزخانه استفاده می شود که در این نوع سینک ها علاوه بر سیفونی که در سیفون های یک لگنه مشاهده می شود، سیفونی کوچکتر در ابتدای راه ورودی آنها تعبیه شده است

نحوه نگه داری و مراقبت از سیفون سینک و روشویی

 • اگر در منزل نیستید و برای چند روز یا بیشتر می خواهید به مسافرت بروید حتما از درب پوش برای ورودی انواع سیفون سینک و روشویی استفاده نمایید چرا که بعد از چند روز مخصوصا در روزهای گرم، آب این نوع سیفون ها خشک می شود و باعث می شود که سیفون کارایی خود را از دست بدهد، هم چنین می توانید از مقداری سم، برای جلو گیری از ورود حشرات موذی به داخل ورودی و اطراف ورودی استفاده کنید.
 • حتما توجه کنید انواع سیفون سینک و روشویی که به شتر گلو هم معرف هستند بخاطر زوایایی که دارند ممکن است زود به زود گیر کنند و نیاز به باز کردن لوله و سیفون داشته باشند، ولی اگر سیفون منزل تان با شست و شو هم باز نشد و در جنوب تهران هستید می توانید با و یا دیگر لوله بازکنی ها در اطراف منزل خود تماس حاصل نمایید و برای باز کردن لوله منزلتان از آنها کمک بگیرد.
 • مهترین نکته ای که باید بدانید این است که در ته سیفون ها نباید جرمی مثل دستمال کاغذی یا مواد غذایی و چیزهایی از این قبیل ته نشین شود لذا دقت کنید که در هنگام استفاده از سینک و… به خوبی آب گیرید تا چیزی در کف سیفون باقی نماند.

نکته مهمی که باید در مورد انواع سیفون سینک و روشویی بدانیم این است که رستوران ها و آشپزخانه ها امروزه می توانند از سیفون سینک چربی گیر استفاده کنند که دیگر چربی ها وارد لوله های فاضلاب این مراکز نشود و کمتر دچار گرفتگی لوله شوند.