چرا جاروشارژی روشن نمیشه

چه چیزی می تواند علت شارژ نشدن جارو شارژی باشد؟

شارژ نشدن جارو شارژی می تواند به خاطر سوختن برد، مشکل در عمر باتری یا حتی خرابی پریز باشد. برای بررسی عملکرد باتری، تست باتری و تست شارژر صورت می گیرد تا نیاز به تعویض باتری بررسی شود. می دانید که این محصولات نیز دارای گارانتی هستند پس هنگام نیاز به تعمیرات با شرکت گارانتی تماس بگیرید تا نمایندگان مجاز آن اقدام به بررسی و عیب یابی جاروی شارژی نمایند.

البته فراموش نکنید که بعضی از موضوعات توسط خود شما قابل انجام است پس خواندن مقاله این مقاله به شما توصیه می شود . تعویض باتری جارو شارژی بوش میتواند توسط خودتان انجام شود.

مواردی مانند قطع شدن برق منزل، قرار دادن جارو شارژی به صورت نامناسب روی محل شارژر، خراب شدن پایه شارژر و… نیز می توانند سبب شارژ نشدن جارو شارژی شوند پس هنگام مواجه با شارژ نشدن باتری موارد زیر را بررسی کنید:

1.      قطع بودن برق منزل

گاهی منبع برق اصلی که خانه است، قطع می شود و مشکلی در جاروی شارژی وجود ندارد پس هنگام شارژ نشدن جارو شارژی ابتدا وصل بودن جریان برق خانه را بررسی کنید سپس به سراغ پریز بروید. برای تعمیر جاروبرقی بوش از مراجع معتبر کمک بگیرید.
تست باتری جارو شارژی | تعمیر جارو شارژی بلک اند دکر

2.      خراب بودن پریز برق

پریز برق منبع ورود برق به داخل جاروی شارژی است و گاهی دچار مشکل می شود و جریان برق را به درستی منتقل نمی کند پس نمی تواند وسیله ای را که به آن متصل است، شارژ نماید. هنگامی که با شارژ نشدن جارو شارژی روبه رو شدید، باید عملکرد درست پریز برق را چک کنید. برای چک کردن پریز می توانید از فازمتر یا وسیله برقی دیگری استفاده نمایید.

3.      قرار دادن نامناسب دستگاه روی محل شارژر آن

شارژ نشدن جارو شارژی ممکن است که به علت قرار گرفتن نامناسب در مکان مخصوص خود، شارژ نشود پس حتما این مورد را بررسی کنید. دستگاه های مختلف دارای جایگاه مخصوص برای اتصال جاروی شارژی به مکان خود هستند و اگر به خوبی دستگاه به شارژر متصل نشود، قطعا شارژ نخواهد شد.

پایه به پریز برق متصل می شود پس باید از اتصال مناسب آن نیز مطمئن باشید و اگر پایه دارای دکمه ای برای روشن و خاموش کردن اتصال هست، حتما وضعیت آن را بررسی نمایید.

4.      روشن نشدن جاروی شارژی

گاهی با گرفتگی و انسداد در مسیر هوا در بخش های مخزن گرد و غبار، میله یا لوله جارو شارژی، دستگاه روشن نمی شود. در این حالت ممکن فکر کنید که دستگاه خراب شده یا باتری آن دچار مشکل شده اما با رفع این انسداد، عملکرد دستگاه به حالت قبل برمی گردد؛ البته توجه داشته باشید که این انسدادها را باید در اسرع وقت برطرف کنید زیرا می تواند سبب آسیب دائمی به دستگاه شود.

گاهی نیز باتری دستگاه تمام شده و همین موضوع سبب روشن نشدن دستگاه می شود که باید آن را دوباره شارژ کنید.

5.      خراب شدن سیم شارژر

بعضی از وقت ها، شارژ نشدن جارو شارژی به خاطر خرابی سیم شارژر است. در این حالت، سیم دچار اتصالی شده و نیاز به تعویض آن وجود دارد. گاهی یک قطعی درونی در مسیر انتقال برق بوجود می آید و بهتر است توسط یک فرد متخصص، محل قطعی پیدا شده و ترمیم شود. درصورتی که خرابی به نحوری باشد که امکان ترمیم کابل شارژ وجود نداشته باشد ، تعویض می شود .

6.      خراب شدن پایه شارژر جاروی برقی

اگر پایه شارژر خراب شود، باتری دستگاه شارژ نمی شود که نتیجه آن، کار نکردن جاروی برقی است. پس علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی می تواند به خرابی پایه شارژر آن ارتباط داشته باشد.

در نظر داشته باشید که عیب یابی و تعمیر پایه شارژر ، نیازمند ابزار دقیق الکترونیک و دانش تخصصی می باشد  و باید برای بررسی آن با تعمیرکار تماس بگیرید تا این قطعه را مورد بررسی قرار دهد و به علت آن پی ببرد. ممکن است خراب شدن برد تغذیه، قطعات روی برد، فیوز و… سبب خراب شدن پایه دستگاه شده باشد. تکنسین ، پس از عیب یابی قطعه خراب را در صورت امکان تعمیر و یا تعویض می کند تا دستگاه را به روال سابق سلامت خود بازگرداند

7.      آسیب دیدن بدنه باتری جارو شارژی

جاروی شارژی مکانی برای نگه داری باتری در خود دارد. گاهی این مکان در اثر یک ضربه محکم دچار تورفتگی شده و به باتری داخل آن آسیب وارد می شود که نتیجه آن، شارژ نشدن جارو شارژی است.

در بعضی از مدل های جاروی شارژی امکان جابه جایی باتری وجود دارد و ممکن است در این فرایند به باتری ضربه وارد شده و باتری آسیب دچار آسیب شده که نتیجه آن عدم شارژ باتری جارو شارژی باشد.

8.      خراب شدن باتری جاروی شارژی

جاروی شارژی از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند تا کارهای مربوط به نظافت را به خوبی انجام دهد. این باتری مانند بقیه باتری های مورد استفاده در دستگاه های دیگر، طول عمر خاصی داشته که به میزان استفاده از آن بستگی دارد. پس چند سال استفاده از جاروی شارژی احتمال خرابی باتری آن را افزایش می دهد.

هنگامی که باتری خراب می شود، مدت زمان نگه داری شارژ در آن کاهش می یابد؛ در واقع، کیفیت باتری کاهش یافته و نمی تواند مدت زمان زیادی با جارو به عنوان منبع تغذیه و موتور محرکه آن، همراهی کند. در این حالت معمولا تست باتری انجام می شود تا میزان سلامت باتری سنجیده شود و طبق نتیجه نسبت به تعویض باتری اقدام می شود.

برآورد عمر باتری جاروی شارژی

معمولا برای بررسی وضعیت باتری از تست سلامت باتری استفاده می شود اما به صورت کلی اطلاعاتی نیز وجود دارد که به شما درباره میزان عمر باتری اطلاع دهد:

باتری های جاروی شارژی هنگامی که 20 درصد افت عملکرد داشته باشند، دیگر قابل استفاده نیستند و باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد.

برندهای مختلفی سازنده باتری های جاروی شارژی هستند و همین موضوع در کیفیت باتری نقش دارد. با توجه به برند، باتری ها می تواند 700 تا 2000 سیکل به صورت موثر کار کنند و پس از آن نیاز به تعویض دارند؛ منظور از سیکل، یک دوره خالی شدن شارژ از 100 درصد تا 0 درصد است.

آیا امکان استفاده از جارو شارژی در برق مستقیم است؟

سوالی که بیشتر مواقع برای استفاده بیشتر از جارو شارژی پیش می آید این است که آیا در امکان استفاده از جاور در برق مستقیم است؟ باطری های جارو شارژی مدت زمان محدودی برای استفاده دارند از این رو با استفاده آن ها در برق مستقیم شاید مدت زمان بیشتری برای شما کار کند، اما بعد از مدتی به علت فشار ناشی از همیشه در برق بودن آن باطری و برد اصلی آن خراب و جاروی شما غیر قابل استفاده می شود. بهتر است از همان باطری محدود استفاده کنید تا هزینه های مضاعف برای خودتان به ارمغان نیاورید.

سخن پایانی

اگر برای تمیز کردن محیط خانه خود از جارو شارژی استفاده می کنید، ممکن است روزی با مشکل شارژ نشدن جارو شارژی روبه رو شوید. برای کاهش این احتمال، به شما توصیه می کنیم که از برندهای معتبر مثل جارو شارژی آاگ یا استفاده کنید زیرا این شرکت ها سعی می کنند کالاهای باکیفیت تولید کنند تا رضایت شما را جلب نمایند.

البته خرید خوب نیز شما را بی نیاز از آشنایی با دلایل شارژ نشدن جارو شارژی نمی کند؛ ما سعی کردیم تا موارد مهم را برای شما در یک پست جمع کنیم تا به شما در رفع این مشکل کمک کنیم. اگر نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

سوالات متداول

1.    آیا می توان در منزل جارو شارژی را تعمیر کرد؟

خیر؛ زیرا تعمیرات جارو شارژی احتیاج به فردی دارد که به تمامی قطعات آن آشنا باشد. بهتر است در صورت خرابی از نمایندگی جاروشارژی خود جهت عیب یابی و تعمیرات کمک بخواهید.

2.    باطری جارو شارژی را می توان ارتقا داد؟

شما نمی توانید باطری جارو را بیشتر از حد مجاز آن ارتقا دهید، زیرا این عمل به برد جارو فشار آورده و باعث سوختن آن می شود.

3.    یک بار باتری را اشتباه جا زدم از اون موقع درست هم جا می زنم کار نمی کند؟

در این صورت احتمال دارد خارها یا پین های باتری جارو شما شکسته باشد. برای عیب یابی دقیق تر از نمایندگی کمک بخواهید.

4.    جارو شارژیم روشن نمی شود؟

این عمل به دو دلیل اتفاق می افتد. یکی سوختگی برد اصلی جارو و دومی خرابی باتری آن است.

5.    در صورت خرابی شارژر جارو چه کاری انجام دهیم؟

برای خرید شارژر اورجینال و اصل بهتر است از طریق نمایندگی جاروشارژی خود اقدام فرمایید، در صورت استفاده از شارژر غیر اورجینال به باطری و برد اصلی جاروی خودلایل روشن نشدن جارو شارژی می  تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. مسلماً برخی از این ایرادات به مشکلات برقی دستگاه بستگی خواهد داشت. همچنین برخی نقص ها در قطعات این دستگاه نیز می تواند دلیلی بر بروز این ایراد در این دستگاه باشد. در این مقاله به بررسی علت کار نکردن جارو شارژی پرداخته و روش های تعمیر آنها را نیز مرور می کنیم. با هوم خانه همراه باشید.

کاربران گرامی؛ شما می توانید مشکلات جارو شارژی خود را با ذکر برند آن، با کارشناسان در همین صفحه به اشتراک گذاشته و پاسخ خود را دریافت کنید.

چرا جاروشارژی روشن نمی شود؟

روشن نشدن جارو شارژی، می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی از این دلایل حالت عمومی نداشته و این امکان وجود دارد که صرفا برای برخی از مدل ها رخ دهد. در ادامه مواردی شامل خرابی در موتور، آسیب دیدن دکمه روشن و خاموش، خراب شدن برد، شارژ نشدن جاروشارژی، معیوب شدن باتری و … را مورد بررسی قرار داده ایم. هریک از این دلایل می تواند مربوط به علت کار نکردن جاروشارژی و روشن نشدن آن باید که نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق دارد. شما به کمک مطالبی که در ادامه این بخش آورده شده است، می توانید اقدام به تعمیر و رفع عیب دستگاه خود نمایید.

8 علت روشن نشدن جارو شارژی

برای پیدا کردن دلایل روشن نشدن جارو شارژی، عیب یابی می تواند کمک بسیار ویژه ای به مصرف کننده کند. از این رو بهتر است ابتدا با عیب یابی مشکل را پیدا کرده و بعد به رفع آن بپردازیم. در زیر روش هایی برای عیب  یابی روشن نشدن جاروشارژی توسط تعمیرکاران نمایندگی آمده است که این موارد می توانند به شما در رفع مشکل کار نکردن جاروشارژی کمک نمایند:

  1. خراب شدن باتری
  2. تمام شدن شارژ باتری
  3. شارژ نشدن باتری
  4. خراب شدن دکمه روشن و خاموش
  5. خرابی برد الکتریکی
  6. نقص فنی در موتور دستگاه
  7. خرابی پریزر برق
  8. معیوب شدن آداپتور

در ادامه هریک از این ایرادات را به صورت جداگانه بررسی کرده و روش های برطرف کردن آنها را نیز از زبان تعمیرکار نمایندگی تعمیرات جارو شارژی مطرح خواهیم کرد.

خراب شدن باتری علت روشن نشدن جارو شارژی

از دیگر علل کار نکردن جارو شارژی می تواند خراب شدن باتری آن باشد و از آنجایی که هر باتری ممکن است پس از مدتی کار کردن ضعیف شود، پس بهتر است که به باتری دستگاه نیز توجه کرده و در صورت خرابی مشکل آن را طبق گفته های زیر برطرف سازیم.

جارو شارژی برای روشن شدن و کشیدن آشغال ها از نیروی برق موجود در باتری خود استفاده می کند. به هر دلیلی اگر باتری تضعیف شده و قدرت اولیه را نداشته باشد و یا کاملا خراب شده باشد، ممکن است جارو شارژی شما روشن نشود. در این مواقع چاره ای جز تعویض باتری جارو شارژی نخواهید داشت؛ زیرا باتری معمولاً قابلیت تعمیر را ندارد. البته به یاد داشته باشید که حتماً برای تعویض باتری جارو شارژی از باتری های فابریک و درجه 1 استفاده کنید.

تمام شدن شارژ باتری از دلایل روشن نشدن جارو شارژی

تمام شدن شارژ باتری هم علت روشن نشدن جارو شارژی است. در واقع یکی دیگر از دلایل بسیار ساده که می تواند باعث روشن نشدن جارو شارژی شما باشد، تمام شدن شارژ باتری آن است. از این رو سعی کنید قبل از اینکه برای استفاده از جارو شارژی اقدام  کنید، چند ساعت قبل آن را به شارژ متصل کرده تا از این نظر مشکلی نداشته باشید.

شارژ نشدن باتری علت کار نکردن جارو شارژی

در شرایطی ممکن است باتری دستگاه سالم باشد اما شارژر باتری به درستی کار نکند. پس شارژ نشدن باتری نیز می تواند از علل روشن نشدن جارو شارژی باشد. گاهی اوقات دلیل اینکه جارو شارژی روشن نمی شود، نبود شارژ در باتری آن است. اما شاید با خود بگویید که به تازگی دستگاه خود را به شارژر متصل کرده­اید، در این صورت ممکن است ایراد از جای دیگری باشد. به دلایل مختلف ممکن است باتری دستگاه شما شارژ نشود که در این صورت ابتدا باید نسبت به رفع آن عیب بپردازید و سپس دوباره دستگاه را شارژ و از دستگاه استفاده کنید.