عمومیکسب و کار ایرانی

شنبه چه رنگی بپوشیم؟

رنگارنگ لباس پوشیدن نه فقط در بهتر شدن روحیه خودمان مؤثر است بلکه باعث می شود در نگاه اطرافیان هم ظاهری چشم نواز و انرژی بخش داشته باشیم. اما رنگارنگ پوشیدن به این معنا نیست که بدون رعایت کردن هیچ اصول و ترتیبی، فقط از رنگ های مختلف در لباس هایمان استفاده کنیم.

بد نیست بدانیم اگر از یک رنگین کمان رنگ در لباس هایمان استفاده کنیم، تنها چیزی که از تیپ و ظاهرمان می سازیم همان چیزی است که اصطلاحا به آن می گویند شنبه یکشنبه! این هفته در خیاط خانه قرار است از روش های رعایت کردن تناسب رنگ در لباس هایمان، ست کردن رنگ ها با یکدیگر و اصول آن حرف بزنیم.

از رنگ پوست خود غافل نشوید

قبل از اینکه درباره رنگ لباسمان تصمیم بگیریم، لازم است ابتدا بدانیم با توجه به ویژگی های خودمان رفتن سراغ کدام دسته رنگ ها درست و رفتن سراغ کدام رنگ ها اشتباه است. شاید با خودتان فکر کنید هرکس می تواند هر رنگی که دوست دارد برای لباس هایش انتخاب کند، البته که انتخاب با شماست اما بد نیست بدانید این فقط سلیقه شما نیست که اهمیت دارد! اگر رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگی ندارد، حاصل انتخابتان اصلا چشم نواز نخواهد بود. حالا از کجا بفهمیم کدام رنگ برای پوست ما مناسب است؟
مثلا رنگ آبی مناسب افراد سفید و بور است. درحالی که برای افراد سفید با پوست پریده  رنگ، سرمه ای مات و سبزآبی، مناسب تر از آبی روشن است. به این ترتیب حتی شدت رنگ ها در انتخاب رنگ متناسب با پوست تان بسیار مؤثر است. برای مثال افراد پریده رنگ می توانند با استفاده از رنگ های زنده و شاد جلوه خاصی به رنگ پوست خود بدهند و برعکس با پوشیدن لباس هایی با رنگ هایی با شدت کم و ملایم، پوست خود را پریده رنگ تر به نظر برسانند.

رنگ روزهای هفته در فنگ شویی | رنگ روزهای هفته در هفت پیکر

روشن ها و تیره ها

اگر رنگ پوست شما روشن است، لباس هایی با رنگ های آبی، صورتی، سبز، ترکیب آبی و سبز، انواع بنفش ها و ارغوانی، می  توانند لباس های مناسبی برایتان باشند. سعی کنید لباس هایی با رنگ زرد و ترکیب زرد و نارنجی را در اولویت خریدتان قرار ندهید. اگر رنگ پوست شما تیره است، رنگ های قهوه ای، قهوه ای مایل به قرمز، سبز زیتونی، ترکیب سبز و آبی، زرد، نارنجی، ترکیب زرد و سبز، هلویی و ترکیب نارنجی و قرمز، می تواند برای لباس های شما مناسب باشد.

سعی کنید موقع لباس خریدن سراغ رنگ های آبی کم رنگ، صورتی کم رنگ و ارغوانی کم رنگ مایل به رنگ آبی نروید. برندهای ترکیه ای رنگ های جذابی در طراحی لباس بکار میبرند. میتوانید برای خریدی رنگارنگ خرید برند colins ترکیه با کیفیت لباس بی نظیر را تجربه کنید. اگر شما پوستی خنثی دارید، می توانیم مژده دهیم که می توانید از همه رنگ لباس های پیشنهادی دسته های بالا استفاده کنید. رنگ های زیادی هم هستند که به تمام رنگ پوست ها می آیند مانند سفید خالص یا صورتی ملایم.

رنگ های ترکیبی مثل سبزآبی و بنفش پررنگ نیز مانند رنگ های خنثی عمل کرده و بدون هیچ تأکیدی بر تن پوست تان، با آن سازگار می شوند. از آنجا که این رنگ ها بین رنگ های گرم و سرد تعادل برقرار کرده اند، می توانید با خیال راحت با هر رنگ پوستی که دارید آنها را به تن کنید. ضمن اینکه تقریبا تمام پوست ها با رنگ های قرمز روشن، صورتی روشن، آبی تیره و بنفش ظاهر خوبی پیدا می کنند. به جز رنگ پوست، رنگ موها و چشم ها هم تا حدودی در انتخاب لباس مناسب مؤثر است.

 

هر روز هفته چه رنگی بپوشید بهتر است؟

شنبه : بنفش

یک شروع عالی برای هفته کاری، اضافه کردن رنگ بنفش به شنبه شما کمک خواهد کرد هر چیز منفی را از خود دور کنید تا روز مثبتی را شروع کرده و به پایان برسانید.   روزی برای مذاکرات، برنامه ریزی هر چیز بزرگ (حتی عروسی!)، ایده ها و پیشنهادات بوده که بهتر است تمامی آنها را در  یا پلنر بنفش رنگ بنویسید تا لذت ساعت ها نوشتن و آغاز روز شنبه با دفتری خاص را داشته باشید.

یکشنبه : قرمز

رنگی درخشان و جسورانه، استفاده از این رنگ در این روز به معنی کسب و کار است و به شما کمک می کند تا شجاع تر باشید. یک روز خوب برای تکمیل وظایف مدیریتی و کمک به شما برای رسیدن به موفقیت های بزرگ یک شنبه ای است که با رنگ قرمز کامل شود. رنگ قرمز در مجموعه لوازم التحریر  کمی متفاوت است.  سبک بی نظیر و منحصر به فرد خود را به نمایش می گذارد و به اتاق کسب و کار شما ظاهری زیبا می بخشد.

دوشنبه : زرد

روزی برای درس خواندن، که نشان دهنده قدردانی از زحمات معلم بوده که خلق و خوی ما را بهبود می بخشد و ذهن را برای آغاز یادگیری باز می کند. یادداشت های خود را در دفتر پرونوت طرح زنبور وارد کنید. رنگ زرد به جلسات مطالعه شما طراوت می بخشد. همچنین می توانید برای یادداشت های کم یا زیاد دفترهای پرونوت را با تعداد برگ های متفاوت انتخاب کنید. برای یادداشت های کمتر دفتر با 40 برگ و برای یادداشت های بیشتر دفتر 100 برگ موجود است.

سه شنبه : صورتی

بهترین رنگ برای استفاده در سه شنبه رنگ صورتی بوده که علاوه بر گرفتن نتایج خوب از کارهایتان باعث می شود که دوستان و آشنایان بیشتر به شما نزدیک شوند. این رنگ که رنگ عشق و گرماست، شخصیت شما را بالا می برد .روز سه شنبه خود را با  رنگ شروع کنید تا با ظاهر بامزه آن روز بامزه ای رو داشته باشید! در صورتی که به طرح گربه علاقه ندارید  با رنگ جالب صورتی را انتخاب کنید.

چهارشنبه : سبز

چهارشنبه ها توسط سیاره عطارد اداره می شوند که نشان دهنده ثروت است و هیچ رنگی بهتر از سبز نیست. یک روز خوب برای مسافرت، شاید برای امضای یک سرمایه گذاری موفق، داشتن محصولی سبز رنگ بهترین راه برای مشاهده اثرات خوب بر روز شماست. زمانی که می خواهید یک قرارداد یا یک سرمایه گذاری را امضا کرده و به اثبات برسانید بهتر است که  خود را از برند پاپکو و به رنگ سبز انتخاب کنید تا برای شما ثروت به ارمغان بیاورد.

پنج شنبه : نارنجی

روزی برای موفقیت های بزرگ، تحت حکومت زحل و عالی برای مبارزه با نیروهای منفی است. رنگ نارنجی اغلب با موفقیت و ثروت همراه بوده که اضافه کردن این رنگ به روز پنجشنبه تلاش های شما را تشدید می کند.

جمعه : آبی

بهترین روز هفته برای گردش با دوست، مسافرت رفتن و شادی است. برای هدایت انرژی مثبت از سنگ های گرانبها و آبی رنگ استفاده کنید. همچنین می توانید هر وسیله ای که برای گردش خود نیاز دارید را درون  قرار دهید. همانطور که می دانید آبی رنگ آرامش دهنده ای بوده که اگر جمعه را با رنگ آبی آغاز کنید، آن را با آرامش نیز به پایان خواهید رساند.

 چه رنگ هایی را با هم بپوشیم؟
حتما برای شما هم پیش آمده که دقایقی جلوی کمد لباس هایتان بایستید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام رنگ لباس ها را با هم بپوشید. حتی موقع خرید لباس هم بسیاری از ما به این فکر می کنیم که کدام رنگ را انتخاب کنیم تا جورکردن آن با بقیه لباس ها یا کیف و کفشمان راحت باشد. البته که این فکرها کاملا درست و به جاست. اما برای اینکه جواب سؤالاتمان را بدانیم لازم است اصول ست کردن رنگ ها با یکدیگر را یاد بگیریم.

چرخه رنگ را یاد بگیرید
چرخه  رنگ می تواند به شما بگوید کدام رنگ ها ترکیب بهتری می سازند. ترکیب خاصی از رنگ های موجود در این چرخه که به چشم انسان ترکیب خوبی می آیند، هارمونی (هماهنگی) رنگ ها نامیده می شود.
رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب رنگ های اصلی با هم رنگ های ثانویه را می سازد. رنگ های ترکیبی (مرتبه سوم) نیز از ترکیب رنگ  اصلی با رنگ های ثانویه به وجود می آید. در این چرخه بعضی رنگ ها گرم و برخی دیگر سرد هستند. رنگ های گرم به رنگ های قرمز، نارنجی و زرد متمایل  هستند. رنگ های سرد نیز به رنگ های آبی، سبز و بنفش گرایش دارند. ترکیب کردن رنگ های گرم با یکدیگر و رنگ های سرد با هم، روش خوبی برای ایجاد هماهنگی رنگی برای افراد مبتدی است. این کار کم کم به شما کمک می کند تا بیشتر با رنگ ها احساس راحتی کنید. مشکی، سفید و خاکستری رنگ های خنثی هستند و می توانند در ست کردن لباس بسیار مفید باشند.
با افزودن رنگ سفید رنگ ها ملایم تر و روشن تر می شوند که اصطلاحا به این حالت «ته رنگ» می گویند. در مقابل با افزودن رنگ سیاه رنگ ها تیره تر یا سیرتر می شوند که به این حالت «سایه » رنگ می گویند. در نهایت هم «تُن» رنگ که با افزودن رنگ خاکستری ایجاد می شود. برای ست کردن لباس باید توجه داشت که ته رنگ، سایه  و تن رنگ با همدیگر ترکیب خوبی بسازند.

مکمل ها را ست نکنید
رنگ های مکمل در چرخه  رنگ در مقابل یکدیگر قرار می گیرند (مثلا بنفش و زرد). نگذارید نام مکمل این رنگ ها شما را فریب بدهد. این رنگ ها مکمل یکدیگرند ولی برای ترکیب لباس شما مناسب نیستند. البته اگر در ست کردن رنگ لباس فردی جسور و با اعتمادبه نفس هستید، مجبور نیستید از پوشیدن رنگ های مکمل با یکدیگر خودداری کنید. یک راه مناسب برای پوشیدن رنگ های مکمل با یکدیگر این است که یک رنگ مکمل را با رنگ ملایم تر متضادش بپوشید. به عنوان مثال ست کردن پیراهن آبی سلطنتی با شال و کفش طلایی کم رنگ (ملایم) می تواند ترکیب خوبی باشد. رنگ های مشابه در چرخه  رنگ دقیقا در کنار یکدیگر قرار دارند (مانند سبز و زرد یا قرمز و نارنجی). چون این رنگ ها به هم نزدیکند، چشم نوازترند .یک مثال خوب از ست کردن رنگ های مشابه، پیراهن قرمز مایل به نارنجی با گردنبند طلایی و کفش صورتی است. بهتر است برای ست کردن رنگ های مشابه، بیش از 3 رنگ را استفاده نکنید. در مثال بالا از 3رنگ (طلایی، قرمز و صورتی) استفاده کرده اید و بهتر است رنگ مشابه دیگری در ترکیب لباس تان نباشد.

ست کردن آسان با رنگ های خنثی
بعضی وقت ها هم ست کردن لباس ها به این راحتی نیست. گاهی وقت کافی برای استفاده از رنگ های مختلف نداریم یا حتی طبیعی است که همه رنگ ها بین لباس هایمان پیدا نشوند. اینجور وقت ها استفاده از رنگ های خنثی می تواند باعث شود راحت تر لباس هایمان را  ست کنیم، رنگ انتخابی ما جلوه  بهتری داشته باشد و ترکیب بهتری ایجاد کند. مخصوصا در انتخاب لباس های بیرون از خانه که بیشتر ما وسواس زیادی درباره آنها داریم.

استفاده از رنگ خاکستری در ست بیرون می تواند بسیار مفید باشد. می توانید شلوار خاکستری را با بلوز سفید و ژاکت آبی ترکیب کنید. رنگ سفید با بسیاری از رنگ ها ترکیب خوبی می سازد و در ست های بیرونی هم می تواند بسیار کارگشا باشد. می توان بلوز سفید را زیر ژاکت یا گرمکن هم پوشید .

از پوشیدن شلوارهای رنگی خودداری کنید. مگر اینکه یک لباس بالاتنه با رنگ خنثی داشته باشید (مثل شلوار جین قرمز با ژاکت خاکستری). با این اوصاف معمولا شلوارهای رنگی توجه را از ست لباس دور کرده و فقط روی خود متمرکز می کنند .هر رنگی درجات مختلفی دارد. ممکن است تیره یا روشن تر باشد. اگر می خواهید لباسی را ست کنید، بهتر است در ست خود از درجات مختلف رنگ های انتخابی تان استفاده کنید؛ مثلا یکی از لباس ها درجه تیره تر و دیگری درجه روشن تری داشته باشد.