عمومیکسب و کار ایرانی

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در دبی

اگر اقامت دبی دریافت کرده اید باید بدانید که برای رانندگی در دبی باید گواهینامه بگیرید و با داشتن گواهینامه بین المللی حق رانندگی در امارات را ندارید. اگر شما هم به دبی مهاجرت کرده اید یا قصد این کار را دارید، احتمالا گرفتن گواهینامه در دبی از آن دسته فعالیت هاییست که باید به فکر آن باشید. دبی، شهری پر زرق و برق در امارات متحده، به دلیل زیر ساخت های جاده ای بسیار مناسب خود مشهور است. اگر تنها یک بار به این شهر سفر کرده باشید حتما به موضوع رانندگی در این شهر فکر کرده اید. همانطور که در این کلان شهر شلوغ پشت فرمان می نشینید، آشنایی با قوانین رانندگی برای اطمینان از یک سفر ایمن و لذت بخش امری ضروری به شمار می رود.

پکیج های ویزا 724 برای خدمات اخذ گواهینامه در دبی:

 1. پکیج عادی گواهی نامه در دبی
  هزینه های دولتی و حق الزحمه: 7500 درهم
  اجازه رد شدن ندارید
  (هر آزمون را رد بشید باید 600 تا 700 درهم به صورت جداگانه هزینه کنید)
  2 تا 3 ماه زمان بر است

مترجم فارسی زبان: (1000 درهم)

 1. پکیج ویژه گواهی نامه در دبی
  هزینه های دولتی و حق الزحمه: 9500 درهم
  اجازه رد شدن دارید ( در هر آزمون که رد بشید بدون هزینه باز میتوانید دوباره آزمون شرکت کنید)
  2 تا 3 ماه زمان بر است

مترجم فارسی زبان: (1000 درهم)

 1. پکیج vip گواهی نامه در دبی
  هزینه های دولتی و حق الزحمه:21000 درهم
  قبولی در آزمون تئوری و عملی: نهایتاً 7 تا 10روز زمان میبره

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت است. برای کسب اطلاعات در این خصوص می توانید به صفحه > مراجعه بفرمایید.

قوانین رانندگی در دبی و تفاوت های آن با ایران

قبل از ورود به جاده های این شهر، آشنایی با قوانین رانندگی در دبی ضروری است. اگر در حال حاضر دارای گواهینامه رانندگی ایرانی هستید، می توانید از آن برای شش ماه اول اقامت خود در امارات استفاده کرد. پس از این مدت، باید گواهینامه در دبی را دریافت کنید. این فرآیند مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز، شرکت در کلاس های رانندگی و قبولی در آزمون های رانندگی دبی است.

اخذ گواهینامه در دبی یک فرآیند سختگیرانه و استاندارد است. رانندگان تحت یک سری آزمایشات تئوری و عملی اجباری قرار می گیرند که سطح صلاحیت آن ها را در جاده ها تضمین می کند. برعکس، رویه صدور گواهینامه در ایران شامل یک آزمون تئوری است که پس از آن یک آزمون عملی کوتاه بدون معیارهای سختگیرانه انجام می شود.

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه در دبی

قبل از شروع مراحل برای دریافت گواهینامه در دبی، داشتن یک سری شرایط خاص ضروری است. حداقل سن لازم برای اخذ گواهینامه در دبی بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است. برای وسایل نقلیه سواری حداقل سن 18 سال و برای وسایل نقلیه سنگین و موتورسیکلت 21 سال است.

برای دریافت گواهینامه در دبی علاوه بر این، رانندگان باید از نظر پزشکی مورد تایید بوده و دارای شناسنامه یا پاسپورت معتبر امارات باشند. به جای شناسنامه می توانید از ویزا یا اقامت دبی نیز استفاده کنید. علاوه بر این، آگاهی از قوانین رانندگی در دبی، علائم راهنمایی و رانندگی و مقررات بسیار مهم است و ثبت نام در یک دوره رانندگی معتبر در دبی امری ضروری به شمار می رود.

مرحله اول اخذ گواهینامه در دبی شامل آموزش های تئوری است. رانندگان ملزم به شرکت در جلسات تئوری هستند که آنها را با قوانین رانندگی در دبی، علائم جاده و آگاهی از موقعیت آشنا می کند. پس از شرکت و قبولی در آزمون های تئوری نوبت به آموزش های عملی است. مرحله آموزش عملی بخشی ضروری از فرآیند صدور گواهینامه است. این موضوع شامل کسب تجربه عملی با یک مربی رانندگی معتبر، آشنایی با رانندگی در بزرگراه، پارکینگ، تغییر خط و مانور در سناریوهای ترافیکی چالش برانگیز است.

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه پایه 1 در دبی

انواع مختلفی از گواهینامه در دبی قابل درخواست است. یکی از آن ها گواهینامه رانندگی پایه 1 است که به افراد امکان می دهد وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون و اتوبوس را برانند. اگر به دنبال شغلی در صنعت حمل و نقل هستید یا به هر دلیلی نیاز به گواهینامه رانندگی وسایل نقلیه سنگین را دارید، گرفتن گواهینامه رانندگی پایه 1 در دبی یک امر ضروری برای شماست. در ادامه مراحل اخذ گواهینامه رانندگی پایه 1 در دبی را به صورت گام به گام بیان می کنیم.

بسیار مهم است که دوره ای را انتخاب کنید که آموزش با کیفیت و مناسب ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که مهارت های لازم برای کار با وسایل نقلیه سنگین را دارید. قبل از شروع کلاس های رانندگی، مطمئن شوید که تمام مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی را آماده کرده اید. شما باید یک کپی از پاسپورت خود را همراه با ویزای اقامت معتبر، یک توصیه نامه از کارفرما، یک کپی از شناسه اماراتی () یا اقامت خود و یک گزارش آزمایش چشم از یک کلینیک ثبت شده چشم مورد تایید ارائه دهید.پس از ثبت نام و ارائه مدارک لازم باید در یک آزمون تئوری برای آشنایی با قوانین رانندگی در دبی شرکت کنید. این آزمون شامل سوالات چند گزینه ای است که درک شما از قوانین رانندگی در دبی و شیوه های رانندگی ایمن را ارزیابی می کند. پس از قبولی در آزمون تئوری، می توانید به آموزش عملی بروید.

چگونه در دبی خودروی لوکس اجاره کنیم؟

برای اجاره خودروهای لاکچری در دبی نیاز به ارائه مدارک لازم برای اجاره خودرو دبی دارید. این خودروها هم به صورت بدون راننده و هم با راننده تشریفاتی اجاره داده می شوند. در ادامه لیست کاملی از این مدارک لازم را آورده ایم که با کمک آن برای اجاره ماشین لوکس در دبی اقدام کنید.

اجاره خودروی لوکس در دبی بدون راننده

همان طور که گفته شد، شما می توانید این دسته از خودروها را به صورت بدون راننده در اختیار داشته باشید. در ادامه مدارکی که برای اینکار باید تهیه کنید و ارائه دهید، درج شده است.

افرادی که مقیم امارات نیستند بای اجاره خودروی VIP به چه مدارکی نیاز دارند؟

داشتن یک نسخه کپی از گواهینامه بین المللی

داشتن یک نسخه کپی از کارت اقامت امارات

داشتن پاسپورت امارات

داشتن ویزای امارات

پرداخت هزینه دیپوزیت (ودیعه نقدی ضمانت)

افرادی که ساکن دبی هستند برای اجاره خودروی لاکچری به چه مدارکی نیاز دارند؟

داشتن گواهینامه رانندگی امارات

داشتن یک نسخه کپی از کارت اقامت امارات

داشتن پاسپوت امارات

داشتن ویزای امارات

پرداخت هزینه دیپوزیت (ودیعه نقدی ضمانت)

هزینه های دریافت گواهینامه سواری و پایه یک در دبی

مراحل اولیه دریافت گواهینامه در دبی شامل هزینه درخواست است که معمولاً حدود 200 درهم است. پس از درخواست باید کلاس های تئوری و عملی را نیز بگذارنید. به طور متوسط، هزینه کلاس ها از 4500 درهم تا 8000 درهم متغیر است که شامل جلسات تئوری و عملی می شود. پس از اتمام ساعات آموزشی مورد نیاز و آشنایی با قوانین رانندگی در دبی، نوبت به آزمون هاست. این آزمون ها مهارت رانندگان را در کنترل وسیله نقلیه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ارزیابی می کند. هزینه این ارزیابی می تواند از 200 درهم تا 400 درهم باشد.

پس از گذراندن موفقیت آمیز ارزیابی عملی، متقاضیان برای آزمون نهایی راه به اداره راه و ترابری () مراجعه می کنند. هزینه این تست تقریباً 200 درهم است.

کل هزینه های دریافت گواهینامه در دبی رانندگی پایه 1 شامل هزینه خود درخواست، کلاس های تئوری، آموزش عملی، آزمون های دانش و آزمون نهایی جاده است. آموزشگاه های گواهینامه در دبی هزینه های متفاوتی برای این خدمات دریافت می کنند که معمولاً از 5000 درهم تا 7000 درهم متغیر است.

آزمون آمادگی جسمانی برای کلیه متقاضیان گواهینامه در دبی الزامی است. هزینه ها بسته به مرکز پزشکی انتخابی متفاوت است و از 200 درهم تا 300 درهم متغیر است. آزمایش چشم برای ارزیابی بینایی نیز هزینه کمی دارد که اغلب از 100 درهم تا 150 درهم متغیر است. علاوه بر این، افراد باید مجوز یادگیری یا کارت آموزشی را از آموزشگاه رانندگی دریافت کنند که هزینه های اضافی حدود 100 درهم را متحمل می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه در دبی

اگر شما هم قصد دریافت گواهینامه در دبی را دارید یک سری مدارک و الزامات را باید رعایت کنید. مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی شامل چند مورد می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • کارت شناسایی: کارت شناسایی امارات یک مدرک اجباری برای همه ساکنان امارات متحده عربی از جمله مهاجران است. برای دریافت گواهینامه در دبی باید کارت شناسایی معتبر امارات داشته باشید.
 • پاسپورت و ویزا: این مورد برای تمامی افراد، مخصوصا مهاجران و افرادی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند ضروری می باشد.
 • گواهی عدم اعتراض: این گواهی یک توصیه نامه از کارفرمای شماست. این گواهی نشان می دهد که کارفرمای شما یا آن شخصی که شما را حمایت مالی می کند، مخالفتی با دریافت گواهینامه شما ندارد.
 • گواهی آزمایش چشم: این گواهی یکی از مهم ترین مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی است. می توانید آن را به صورت رسمی از اداره راه و حمل و نقل دبی دریافت کنید.
 • اثبات اقامت
 • قبولی در آزمون های تئوری و عملی

اخذ گواهینامه در دبی یک فرایند نسبتا پیچیده است که با فرایندی که در ایران شاهد آن بودیم تفاوت دارد. تفاوت های خاصی بین شرایط گواهینامه های پایه یک و باقی گواهینامه ها یافت می شود و باید شرایطی مطمئن برای اخذ آن داشته باشید. همچنین مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی نیز باید به درستی رعایت شوند. در صورتی که قصد اقدام برای گواهینامه در دبی را دارید، مجموعه ما می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

رانندگی کردن یکی از مهارت های پر کاربرد در جهان امروزی می باشد و اغلب جمعیت جهان به دنبال دست یابی به گواهینامه رانندگی می باشند. گرفتن گواهینامه در دبی یکی از مهم ترین اقدامات مهاجران به امارات و کسانی که اقامت دبی را دارند، برای رانندگی در امارات متحده عربی می باشد.

گرفتن گواهینامه در دبی در مقایسه با فرآیند اخذ گواهینامه در ایران بسیار متفاوت بوده و از پیچیدگی بیشتری برخودار می باشد. به همین دلیل افراد بسیاری در جست و جوی آشنایی با روند دریافت گواهینامه رانندگی در دبی می باشند تا با آمادگی بیشتری برای آن اقدام نمایند.

در این گفتار ما به بررسی دقیق روند درخواست و نحوه گرفتن گواهینامه در دبی می پردازیم، شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در امارات را بررسی می کنیم و استثناهای موجود در این مسیر را ذکر می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با موضوعات زیر در ادامه همراه ما باشید:

رانندگی در دبی

رانندگی در دبی برای افراد غیربومی امارات متحده عربی وابسته به نوع ویزای آنها می باشد. ایرانیانی که با در این کشور اقامت دارند با داشتن گواهینامه بین المللی و استفاده از خودروهای کرایه ای می توانند در دبی و امارات متحده عربی رانندگی کنند.

دقت کنید که زمان اعتبار گواهینامه بین المللی در یک کشور مدت محدودی بین سه تا شش ماه است و افرادی که ویزای کاری داشته یا از بورسیه تحصیلی استفاده می کنند، نمی توانند مدت زمان زیادی با گواهینامه بین المللی خود رانندگی کنند.

با این توضیح ایرانیانی که ویزای کاری دبی دارند و یا با استفاده از ویزای تحصیلی در امارات اقامت دارند بایست در کلاس های آموزشی و آزمون های رانندگی این کشور شرکت کرده و سپس گواهینامه رانندگی این کشور را به دست آورند.

شرایط گرفتن گواهینامه در دبی برای دارندگان ویزای طلایی متفاوت از دیگران می باشد که ما در ادامه آن را بررسی می کنیم.