عمومیکسب و کار ایرانی

آیا سایبان فول باکس ایمن است؟

امروزه سایبان ها به یکی از کاربردی ترین تجهیزات موجود تبدیل شده اند. و دیگر تولید کنندگان سایبان به دلیل کاربردهای گسترده این تجهیزات آن ها را در انواع مختلفی می سازند. در قدیم استفاده از این سایبان ها تا به این حد گسترده نبود، اما پیشرفت های تکنولوژی باعث شده سایبان ها هم با تغییرات زیادی مواجه شوند. از کاربردی ترین انواع سایبان، سایبان های فول باکس هستند.

Can the full box canopy be coordinated with other equipment?

این سایبان ها به تازگی تولید و به بازار عرضه می شوند؛ به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان در مورد ایمنی و مقاومت این مدل سایبان ها کنجکاو بوده و نسبت به آن اطمینان کافی ندارد. ما هم در این مطلب تصمیم گرفته ایم که در این رابطه اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ پس اگر می خواهید بدانید سایبان های فول باکس ایمن هستند یا خیر در ادامه این مطلب همراه ما باشید!

تاریخچه پیدایش سایبان ها

پیش از آنکه در مورد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، باید بگوییم سایبان ها حتی در تمدن های باستان هم به چشم می خوردند. این تجهیزات برای اولین بار در سوریه و مصرباستان دیده شدند. در آن زمان ها سایبان ها تنها به منظور ایجاد سایه در تجمعاتی که شاهان و شاهزادگان در آن حضور داشتند برای فراهم کردن آسایش آن ها مورد استفاده قرار می گرفتند.

اما با این حال بعد از مدتی این تجهیزات در کوچه و خیابان ها هم دیده می شدند و از آن ها به عنوان پوششی برای ایجاد غرفه ها استفاده می کردند. به مرور سایبان ها از مصر و سوریه به نقاط دیگر جهان مانند منطقه خاورمیانه، آسیای شرقی و اروپا راه یافتند.

در پیشرفت سایبان ها صنعتی شدن اروپا نقش زیادی داشت؛ پس از رخ داد انقلاب صنعتی در قاره سبز در زمینه های مختلف تحولات وسیعی پدید آمد. در این بین سایبان ها هم از این تغییرات مصون نمانده و پیشرفت های زیادی داشتند.

با آغاز انقلاب صنعتی در قاره سبز، تولید کنندگان به جای استفاده از متریال هایی مانند چوب و حصیر از متریال های مستحکم تری برای ساخت سایبان استفاده می کردند. آهن و فولاد جزو کاربردی ترین متریال ها در آن زمان برای ساخت سایبان ها بودند.

با پدیدار شدن تکنولوژی و الکتریستیه تغییرات و تحولات گسترده تری در زمینه ساخت سایبان ها پدید آمد و چیزی که ما امروز شاهد آن هستیم در اثر همین تکنولوژی ساخته شده است.

 

معرفی سایبان های فول باکس

سایبان های فول باکس که بیشتر افراد آن را به نام سایبان های فول کاست می شناسند نوعی سایبان متحرک هستند. در ساخت این مدل از سایبان ها از فلز آلومینیوم بسیار باکیفیتی استفاده شده  است، ضمن اینکه آلومینیوم استفاده شده در ساخت این سایبان ها کاملا فابریک بوده و مقاومت بالایی دارند.

شاید از خود بپرسید چرا نام این مدل سایبان ها، سایبان فول باکس یا فول کاست است؟ درست مانند دیگر سایبان ها ظاهر سایبان های فول باکس باعث شده نام آن ها را سایبان فول کاست بگذارند؛ چرا که در ساخت این مدل سایبان ها یک باکس تعبیه شده که می توان پوشش روی سایبان را درون آن باکس تعبیه کرد.

وجود این باکس به افزایش طول عمر مفید سایبان کمک زیادی کرده؛ چرا که می توان سایبان را در مواقع غیر ضروری جمع کرد و آن را از معرض آسیب های محیطی دور نگه داشت. مانند بسیاری از سایبان ها این مدل سایبان ها هم در دو نوع ساده و برقی تولید می شوند، با این حال برخلاف سایبان های متحرکی مانند ، سایبان های فول باکس نوع قابل حملی نداشته و هر دو نوع آن به صورت ثابت در محیط مورد نظر نصب می شوند.

معرفی انواع سایبان های فول باکس

همانطور که اشاره کردیم، سایبان های فول باکس در دو نوع مختلف طراحی و تولید می شوند. با این حال نمی توان گفت که تنوع سایبان های فول باکس تنها در این دو نوع خلاصه می گردد؛ چرا که سایبان های فول باکس از نظر پوشش سایبان، رنگ پوشش، رنگ بدنه و متریالی که برای ساخت بدنه آن استفاده می شود، تنوع بسیار زیادی دارند.

اما به هرحال سایبان های فول باکس ساده همانطور که از نام  آن ها پیداست، ظاهر ساده ای دارند و در ساخت آن ها هم از متریال های پیشرفته ای استفاده نمی شود. این مدل سایبان ها هم متحرک بوده بااین حال برای جمع کردن آن باید از اهرمی که در جلوی سایبان تعبیه شده استفاده کرد. با حرکت دادن اهرم گفته شده به کمک نیروی مکانیکی، پوشش سایبان باز و بسته می گردد.

این درحالی است که سایبان های فول باکس برقی پیشرفته تر هستند و در ساخت آن ها از نیروی الکتریکی استفاده می شود. سایبان های فول باکس برقی به کمک موتوری که در آن ها قرار گرفته به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه باز و بسته می گردند. موتور تعبیه شده در این سایبان ها از نیروی الکتریکی تغذیه می کند و به کمک آن دیگر نیازی نیست شما از نیروی مکانیکی استفاده نمایید.

نکته ای که باید در اینجا ذکر کنیم این است که اگر به دنبال سایبان فول باکس ارزان هستید، سایبان های ساده برای شما انتخاب های مناسب تری به شمار می روند. اما اگر هزینه و قیمت فاکتور اساسی برای شما نیست، بهتر است که از سایبان های فول باکس برقی استفاده نمایید.

ویژگی ها و مزایای سایبان های فول باکس

اگر می خواهید بدانید سایبان های فول باکس واقعا ایمن هستند یا خیر، باید پیش از هرچیز با ویژگی ها و مزایای آن ها آشنا شوید. درصورت آشنایی با مزایا و ویژگی های سایبان های فول باکس خواهید فهمید که این مدل سایبان ها چه اندازه ایمن هستند.

  • همانطور که گفتیم سایبان های فول باکس از آلومینیوم های فابریک ساخته  می شوند.
  • برای ساخت پوشش سایبان از پارچه های خارجی و اسپانیایی استفاده می گردد.
  • پارچه اسپانیایی که در ساخت این سایبان استفاده می شود، ضد آب و ضد انجماد است.
  • تنوع زیادی در رنگ این مدل سایبان وجود دارد و البته برای رنگ کردن آن ها از رنگ های پودری استفاده می شود.
  • معمولا جنس پارچه ای که برای ساخت سایبان مورد استفاده قرار می گیرد به نحوی است که می توان روی آن لگو یا چیزهای دیگری چاپ کرد.
  • بازوهای اهرمی در دو طرف این سایبان قرار داده شده اند و این به استقامت بیشتر آن ها کمک می کند.
  • تعبیه موتورهای چینی و فرانسوی در این مدل سایبان ها به استقامت و نیروی سایبان ها منجر شده است.

امنیت سایبان های فول باکس چه اندازه است؟

با توجه به ویژگی های سایبان های فول باکس می توان گفت این مدل از سایبان ها بسیار ایمن هستند. سایبان های فول باکس با توجه به پارچه های اسپانیایی به کار رفته در آن ها در مقابل نفوذ رطوبت، بارش باران و برف بسیار مقاوم اند.

علاوه بر این شما می توانید مطمئن باشید که سایبان های فول باکس در مقابل طوفان و باد هم مقاومت بالایی از خود نشان می دهند؛ چرا که این مدل سایبان ها از آلومینیوم های فابریک ساخته می شوند و این متریال در برابر باد و طوفان خمیده یا شکسته نمی شود.

ضمن اینکه پوشش سایبان های فول باکس را می توان در صورت عدم نیاز درون باکس جمع کرد؛ از همین رو نسبت به دیگر سایبان ها طول عمر بالاتری دارند.

نحوه نصب سایبان های فول باکس چگونه است؟

سایبان های فول باکس به خصوص سایبان های فول باکس برقی حتما باید به کمک نصاب نصب شوند. به دلیل وجود موتور الکتریکی در این مدل سایبان ها نصبشان تخصصی است؛ چرا که باید موتور به خوبی تحت پوشش قرار بگیرد در غیر این صورت در اثر رطوبت یا تابش مستقیم نور خورشید امکان اینکه آسیبی به موتور وارد شود، وجود خواهد داشت.

اما به هرحال این مدل از سایبان ها به صورت یکطرفه نصب می شوند و در واقع برای نصب حتما باید یک دیوار در نزدیکی آن ها باشد. قسمت باکس سایبان به دیوار متصل شده و پوشش آن به صورت متحرک باز و بسته می گردد.

سایبان های فول باکس در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

با توجه به ویژگی ها گفته شده و ایمنی و مقاومت بالای این مدل از سایبان ها می توان آن ها را در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار داد. از جمله کاربری این سایبان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایبان های پاسیو

این مدل از سایبان ها را می توان به عنوان سایبان  پاسیو مورد استفاده قرار داد. پاسیو قسمتی در معماری است که آن را به دلیل توذیع نور در محیط ایجاد می کنند؛ از همین رو برای ساخت قسمت رویی آن از شیشه استفاده می شود. باتوجه به همین موضوعات برای کنترل میزان نور ورودی به محیط از طریق پاسیو یا جلوگیری از نفوذ باد و باران باید از سایبان هایی روی آن استفاده کرد.

سایبان  ماشین

یکی از بهترین مدل های ، سایبان برقی فول باکس است. استفاده از این مدل سایبان ها برای ماشین مزایای زیادی دارد. شما می توانید با کمترین هزینه یک پارکینگ اختصاصی برای ماشین های خود ایجاد نمایید.

سایبان روف گاردن

امکان استفاده از سایبان های فول باکس به عنوان سایبان های روف گاردن هم وجود دارد. روف گاردن یا باغچه پشت بامی امروزه در بسیاری از ساختمان های بلند و برج ها دیده می شود. برای نگهداری هرچه بهتر گل ها و گیاهان کاشته شده در سایبان های روف گاردن بهتر است که از سایبان  استفاده گردد.

سایبان تراس

به علت دسترسی ساده به دیوار در تراس، نصب سایبان های فول باکس بسیار ساده است؛ از همین رو استفاده از سایبان های فول باکس برای این منظور انتخاب بهتری خواهد بود.

سایبان  پنجره و جلوی مغازه

بازهم به دلیل دسترسی ساده نصاب به دیوار برای نصب سایبان روی پنجره یا جلوی مغازه می توان از این مدل سایبان ها استفاده کرد. به خصوص در جلوی مغازه با نصب این سایبان ها می توان علاوه بر پوشش و ایجاد سایه  به عنوان بیلبورد تبلیغاتی هم از آن استفاده نمود.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی داشتیم شما را با سایبان های فول باکس، تاریخچه پیدایش سایبان آشنا سازیم. همانطور که دریافتید، سایبان های فول باکس در مقابل عوامل محیطی بسیار مستحکم هستند و ایمنی بالایی دارند و از این جهت نیازی به نگرانی نیست. شما می توانید با خیالی آسوده بابت ایمنی سایبان ها از آن ها استفاده نمایید.