کسب و کار ایرانیپزشکی و سلامت

نکات مهم در تزریق ژل گونه

احتمالا عبارت ژل گونه و ژل صورت را زیاد شنیده باشید. تزریق ژل به گونه و صورت یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی در میان خانم ها و حتی آقایان است. این روش برای لیفت گونه، افزایش حجم آن و از بین بردن چین و چروک بسیار مناسب است. این فیلرها هر ساله محبوب تر می شوند. اما نباید به عوارض جانبی ژل گونه بی تفاوت بود. در ادامه بهترین برند ژل گونه و روش های کاهش عوارض آن را توضیح می دهیم.برای برجسته سازی گونه بهتر است، با چند پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی مشاوره داشته باشید. سوالات و نگرانی های خود را با پزشک درمیان بگذارید. انتخاب متخصص باتجربه و حرفه ای بهترین نتیجه را ایجاد می کند.

تزریق ژل گونه چیست؟

با افرایش سن حجم گونه ها از بین رفته و پوست صورت افتاده می شود.  ژل گونه یک روش است، که حجم ناحیه اطراف استخوان گونه را افزایش می دهد. در این حالت استخوان گونه واضح تر دیده می شود. با تزریق فیلر در زیر پوست و افزایش حجم، چین و چروک و خطوط ریز صورت برطرف می شوند. اگر به دنبال هستید، این روش یکی از روش های محبوب در این روزها است.

ژل گونه در انواع مختلفی بوده و توسط برندهای مختلفی تولید شده است. در جلسه مشاوره با متخصص پوست، مو و زیبایی باید در مورد انتظارات خود صحبت کنید. اگر به دنبال ژل گونه و صورت با ماندگاری بالا هستید، پزشک برای انتخاب فیلر شما را راهنمایی می کند. عمق چین و چروک ها و میزان افتادگی صورت نیز در تعیین نوع فیلر اهمیت دارد.

انواع تزریق ژل گونه و انواع فیلر گونه کدامند؟ (عکس تزریق ژل صورت)

انواع مختلفی از فیلرها وجود دارند، که می توان برای ژل گونه از آن ها استفاده کرد. دو نوع فیلر پوستی بر پایه اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک برای افزایش حجم در گونه و زیر چشم بسیار کاربرد دارند. این نوع فیلرها موقتی هستند. پرکننده دیگری نیز وجود دارد، که حاوی هیدروکسیلاپاتیت بوده و برای این ناحیه استفاده می شود.

1. ژل گونه رووفیل (فیلر گونه Revofil)

از این ژل برای رفع خطوط در نواحی مختلف صورت استفاده می شود. برند رووفیل (REVOFIL) فیلر گونه کره ای یا ژل گونه کره ای بوده و خود دارای چند نوع مختلف است. هر نوع از فیلرهای رووفیل برای موارد مختلف کاربرد دارند.

 • ژل REVOFIL FINE برای اصلاح چین و چروک های سطحی، خطوط ریز و رفع اسکار کاربرد دارد. ماندگاری این نوع ژل به طور متوسط 10 ماه است.
 • ژل REVOFIL Plus چین و چرو ک و خطوط عمیق را پر می کند. از این ژل برای خط لبخند، لیفت بینی، گونه ها، لب و زاویه سازی فک استفاده می شود. این ژل تا لایه های عمقی پوست تزریق شده و حدود 12 ماه ماندگاری دارد.
 • ژل REVOFIL Ultra خطوط صورت و چین و چروک های بسیار عمیق در بافت ضخیم پوست را برطرف می کند. از این ژل برای لیفت بینی، لب، گونه ها، زاویه سازی فک و چانه و لیفت شقیقه استفاده می شود. عمق تزریق این فیلر تا لایه زیرجلدی بوده و حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

ژل پرفکتا حاوی اسید هیالورونیک دو فازی غیرحیوانی تثبیت شده بوده و ساخت کشور فرانسه است. از این ژل برای رفع چین و چروک، لیفت صورت و حجم دهی استفاده می شود. برای استفاده از این ژل نیازی به آزمایش آلرژی نیست. ژل پرفکتا با توجه به میزان مورد استفاده و شرایط شخص بین 4 تا 12 ماه ماندگاری دارد. این نوع ژل نیز انواع مختلفی داشته و برای موارد مختلف استفاده می شوند. افرادی که واکنش های شدید آلرژیک داشته و از واکنش های التهابی پس از درمان رنج می برند، بهتر است از این نوع ژل استفاده کنند.

 • Perfectha Fine Lines: به درم سطحی تزریق می شود. برای درمان چین و چروک های سطحی مانند خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خطوط لبخند و چین و چروک روی گونه کاربرد دارد. این نوع ژل پرفکتا معمولا 4 تا 6 ماه دوام دارد.
 • Perfectha Derm: به لایه های میانی پوست تزریق شده و چین و چروک های متوسط را از بین می برد. برای رفع خط اخم و شیارهای عمیق اطراف چشم و دهان استفاده می شود. اگر مراجعه کننده ژل برای خط لبخند، حجم دهی به لب یا لیفت چشم بخواهد، این نوع فیلر کاملا مناسب است. ماندگاری این فیلر 6 تا 12 ماه است.
 • Perfectha Deep: به لایه های عمیق پوست تزریق شده و چین و چروک های عمیق از جمله چین های روی بینی را رفع می کند. از این ژل همچنین می توان برای زاویه سازی صورت، حجم دهی به چانه و لب و لیفت گونه ها استفاده کرد. این نوع ژل حدود 8 تا 12 ماه ماندگاری دارد.
 • Perfectha Subskin: در لایه زیرجلدی تزریق می شود. فرورفتگی و اسکارهای پوستی را برطرف می کند. می توان از آن برای زاویه سازی استخوان فک، گونه ها و چانه استفاده کرد. این ژل 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد.
 • Perfectha Complement: مکمل پرفکتا به لایه سطحی پوست تزریق می شود. برای صاف شدن پوست و تغییرات جزئی پس از درمان با بوتاکس یا لایه برداری صورت کاربرد دارد. این نوع ژل معمولا 4 تا 6 ماه دوام دارد.

ژل الانسه نوع خاصی از فیلر است، که برای حجم دهی و فرم دهی به گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد. چین و چروک ها و خطوط ریز صورت را برطرف کرده و باعث جوانسازی می شود. میکروسفرهای موجود در ژل کلاژن پوست را تحریک کرده و نتایج کامل آن پس از 3 ماه مشخص می شود.

به دلیل وجود پلی کاپرولاکتون با گذشت زمان فیلر جذب شده، اما نتیجه تولید الاستین و کلاژن قابل مشاهده است. در نتیجه لایه های عمیق پوست بهبود پیدا می کند. به همین دلیل ماندگاری این نوع ژل به نسبت ژل های بر پایه اسید هیالورونیک بالاتر است.

ژل گونه دائمی چیست؟ (ماندگاری فیلر گونه دائمی)

مواد اصلی در فیلرها اسید هیالورونیک و کلاژن است. این مواد طبیعی بوده و پس از مدتی جذب می شوند. برخی از فیلرها نیمه دائمی بوده و مدت زمان بیشتری ماندگاری دارند. غلظت این ژل ها بیشتر بوده و شامل ترکیبات مصنوعی اما زیست تخریب پذیر هستند.

بهترین ژل تزریقی گونه کدام است؟ (بهترین مارک ژل گونه)

برندهای معرفی شده همگی جز فیلرهای پرطرفدار بوده و در نواحی مختلف صورت توسط متخصصان پوست استفاده می شوند. بهترین مارک ژل تزریقی با توجه به وضعیت پوست و انتظارات شخص تعیین می شود. همانطور که در مورد انواع ژل گونه توضیح دادیم، هر برند برای انواع مشکلات پوست فیلرهایی تولید کرده است. متخصص با معاینه پوست و بررسی میزان چین و چروک بهترین مارک ژل تزریقی را برای شما انتخاب می کند.

در صورت مشاوره با چند پزشک و بیان انتظارات خود می توانید بهترین فیلر تزریقی گونه را پیدا کنید. در سایت دکترتو امکان مشاوره تلفنی و آنلاین با بهترین متخصصان پوست، مو و زیبایی وجود دارد.

انواع مدل تزریق ژل گونه (مدلهای ژل گونه) کدامند؟

در زمان مشاوره با پزشک حتما در مورد انتظارات خود و نوع مدل ژل گونه صحبت کنید. امروزه بیشتر افراد به دنبال مدل ژل گونه طبیعی هستند. به همین دلیل باید نمونه کارهای پزشک مورد نظر را بررسی کنید و مطمئن شوید، پزشک توانایی ایجاد گونه های طبیعی را دارد.

تزریق ژل گونه آقایان حساسیت بیشتری دارد. پزشک متخصص حتما باید تجربه تزریق ژل به گونه آقایان را داشته باشد. مدل ژل گونه و صورت مردانه فرمی طبیعی داشته و باید به شکلی تزریق شود، که فرم صورت حالت زنانه پیدا نکند.

ژل گونه برای چه افرادی مناسب است؟

ژل گونه برای صورت لاغر گزینه بسیار مناسبی بوده و باعث افزایش حجم صورت می شود. برخی افراد به دلیل افزایش سن مقداری از حجم گونه های خود را از دست داده و صورت آن ها افتاده به نظر می رسد. این افراد نیز می توانند از ژل استفاده کنند. به طور کلی فیلر گونه برای موارد زیر بسیار مناسب است.

 • ایجاد حجم در گونه های افتاده
 • اصلاح فرم صورت در صورت های لاغر
 • رفع چین و چروک و خطوط ریز در ناحیه گونه
 • و مادلینگ چهره در سنین 20 تا 30 سال.

در این ویدیو دکتر جلال حاجی زاده- متخصص پوست، مو و زیبایی، از پزشکان عضو سامانه دکترتو ، نکاتی درباره تزریق فیلرها- پرکننده ها- توضیح می دهند.

مزایای گونه گذاری با فیلر و تزریق گونه با فیلر چیست؟

تزریق ژل به گونه در مقایسه با روش های دیگر زیبایی مثل پروتز گونه و جراحی لیفت صورت مزایای زیادی دارد. برخی از جوانب مثبت تزریق فیلر عبارتند از:

 • تزریق فیلر را می توان در مطب پزشک یا کلینیک انجام داد و نیازی به بیهوشی ندارد.
 • این روش دوره نقاهتی نداشته و می توان بلافاصله بعد از تزریق به محل کار بازگشت و فعالیت های روزانه را انجام داد.
 • ژل گونه ما ه ها یا سال ها دوام دارد. نتیجه این روش دائمی نیست و در صورت تغییر نظر پس از چند وقت به حالت قبل بازمی گردد.
 • عوارض جانبی این روش بسیار کم است و احتمال عفونت در پایین ترین حد قرار دارد.
 • بعد از تزریق فیلر می توان تا حدودی مدل آن را تغییر داد. تا زمانی که به نتیجه دلخواه نرسیده اید، پزشک می تواند ژل بیشتری تزریق کند.
 • هزینه تزریق فیلر به گونه بسیار کمتر از روش های جراحی مانند پروتز گونه است.
 • این روش در کنار فرم دادن به صورت باعث جوانسازی هم می شود و یکی از انواع است.

تزریق ژل به گونه و صورت (تزریق ژل به صورت و فیلر گونه) چگونه است؟

تزریق فیلر به گونه و کاشت گونه با ژل در مطب یا کلینیک زیبایی انجام می شود. پزشک در محل تزریق از بی حسی موضعی استفاده می کند. داخل برخی از فیلرها از مواد بی حسی استفاده می شود. این نوع ژل گونه درد را بسیار کم می کند. فرآیند تزریق بسیار ساده است و نهایت 20 دقیقه طول می کشد. هر کسی نباید این کار را انجام دهد و نمی توان با آموزش تزریق ژل گونه غیر آکادمیک توانایی این کار را به دست آورد.

بعد از تزریق بلافاصله می توان نتایج را مشاهده کرد. اما حدود یک یا دو روز طول می کشد، فیلر به خوبی روی گونه ها قرار گیرد. این عمل دوره نقاهتی نداشته و می توان پس از آن به راحتی به خانه رفت. فرایند تزریق ژل به نواحی مختلف ممکن است متفاوت باشد و پزشک برای تزریق ژل به هر بخش باید دانش کافی داشته باشد.

در زیر عکس تزریق ژل گونه قبل و بعد را مشاهده می کنید و می بینید که تفاوت کات گونه و سیب گونه مشخص شده است! (اما تزریق سیب گونه چیست؟ بخش محدب گونه سیب گونه و خط زیر آن کات گونه گفته می شود.)

قبل از تزریق ژل گونه چه کنیم؟ (نکات مهم قبل از تزریق فیلرگونه)

 • وجود اختلالات خونریزی
 • حساسیت به ترکیبات مصنوعی موجود در فیلرها
 • بارداری یا شیردهی

باید حداقل 2 هفته قبل از تزریق ژل به گونه از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید. اگر از این داروها استفاده می کنید، حتما در جلسه مشاوره به دکتر پوست اطلاع دهید. ممکن است، پزشک دستورالعمل دیگری برای این داروها داشته باشد. حداقل 2 روز قبل از تزریق ژل باید استفاده از الکل را متوقف کرد.