مقایسه هیوندای آزرا 3300 سی سی (نسل چهارم) با کیا کادنزا

شرکت آئودی منحصر به فردترین مدل خود را در سری خودروهای A8 رونمایی کرد، A8 L Security، دارای یک سری از تجهیزات امنیتی می باشد که شامل روکشی زرهی نیز می شود.
این خودرو با دو نوع موتور بنزینی عرضه می شود، موتور 4 لیتری هشت سیلندر TFSI با 429 اسب بخار نیرو و موتور 12 سیلندر 6 لیتری با 495 اسب بخار قدرت، A8 L Security جدید با بهره گیری از تغییراتی که در خودروهای فیس لیفت شده  سری A8 ایجاد شده بود جانشین مدل قبلی خود می شود.

Audi A8 L Security


A8 L Security جدید 5.27 متر طول داشته و فاصله ی بین دو محور آن 3.12 متر می باشد. آئودی می گوید که این خودرو به لطف داشتن بدنه ای که تا حد زیادی از آلومینیوم ساخته شده سبک ترین سدان لوکس در بخش خودروهای امنیتی می باشد.
مرکز آزمایش های بالستیک آلمان در مونیخ تأیید کرده است که A8 L Security با الزامات کلاس VR 7 استاندارد حفاظت بالستیک و با توجه به دستورالعمل سال 2009 BRV (خودروهای ضد گلوله) سازگاری دارد.
این بدین معنی می باشد که پنل های بدنه  خودرو و جداره  کابین آن می توانند در برابر گلوله های زیر کالیبر ناتو مقاومت کنند، در حالی که در بعضی از مناطق خاص پوشش زرهی خودرو حتی با ضوابط و معیارهای کلاس های VR 9 و VR 10 نیز سازگاری دارد. خودروی A8 L Security همچنین با دستورالعمل 2010 ERV (خودروهای مقاوم در برابر انفجار) نیز مطابقت دارد.

Audi A8 L Security


به منظور دستیابی به این امتیازها، کابین خودرو دارای موادی بسیار سخت و با مقاومت بالا مانند فولاد زرهی گرمادیده، پارچه  آرامید مقاوم در برابر آتش، سرامیک، نوعی آلیاژ ویژه  آلومینیوم و شیشه های چند لایه می باشد. برای نهایت امنیت، تمامی اجزای محافظتی خودرو در نقاط اتصال با هم یکدیگر را می پوشانند. پنجره ها از شیشه ای مخصوص با لایه ای مهارکننده از جنس پلی کربنات در داخل آن ساخته شده اند.
آئودی می گوید A8 L Security جدید حتی می تواند در برابر پرتاب نارنجک های دستی ارتشی نیز مقاومت کند. علاوه بر آن، در صورت پنچر بودن چرخ ها، لایه های پلیمری موجود بر روی رینگ ها خودرو را قادر می کنند تا با حداکثر سرعت 80 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

Audi A8 L Security


خودروی A8 L Security با موتور 4 لیتری TFSI سرعت صفر تا صد را در کمتر از 7.5 ثانیه پر می کند، در حالی که این تایم برای خودروی با موتور W12 تنها 7.1 ثانیه می باشد. سفارش این خودرو هم اکنون امکان پذیر می باشد، و تحویل آن از سه ماهه  سوم سال 2014 آغاز خواهد شد. [دانلود ویدئو]