شکم بند بارداری برای پایین بودن جنین

در میان دوران  مختلفی که یک زن در زندگی خود پشت سر می گذارد، بارداری یکی از هیجان انگیزترین روزهایی است که می توان به آن اشاره کرد. تغییرات جسمی قابل توجهی که در این دوران اتفاق می افتد، گاهی فرصت لذت بردن از این روزها را از مادران گرفته و ایام سختی را برای آن ها رقم می زند. در این مقاله قصد داریم شما را با شکم بند بارداری که نقش بسیار مهمی در دوران بارداری دارد آشنا کنیم و همه چیز را در رابطه با مزایا و نحوه ی استفاده ی صحیح از آن توضیح دهیم. مطالعه ی این مقاله به تمامی سوالات شما در رابطه با شکم بند، کمربند و گن بارداری پاسخ داده و اطلاعات لازم را برای خرید بهترین شکم بند مناسب در اختیارتان قرار می دهد.

آیا استفاده از شکم بند بارداری ضرر دارد؟

حرف  و حدیث هایی در رابطه با  انواع  وجود دارد، که ممکن است با آن ها مواجه شده باشید. برخی بر این باور هستند که آن ها برای سلامت مادر و جنین خطرناک است و نباید در دوران بارداری از آن ها استفاده کرد. در پاسخ به این ادعا باید بگوییم که طبق گفته ی پزشکان و متخصصان، استفاده از این محصول نه تنها خطرناک نیست، بلکه یکی از ضروری ترین کارهای ممکن در دوران بارداری به شمار می رود؛ اما نکات مهمی در رابطه با استفاده از این محصول وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • مشورت با پزشک در رابطه با لزوم و نحوه ی استفاده از این محصول
  • مشورت با پزشک در رابطه با بستن شکم بند بارداری در خواب
  • پرهیز از استفاده ی طولانی مدت از شکم بند
  • انتخاب و تهیه ی یک محصول مناسب و باکیفیت

بارداری

گن بارداری بهتر است یا شکم بند؟

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد فکر کنید که شکم بندها و گن های بارداری از نظر عملکرد تفاوتی با یکدیگر ندارند و جایگزین  کردن این محصولات به جای هم بلامانع است؛ اما بد نیست بدانید که پزشکان به هیچ  عنوان چنین نظری ندارند! به گفته ی متخصصان، گن های بارداری، فشار زیادی روی جنین می آورند، به همین دلیل استفاده  از آن ها سلامت مادر و جنین را با خطرات متعددی روبرو می سازد؛ بنابراین برای حفظ سلامت خود و جنین ، استفاده از گن های بارداری را متوقف کرده و پس از مشورت با پزشک، شکم بند مناسب را جایگزین کنید.

کمربند بارداری چیست؟

یکی دیگر از محصولات مراقبت بارداری که توجه بسیاری را به خودش جلب کرده، کمربند بارداری است. تفاوت شکم بند و کمربند بارداری از جمله موضوعات مهمی است که در رابطه با این محصولات مطرح می شود و ابهامات زیادی نیز درباره ی آن ها وجود دارد. شکم بند و کمربند بارداری از نظر ظاهری یک تفاوت عمده با یکدیگر دارند که این موضوع سبب ایجاد تفاوت عملکرد این دو محصول شده است. کمربندهای بارداری برخلاف شکم بندها که پهنای آن ها در قسمت جلو بیشتر است، در قسمت عقب از پهنای بیشتری دارند که باعث حمایت بیشتر آن ها از قسمت کمر و پشت بدن می شود. برای تشخیص اینکه استفاده ی کدامیک از این محصولات برای شما بهتر است، حتما با پزشک خود مشورت کنید و بر اساس توصیه های وی، محصول مناسب خود را خریداری کنید.

بهترین شکم بند بارداری

یکی از مهم ترین موضوعاتی که برای گرفتن نتیجه ی دلخواه از شکم بند در دوران بارداری باید به آن توجه کنید، خرید محصول باکیفیت است. اگر به دنبال  مرغوب هستید که ضمن داشتن کیفیت بالا، قیمت مناسبی هم داشته باشد، به شما کمربند بارداری آدور را توصیه می کنیم. شکم بندهای بارداری آدور با استفاده از بهترین مواد اولیه و بر اساس استانداردهای جهانی تهیه شده اند و تجربه ی بارداری شیرین و لذت بخشی را برای شما می سازند. برای خرید انواع گن و خرید گن مردانه آرتان میتوانید از فروشگاه های معتبر استفاده کنید.

با بزرگ شدن جنین در دوران بارداری، شکم مادر نیز بزرگ می شود و در نتیجه حالت بدنش تغییر پیدا می کند. به علاوه ترشح هورمون های بارداری نیز رباط های نگه دارنده ی استخوان لگن را شل می کنند. در نتیجه فشار زیادی به ناحیه ی گودی کمر مادر وارد می شود که تحمل آن می تواند برای بعضی دشوار باشد. لباس های حمایتی زیادی در دوران بارداری وجود دارد که هر کدام روی بخش خاصی از بدن مادر تمرکز دارند. یکی از این لباس های حمایتی که به طور تخصصی برای درمان و کاهش علائم طراحی شده است، شکم بند بارداری است. شکم بند باردای نوع گن بارداری و وسیله ای طبی برای حمایت از ناحیه ی کمر و شکم است که در مدل های مختلف طراحی شده است .

مزایای استفاده از شکم بند بارداری

استفاده از شکم بند برای زن باردار می تواند مزایای زیادی داشته باشد. که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد کمر

درد پشت کمر می تواند بسیار آزاردهنده باشد به ویژه زمانی که خودتان نیز اضافه وزن داشته باشید و بخوهید کارهای روزانه تان را انجام دهید. یکی از فواید بستن شکم بند بارداری، کاهش دردهای کمر است. در واقع اصلی ترین علت استفاده از شکم بند بارداری همین است. در حدود 70 درصد از زنانی که از انواع شکم بند بارداری استفاده می کنند گزارش داده اند که بعد از استفاده از آن درد کمتری در این ناحیه داشته و انجام امور برایشان راحتتر بوده است.

آسان تر کردن ورزش بارداری

استفاده از گن یا شکم بند بارداری با بالا نگه داشتن شکم و کاهش فشار روی ستون فقرات، می تواند امکان انجام را آسانتر کند. درنتیجه استفاده از شکم بند در دوران بارداری می تواند به صورت غیر مستقیم به کنترل ، و کمک کند.

کاهش درد مفاصل

هورمون های بارداری رباط ها را شل می کنند و درنتیجه درد زیادی در ناحیه ی مفاصل احساس خواهید کرد. استفاده از شکم بند طبی بارداری می تواند به رفع این مشکل کمک کند. این دردها به طور ویژه در سه ماهه ی دوم بارداری بیشتر می شود. بنابراین بسیاری از زنان در این دوران به دنبال استفاده از شکم بند و کمربند بارداری هستند. در واقع شکم بند، وزن جنین را در پشت و شکم توزیع می کند و در نتیجه فشار روی نقطه ی خاصی وارد نمی شود.

شکم بند بارداری برای پایین بودن جنین

با وجود آن که تاثیر استفاده از شکم بند بارداری برای پایین بودن جنین هنوز اثبات نشده است، اما بسیاری از زنانی که این مشکل را دارند می توانند زیر نظر پزشک و با تجویز او از این وسیله استفاده کنند. بعضی حتی به تاثیر استفاده از شکم بند بارداری برای جلوگیری از زایمان زودرس اشاره می کنند اما این موضوع اثبات نشده است.

شکم بند بارداری موقع خواب

هنگام غلت خوردن یا داخل و خارج شدن از رختخواب، برای کاهش کشیدگی و درد مفصل، یک شکم بند حاملگی برای پشتیبانی از لگن می تواند بسیار مناسب باشد و آن را در موقعیت مناسب قرار دهد. استفاده از شکم بند در زمان می تواند به کاهش درد باسن نیز کمک کند.

زمان استفاده از شکم بند در بارداری

استفاده از شکم بند بارداری هم در این دوران و هم بعد از آن مناسب است. بسیاری از خانم ها از سه ماهه ی دوم شروع به بستن آن می کنند با این حال، می توان از شکم بند بارداری بعد از زایمان نیز استفاده کرد. بارداری بدن شما را تغییر می دهد و بهبودی آن ممکن است زمان بر باشد. بعضی از خانمها برای کمک به عضلات خود پس از زایمان از کمربند و شکم بند بارداری و حتی گن لاغری یکسره زنانه استفاده می کنند. مطالعات نشان می دهد که شکم بند می تواند به درد و بهبودی بعد از سزارین کمک کند.

شکم بند بارداری ضد امواج چیست؟

این شکم بند نوعی از شکم بندهای بارداری است که نه تنها مزایای بالا را دارد بلکه می تواند مانع از رسیدن اشعه های خطرناک و امواج الکترومغناطیسی به نوزاد شود. این شکم بند از الیافی ساخته شده است که مانع از عبور امواج و رسیدن آنها به جنین می شوند.

عوارض شکم بند بارداری

با این حال همانند هر وسیله ی طبی دیگری، اگر شکم بند بارداری نیز به شیوه ی نادرست بسته شود یا به صورت خودسرانه توسط مادر استفاده شود می تواند مشکلاتی برای او و جنین داشته باشد. بعضی از این شکم بندها فشار زیادی به ناحیه ی شکم وارد می کنند که می تواند مشکلاتی مانند و مشکلات گوارشی را تشدید کند. بعلاوه اگر به شیوه ی نادرست بسته شود نه تنها کمردرد را بهتر نمی کند، بلکه شرایط را برای مادر بدتر نیز می کند.

طریقه بستن شکم بند بارداری

در درجه ی اول باید بدانید که پوشیدن شکم بند بارداری باید با توصیه ی پزشک انجام شود و نباید به صورت خودسرانه آن را استفاده کنید زیرا ممکن است جنین شما شرایط خاصی داشته باشد که به او آسیب برساند. درنتیجه حتماً با توصیه ی پزشک متخصص باشد. حتی استفاده از گن لاغری آرتان زنانه گاها نیاز به توصیه پزشک دارد. در مورد نحوه ی بستن شکم بند بارداری نیز مدل آن تاثیر زیادی دارد. مدل های شکم بند بارداری هر کدام شیوه ی استفاده ی خاصی دارند و بیشتر آنها حاوی یک شیوه ی استفاده هستند که روی بسته بندیشان نقاشی شده است.

توصیه می شود که حتماً یک بار آن را پیش پزشک خود ببندید تا از نحوه ی استفاده ی صحیح آن مطلع شوید. با این حال، ممکن است بهترین شکل بستن آن در محکم ترین قسمت لباس یا زیر دست انداز شکم و بالای استخوان شرمگاه و خط لگن باشد. فرق کمربند و شکم بند بارداری در همین شیوه ی استفاده است. بعلاوه شکم بند چند بند بیشتر نسبت به کمربند دارد که روی شکم قرار می گیرند.