لوازم خانگیکسب و کار ایرانی

علت نکشیدن جاروبرقی

کم شدن مکش جاروبرقی یکی از مشکلات بسیار رایجی می باشد که قدرت دستگاه را در جمع آوری گرد و خاک و تکه های آشغال و غیره کاهش می دهد. خوشبختانه اغلب دلایل کاهش قدرت مکش جاروبرقی ال جی، بوش، سامسونگ، پارس خزر و سایر برندها به آسانی و با تغیر در نحوه استفاده از دستگاه قابل رفع می باشد. تنها تعداد اندکی از علت های اصلی رخ دادن این شرایط نیاز به تعمیر قطعات داخلی دارند. در این بخش از مطالب تکنوپشتیبان دلایل اصلی که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی میشود را بررسی و راه حل هایی برای رفع آنها ارائه می دهیم.

جاروبرقی

پیشنهاد می کنیم به جنس فیلتر و تقلبی یا اصل بودن آنها دقت داشته باشید در غیر این صورت پس از چند مرتبه استفاده از دستگاه مجدد مکش کاهش پیدا خواهد کرد. در این موقعیت دو راه حل برای شما وجود دارد : اول این که چون قیمت جاروبرقی نسبت به سایر لوازم برقی ضروری منزل کمتر است یک جاروبرقی نو تهیه کنید، دوم این که با استفاده از راه حل هایی که در ادامه گفته می شود قدرت مکش جاروبرقی خود را دوباره افزایش دهید. برای سفارش خدمات از طریق شماره های زیر با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. این مرکز ، تعمیر  جاروبرقی بوش در اصفهان   و خدمات دیگر را با گارانتی تعمیرات و ضمانت استفاده از قطعات اصل ارائه می دهد.

  1. پر بودن کیسه زباله جاروبرقی

پر شدن کیسه جاروبرقی اولین چیزی است که هنگام کم شدن مکش جاروبرقی به ذهن افراد می آید. این نکته درست است، زمانی که کیسه زباله جاروبرقی بیش از اندازه پر شود جاروبرقی توانایی مکندگی خود را از دست خواهد داد. از طرف دیگر وجود پارگی یا سوراخ روی این کیسه هم بر روی قدرت مکش دستگاه اثر می گذارد. اگر متوجه شدید که مشکل از کیسه است فوراً آن را خالی یا تعویض کنید.

اگر کیسه زباله جاروبرقی شما از نوع دائمی است باید هر چند وقت یک بار آن را چک کنید و اگر پر است آن را تخلیه کنید اما اگر از کیسه های یک بار مصرف استفاده می کنید زمانی که متوجه شدید کیسه جاروبرقی پر شده است آن را بیرون بیاورید و با یک کیسه جدید تعویض نمایید. دقت کنید که کیسه جاروبرقی به خصوص کیسه های کاغذی یک بار مصرف به درستی جاگذاری شوند تا انتهای لوله خرطومی کامل وارد کیسه زباله شود. جاروبرقی های بدون کیسه معمولاً دارای نشانگری هستند که میزان پر شدن دستگاه را نشان می دهند.

این احتمال وجود دارد که جاروبرقی شما هیچ مشکلی نداشته باشد و مشکل مکش آن فقط به خاطر نامناسب بودن تنظیمات آن باشد. این که ارتفاع دسته جاروبرقی چقدر باشد یا سطحی که آن را جارو می کشیم از چه جنسی باشد در انتخاب قدرت مکش جارو برقی اهمیت دارد. جارو برقی ها دارای دکمه ها یا اهرمی هستند که با کمک آنها می توان قدرت مکش را کم یا زیاد کرد. بهترین تنظیمات برای تمیز کردن سطوح سخت مانند سرامیک، پارکت، موکت و غیره بالا ترین میزان مکش است زیرا جارو برقی به این سطوح می چسبد و تما ذرات روی زمین را به داخل کیسه می کشد.

برای جارو زدن فرش باید قدرت مکش جاروبرقی کمتر شود تا بتوانید دسته آن را روی زمین حرکت دهید. هرگاه احساس کردید جاروبرقی ذرات روی زمین را خوب جمع نمی کند قدرت مکش آن را تغییر دهید و ببینید که مشکل حل می شود یا خیر. بیشتر جاروبرقی های مدرن دارای دو نوع فیلتر هستند. یک فیلتر مانع از رسیدن گرد و غبار به موتور می شود و طول عمر آن را افزایش می دهد، فیلتر دیگر هم فیلتر خروجی هوا است که از پخش شدن ذرات گرد و غبار در هوا جلوگیری می کند و موجب جلوگیری از تنفس گرد و غبار در حین جارو کردن می شود.

این فیلترها یا دارای یک قاب پلاستیکی هستند و یا فیلترهایی اسفنجی هستند که گرد و غبار را جذب می کنند. گردش هوا در عملکرد جاروبرقی نقش مهمی دارد بنابراین اگر فیلترهای هوا مسدود شده باشند هوا به خوبی داخ بیشتر جاروبرقی های مدرن دارای دو نوع فیلتر هستند. یک فیلتر مانع از رسیدن گرد و غبار به موتور می شود و طول عمر آن را افزایش می دهد، فیلتر دیگر هم فیلتر خروجی هوا است که از پخش شدن ذرات گرد و غبار در هوا جلوگیری می کند و موجب جلوگیری از تنفس گرد و غبار در حین جارو کردن می شود.

این فیلترها یا دارای یک قاب پلاستیکی هستند و یا فیلترهایی اسفنجی هستند که گرد و غبار را جذب می کنند. گردش هوا در عملکرد جاروبرقی نقش مهمی دارد بنابراین اگر فیلترهای هوا مسدود شده باشند هوا به خوبی داخل دستگاه به گردش در نمی آید و قدرت مکش کاهش پیدا می کند. بیشتر فیلترهای هوا قابل شست و شو هستند و می توان هر چند وقت یک بار آنها را تمیز کرد و بعد از خشک شدن در جای خود قرار داد. فیلترهایی که قابل شست و شو هستن یک علامت شیر آب روی بدنه خود دارند .

اگر مشکل مکش ارو برقی از کثیفی فیلتر است و فیلتر قابل شست و شو نیست یک فیلتر مشابه همان فیلتر خریداری کنید و در داخل جارو برقی نصب کنید. ل دستگاه به گردش در نمی آید و قدرت مکش کاهش پیدا می کند. بیشتر فیلترهای هوا قابل شست و شو هستند و می توان هر چند وقت یک بار آنها را تمیز کرد و بعد از خشک شدن در جای خود قرار داد. فیلترهایی که قابل شست و شو هستن یک علامت شیر آب روی بدنه خود دارند. اگر مشکل مکش ارو برقی از کثیفی فیلتر است و فیلتر قابل شست و شو نیست یک فیلتر مشابه همان فیلتر خریداری کنید و در داخل جارو برقی نصب کنید.

  1. مسدود شدن لوله خرطومی جاروبرقی

لوله خرطومی جاروبرقی لوله ای است که آشغال ها را به کیسه زباله جاروبرقی هدایت می کند. اگر مشکل مکش جاروبرقی با خالی کردن کیسه زباله جاروبرقی حل نشد باید نگاهی به لوله خرطومی بیاندازید و مطمئن شوید که مسدود نشده باشد. اگر متوجه شدید یک توده مو یا جسم دیگر لوله خرطومی را مسدود کرده است لوله را از جاروبرقی و قسمت فلزی جدا کنید و با کمک موچین توده یا جسم مسدود کننده را بیرون بکشید. می توانید از یک جسم بلند هم برای رفع انسداد کمک بگیرید اما مراقب باشید که به لوله خرطومی صدمه ای وارد نشود. زمانی که جسم بلند مانند چوب را وارد لوله می کنید سر آن را داخل سطل زباله بگذارید تا آشغال ها به سطل انتقال پیدا کنند و روی زمین پخش نشوند.

  1. مسدود شدن سر جاروبرقی ( کم شدن مکش جارو برقی )

سر جاروبرقی دارای فرچه هایی است که موها به آن می چسبند. اگر مقدار زیادی مو و کرک در سر جاروبرقی جمع شود قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا می کند. با کمک یک قیچی یا جسم نوک تیز دیگر موهای جمع شده در این قسمت را جدا کنید و انسداد سر جاروبرقی را برطرف کنید. سپس جاروبرقی را روشن کنید و بررسی کنید که قدرت مکش آن به حالت عادی بازگشته است یا خیر.

  1. جاروبرقی هوابندی نشده یا از قسمتی نشتی هوا دارد

جاروبرقی دستگاه است که با ایجاد خلأ زباله ها را از روی زمین جمع می کند. اگر هوا از قسمتی از جاروبرقی وارد دستگاه شود مکش کاهش پیدا می کند و ذرات خارجی به داخل کشیده نمی شوند. گاهی این اتفاق به دلیل یک سهل انگاری ساده در نصب لوله خرطومی به جارو برقی است و مشکل فنی وجود ندارد اما سوراخ شدن یا پارگی لوله خرطومی هم می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد. اگر لوله خرطومی صدمه دیده است آن را تعویض کنید در غیر این صورت بررسی کنید که لوله خرطومی محکم به بدنه جاروبرقی متصل شده است.

سر لوله خرطومی را در محل اتصال در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا اتصال آن محکم شود. اگر انتهای لوله خرطومی درست وارد کیسه جاروبرقی نشود زباله ها به جای کیسه وارد اتاقک داخلی جاروبرقی می شوند و این مسئله موجب آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی می شود. نشتی هوای داخل جاروبرقی به بیرون هم مکش جاروبرقی را کاهش می دهد و همین مشکلات را به وجود می آورد. بررسی کنید که هم لوله خرطومی و هم لوله های فلزی محکم و بدون درز به همدیگر متصل شده باشند تا نه هوایی وارد دستگاه شود و نه هوایی از آن خارج شود.

اگر تمام موارد فوق را بررسی کردید و هنوز جاروبرقی شما مکش کافی ندارد. دلیل کم شدن مکش جارو برقی ممکن است که مشکل بزرگ تری وجود داشته باشد. در بعضی مدل ها علت کمتر شدن قدرت مکش جاروبرقی خرابی موتور آن است. در اثر خرابی موتور جاروبرقی ممکن است جاروبرقی در حین کار خاموش شود یا حتی از آن دود بلند شود. در این شرایط باید جاروبرقی را نزد یک تعمیرکار متخصص ببرید تا موتور را برایتان تعویض کند.

در بعضی از جاروبرقی ها موتور دارای یک تیغه پلاستیکی است که می چرخد و مکش ایجاد می کند. این تیغه فن مستقیماً به محور موتور متصل می گردد. زباله ها و ذرات خارجی از میان پره های فن عبور می کنند و وارد کیسه می شوند. اگر این تیغه های پلاستیکی بشکنند موتور کار نمی کند یا مرتعش می شود. این مسئله موجب از بین رفتن مکش جاروبرقی و خاموش شدن دستگاه می شود. اگر مشکل موتور جاروبرقی همین است تنها کافی است تیغه های پلاستیکی را تعویض کنید.

نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره شد از مهم ترین علت های کمتر شدن مکش جاروبرقی محسوب می شوند. اگر تک تک روش های گفته شده را امتحان کردید اما نتوانستید به بازگشت قدرت مکش جاروبرقی خود کمک کنید احتمالاً در قسمتی دیگر از دستگاه مشکل وجود دارد یا شما به خوبی نتوانسته اید عوامل کاهنده قدرت مکش را از بین ببرید. اگر خودتان موفق به حل مشکل نشدید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آنان درخواست یک تعمیرکار متخصص کنید یا فرم درخواست تعمیرات را به صورت آنلاین پر کنید تا تعمیرکاران ما در کوتاهترین زمان مشکل جاروبرقی شما را برطرف کنند.

کش جاروبرقی بوش

مانند سایر برندها، علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش در بسیاری از مواقع پر شدن کیسه جاروبرقی و گرفتگی خرطومی می باشد. علاوه براین، ابتدا باید مطمئن شوید که آیا از حداکثر قدرت دستگاه استفاده می کنید یا خیر؟ با دکمه های روی جاروبرقی قدرت مکش را افزایش دهید. در صورت رفع نشدن مشکل با مراکز تماس بگیرید. تعمیرکاران تیم تکنوپشتیبان با قطعات اصلی و تضمین و گارانتی آماده رفع هرگونه خرابی از قبیل کم شدن مکش جاروبرقی و غیره می باشند. این تعمیرکاران در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران حضور داشته و در کمترین بازه زمانی به محل اعزام میشوند.