چگونه خط چشم خشک شده را به حالت اول برگردانیم

ریمل یکی از پرمصرف ترین و در عین حال کاربردی ترین لوازم آرایشی است که برخی از خانم ها حتی بدون آرایش نیز از آن استفاده می کنند. به همین دلیل ریمل در مقایسه با سایر محصولات آرایشی اغلب سریع تر تمام یا خشک می شود. در این شرایط معمولا خانم ها به دنبال راه حلی هستند که بتوانند مجددا از ریمل خشک شده خود استفاده نمایند. در ادامه این مقاله چند روش کاربردی برای احیاء ریمل خشک شده را به شما آموزش دهیم.

دلایل خشک شدن ریمل

به طور کلی در میان محصولات آرایشی، ریمل کم ترین ماندگاری را دارد. به همین سبب پس باز شدن درب، این محصول آرایشی حداکثر تا 6 ماه قابل استفاده خواهد بود. این در حالی است که دلیل خشکی زودتر از موعد ریمل، معمولا استفاده نادرست از این محصول آرایشی است که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

– پمپاژ بیش از اندازه ریمل

اشتباهی که برخی از افراد برای استفاده از ریمل مرتکب می شوند این است که پس از باز کردن درب و هنگام بیرون کشیدن اسپولی از درون محفظه، چندین مرتبه اسپولی را وارد و خارج می کنند. در این حالت هوا به داخل محفظه ریمل وارد می شود و موجب خشکی این محصول آرایشی می گردد. علاوه بر آن با این کار آلودگی های مختلف نیز وارد محفظه می شود و ریمل را آلوده می کند.

راه حل: برای استفاده از ریمل تنها کافی است که درب این محصول را باز کنید و آن را به طرفین محفظه فشار دهید. سپس برس را بچرخانید و اسپولی را از محفظه خارج نمایید. در این حالت دست خود را بر روی محفظه ریمل قرار دهید تا هوا به داخل ریمل نفوذ نکند.

– باز گذاشتن درب ریمل

بر روی بسته بندی تمامی ریمل ها به وضوح ذکر شده است که برای جلوگیری از خشک شدن محصول، حتما درب آن را به طور کامل ببندید. بنابراین اگر درب محصول به خوبی بسته نشود، نفوذ هوای گرم و سرد به مایع داخل ریمل، آن را غلیظ و خشک می کند.

راه حل: پس از هر بار استفاده از ریمل، از بسته شدن کامل درب این محصول آرایشی اطمینان حاصل نمایید.

– باز و بسته کردن ریمل

یکی دیگر از مواردی که موجب خشکی مایع داخل ریمل می شود، باز بسته کردن بیش از اندازه درب ریمل است. هر بار باز و بسته کردن درب ریمل، موجب می شود تا هوا به داخل محفظه آن نفوذ کند و ورود اکسیژن موجب خشکی مواد ریمل شود.

راه حل: از باز و بسته کردن بیش از اندازه درب ریمل خودداری نمایید و تنها در صورت نیاز درب این محصول آرایشی را باز کنید.

روش های احیاء ریمل خشک شده

در صورتی که علیرغم رعایت تمامی این نکات، ریمل شما همچنان خشک شد، با استفاده از روش های زیر می توانید ریمل خشک شده خود را بازسازی نمایید. توجه داشته باشید که پیش از انجام هر کاری بهتر است که واشر پلاستیکی ریمل را خارج کنید و مایع دور آن را بردارید. این یک ترفند جادویی برای احیاء ریمل است؛ زیرا معمولا مقدار زیادی مایع ریمل در زیر واشر پلاستیکی ریمل قرار دارد.

– استفاده از مایع لنز / قطره چشمی

یکی از روش های کاربردی برای احیاء ریمل خشک شده، استفاده از مایع لنز و یا قطره چشمی است. از آنجایی که این مایع برای چشم خطری ایجاد نمی کند، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. برای این منظور ابتدا درب ریمل را باز کنید و 3 الی 4 قطره مایع لنز درون آن بریزید. البته توجه داشته باشید که این مقدار به میزان خشکی ریمل و دمای محیط بستگی دارد. دقت داشته باشید که ریختن بیش از اندازه مایع ریمل، می تواند موجب رقیق و آبکی شدن مایع داخل ریمل شود.

– استفاده از آب داغ

استفاده از آب جوش برای بازسازی ریملی که دچار خشکی شده است، زمانی توصیه می شود که مایع لنز یا قطره چشم در دسترس نیست. در این روش ریمل خشک شده را به مدت چند دقیقه در داخل ظرفی حاوی آب جوش قرار دهید تا مایع داخل ریمل رقیق گردد. این کار را تا زمان برطرف شدن خشکی ریمل ادامه دهید. در حین انجام این کار مراقب باشید که آب جوش وارد محفظه ریمل نشود.

– استفاده از چشم پاک کن

یکی از روش های کاربردی و پرطرفدار برای احیاء ریمل، استفاده از چشم پاک کن تک فاز است. از آنجایی که چشم پاک کن ها برای چشم خطری ندارند و معمولا در دسترس هستند، می توانند گزینه مناسبی برای رفع خشکی ریمل باشند. برای این منظور نسبت به میزان خشکی ریمل، مقداری چشم پاک کن تک فاز در داخل آن بریزید و بطری را تکان دهید. پیش از استفاده از ریمل، اسپولی را در کناره های محفظه ریمل بچرخانید تا چشم پاک کن و مایع ریمل به خوبی با یکدیگر مخلوط گردند.

– استفاده از روغن بادام

روغن بادام شیرین منبعی غنی از ویتامین E و اسید های چرب است. این روغن ضمن مرطوب کردن مژه ها، مواد مغذی مورد نیاز مژه ها را تامین می کند و موجب حجیم تر و پر پشت تر شدن مژه ها می گردد. استفاده از این روغن در داخل ریمل، علاوه بر رفع خشکی این محصول آرایشی، موجب درخشندگی مژه ها نیز می شود. برخی از افراد از روغن زیتون و روغن کرچک برای بازسازی ریمل خود استفاده می نمایند که این روغن ها نیز برای پوست بی خطر هستند. برای احیای ریمل خشک شده تنها کافی است تا چند قطره از روغن را در داخل ریمل بریزید و پس از تکان دادن، اسپولی را داخل محفظه بچرخانید تا روغن و مایع ریمل به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

– استفاده از ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یکی دیگر از موادی است که از آن می توان برای رفع خشکی ریمل استفاده نمود. برای این منظور 1 یا 2 قطره ژل آلوئه ورای طبیعی را در داخل محفظه ریمل بریزید و آن را به مدت 2 دقیقه تکان دهید. توجه داشته باشید که مقدار آلوئه ورا به میزان غلظت ریمل بستگی دارد. دقت داشته باشید که استفاده کردن از ژل های آلوئه ورای حاوی مواد شیمیایی، می تواند موجب حساسیت و آسیب به چشم ها شود.

– استفاده از روغن بچه / وازلین

استفاده از روغن بچه یا وازلین یکی دیگر از روش های بازسازی و احیاء ریمل خشک شده است. برای این منظور روغن بچه یا وازلین را در مایکروویو گرم کنید و چند قطره از آن را در داخل ریمل بریزید و به خوبی مخلوط نمایید. اگر چشم های حساسی دارید، بهتر است این روش را انتخاب نکنید؛ زیرا ممکن است موجب تحریک چشم های شما شود.

نحوه صحیح ریمل زدن

برای استفاده از ریمل، ابتدا مژه های خود را با فرمژه به خوبی فر نمایید. حتما این کار را پیش از زدن ریمل انجام دهید. سپس نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید و مژه های خود را از ریشه تا انتها برس بزنید. با هر بار برس کشیدن چشم های خود را باز و بسته کنید. دقت داشته باشید که کشیدن برس به سمت بالا و خارج باشد. چشم ها را نبندید و تا خشک شدن کامل ریمل منتظر بمانید تا مایع ریمل به پشت پلک برخورد نکند و آرایش چشم حالت کثیف پیدا نکند.

ویدیوی آموزشی رقیق کردن ریمل

 

 

بیشتر بخوانید

مهمترین نکات ریمل زدن حرفه ای

همه چیز درباره ریمل | کاست سفیر

آرایش در خانه به صورت حرفه ای و عملی