آیا ماسک ورقه ای صورت برای کودکان ضرر دارد

سن استفاده از محصولات مراقب پوستی از جمله انواع ماسک مثل ماسک های ورقه ای کاملا مشخص و دقیق نیست. در هر بازه سنی حتما با توجه به نوع پوست و مشکلات آن می بایست از وسایل بهداشتی و اقدامات مراقبتی غافل نشد.اینکه از چه سنی ببعد از ماسک های ورقه ای استفاده کنیم پاسخ دقیقی ندارد و می توان گفت همه چیز بستگی دارد به. درادامه به شما خواهیم گفت که باتوجه به نوع پوستتان از چه زمانی اقدام کنید.

اهمیت زمان مناسب برای استفاده از ماسک های ورقه ای

حتما تا به حال متوجه تفاوت پوست اطرافیان خود شده اید. پوست انسان ها بنابر فاکتورهای متعددی از جمله وضعیت آب وهوایی، نژاد، میزان رسیدگی، بیماری ها، رژیم غذایی و … با یکدیگر متفاوت است. تمامی این فاکتورها به خودی خود به صورت مستقیم روی نوع پوست ما تاثیرگذار هستند.

پس حتما باید مراقبت های پوستی را در برنامه سلامتی خود قراردهیم. سن مراقب از پوست نیز با توجه به همین عوامل از فردی به فرد دیگر متغیر است. البته برخی موارد پایه ای مثل روتین های روزانه را حتما باید از سنین کودکی دنبال کرد.

در خصوص زمان استفاده از ماسک های ورقه ای صورت که یکی از موثرترین موارد مراقبتی محسوب می شوند باید گفت اینکه آیا پوست شما مشکل خاصی دارد یا خیر، نوع پوست شما چیست و در چه مقطع سنی هستید فاکتورهای کلیدی برای پاسخ به این سوال محسوب می شوند.

به عنوان مثال پوست یک شخص در 18 سالگی دچار لک و چین و چروک های ریزی شده اما در فرد دیگری در سن 25 سالگی این مشکلات اصلا مشهود نیست. اصولا استفاده از ماسک ورقی در سن نوجوانی به بعد توصیه می شود برای نوجوانان فاکتوری پیشگیرانه و برای سنین بالاتر فاکتوری درمانی و بهبود بخش محسوب می شوند.

قبل از خرید ماسک ورقه ای به 3 سوال زیر پاسخ دهید:

  1. نوع پوست شما چیست؟
  2. در صدد رفع چه مشکل پوستی هستید؟
  3. استفاده از ماسک برای شما جنبه مراقبتی دارد یا درمانی؟

ماسک ورقه ای در سنین نوجوانی استفاده شود؟

دقت داشته باشید دیده شدن جوش یا تغییرات پوستی در سنین نوجوانی بسیار طبیعی است و مشکل حادی بشمار نمی رود و نیاز مبرمی برای رفع این جوش ها به واسطه انواع ماسک احساس نمی شود چرا که مناشا این نوع جوش ها اساسا هورمونی هستند از طرفی عوامل دیگری همچون استرس و اضطراب و تغییرات ناشی از بلوغ نیز جمعا تاثیرگذاراند.

در این بازه زمانی مراقبت های اولیه از پوست آغاز می شوند و می بایست رسیدگی هایی در این زمینه صورت گیرد اساس استفاده از انواع ماسک ها عواملی پیشگیرانه محسوب می شوند و پیری پوست را به تاخیر انداخته و از بروز مشکلاتی چون لک، جوش و … جلوگیری به عمل می آورند. پس اگر در این بازه سنی هستید به ماسک ها به چشم وسایل پیشگیرانه مشکلات پوستی نگاه کنید و از اهمیت آنها غافل نشوید.

ماسک صورت برای نوجوانان مثل یک معجزه است که نتیجه آن در سنین 20 تا 30 سالگی مشهود خواهدشد.

2 باور اشتباه درباره سن استفاده از ماسک ورقه ای

برخی از افراد تصور می کنند در سنین پایین و یا برای کودکان نیز می بایست از انواع ماسک ها استفاده کرد این باور اشتباهی است که بین عموم مردم رواج یافته کودکان نیازی به استفاده از برخی وسایل مراقبتی مثل ماسک ندارند و برای این سنین استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب کافیست چرا که هنوز نوع پوست آنها مشخص نیست و استفاده از ماسک ورقه ای صورت در سنین کودکی توصیه نمی شود.

باور اشتباه دوم این است که حتما باید یک مساله پوستی مشهود شود و پس از آن زمان استفاده از ماسک ورقه ای فرا می رسد! اصولا ماسک صورت عاملی مراقبتی است پس همیشه و به طور منظم باید استفاده شود.

ابتدا نوع پوست خود را تشخیص دهید که می تواند در یکی از گروه های نرمال، خشک، مختلط یا چرب قرار گیرد در گام دوم با توجه به مساله ای که ذهن شما را درگیر کرده ماسک مناسب را انتخاب کنید. حتما می پرسید چه ماسکی تهیه کنم؟

چه مواردی را در نظر بگیرم؟ در زیر لیستی از انواع ماسک های صورت را میبینید که می توانید از آنها به عنوان روش مراقبتی استفاده کنید.

  • ماسک صورت برای نوجوانان جهت آبرسانی
  • ماسک ورقه ای مناسب پوست چرب
  • ماسک ورقه ای برای جوش
  • ماسک ورقه ای روشن کننده
  • ماسک ورقه ای برای جوش زیر پوستی

2 نکته کلیدی زمان استفاده از ماسک صورت

نکته بسیار مهم و اصلی این است که حتما با تشخیص پزشک از نوع پوست خود مطلع شوید و حتما باید در نظر داشته باشید که براساس برخی عوامل همچون موقعیت جغرافیایی و آب و هوا و تغذیه ممکن است در طولانی مدت نوع پوستتان دستخوش تغییراتی شود پس همیشه نمی توان از یک روتین یکسان استفاده کرد.

نکته دوم این است که با توجه به نوع پوست خود یا مشکلی که با آن مواجه شده اید ماسک مناسبی انتخاب کنید به عنوان مثال شخصی که دارای پوستی خشک است حتما می بایست در خصوص خرید ماسک ورقه ای آبرسان اقدام کند. شخصی که دارای پوستی چرب می باشد و دچار جوش های پوستی شده نیز می بایست ماسک مناسب درمان کننده جوش تهیه کند و به همین منوال انتخاب نوع ماسک به جنس پوست و مشکل احتمالی بستگی خواهد داشت.

به طور کلی می توان گفت بهترین زمان استفاده از ماسک های ورقه ای مخصوص صورت از سنین نوجوانی به بعد است. اثر استفاده از ماسک ها در سنین جوانی کاملا مشخص خواهد بود. اقدامات مراقبتی پوستی اساسا از نوجوانی توصیه می شوند در این سنین حکم پیشگیرانه، در سنین جوانی حکم درمانی و در سنین میانسالی بهبود دهنده خواهند بود.

استفاده از انواع ماسک در کنار روتین های پوستی یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان مشکلاتی چون رفع جوش، خشکی پوست یا اصطلاحا دهیدراته بودن، رفع لک های پوستی، کنترل چربی، جوش زیر پوستی، رفع برخی حساسیت ها و… تلقی می شود پس از اهمیت آن غافل نشوید. شما از چه زمانی مراقب های ابتدایی را آغاز کردید؟!

راستی برای گردآوری این محتوا از «رنگدونه» کمک گرفتیم.

منبع: https://rangdoneh.com/

 ماسک ورقه ای چیست و از کجا آمده است؟

استفاده از ماسک و محصولات بیوآکوا، راهی لذت بخش و تسکین دهنده برای آرامش پوست است. با وجود انواع گوناگونی از ماسک ها، ماسک ورقه ای بخاطر استفاده آسان، بین مردم محبوبیت خاصی دارد.

فواید و ضررهای ماسک ورقه ای

برای آرامش بخشیدن و تغذیه پوست صورت ، بهترین روش خرید محصولات بیوآکوا اصل از رنگدونه و استفاده از ماسک است . انواع زیادی از ماسک ها وجود دارند اما ماسک ورقه ای به خاطر استفاده آسان و راحت آن، بین مردم محبوبیت خاصی دارد. تاثیرات جادویی ماسک های ورقه ای بر هیچ کس پوشیده نیست.

استفاده از ماسک، راهی لذت بخش و تسکین دهنده برای آرامش پوست است. با وجود انواع گوناگونی از ماسک ها، ماسک ورقه ای بخاطر استفاده آسان، بین مردم محبوبیت خاصی دارد. این ماسک ها، از پارچه ای شبیه به حالت صورت درست شده و قسمت های قرار گرفتن چشم و بینی و دهان را بریده اند و به مایعی مغذی و یا اسانسی اغشته نموده اند.

این ماسک ها ماسک های طبیعی نیستند و موارد کاربرد آن ها روشن کنندگی، رطوبت رسانی و تازه کردن پوست است و به نوبه خود انقلابی در رژیم زیبایی ایجاد کرده است . این ماسک ها به مایعی مغذی و یا اسانسی آغشته شده اند و پارچه ی استفاده شده مانند مانعی، از خروج مواد مغذی جلوگیری می کند و باعث تاثیر حداکثری ماسک می شود.

محتویات ماسک های ورقه ای بیشتر مثل محتویات سرم ها هستند تا ماسک های معمولی. این ورقه ها از جنس پنبه و یا شبه پنبه ساخته شده اند که اغشته به ماده های سرم مانند می باشد. این ماسک ها شبیه ماسک های دیگر چرب و روغنی نیستند و احتیاج به تمیز کاری ندارند و ترکیب آنها تمیز و شیری است بیشتر مثل ژل مایع رقیق.

ماسک های ورقه ای از قبل به شکلی طراحی شده و برش خورده اند که تمام پستی بلندی ها و خطوط صورت را می پوشانند. برخی از ماسک های ورقه ای فقط صورت را پوشش نمی دهند و قسمتی از آن روی گردن هم قرار می گیرد برخی دیگر هم موضعی هستند و فقط برای قسمت های خاص مثل دور چشم یا گونه و … طراحی شده اند. ماسک های ورقه ای از کره جنوبی آمده اند، همان طور که می دانید این کشور پیشینه ای قوی در طراحی و تولید محصولات مراقبت پوستی دارد و ماسک ورقه ای هم یکی از ابداعات آن ها است. این روزها ماسک های ورقه ای در تمام جهان محبوب شده اند و به گزارش گروه NPD در ایالات متحده، فروش آن ها 60 درصد افزایش یافته است.

پوست صورت در طول روز با آلودگی های خیلی زیادی در تماس هست و اگه با روش درست و مناسب از پوست مراقبت نکنید خیلی زود پوستتون شادابی و طراوتش رو از دست میده و نشونه های پیری روی پوست نمایان میشه. این ماسک ها کمک میکنند تا خیلی سریع و راحت پوستتون رو بازیابی کنید و برای شروع یک روز جدید آماده باشید. ماسک های روقه ای مدل های مختلفی دارند و برای انواع پوست خشک، معمولی، چرب و حساس میشه استفاده کرد.

این ماسکهای اماده رو فقط باید به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار بدید تا از فواید اون بهره مند بشید. ماسکهای ورقه ای رو میتونید در هر زمانی استفاده کنید و به کارهای روزمرتون برسید! ماسک ورقه ای یک پیشنهاد خیلی خوب برای کسایی هست که وقت کافی برای درست کردن انواع ماسک رو ندارند و میتونن با استفاده از این ماسک خیلی خوب و راحت از پوستشون مراقبت کنند.

انتخاب یک ماسک مناسب برای شما:

ماسکی با ترکیبات طبیعی انتخاب کنید:

بهتر است که موقع انتخاب ماسک، به ترکیباتش هم توجه کنید. مواد طبیعی برای هر نوع پوستی بهترند و تاثیرگذاری بیشتری دارند. ماسکی را انتخاب کنید که حتما روی آن کلمه “ارگانیک” بر روی آن حک شده و عصاره های کیوی و یا آلوئه ورا دارد. از ماسک هایی که رنگ های مصنوعی، پارابن یا روغن های معدنی دارند، استفاده نکنید؛ زیرا به پوست آسیب می رسانند.

ماسک آلوئه ورا:

آلوئه ورا خاصیت پاکسازی و مرطوب کنندگی دارد که جای زخم را بهبود می بخشد، آکنه را کاهش داده و از پیری جلوگیری می کند.

ماسک کیوی:

کیوی خواصیت صاف کنندگی و سفت می کند.

ماسک ورقه ای پوست خشک را با مرطوب کردن، بهبود می بخشد:

مرطوب کننده ها، باعث آبرسانی به منافذ شده و خطوط پوست را کاهش می دهند. از ماسک ورقه ای که مرطوب کننده هایی مثل هیالورونیک اسید ، بوتیلین گلیکول و گلیسیرین استفاده کنید تا از پوسته پوسته شدن پوستتان خلاص شوید.

آکنه های پوست را با ماسک عصاره ی حلزون از بین ببرید:

این راه حل برای افرادی که آکنه های پوستی دارند، بسیار مناسب است؛ زیرا به آبرسانی پوست کمک کرده و پوست آسیب دیده را نرم و درمان می کند. اگر جایی از پوست تان باز شده، ماسک های ورقه ای ژلی تاثیرگذارتر از ماسک های ورقه ای پنبه ای معمولی، برای رفع مشکل هستند. عصاره ی حلزون، برای افرادی که پوست معمولی دارند، مناسب است.

برای پوست های چرب، از ماسک ماست استفاده کنید:

استفاده از این ماسک ها، منافذ باز را کاهش داده و تولید چربی پوست را کنترل می کنند. بعلاوه، ماست مانند لایه بردار عمل کرده و به خوبی منافذ را تمیز می کند.

برای تسکین پوست، از ماسک ژلی شفاف استفاده کنید:

استفاده از این نوع ماسک، مناطق ملتهب پوست را مرطوب کرده و تسکین می دهد. پس از استفاده از آن  هم، پوست شما را به خوبی نرم و مرطوب می کند. این ماسک ها بسیار مناسب افرادی ست که مشکلات پوستی مانند اگزما دارند.

از ماسک آب رسان طبیعی برای پوست مختلط استفاده کنید:

اگر روی بینی و پیشانی تان چربی دارید، ولی دیگر نقاط صورت شما خشک است، از ماسک آب رسان و پاک کننده استفاده کنید. بهتر است که این ماسک، از ماده های طبیعی مانند خزه ی دریایی تشکیل شده باشد که هم زمان به سم زدایی و مرطوب کنندگی پوست، کمک می کند.

به برچسب روی محصولات دقت کنید:

معمولا بر روی بسته بندی ماسک های ورقه ای، نوع مناسب پوست برای ماسک را درج می کنند. برای پی بردن به این موضوع  اطلاعات روی بسته بندی را مطالعه کنید.

عارضه استفاده از ماسک ورقه ای:

هدف از استفاده از ماسک های ورقه ای تغذیه کردن و آبرسانی به پوست شما است نه پاک سازی و یا لایه برداری؛ بنابراین این ماسک ها نمی توانند تاثیری را که ماسک های لایه بردار و پاک سازی کننده (مانند ماسک خاک رس و … که خمیری هستند و باید شسته شوند) دارند روی پوست اعمال کنند و نباید جایگزین آن ها شوند.

همچنین توجه کنید که در بعضی از انواع ماسک های ارزان و بی کیفیت، از سرم هایی استفاده می شود که خیلی زود تبخیر میشوند و رطوبت را از لایه های عمیق پوست جذب می کنند. لازم نیست حتماً از ماسک های گرانبها استفاده کنید، ولی سعی کنید فریب ارزانی را هم نخورید و به پوست خود اسیب نزنید.

پوست های آکنه دار:

از آنجایی که ماسک ورقه ای سطح پوست را می پوشاند میتواند سبب افزایش دمای آن شود. این اتفاق برای افرادی که دچار اکنه هستند چندان خوب نیست، زیرا افزایش دمای پوست تعداد باکتری ها را در سطح آن افزایش می دهد و سبب پیدایش اکنه می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، ماسک های خود را در یخچال مراقبت کنید.

بعضی ترکیبات موجود در ماسک ها مانند روغن نارگیل و تخم مرغ نیز امکان دارد سبب بسته شدن روزنه های پوستی شود پس پیش از خرید ماسک حتماً به ترکیبات داخل آن توجه کنید. چند وقتی پیش شایعاتی در خصوص بهداشتی نبودن ماسک های ورقه ای مطرح گردید، ولی این ماسک ها در صورتی که از برند معتبری باشند در شرایط کاملاً بهداشتی تهیه می شوند و شما بدون نگرانی میتوانید از آن ها استفاده کنید.

برگرفته از: سایت بیوآکوا

Copy URL
URL Copied