روش استعلام خلافی خودرو و موتورسیکلت با استفاده از اینترنت و پیامک

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ – آشنایی با بهترین کیبوردهای گیمینگ
راهنمای خرید میکروفون | قبل از خرید این مقاله رو بخونید!
اصطلاحات آمازون که حتما باید با آنها آشنا باشید!
ساخت ربات تلگرام | چگونه اولین ربات تلگرامی خود را بسازیم

استعلام خلافی موتور در پلیس + 10

یکی از ساده ترین روش های استعلام خلافی موتورسیکلت، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 در سراسر کشور است. در زمان مراجعه باید کارت شناسایی مالک موتورسیکلت و همچنین کارت موتور را همراه داشته باشید.

دقت داشته باشید که بدلیل آنلاین بودن سامانه های پلیس+10، اطلاعات خلافی موتورسیکلت کاملا به روز و لحظه ای هستند در صورتیکه اگر از سایر روش های استعلام اینترنتی خلافی موتورسیکلت استفاده کنید، خلافی های نشان داده شده، ممکن برای 24 ساعت قبل (یا حتی بیشتر) باشند.

استعلام خلافی از سایت راهور

اگر امکان یا توانایی مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 را ندارید، نگران نباشید! چراکه راه مطمئن دیگری هم وجود دارد. اگر موبایل دارید یا اگر دسترسی به کامپیوتر دارید، می توانید به سامانه اینترنتی راهور 120 به نشانی rahvar120.ir مراجعه کرده و سپس گزینه «استعلام تخلفات رانندگی» را انتخاب کنید.

در این حالت، ابتدا به سامانه «احراز هویت سخا» منتقل شده و باید وارد حساب کاربری تان شوید. بعد از آنکه به سامانه سخا وارد شدید، از شما خواسته می شود تا شماره بارکد وسیله نقلیه را وارد کنید. بعد از وارد کردن این بارکد، نتیجه خلافی به شما نشان داده می شود.

استعلام خلافی موتور با پلاک

چنین چیزی صحت ندارد! اینکه برخی ها ادعا می کنند که می توان با شماره پلاک موتورسیکلت، خلافی آنرا مشاهده کرد، یک دروغ محض است و سامانه پلیس راهور -حداقل تا به امروز- چنین قابلیتی نداشته است. پس اگر موتورسیکلت پلاک قدیم یا حتی پلاک جدید دارید، مطمئن باشید که صرفا با داشتن شماره پلاک موتور، امکان استعلام خلافی موتورسیکلت وجود ندارد.

استعلام خلافی موتور با پیامک

اگر کد VIN وسیله نقلیه را دارید، می توانید از استعلام پیامکی خلافی استفاده کنید. برای این کار کافی است تا شماره VIN را به سرشماره 1101202020 پیامک کرده و منتظر دریافت پیامک پلیس بمانید. بدلیل اختلال های موقت در سامانه پیامکی، ممکن است پیامکی برای شما ارسال نشود؛ پس مراقب این نکته هم باشید!

پرداخت خلافی موتور آنلاین

علاوه بر پرداخت خلافی موتور در دفاتر پلیس+10، امکان پرداخت اینترنتی هم وجود دارد. برای پرداخت آنلاین خلافی خودرو، به «شماره قبض جریمه» و همچنین «شناسه پرداخت جریمه» نیاز دارید. اگر این دو مورد را در اختیار دارید، مجددا به سامانه اینترنتی راهور 120 مراجعه کرده و گزینه «پرداخت الکترونیکی جرایم» را انتخاب تا به صفحه پرداخت بانکی منتقل شوید.