پردازش storedownloadd در مک های اپل چیست و چرا از CPU زیاد استفاده می کند؟

در برخی گوشی ها و تبلت های اندرویدی، قابلیت استفاده از دو نسخه اپ ها وجود دارد. به عنوان مثال در سیستم عامل MIUI که شیائومی بر اساس اندروید خام طراحی کرده، قابلیتی موسوم به Second Space وجود دارد که فضای کاری ثانوی برای نصب و استفاده از اپ ها ایجاد می کند. اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما چنین قابلیتی ندارد، می توانید اپ های جانبی نصب کنید یا حساب کاربری دوم ایجاد کنید.

در ادامه به معرفی اپ های مشابه Second Space شیائومی می پردازیم.

برخی شرکای گوگل که سازنده محصولاتی با سیستم عامل اندروید هستند، در رام سفارشی که مبتنی بر اندروید خام گوگل طراحی می کنند، اپ ها و سرویس هایی اضافه می کنند که کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال برخی از کاربران اندروید همیشه فایل ها و اپ ها و اطلاعاتی برای مخفی کردن دارند که نباید همکاران یا افراد خانواده رویت کند. این افراد همواره به دنبال امکانات مرتبط با حفظ حریم خصوصی و همین طور اپ هایی هستند که محیطی ثانوی و مخفی ایجاد کند تا در این محیط مخفی، اپ ها و فایل های موردنظرشان را ذخیره کنند.

سامسونگ برای رفع این نیاز کاربران از Secure Folder استفاده می کند و شیائومی قابلیتی به اسم Second Space در محصولات خویش در نظر گرفته است. اما اگر در گوشی یا تبلت خاصی، چنین قابلیتی وجود نداشت، چه باید کرد؟ خوشبختانه اپ هایی مشابه Second Space شیائومی و Dual App وجود دارد که در ادامه معرفی می کنیم.

استفاده از حساب کاربری مهمان در اندروید

یکی از قابلیت های اندروید خام که در برخی رام های سفارشی شده هم وجود دارد، Guest Mode است. البته شاید سازنده گوشی یا تبلت شما، این قابلیت را حذف کرده باشد و نتوانید حساب کاربری مهمان برای استفاده از گوشی یا تبلت بسازید. 

اگر گوشی یا تبلت شما امکان ایجاد حساب کاربری مهمان داشته باشد، با ورود به آن می توانید از اکانت دوم در اپ هایی نظیر واتس اپ و تلگرام و غیره استفاده کنید.

قابلیت Guest Mode برای حالتی که می خواهید گوشی خود را به یکی از اطرافیان بدهید نیز بسیار مفید است چرا که شخص موردبحث نمی تواند عکس و ویدیوها و فایل های مربوط به پروفایل کاربری اصلی را ببیند. نکته جالب این است که حتی می توانید چند حساب کاربری مهمان بسازید در حالی که Second Space شیائومی شما را به یک محیط اضافی محدود می کند.

ایجاد محیط مخفی با ماشین حساب Calc Vault

اپلیکیشن Calc Vault شیوه کار جالبی دارد. این اپ ظاهراً یک ماشین حساب است اما اگر اعداد خاصی وارد کنید، محیط مخفی آنلاک می شود.

می توانید عکس ها، ویدیوها و فایل های داکیومنت که شخصی یا کاری هستند و نباید کس دیگری ببیند را در محیط مخفی ذخیره کنید. اگر شخص دیگری اپ Calc Vault را اجرا کند، می تواند از یک ماشین حساب معمولی استفاده کند و شاید متوجه نشود که این اپ برای مخفی کردن فایل های خاصی طراحی شده است، مگر آنکه قبلاً نام این اپ را شنیده باشد.

در محیط مخفی تب های Images و Videos برای مخفی کردن عکس و ویدیو و تب Applock برای مخفی کردن اپ های خاص پیش بینی شده است. در اغلب گوشی ها و تبلت های جدید، راهکاری برای مخفی کردن اطلاعات مهم پیش بینی شده اما اگر گوشی اندرویدی شما هیچ قابلیت امنیتی برای مخفی کردن فایل ها ندارد یا نسخه اندروید آن قدیمی است، می توانید از این اپ استفاده کنید.

نکته جالب این است که می توانید یک محیط مخفی جعلی با فایل های جعلی هم بسازید و دیگران را فریب دهید! به خصوص افرادی که نام اپ Calc Vault را شنیده اند و می دانند که شما اطلاعات پنهان روی گوشی یا تبلت دارید.

در نهایت اینکه نمی توانید این اپ را بدون آنلاک کردن محیط مخفی، آن اینستال کنید.

دانلود Calc Vault از گوگل پلی

ایجاد محیط مجازی با Parallel Space

اپلیکیشن Parallel Space این امکان را به شما می دهد که نسخه دومی از اپ های نصب شده داشته باشید و در نسخه دوم با حساب کاربری متفاوتی لاگین کنید. لذا می توانید در یک گوشی دو سیم کارته، از دو اکانت واتس اپ استفاده کنید.

برای دانلود این اپ به گوگل پلی مراجعه کنید:

دانلود Parallel Space از گوگل پلی

چند محیط مجازی با Multi Parallel

شاید اپلیکیشن Parallel Space جوابگوی نیازهای شما نباشد و علاوه بر ایجاد نسخه کپی از اپ های نصب شده، بخواهید برخی از اپ ها را قفل کنید. این قابلیت در Multi Parallel پیش بینی شده است.

استفاده کردن از این اپ مشابه Parallel Space است. کافی است روی دکمه Add Clone یا + تپ کنید و پس از انتخاب اپ موردنظر، روی Clone now تپ کنید و نسخه کپی اپ های موردنظر را بسازید.

با تپ روی آیکون چرخدنده می توانید تنظیمات این اپ را باز کنید و قفل انتخاب کنید. قفل می تواند طرح اتصال نقاط یا اثر انگشت باشد.

می توانید قابلیت سوییچ کردن سریع یا Quick Switch را نیز فعال کنید. در این صورت در ناحیه نوتیفیکیشن، نواری اضافه می شود که در آن اپ های اخیراً اجرا شده موجود است. با تپ روی آیکون های این بخش می توانید سریعاً به اپ موردنظر سوییچ کنید.

برای دانلود Multi Parallel به گوگل پلی رجوع کنید:

دانلود Multi Parallel از گوگل پلی