این داروها سبب اختلال در نعوظ، انزال زودرس و کاهش میل جنسی می شوند

تقویت قوای جنسی

از آن جایی که میل و قدرت جنسی بخش مهمی از زندگی و مردانگی آقایان به  شمار می آید، بیشتر آن ها زمانی که با کمبود میل جنسی روبرو می شوند این مشکل را به زبان نخواهند آورد. مردها بر این باور هستند که به هیچ عنوان بی میل نمی شوند، اما واقعیت جور دیگری است. بسیاری از آقایان به دلایل مختلف میل جنسی کمی دارند. هر چه سریع تر و زودتر علل این مشکلات جنسی مشخص شود، زودتر نیز درمان خواهند شد. روش های زیادی برای درمان این بی میلی جنسی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با علت های از بین رفتن حس مردانگی، راه های درمان آن و نحوه تقویت میل جنسی کم در آقایان آشنا کنیم.

علائم کاهش میل جنسی در آقایان

همان طور که گفته شد اگر زودتر علائم کم شدن میل جنسی تشخیص داده شود و برای درمان آن اقدام کنید، می توانید کیفیت روابط خود را مانند قبل افزایش دهید و لذت ببرید.

از این علائم به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • با انجام نزدیکی، حس یکی بودن به شما دست نمی دهد.
 • فقط در اتاق خواب نوازش دارید.
 • میل زیادی به برقراری رابطه جنسی ندارید.
 • همیشه یک نفر شروع کننده رابطه است و دیگری تمایلی به انجام این کار ندارد.
 • حداکثر فقط یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارید.
 • رابطه جنسی را بدون احساس و از سر وظیفه انجام می دهید.
 • به طور معمول هیچ تصور شهوانی از همسر خود ندارید.

اگر علائمی را که در بالا اشاره کردیم تجربه می کنید، یعنی میل جنسی شما رو به کاهش رفته است که بهترین کار مراجعه به پزشک و درمان بیماری  برای تقویت میل جنسی خواهد بود.

اما اگر به هر دلیلی تمایل به مراجعه حضوری نزد پزشک ندارید، می توانید با پذیرش 24 تماس بگیرید و از مشاوران این مرکز راهنمایی بگیرید و سوالات خود را بدون هیچ خجالت از آن ها بپرسید.

علت از بین رفتن حس مردانگی

مشکلات جنسی مانند کم شدن میل جنسی می تواند منشاء روحی و جسمی داشته باشند. عواملی مانند افسردگی، مصرف بعضی از داروها، مصرف مشروبات الکلی، خستگی، مشکلات زناشویی، استرس و اضطراب، مشکلات هورمونی، کم شدن تستسترون، سابقه سوء استفاده جنسی داشتن، اختلالات جنسی مانند حس تحقیر شدن، نداشتن زمان و مشکلات مشابه علت کم شدن رابطه زناشویی هستند.

در ادامه مطلب به بیان چند مورد دیگر از علل کاهش میل جنسی در آقایان خواهیم پرداخت.

ترس و اضطراب از عملکرد

مردها در این مورد با دو مشکل رسیدن به اوج لذت جنسی در زمان بسیار کم و اضطراب داشتن از رضایت بخش بودن عملکرد خود در حین رابطه روبرو می شوند. همچنین انزال زودرس و به ارگاسم نرساندن شریک جنسی، آقایان را تحت فشار قرار می دهد که می تواند باعث کاهش میل جنسی آن ها شود.

نوشته های مشابه

 • علت ورم بیضه چیست؟ 7 درمان ورم بیضه موثر

  1401-04-29

 • نشانه های بیماری پروستات بزرگ و روش های درمان آن

  1401-04-13

بعضی از بیماری ها

بیماری های زیادی می تواند باعث کاهش میل جنسی شوند. از این بیماری ها به سرطان می توان اشاره کرد که سبب کم شدن حس شهوانی می شود. فشار خون بالا، دیابت و بیماری های عروقی جریان خون را در اندام تناسلی کاهش می دهند که در میل جنسی نیز اثرگذار است. غده هیپوفیز در بدن تولید اکثر هورمون ها مانند هورمون های جنسی را بر عهده دارد. اگر در این غده تومور به وجود آید، می تواند باعث کم شدن میل جنسی فرد شود.

اختلال نعوظ در آقایان

اگر شخصی دچار اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی شود و آن را درمان نکند، به کاهش میل جنسی نیز مبتلا خواهد شد.

با توجه به نوع اختلال و با استفاده از داروهایی مانند سیالیس، ویاگرا و انواع مشابه که جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می دهند، می توان به درمان این مشکل و تقویت میل جنسی کم در آقایان پرداخت.

نبود صمیمیت بین زوجین

کم شدن صمیمیت و ارتباط عاطفی بین دو نفر از عوامل کاهش میل جنسی است که تاپیک علت کاهش میل زنان نی  نی سایت نیز به آن پرداخته است. در این حالت با بغل کردن، ابراز علاقه، نوازش، بوسیدن، صحبت کردن و راهکارهای دیگر می توان این صمیمیت را دوباره افزایش داد.

کاهش لذت انزال

از دیگر مشکلات جنسی می توان به کم شدن لذت انزال اشاره کرد. برخی افراد پس از مدتی از رابطه زناشویی خود راضی نیستند و از آن لذت نمی برند. در این موارد بعد از گذشت زمان میل جنسی آقایان کاهش می یابد و به بی میلی جنسی دچار می شوند. کم شدن لذت انزال دلایل زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به کاهش هیجانات، یکنواخت شدن رابطه، تمرکز نداشتن در حین رابطه و مسائل مشابه اشاره کرد.

کاهش قدرت نعوظ

زمانی که آلت تناسلی مرد توانایی حفظ نعوظ را به مدت لازم برای عمل نزدیکی نداشته باشد، به آن اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی گفته می شود که با نارضایتی مداوم همراه است. این نارضایتی می تواند روی میل جنسی مرد تاثیر بگذارد و باعث کاهش آن در این افراد شود. کم شدن قدرت نعوظ که یکی از مشکلات جنسی محسوب می شود، دارای علل زیادی است. از بین آن ها می توان استرس، اضطراب، افسردگی، نداشتن جسم و روان سالم، خشم، مصرف الکل و مصرف دارو اشاره کرد.

داروی کاهش دهنده میل جنسی مردان

مصرف بعضی از داروها باعث کاهش میل مردان نسبت به مسائل جنسی می شود. در ادامه تعدادی از این داروها را نام خواهیم برد.

 • داروهای گرفتگی سینه و بعضی از آنتی هیستامین ها
 • داروهایی که برای فشار خون بالا استفاده می شوند.
 • داروهای ضد افسردگی مانند سرترالین، ترازودون و فلوکستین
 • داروهای ضد ایدز
 • داروهای کم کننده چربی خون و کلسترول
 • داروهای شیمی درمانی
 • مواد اعتیادآور مانند سیگار، کوکایین، الکل، هرویین، مورفین و ماری جوانا

انواع روش های تقویت قوای جنسی

همان طور که می دانید بی میلی جنسی یکی از مشکلاتی است که به طور جدی روی زندگی زناشویی افراد تاثیر می گذارد و درمان نکردن آن می تواند اثرات مخربی روی زندگی زوج ها بگذارد.

بی میلی مانند تمام مشکلات جنسی دیگر درمان دارد و می توان با مراجعه به پزشک متخصص سلامت جنسی این مشکل را حل کرد. در ادامه شما را با تعدادی از روش های درمان بی میلی در مردان آشنا می کنیم.

تقویت میل جنسی با تستسترون

راه های زیادی برای درمان بی میلی در مردان وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به درمان با تستسترون اشاره کرد. این نوع درمان روش های مختلی دارد که هر کدام به نوعی باعث افزایش و تقویت میل جنسی در آقایان می شوند.

از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از ژل موضعی که روی پوست مالیده می شود.
 • تزریق تستسترون به صورت هفته ای
 • تجویز پوستی تستسترون
 • استفاده از چسب هایی که شبیه به قرص هستند و در زیر لثه های فک بالایی قرار می گیرند.
 • استفاده از قرص هایی که در زیر پوست ایمپلنت می شوند.

درمان با استفاده از افزایش سطح تستسترون می تواند به مدت یک یا دو هفته سطح این هورمون را در خون افزایش دهد و در نتیجه میل جنسی فرد افزایش یابد.

تقویت قوای جنسی با نور درمانی

نور درمانی یکی از روش های نوین درمان بی میلی است. در این روش افراد به صورت روزانه در معرض نوری قرار می گیرند که قدرت آن حدود 10 هزار لوکس است.

با قرار گرفتن در مقابل این نور، بدن هورمون LH ترشح می کند و این هورمون نیز باعث افزایش سطح تستسترون خون می شود. در نتیجه میل جنسی آقایان افزایش می یابد.

شاید تصور کنید که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید می توانید این نور را دریافت کنید، ولی این تصور اشتباه است. نور خورشید قدرتی چند برابر دارد و بدن فقط در 10 هزار لوکس می تواند هورمون LH را ترشح کند.

در افرادی که با استفاده از این روش مورد آزمایش قرار گرفته شدند، مشخص شد که میل جنسی آن ها بعد از دو هفته نور درمانی بسیار افزایش پیدا کرده است.

تقویت میل جنسی با تحرک

ورزش ها به ویژه ورزش های هوازی که به صورت مستمر و ادامه دار باشند می توانند از بروز مشکلات جنسی از جمله بی میلی جلوگیری کنند و در صورت بروز چنین مشکلاتی در درمان آن ها موثر باشند.

وقتی افراد تحرک داشته باشند و ضربان قلب آن ها افزایش پیدا کند، خون بیشتری در اندام ها جریان می یابد، استرس و اضطراب آن ها کاهش پیدا می کند و هورمون های بدن به تعادل می رسند.

ورزش های قدرتی نیز باعث می شوند سطح تستسترون خون افزایش پیدا کند. تستسترون نیز در درمان بی میلی جنسی تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

تقویت میل جنسی  آقایان با استفاده از روش های روانشناسی

همان طور که توضیح دادیم بیشتر مشکلات جنسی و بی میلی ها در رابطه با داشتن مشکلات روانی از جمله استرس و اضطراب است. این مشکلات ذهنی می توانند به صورت خیلی جدی در زندگی زناشویی تاثیر بگذارند و عواقب بدی داشته باشند.

برای درمان استرس و اضطراب خود باید از روانشناسانی کمک بگیرید که بتوانند مشکلات شما را ریشهابی کنند و برای درمان آن راه حل هایی ارائه دهند. وقتی استرس و اضطراب شما رفع شود، بی میلی جنسی نیز درمان خواهد شد.

1: مشکلات روحی روانی از جمله دلیلی هستند که روی میل جنسی مردان تاثیر می گذارند. این مشکلات ریشه در ذهن و تفکر افراد دارند، ولی قابل حل هستند. برای این که بتوانید بی میلی جنسی خود را درمان کنید لازم است تا با این مشکلات روبرو شوید و آن ها را بپذیرید.
به عنوان مثال در طول رابطه های جنسی باید پذیرفت که هیچ رابطه ای بدون نقص نیست. با پذیرفتن این نقص ها و منطقی رفتار کردن با آن ها مشکلات موجود در حین رابطه با گذشت زمان کم خواهد شد و بی میلی جنسی نیز برطرف می شود.

2: در طول رابطه جنسی سعی کنید از تخیل خود استفاده کنید. فانتزی های جنسی می توانند تاثیر بسیار زیادی در تقویت میل جنسی بگذارند. صحبت کردن درباره این فانتزی ها با شریک جنسی نیز می تواند در درمان این مشکل موثر باشد.

3: برای برقراری رابطه جنسی باید با شریک تان صحبت کنید. صحبت درباره آن چه می خواهید انجام دهید، می تواند تاثیر زیادی بر بی میلی جنسی بگذارد.

4: در طول رابطه فقط روی آلت های تناسلی تمرکز نکنید. تمرکز شما باید روی تمام نقاط بدن باشد، نه فقط روی نقطه ای خاص. تحریک شدن با دیگر نقاط بدن نیز روی افزایش و تقویت میل جنسی تاثیر می گذارد.

داروی گیاهی افزایش میل جنسی مردان

راه های درمان زیادی برای بالا بردن میل جنسی آقایان وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از داروهای گیاهی است. ترکیبات مفید در بعضی از این گیاهان و مواد غذایی برای تحریک هورمون ها و رفع مشکلات جنسی موثر هستند و باعث افزایش و تقویت میل جنسی مردان می شوند. در ادامه شما را با بعضی از این گیاهان آشنا خواهیم کرد.

افزایش میل جنسی با استفاده از چوب میخک

از بین افزایش دهنده های میل جنسی و راهکارهای طبیعی برای تقویت میل جنسی کم در آقایان می توان به چوب میخک اشاره کرد که بسیار موثر است. این ادویه باعث افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی و گشادی رگ ها می شود. اگر از نظر روحی و جسمی در فشار هستید و دغدغه های ذهنی زیادی دارید که باعث کم شدن میل جنسی شما شده است، می توانید از این گیاه استفاده کنید که سبب افزایش تمرکز می شود.

تقویت قوای جنسی با اسفاده از جینسنگ

گیاه محبوب و معروف دیگری که به عنوان داروی گیاهی افزایش میل مردان شناخته می شود، جینسنگ است. این گیاه برای تقویت میل جنسی خواص بسیار مفیدی دارد. جینسنگ به دلیل داشتن آنتی اکسیدان روی غدد درون ریز و سیستم عصبی اثر می گذارد و باعث بالا رفتن قدرت مردان می شود.

افزایش میل مردانه باخردل

از دیگر گیاهان دارویی که برای رفع مشکلات جنسی کاربرد دارد خردل را باید نام برد. این چاشنی پرخاصیت و مفید باعث تحریک غدد جنسی می شود که افزایش میل جنسی را نیز در پی خواهد داشت. خردل جریان خون در رگ ها را افزایش می دهد و سبب تحریک ارگان های جنسی و عصب های آن می شود.

افزایش میل جنسی مردان با گشنیز

گشنیز از درمان های خانگی موثر برای مشکلات پروستات و است و برای تقویت میل جنسی کم در آقایان تاثیرگذاری بالایی از خود نشان داده است.

تقویت میل جنسی با استفاده از سیر

آلیسین موجود در سیر میزان تستسترون را افزایش می دهد که باعث کاهش هورمون کورتیزول و استرس می شود. همچنین سیر که به عنوان داروی گیاهی افزایش میل مردان شناخته می شود، رگ های موجود در ناحیه آلت تناسلی را منبسط می کند که نتیجه آن افزایش میل جنسی در مردان است.

افزایش میل جنسی آقایان با جوز هندی

یکی از بهترین داروی گیاهی افزایش میل مردان جوز هندی است.این گیاه به عنوان یک محرک قوی برای آقایان شناخته می شود که افزایش میل جنسی را برای آن ها به همراه خواهد داشت.

افزایش میل جنسی آقایان با ادویه کاری

ادویه کاری محرک، گشادکننده و تقویت کننده عروق است که در درمان مشکلات جنسی نیز کاربرد دارد. در تهیه این نوع ادویه از زنجبیل، زردچوبه، سیر، هل و مواد گوناگون استفاده می کنند که برای افزایش میل و قدرت جنسی موثر است.

تقویت قوای جسمی مردان با شنبلیله

این گیاه با ترکیباتی که دارد می تواند در بدن، باعث ساخت هورمون های جنسی مانند تستسترون و استروژن شود. همچنین در افزایش تحریک جنسی و ارگاسم نیز بسیار مفید است.

افزایش میل مردانه با زعفران

این ادویه در تقویت روحیه و کاهش استرس موثر است. مردانی که از زعفران استفاده می کنند میل جنسی بالاتری نیز خواهند داشت.

افزایش میل جنسی مردان با زنجبیل

ریشه زنجبیل طبع گرم دارد که مصرف آن می تواند در تقویت میل جنسی کم در آقایان موثر باشد.

تقویت جنسی مردان با دارچین

از دیگر داروی گیاهی افزایش میل مردان به دارچین می توان اشاره کرد. این گیاه نیز به دلیل طبع گرم و خشک که دارد برای تقویت جنسی، سفتی کمر و افزایش میل جنسی مفید است.

تقویت قوای جنسی با پیاز

پیاز نیز در درمان مشکلات جنسی مانند کاهش میل جنسی موثر است و سبب افزایش قوای جنسی در آقایان می شود.

زمان مراجعه به پزشک برای تقویت میل جنسی

با توجه به موارد گفته شده در صورت دیدن هر نوع علائم که نشان دهنده کاهش میل جنسی در مردان است، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بسیاری از افراد برای مراجعه حضوری به پزشک خجالت می کشند و برای درمان این مشکل اقدام نمی کنند. شما در این صورت می توانید با مرکز پذیرش 24 تماس حاصل کنید و از پزشکان آنلاین متخصص سلامت جنسی این مجموعه که اطلاعات بالایی در زمینه تقویت میل جنسی کم در آقایان دارند، کمک بگیرید. اپلیکیشن و وب سایت پذیرش 24 به صورت آنلاین و 24 ساعته، آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی به شما عزیزان است.

3.3/5

(55 نظر)

در مردانی که زود انزالی باعث مشکلات اندکی شده است، درمان زود انزالی محدود به مشاوره روانی – جنسی و آموزش می باشد. قبل از شروع درمان بایستی در مورد انتظارات بیمار صحبت کرد. علاوه بر این، در صورت وجود اختلال در نعوظ و احتمال وجود التهاب و عفونت پروستات، درمان آن ها قبل از شروع درمان زود انزالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تکنیک های رفتاری

تکنیک های رفتاری برای کسانی پیشنهاد می شود که تمایلی به استفاده از دارو ندارند. این روش درمان زود انزالی برای افرادی که از ابتدا زودانزال بوده اند به عنوان خط اول درمان توصیه نمی شود. این روش درمانی زمان بر ، و نیازمند حمایت شریک جنسی بوده و انجام آن سخت می باشد. ضمن اینکه نتایج دراز مدت آن در درمان زود انزالی نامشخص است.

 • برنامه start-stop، که در آن شریک جنسی تحریک آلت را تا زمانی که مرد احساس کند به انزال نزدیک شده است شروع می کند. در این زمان بایستی تحریک متوقف شود و صبر کرد تا احساس شروع انزال برطرف شود و سپس مجددا تحریک شروع شود.
 • تکنیک squeeze، که در آن شریک جنسی، کلاهک آلت را درست قبل از شروع انزال فشار می دهد تا مرد احساس انزال را از دست بدهد.

هر کدام از این روش ها در سه سیکل پی در پی و قبل از رسیدن به ارگاسم تکرار می شود. روش دیگر در افراد جوان تر که توان این کار را دارند انجام دو دفعه رابطه طی یک جلسه فعالیت جنسی می باشد. بدنبال رابطه و انزال بار اول، حساسیت آلت کم شده و باعث تاخیر در انزال در مرتبه دوم رابطه می شود.

در روش دیگر به مرد آموزش داده می شود تا علائم افزایش برانگیختگی جنسی خود را شناسایی کند و یاد بگیرد تا چطور سطح برانگیختگی و تحریکات جنسی خود را زیر سطحی قرار دهد که باعث بروز انزال می شود. عوامل روانی که می تواند منجر به زود انزالی شود نیز بایستی مشخص و درمان شوند. این عوامل اساسا با اضطراب ارتباط دارند، اما می تواند به دلیل عوامل دخیل در رابطه زناشویی نیز باشد.

درمان قطعی زودانزالی

اگر بشود ریشه و علت زودانزالی را مشخص کرد احتمال درمان و برطرف کردن زودانزالی بصورت دائمی و قطعی وجود دارد خیلی اوقات علت آن کم توانی جنسی و عدم نعوظ کامل و بعضا به مشکلات موجود در روابط فی مابین زن و مرد مربوط هست و گاه بدلیل استرس و هیجانات شدید جنسی است. این موارد بایستی با مشاورات روانشناسی و درمان های مربوطه برطرف شود در غیر اینصورت داروها می توانند به کنترل و مدیریت زودانزالی کمک کنند. در این موارد درمان قطعی نبوده و موردی و بصورت کنترلی است.

قرص و دارو برای درمان زود انزالی مردان

بهترین دارو برای زود انزالی چه نام دارد؟ در اینجا به معرفی چند قرص درمان زود انزالی و نعوظ در مردان می پردازیم:

داپوکستین 30 و 60 (Dapoxetine)

داپوکستین هیدروکلراید یک داروی کوتاه اثر است که برای درمان زود انزالی بر حسب مورد استفاده می شود. بعد از 1.3 ساعت به اوج غلظت خونی رسیده و نیمه عمر کوتاهی در بدن دارد بطوری که 95% آن بعد از 24 ساعت از بدن دفع می شود. این دارو برای درمان زود انزالی بر حسب نیاز در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بجز آمریکا استفاده می شود.

این دارو بصورت قرص های داپوکستین 30 و 60 میلی گرمی تولید شده و 1 تا 2 ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی استفاده می شود و در کنترل انزال، کاهش اضطراب و افزایش رضایت تاثیر بسزایی دارد.

عوارض دارو وابسته به میزان مصرف بوده و شامل تهوع، اسهال، سردرد و سرگیجه می باشد. مصرف همزمان این دارو با داروهایی که برای ناتوانی جنسی بکار می رود مثل سیلدنافیل یا تادالافیل غالبا مشکلی ایجاد نمی کند با اینحال بایستی با احتیاط مصرف شود بویژه در افرادی که فشار خون پائین دارند.

قرص کلومیپرامین برای زود انزالی و SSRIs

مرکزی که دستور انزال را صادر می کند در طناب نخاعی قرر دارد که خود تحت کنترل عوامل مغزی و محیطی می باشد. ماده ای به نام سروتونین مسئول کنترل انزال است. داروهای ضد افسردگی SSRIs که برای درمان اختلالات خلقی استفاده می شوند با افزایش سطح سروتونین باعث کنترل و درمان زود انزالی می گردند. این داروها شامل سیتالوپرام، فلوکستین، فلوواکسامین، پاروکستین و سرترالین هستند. همه این داروها مکانیسم مشابهی دارند. پاروکستین از فلوکستین، کلومیپرامین و سرترالین برتر می باشد. سرترالین از فلوکستین برتر است درحالی که اثربخشی کلومیپرامین تفاوت قابل توجهی با فلوکستین و سرترالین ندارد.

اثرات درمانی و تاخیر در انزال چند روز بعد از شروع مصرف دارو رخ می دهد، بطوری که این تاثیر 1 تا 2 هفته بعد از شروع درمان مشهودتر است. اگر چه اثربخشی دارو برای چندین سال حفظ می شود، ولی کاهش پاسخ به دارو در مصرف طولانی مدت آن ممکن است بعد از 6 تا 12 ماه رخ دهد. عوارض شایع آن شامل احساس خستگی، خمیازه، تهوع، استفراغ، خشکی دهان، اسهال و تعریق می باشد.

این عوارض خفیف بوده و بتدریج بعد از 2 تا 3 هفته برطرف خواهد شد. کاهش میل جنسی، عدم رسیدن به ارگاسم و اوج لذت جنسی، عدم انزال و ناتوانی جنسی نیز در مصرف با این داروها گزارش شده است. به بیماران توصیه می شود از قطع ناگهانی یا کاهش سریع دوز روزانه دارو پرهیز کنند تا دچار علائم ترک دارو نشوند. برخی مطالعات اثربخشی نسبی پاروکستین بصورت استفاده ی موردی و برحسب نیاز 3 تا 5 ساعت قبل از فعالیت جنسی را نیز ذکر می کنند.

بی حس کننده های موضعی

استفاده از بی حس کننده های موضعی برای تاخیر در انزال قدیمی ترین شکل دارویی درمان زود انزالی است. بی حس کننده ها با کاهش حساسیت کلاهک آلت باعث تاخیر در انزال بدون بروزعوارض ناخواسته بر روی حس انزال می شود.

کرم های لیدوکائین- پریلوکائین: که بصورت کرم های 5% و با نام تجاری زایلاپی در بازار ایران وجود دارند 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع فعالیت جنسی تجویز می شود. برای جلوگیری از عدم انتقال کرم به دیواره ی واژن شریک جنسی یا باید از کاندوم استفاده کرد یا قبل از شروع رابطه آلت را شست. تنها منع مصرف کرم داشتن حساسیت و آلرژی به مواد تشکیل دهنده کرم می باشد.

ترامادول 200 برای درمان زود انزالی

ترامادول مسکنی است که جزو داروهای مخدر محسوب می شود. بعد از تجویز خوراکی به راحتی در بدن جذب شده و نیمه عمر دفع آن از بدن 5 تا 7 ساعت است. عوارضی که در مصرف آن به عنوان مسکن و با دوزهای بال ذکر شده شامل یبوست، آرامش بخشی و خشکی دهان است. ترامادول یک مخدر ضعیف است. لذا خطر اعتیاد به آن می تواند دل نگرانی هایی را بوجود آورد.

قرص کلومیپرامین 25 برای زود انزالی

آمپول برای درمان زود انزالی

درمان های دارویی زودانزالی بصورت قرص یا داروهای موضعی بصرت اسپری، ژل و یا کرم می باشد و آمپولی برای درمان زودانزالی وجود ندارد.

منبع: گایدلاین ارولوژی اروپا 2015

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی