13 چیزی که هرگز نباید با دستگاه کارواش شستشو دهید

شستشوی خانه با دستگاه کارواش و با فشار زیاد شاید به نظر یک کار رضایت بخش باشد اما در صورت نداشتن دقت و مراقبت ممکن است به خانه هایتان آسیب برساند و صدماتش بیشتر از فوایدش باشد پس هرگز انجام ندهید. در ادامه با جعبه ابزار همراه شوید.

1-نماهای جانبی چوبی

اگرچه یک دستگاه کارواش به راحتی می تواند نماهای چوبی را شستشو دهد ولی از انجام این کار پرهیز کنید زیرا فشاری که آب دارد باعث می شود آب به سطح زیرین چوب ها نفوذ پیدا کند و در آنجا می تواند منجر به آسیب رساندن به سیم های برق و عایق بندی گردد و همچنین این رطوبت نفوذ پیدا کرده به سطح زیرین می تواند باعث رشد کپک های قارچی در آنجا گردد.یک دستگاه کارواش حتی می تواند موجب گود شدن و فرورفتگی نماهای آلومینیومی نیزگردد.

جهت خرید و آگاهی از آخرین قیمت های ابزار آلات صنعتی و ساختمانی می توانید بدون واسطه با وارد کننده این محصولات با شماره تماس 02166975233 در ارتباط باشید.

2-پنل های الکتریکی

وسایل و تجهیزات الکتریکی نصب شده در بخش های بیرونی خانه و یا حتی حیاط نباید با دستگاه کارواش شسته شوند.با اینکه این تجهیزات طوری طراحی شده اند که در مقابل طوفان و باران مقاوم هستند اما دستگاه کارواش بدلیل اعمال فشار زیاد آب بر روی این تجهیزات سبب ایجاد ترک و شکاف در آن ها و بروز خسارت می گردد.

3-پوشش های آسفالتی

اگر سقف خانه های خود را با صفحاتی از جنس آسفالت پوشانده اید هرگز از یک دستگاه کارواش برای شستشوی آن استفاده نکنید زیا فشار آب باعث از بین رفتن دانه های ریز درون آسفالت می گردد که این دانه ها برای محافظت از سقف شما بسیار مهم می باشد.علاوه بر این،بدیهی ست که استفاده از یک کارواش با فشار قوی از یک مکانی مرتفع امری بسیار خطرناک می باشد زیرا هنگامی که ماشه و یا دکمه دستگاه کارواش را فشار می دهید فشار موجود در آب می تواند تعادل شما را بهم زده و موجب سقوط شما از روی نردبان گردد.

4-دستگاه های تهویه هوا

زمان آن رسیده که دستگاه های تهویه هوای خود را تمیز کنید؟؟لطفاً سراغ دستگاه کارواش خود نروید!! فشار زیاد آب با برخورد به پره های نازک دستگاه های تهویه باعث کج و خم شدن آنها گشته و خروج هوا از آن را با مشکل روبرو می کند و در نهایت منجر به کم شدن عمر دستگاه های تهویه شما می گردد.در عوض می توانید از یک جریان آب با فشار ملایم تر جهت نظافت و تمیز کردن آن استفاده نمائید.

5-رنگ های سربی

هرگز رنگ های سربی را با فشار آب دستگاه کارواش از بین نبرید زیرا رنگ های سربی باید با دقت و ایمنی خاصی کنده شوند تا منجر به انفجار در هوای مجاور و یا سطوح مجاورش خود نگردند.

مشاهده لیست محصولات در ترب

6-مصالح ساختمانی قدیمی

خانه های ساخته شده با آجرهای مرطوب و یا سایر صفحات مخصوص خانه سازی و ملات ها میتوانند در اثر فشار شستشو با دستگاه کارواش دچار خسارت گردند و آسیب بببینند.زیرا فاشر دستگاه کارواش باعث از بین رفتن و نابودی هرگونه ملاتی که سست میباشد بخصوص در سازه های قدیمی، میگردد.

7-موجودات زنده

هرگز فشار آب دستگاه کارواش را به سمت انسانها،حیوانات خانگی و یا گیاهان نگیرید.زیرا نیروی آب حاصل از واشر فشار به راحتی می تواند منجر به آسیب جسمی،نفوذ به سطح زیر پوست و از بین رفتن گیاهان گردد.حتی زمانی که در حال شستشوی چیزی با دستگاه کارواش می باشید حتماً از عینک استفاده نمایید تا چشمان شما در مقابل پرش خرده ها و آثار مخروبه در امان باشد.

8-صفحات نقاشی شده که شما میخواهید رنگ شده باقی بماند

شستشو با دستگاه کارواش فشار زیاد به راحتی منجر به کنده شدن رنگ وسایل مختلف می گردد پس اگر قصد شستشوی سطوح وسایل رنگ شده خود همچون کف بالکن و یا مبلمان فضای باز خود را دارید از جریان کم فشار آب استفاده نمائید.

9-پنجره ها

هرگز پنجره ها را با دستگاه کارواش فشار قوی شستشو ندهید زیرا باعث شکستن آن ها می گردد و اینجاست که مشکل اصلی شما(هزینه تعویض)نمایان می گردد.

10-وسایل نقلیه

استفاده از دستگاه کارواش برای شستشوی وسایل نقیله باعث فرورفتگی و یا حتی تراشیدن رنگ می گردد که این تراشیدن در نهایت منجر به آسیب پذیری در مقابل زنگ زدگی وسیله می گردد.اگر برای شستشوی وسیله نقلیه خود از کارواش استفاده می کنید پیش ار شروع کار از تنظیم آن بر روی حالت فشار کم اطمینان حاصل نمائید.و هرگز زیر کاپوت را با فشار زیاد نشورید زیرا منجر به ترک و شکاف و بروز خسارات جدی می گردد.

11-تجهیزات نوری نصب شده در فضای باز

اگر چه تجهیزات نوری نصب شده در فضای باز با خاصیت مقاومت در برابر باران و سایر عناصر فضای باز ساخته شده اند اما هرگز نباید با دستگاه کارواش فشار قوی شسته شوند.ز یرا منجر به ترک خوردن تجهیزات و بروز خسارت میگردد.

12-ناودان ها

اگرچه شستشوی درون لوله های ناودان با دستگاه کارواش وسوسه کننده است اما هرگز این کار را نکنید!بهتر است زباله های باقی مانده را با دست برداشته و سپس با جریان کمتری از آب قسمت تمیز شده داخل آن را بشویید.لازم به ذکر است که ناودان ها طوری طراحی شده اند که قدرت تحمل در برابر طوفان های بارانی را دارند اما قدرت بالای فشار آب در کارواش ها میتواند منجر به آسیب دیدن آن ها گردد.

13-چوب های رنگ شده

دستگاه کارواش به راحتی میتواند لکه های رنگ را از سطح چوب جدا کند ممکن است این دقیقاً همان چیزی باشد که شما دنبال آن هستید ولی اگر قصد حفظ لکه و رنگ بر روی چوب را دارید از آن استفاده نکنید.