ماسک ورقه ای برای نوجوانان

سن استفاده از محصولات مراقب پوستی از جمله انواع ماسک مثل ماسک های ورقه ای کاملا مشخص و دقیق نیست. در هر بازه سنی حتما با توجه به نوع پوست و مشکلات آن می بایست از وسایل بهداشتی و اقدامات مراقبتی غافل نشد.اینکه از چه سنی ببعد از ماسک های ورقه ای استفاده کنیم پاسخ دقیقی ندارد و می توان گفت همه چیز بستگی دارد به. درادامه به شما خواهیم گفت که باتوجه به نوع پوستتان از چه زمانی اقدام کنید.

اهمیت زمان مناسب برای استفاده از ماسک های ورقه ای

حتما تا به حال متوجه تفاوت پوست اطرافیان خود شده اید. پوست انسان ها بنابر فاکتورهای متعددی از جمله وضعیت آب وهوایی، نژاد، میزان رسیدگی، بیماری ها، رژیم غذایی و … با یکدیگر متفاوت است. تمامی این فاکتورها به خودی خود به صورت مستقیم روی نوع پوست ما تاثیرگذار هستند.

پس حتما باید مراقبت های پوستی را در برنامه سلامتی خود قراردهیم. سن مراقب از پوست نیز با توجه به همین عوامل از فردی به فرد دیگر متغیر است. البته برخی موارد پایه ای مثل روتین های روزانه را حتما باید از سنین کودکی دنبال کرد.

در خصوص زمان استفاده از ماسک های ورقه ای صورت که یکی از موثرترین موارد مراقبتی محسوب می شوند باید گفت اینکه آیا پوست شما مشکل خاصی دارد یا خیر، نوع پوست شما چیست و در چه مقطع سنی هستید فاکتورهای کلیدی برای پاسخ به این سوال محسوب می شوند.

به عنوان مثال پوست یک شخص در 18 سالگی دچار لک و چین و چروک های ریزی شده اما در فرد دیگری در سن 25 سالگی این مشکلات اصلا مشهود نیست. اصولا استفاده از ماسک ورقی در سن نوجوانی به بعد توصیه می شود برای نوجوانان فاکتوری پیشگیرانه و برای سنین بالاتر فاکتوری درمانی و بهبود بخش محسوب می شوند.

قبل از خرید ماسک ورقه ای به 3 سوال زیر پاسخ دهید:

 1. نوع پوست شما چیست؟
 2. در صدد رفع چه مشکل پوستی هستید؟
 3. استفاده از ماسک برای شما جنبه مراقبتی دارد یا درمانی؟

ماسک ورقه ای در سنین نوجوانی استفاده شود؟

دقت داشته باشید دیده شدن جوش یا تغییرات پوستی در سنین نوجوانی بسیار طبیعی است و مشکل حادی بشمار نمی رود و نیاز مبرمی برای رفع این جوش ها به واسطه انواع ماسک احساس نمی شود چرا که مناشا این نوع جوش ها اساسا هورمونی هستند از طرفی عوامل دیگری همچون استرس و اضطراب و تغییرات ناشی از بلوغ نیز جمعا تاثیرگذاراند.

در این بازه زمانی مراقبت های اولیه از پوست آغاز می شوند و می بایست رسیدگی هایی در این زمینه صورت گیرد اساس استفاده از انواع ماسک ها عواملی پیشگیرانه محسوب می شوند و پیری پوست را به تاخیر انداخته و از بروز مشکلاتی چون لک، جوش و … جلوگیری به عمل می آورند. پس اگر در این بازه سنی هستید به ماسک ها به چشم وسایل پیشگیرانه مشکلات پوستی نگاه کنید و از اهمیت آنها غافل نشوید.

ماسک صورت برای نوجوانان مثل یک معجزه است که نتیجه آن در سنین 20 تا 30 سالگی مشهود خواهدشد.

2 باور اشتباه درباره سن استفاده از ماسک ورقه ای

برخی از افراد تصور می کنند در سنین پایین و یا برای کودکان نیز می بایست از انواع ماسک ها استفاده کرد این باور اشتباهی است که بین عموم مردم رواج یافته کودکان نیازی به استفاده از برخی وسایل مراقبتی مثل ماسک ندارند و برای این سنین استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب کافیست چرا که هنوز نوع پوست آنها مشخص نیست و استفاده از ماسک ورقه ای صورت در سنین کودکی توصیه نمی شود.

باور اشتباه دوم این است که حتما باید یک مساله پوستی مشهود شود و پس از آن زمان استفاده از ماسک ورقه ای فرا می رسد! اصولا ماسک صورت عاملی مراقبتی است پس همیشه و به طور منظم باید استفاده شود.

ابتدا نوع پوست خود را تشخیص دهید که می تواند در یکی از گروه های نرمال، خشک، مختلط یا چرب قرار گیرد در گام دوم با توجه به مساله ای که ذهن شما را درگیر کرده ماسک مناسب را انتخاب کنید. حتما می پرسید چه ماسکی تهیه کنم؟

چه مواردی را در نظر بگیرم؟ در زیر لیستی از انواع ماسک های صورت را میبینید که می توانید از آنها به عنوان روش مراقبتی استفاده کنید.

 • ماسک صورت برای نوجوانان جهت آبرسانی
 • ماسک ورقه ای مناسب پوست چرب
 • ماسک ورقه ای برای جوش
 • ماسک ورقه ای روشن کننده
 • ماسک ورقه ای برای جوش زیر پوستی

2 نکته کلیدی زمان استفاده از ماسک صورت

نکته بسیار مهم و اصلی این است که حتما با تشخیص پزشک از نوع پوست خود مطلع شوید و حتما باید در نظر داشته باشید که براساس برخی عوامل همچون موقعیت جغرافیایی و آب و هوا و تغذیه ممکن است در طولانی مدت نوع پوستتان دستخوش تغییراتی شود پس همیشه نمی توان از یک روتین یکسان استفاده کرد.

نکته دوم این است که با توجه به نوع پوست خود یا مشکلی که با آن مواجه شده اید ماسک مناسبی انتخاب کنید به عنوان مثال شخصی که دارای پوستی خشک است حتما می بایست در خصوص خرید ماسک ورقه ای آبرسان اقدام کند. شخصی که دارای پوستی چرب می باشد و دچار جوش های پوستی شده نیز می بایست ماسک مناسب درمان کننده جوش تهیه کند و به همین منوال انتخاب نوع ماسک به جنس پوست و مشکل احتمالی بستگی خواهد داشت.

به طور کلی می توان گفت بهترین زمان استفاده از ماسک های ورقه ای مخصوص صورت از سنین نوجوانی به بعد است. اثر استفاده از ماسک ها در سنین جوانی کاملا مشخص خواهد بود. اقدامات مراقبتی پوستی اساسا از نوجوانی توصیه می شوند در این سنین حکم پیشگیرانه، در سنین جوانی حکم درمانی و در سنین میانسالی بهبود دهنده خواهند بود.

استفاده از انواع ماسک در کنار روتین های پوستی یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان مشکلاتی چون رفع جوش، خشکی پوست یا اصطلاحا دهیدراته بودن، رفع لک های پوستی، کنترل چربی، جوش زیر پوستی، رفع برخی حساسیت ها و… تلقی می شود پس از اهمیت آن غافل نشوید. شما از چه زمانی مراقب های ابتدایی را آغاز کردید؟!

راستی برای گردآوری این محتوا از «رنگدونه» کمک گرفتیم.

منبع: https://rangdoneh.com/

مقالات مرتبط

روش صحیح شستشوی صورت

روش صحیح شستشوی صورت

اردیبهشت 25, 1403

 آموزش صحیح نحوه زدن کرم دور چشم 

اردیبهشت 24, 1403


آن چه خواهید خواند …

 • ماسک صورت ورقه ای به چه نوع ماسکی اطلاق می شود؟
 • مشاهده مشخصات و قیمت و خرید بهترین ماسک ورقه ای صورت
 • مواد اصلی تشکیل دهنده ماسک صورت ورقه ای چیست؟
 • ماسک صورت ورقه ای برای پوست چرب
 • ماسک  صورت ورقه ای برای پوست خشک
 • ماسک صورت ورقه ای ضد جوش
 • ماسک صورت ورقه ای کره ای
 • ویژگی های ماسک صورت ورقه ای کره ای
 • ماسک صورت ورقه ای خانگی
 • ماسک صورت ورقه ای سم زدا
 • ماسک صورت ورقه ای ضد جوش
 • ماسک صورت ورقه ای برای از بین بردن جای جوش
 • نحوه استفاده از شیت ماسک های آماده
 • نکاتی که در حین استفاده از ماسک ورقه ای باید رعایت کنید:
 • روش انتخاب بهترین ماسک صورت ورقه ای
 • دفعات استفاده از بهترین ماسک صورت ورقه ای
 • معرفی بهترین ماسک صورت ورقه ای
 • انتخاب بهترین ماسک صورت ورقه ای برای پوست
 • روش استفاده از ماسک صورت ورقه ای

امروزه استفاده از انواع ماسک ها برای پاکسازی صورت و آبرسانی آن جایگاه ویژه ای در برنامه روتین افراد دارد به طوری که برندهای تولید کننده محصولات مراقبتی به طراحی و تولید انواع مختلف از این محصول با عصاره ها و مواد طبیعی و شیمیایی کرده اند و افراد به دنبال انتخاب بهترین ماسک صورت ورقه ای هستند .

استفاده از ماسک ها به طور معمول از زمان های خیلی دور مرسوم بوده اما ماسک ورقه ای محصولی جدید در صنعت مراقبت از پوست به شمار می رود از آنجایی که همه به دنبال سریع ترین راه برای رسیدن به سلامت پوست هستند بنابراین استفاده از بهنرین ماسک ورقه ای صورت جایگاه ویژه ای در میان مردم پیدا کرده مهمترین دلیل آن کاربرد آسان و قیمت پایین آن است و اینکه احتیاجی به وقت گذاشتن و تهیه آن نیست.

ماسک های ورقه ای یکی از انواع محبوب ماسک های صورت هستند که در تولید آن ها از ورقه های نازک مخصوصی استفاده می شود. این ورقه ها حاوی مواد مغذی و معجون های مختلفی هستند که به پوست شما نفوذ کرده و مشکلات مربوط به پوست را بهبود می بخشند.

شما در این مقاله با ماسک ورقه ای، انواع و کاربرد آن آشنا خواهید شد، همچنین نحوه استفاده از آن و مواد تشکیل دهنده آن را بررسی خواهیم کرد.

ماسک صورت ورقه ای به چه نوع ماسکی اطلاق می شود؟

اگر بخواهم ماسک ورقه ای را به طور واضح معرفی کنیم شامل پارچه ای از جنس فیبر، پنبه، سلولز، و غیره درست شده که  به وسیله ماده ای به نام سرم آغشته شده معمولا سرم ها تمامی مواد مغذی مورد نیاز پوست را دارا هستند و موجب مرطوب و خنک شدن پوست می شوند داخل آن دارای روزنه هایی برای چشم ها و بینی و دهان است به آسانی روی صورت قرار می گیرد این ورق در بسته ای کوچک قراردارد.

به طور معمولی ماسک ورقه ای از درصد زیادی آب تشکیل شده بنابراین به خوبی پوست را مرطوب می کنند شیت ماسک ها مانند یک مانع یا سد عمل می کند یعنی علاوه بر رساندن مواد مغذی به پوست مانع از تبخیر مواد مفید و رطوبت می شود. ویکتوریا بکهام در مورد مزیت ماسک های ورقه ای عنوان می کند ” این نوع ماسک مانند کیسه خوابی موقت و در عین حال موثر برای پوست است زیرا با مواد مفید پوست را اشباع کرده و مرطوب می سازد و مانع از هدر رفتن آنها می شود”.

مشاهده مشخصات و قیمت و خرید بهترین ماسک ورقه ای صورت

مواد اصلی تشکیل دهنده ماسک صورت ورقه ای چیست؟

آب

پیش تر گفتیم اصلی ترین ماده تشکیل دهنده ماسک های ورقه ای آب است آب نقش موثری در داشتن پوست سالم دارد به وسیله آب زیاد مابقی مواد مفید جذب پوست می شود و موثرتر برای پوست عمل می کنند آب یا رطوبت به تولید سلول های جدید پوست کمک زیادی می کند.

بوتیلن گولیکول

بعد از آب ماده مهم دیگر که در بین تمامی مدل های ماسک ورقه ای دیده می شود بوتیلن گولیکول نام دارد که نوعی الکل آلی است که معمولا برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد حال شاید این سوال پیش بیاید که وجود الکل در ماسک ورقه ای باعث صدمه به پوست نمی شود؟ در جواب باید بگویم خیر زیرا این الکل نوعی مرطوب کننده نیز به شمار می رود یون ها باعث جذب رطوبت در پوست می شود به غیر از این موارد وجود بوتیلن گلیکول در ماسک ورقه ای مزیت  دیگری نیز دارد.

بوتیلن گولیکول ماند حلال در فرمول ماسک ورقه ای عمل می کند و مانع از کاهش ویسکوزیته (غلظت) فرمولاسیون می شود تا همواره بافت چسبناک و سنگین خود را حفظ کند همچنین مانع از خشک شدن محلول داخل ماسک شود به طور کلی وجود این ماده برای کمک به جذب بهتر سایر مواد مغذی در پوست است.

دی پروپیلن گلیکول

دی پروپیلن گلیکول نوعی الکل مصنوعی می باشد که در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می شود. وجود این ماده مخصوصا برای پوست هایی که خشک  یا پیر هستند بسیار ضروری است دی پروپیلن گلیکول در مقدار کم نوعی مرطوب کننده محسوب می شود که لایه بیرونی پوست را مرطوب، نرم و ابریشمی می کند.

به طور کلی نقش این ماده در ماسک ورقه ای برای جذب بیشتر موثرتر مواد مغذی و آب به پوست است. این ماده برای پوست بی خطر بوده و واکنشی در آن ایجاد نمی کند و مثل لایه ای سطح پوست را پوشانده و مانع از تبخیر رطوبت پوست می شود.

مزیت دیگر دی پروپیلن گلیکول در کاهش علائم پیری پوست می باشد همچنین در رفع آکنه نیز نقش فعالی دارد و به عنوان یک ماده موثر به بهتر عمل کردن ماسک ورقه ای روی پوست صورت عمل می کند.

سلول های بنیادی

سلول های بنیادی به طور طبیعی در درون بافت هر سلولی از بدن وجود دارد وظیفه ی آنها ترمیم و بازسازی سلول های صدمه دیده  است در لایه های عمیق پوست نیز چنین اتفاقی می افتد زمانی زخمی سطحی ایجاد می شود در صورتی که فرایند ترمیم درست انجام نشود پس از بهبود ردی از خود به جا می گذارد در اینجا است که نقش محصولات بهداشتی حاوی سلول های بنیادی پر رنگ می شود. ماسک ورقه ای نیز از سلول های بنیادی تشکیل شده که در بازسازی و جوانسازی پوست بسیار تاثیر گذار است.

سلول های بنیادی که در ماسک ورقه ای وجود دارد با نوع طبیعی آن در بدن کمی متفاوت است از لحاظ ساختاری از پروتئین و اسید آمینه تشکیل شده که به محض تماس یا ملکول های پوست، آن را جذب کرده و به ترمیم سلولی و جوانسازی آن می پردازد.

هیالورونیک اسید

ماده دیگری که به طور معمول در همه انواع ماسک ورقه ای وجود دارد هیالورونیک اسید است این عنصر نیز در بدن وجود دارد ولی با گذشت زمان میزان تولید آن کم و پوست دچار خشکی و علائم پیری می شود هیالورونیک اسید موجود در ماسک ورقه ای باعث می شود که نیاز پوست به این ماده تامین شود همچنین باعث رفع خشکی، قرمزی پوست شده، چین و چروک را از بین می برد و باعث سفت شدن پوست می شود.

مزیت دیگر هیالورونیک اسید در ترمیم زخم های سطحی است و به دلیل اینکه خاصیت ضد باکتری دارد مانع از عفونی شدن پوست زخم شده می شود و روند بهبود آن را کاهش می دهد. به طور کلی این ماده نوعی مرطوب کننده می باشد که علاه بر کمک به جذب بیشتر آب مانع از دفع آن از پوست می شود بنابراین پوست خشن و زبر را نرم و خاصیت ارتجاعی پوست را بیشتر می کند.

پپتیدها

پپتیدها ماده دیگری هستند که به بهتر شدن پوست شما کمک می کنند در واقع نوعی از اسیدهای آمینه هستند که پروتئین مورد نیاز پوست را فراهم کرده و در بدن به طور طبیعی نیز تولید می شود. کلاژن از سه زنجیره از پپتیدها تشکیل شده اند که در حفظ جوانی پوست موثر واقع می شوند بنابراین پپتید جذب شده از ماسک ورقه ای به تحریک کلاژن پوست کمک می کند و در سفت شدن و جوانسازی آن موثر است.

پپتیدها موجب قوی تر شدن سد دفاعی پوست شده تا مانع از آسیب آن در برابر انواع آلودگی ها، اشعه های مضر خورشید، رادیکال های آزاد، باکتری ها شود آنها با پر کردن نقاطی که چین و چروک دارد باعث رفع آن و جوان شدن پوست می شود از دیگر مزیت های این عنصر موثر می توان به کاهش التهاب پوست و ترمیم صدمات پوستی اشاره کرد.

آنها نیز همانند هیالورونیک اسید خاصیت ضد باکتریایی دارند بنابراین باکتری های آکنه زا را از بین برده و باعث رفع آکنه می شود و در نهایت به روشن تر و یک دست شدن رنگ پوست می شوند.

مواد ذکر شده تمامی محتوای ماسک ورقه ای را تشکیل نمی دهد و مواد موثر دیگری نیز وجود دارد مثل عصاره انواع میوه ها و یا گیاهان که برخی از این ماسک ها را مناسب برای انواع پوست کرده و یا اینکه به طور تخصصی برای نوعی پوست موثر شده است. در ادامه مقاله به بررسی ماسک ورقه ای مخصوص پوست های چرب و جوش دار می پردازیم.

ماسک صورت ورقه ای برای پوست چرب

از آنجا که دلیل اصلی چرب شدن پوست تولید بیش از حد سبوم است به نظر می رسد که کنترل این ماده غیر ممکن باشد در حالی که اینطور نیست در فرمول ماسک ورقه ای برای پوست چرب از موادی استفاده شده است که ترشح چربی را کنترل کرده و با آبرسانی کردن باعث زیبایی و نشاط پوست می شود چیزی که در استفاده از این ماسک مهم است تعداد دفعات آن می باشد که معمولا 2 الی 3 بار در هفته برای متعادل کردن چربی بسیار مناسب است.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید قبل از گذاشتن ماسک ورقه ای روی پوست؛ صورت خود را با صابون یا یک شوینده ملایم خوب بشویید و خشک کنید استفاده از شوینده مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا اگر مناسب پوست نباشد باعث از بین بردن چربی های پوست می شود در نتیجه غدد پوستی به افزایش تولید چربی می پردازند بعد از شستن می توانید ماسک را روی پوست قرار دهید. از دیگر مزایای ماسک ورقه ای برای پوست چرب سم زدایی است همچنین استفاده مداوم از این ماسک باعث کوچک شدن منافذ باز پوست می شود که در زیبایی آن تاثیر زیادی دارد. در واقع مواد موجود در ماسک انسداد منافذ پوست را از بین می برند و آلودگی ها را  بیرون رانده و باعث تنفس بهتر آن می شود.

سخت ترین طیف پوستی از لحاظ مراقبت، پوست چرب و مستعد آکنه است اینکه ماسک قدرت کافی برای از بین بردن آکنه ها را داشته باشد و مانع از بروز مجدد آن شود به مواد تشکیل دهنده آن مربوط می شود.

اصولا ماسک هایی که با ذغال درست شده اند بهترین ماسک ورقه ای برای پوست چرب است زیرا به خوبی روی پوست می چسبند و هر نوع آلودگی، سم را از آن بیرون می کشد و به رفع انسداد پوست کمک می کند.

ماسک  صورت ورقه ای برای پوست خشک

 این مدل از ماسک ورقه ای می تواند بسیار موثر و مفید باشد. این ماسک ها حاوی ترکیبات مرطوب کننده و نرم کننده ای هستند که به پوست خشک کمک می کنند تا آبرسانی و مرطوبیت لازم را به آن بدهند.

ماسک  صورت ورقه ای برای پوست خشک یکی از بهترین راه ها برای حفظ و بهبود وضعیت پوست خشک می باشد. این ماسک ها اغلب حاوی عصاره ها و مواد مرطوب کننده ای هستند که به پوست شما نرمی و لطافت می بخشند. با تنوع گزینه ها و انواع مختلف ماسک های ورقه ای موجود در بازار، مطمئناً می توانید یک محصول مناسب برای پوست خشک خود پیدا کنید.

ترکیبات طبیعی و موادی که در این ماسک ها استفاده می شوند، می توانند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی پوست داشته باشند. برخی از این مواد مفید شامل آلوئه ورا، هیالورونیک اسید، گلیسرین، عصاره های گیاهی مانند خیار و چای سبز، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند.

از مزایای استفاده از ماسک  ورقه ای صورت برای پوست خشک می توان به بهبود آب رسانی و نرمی پوست، کاهش ترمیم و اصلاح ترک های پوست، بهبود تنظیم چربی پوست، و کاهش خشکی و ترک های پوستی اشاره کرد. همچنین، این ماسک ها می توانند به تغذیه و لطافت پوست کمک کنند و در نتیجه، پوست شما نرم تر و شاداب تر به نظر خواهد رسید.

قبل از استفاده از ماسک ورقه ای صورت مناسب پوست خشک، مهم است که پوست خود را به خوبی تمیز کنید. این کار باعث می شود که ترک ها و خشکی های موجود در پوست کاهش یابند و ماسک بهتر جذب شود. برای بهترین نتیجه، پوست خشک خود را قبل از استفاده از ماسک، با یک شوینده خیلی ملایم تمیز کنید.

از ماسک ورقه ای صورت برای پوست خشک می توانید در هفته دو یا سه بار استفاده کنید. این کار به پوست شما کمک می کند تا مرطوب و نرم تر باشد و به طور کلی وضعیت پوست خشک شما بهبود می یابد.

در نهایت، مراقبت مناسب از پوست خشک می تواند تاثیر بسزایی بر روی بهبود وضعیت پوست داشته باشد. از این رو، استفاده از ماسک  ورقه ای برای پوست خشک را به عنوان یکی از روش های موثر در بهبود کیفیت پوست خشک توصیه می  شود.

ماسک صورت ورقه ای ضد جوش

معضل دیگر که در اغلب پوست ها از جمله پوست چرب بروز می کند انواع جوش است معمولا جوش ها بر اثر مسدود شدن منافذ پوست بر اثر آلودگی هایی که در آن نفوذ کرده و عدم شستشوی آن به وجود می آورد اگر مدت زیادی بر روی پوست بماند پاک شدن آن کمی سخت خواهد بود.

ماسک ورقه ای ضد جوش در ابتدا به پاکسازی پوست می پردازد و سبوم اضافی و آلودگی ها را از بین می برد سپس با آبرسانی و کنترل چربی پوست شروع به محو کردن انواع جوش ( سر سیاه و سفید) می پردازد.

مهمترین اصل در از بین بردن انواع جوش پاک شدن پوست از هر نوع آلودگی می باشد همچنین تقویت سد دفاعی پوست برای جلوگیری از نفوذ آلودگی ها نیز عامل مهم دیگری برای عدم بروز مجدد آن خواهد بود. مورد دیگر که در زیبایی و سلامت پوست تاثیر منفی می گذارد جای جوش می باشد معمولا ماسک ورقه ای ضد جوش قدرت محو کردن جای جوش را نیز دارند و آن هم  به خاطر وجود سلول های بنیادی است که به ترمیم و بازسازی پوست می پردازد و با استفاده مستمر این نوع ماسک تاثیر گذاری خود را نشان می دهد.

خاصیت ضد باکتری و ضد عفونی آن باعث از بین رفتن هر نوع باکتری و وعفونت از پوست شده  که به از بین رفتن جوش ها کمک شایانی می کند. به مرور و با از بین رفتن جوش و جای جوش منافذ پوست نیز کوچک می شوند و رنگ پوست نیز روشن تر و یک دست می شود.

برای نتیجه گرفتن از ماسک ورقه ای ضد جوش علاوه بر نوع ماسک که از چه موادی تشکیل شده تعداد دفعات استفاده از آن نیز مهم است برای تاثیر گذاری هر چه بهتر ماسک ورقه ای باید به طور منظم و هفته ای 2 مرتبه از آن روی  صورت استفاده شود تا متوجه روند تغییر پوست خود شوید.

ماسک صورت ورقه ای کره ای

ماسک های صورت ورقه ای کره ای از جمله محصولات پرطرفدار و موثر در دنیای مراقبت از پوست هستند. این ماسک ها از تکنولوژی و مواد اولیه با کیفیت استفاده می کنند تا به پوست شما آبرسانی کنند و مشکلات مختلف را حل نمایند. در اینجا، با ویژگی ها و مزایای ماسک صورت ورقه ای کره ای آشنا می شویم و نحوه استفاده از آن را بهتر می فهمیم. قبل از هر چیز باید دانست که مخترع ماسک های ورقه ای، کره ای ها بودند، آنها برای زیباتر شدن پوست خود از مواد طبیعی و میوه ها و حتی گیاهان متنوعی برای تولید این ماسک استفاده می کنند. به طور معمول زنان کره ای در هر ساعت  شبانه روز شیت ماسک ها را روی پوست خود قرار می دهند تا به زیباتر شدن آن کمک کنند.

ویژگی های ماسک صورت ورقه ای کره ای

 ترکیبات:
ماسک های صورت ورقه ای کره ای حاوی مواد طبیعی و مغذی هستند که برای پوست مفید هستند. این مواد می توانند شامل عصاره های گیاهی، ویتامین ها، کلاژن، آلانتوئین و هیالورونیک اسید باشند.

 آبرسانی و هیدراتاسیون:
ماسک های ورقه ای کره ای دارای خاصیت آبرسانی بسیار بالا هستند. زمانی که این ماسک ها روی پوست قرار می گیرند، مواد موجود در آن ها به پوست نفوذ می کنند و باعث رطوبت رسانی و آبرسانی به پوست می شوند.

 آرامش و رفع خستگی پوست:
ماسک های کره ای به دلیل دارا بودن مواد آرامش بخش و ضد التهاب، باعث رفع خستگی پوست و آرامش و آسایش آن می شوند.

جلوگیری از چروک:
مصرف منظم ماسک های ورقه ای کره ای باعث بهبود الاسیته پوست و جلوگیری از ظهور زودرس چروک ها می شود.

رفع لکه ها و کک های پوستی:
بعضی از ماسک های صورت ورقه ای دارای مواد روشن کننده هستند که می توانند به رفع لکه ها و کک های پوستی کمک کنند.

معمولا ماسک های کره ای دارای قدرت جذب بالایی هستند و این به خاطر مواد به کار رفته در پارچه آن است بدین صورت محلول یا سرم که حاوی مواد مغذی پوست است به خوبی در آن نفوذ می کنند. ماسک ورقه ای کره ای از 8 ماده مختلف برای نفوذ بهتر سرم یا حلال تشکیل شده که عبارتند از:

پنبه ای

 این نوع ماسک بسیار سبک و سفید رنگ است و قدرت جذب بالایی دارد بسیار نرم و صاف می باشد.

میکروفیبر

 این نوع ماسک ورقه ای کمی ضخیم تر از ماسک های پنبه ای هستند و مانند پارچه ابریشم گونه هستند که هم با پوست و هم محیط زیست سازگار است.

Cupra

 مانند ماسک های پنبه ای است منتهی  نسخه شفاف تر از آن، زیرا از دو نوع محصول پنبه ای تولید شده روی پوست بسیار سبک است.

Tencel

 به نوعی فیبر طبیعی اطلاق می شود که از درختان می گیرند و شباهت زیادی به پارچه های ابریشمی دارند دلیل پر طرفدار بودن ماسک ورقه ای کره ای، گیاهی بودن آن است.

هیدروژل

 نوع دیگری از ماسک ورقه ای کره ای که بیشتر مناسب برای لایه برداری پوست است.

بیو سلولز

 بهترین ماسک ورقه ای کره ای که به پوست خوب می چسبد و ارزش بیشتر هزینه کردن را دارد.

فویل

 از بهترین انواع ماسک ورقه ای کره ای می باشد آستر آن از جنس پنبه و لایه بیرونی از فویل که مانع از تبخیر شدن رطوبت پوست می شود.

زغال چوب

احتمالا از ماسک های حاوی پودر زغال و یا ماسک های لایه بردار زغالی استفاده کرده اید ولی این محصول کمی متفاوت تر است این نوع ماسک ورقه ای از پودر زغال فشرده تولید شده و قابلیت حذف تمامی ناخالصی ها را از روی پوست دارد.

خرید ماسک صورت ورقه ای کره ای

ماسک صورت ورقه ای خانگی

ماسک ورقه ای خانگی نیز می تواند به سلیقه شما با استفاده از در دسترس ترین موادی که در اختیار دارید تهیه شود. درست کردن شیت ماسک خانگی کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و اگر فرصت کافی در منزل دارید می توانید با تهیه آن به سلامتی پوست خود کمک کنید. برای اینکار شما احتیاج به پارچه ای دارید که قدرت جذب بالایی داشته باشد پارچه هایی از جنس الیاف و نخ بهترین گزینه هستند که قیمت چندانی ندارد حتی حوله های کاغذی نیز می تواند مناسب باشد آن را به اندازه صورت خود برش دهید و محل قرار گیری چشم ها، بینی و دهان را نیز برش دهید.

قسمت اصلی و مهم تهیه ماسک ورقه ای خانگی ترکیب مواد طبیعی است شما در ابتدا باید بدانید ماسک را برای چه چیزی می خواهید؟ رفع آکنه؟ سم زدایی؟ و غیره در اینجا ما چند ایده به شما پیشنهاد می کنیم:

ماسک صورت ورقه ای سم زدا

ابتدا به جوی دوسر، چای سبز و شیر نیاز دارید تاثیر جوی دوسر، لایه برداری از پوست است چای سبز و شیر نیز حاوی آنتی اکسیدان است که موجب صافی و نرمی پوست می شود برای تهیه این فرمول بدین صورت عمل کنید:

 1. جوی دوسر، شیر و چای سبز را به نسبت مساوی با هم در یک کاسه ترکیب کنید
 2. پارچه نخی یا حوله کاغذی را درون مواد فرو ببرید تا کاملا آغشته به مواد شود
 3. سپس مواد اضافی را با فشردن پارچه خارج کنید و آن را روی پوست خود قرار دهید
 4. 20 دقیقه به خود فرصت دهید تا به خوبی روی پوست تاثیر کند و بعد بشویید

ماسک صورت ورقه ای ضد جوش

برای ساخت این شیت ماسک شما به روغن های اساسی نظیر درخت چای و اکالیپتوس نیاز دارید زیرا خواص ضد باکتری دارند که برای درمان آکنه مفید است همچنین گلاب که باعث تسکین پوست می شود.

 1. در یک کاسه 3 قطره گلاب، 5 قطره روغن درخت چای و 5 قطره روغن اکالیپتوس را مخلوط می کنیم
 2. پارچه نخی یا حوله کاغذی خود را در مواد قرار دهید تا جذب آن شود و اضافی آن را بفشارید تا چکه نکند
 3. ماسک ر به مدت 30 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

ماسک صورت ورقه ای برای از بین بردن جای جوش

برای تهیه این ماسک خانگی شما احتیاج به ژل آلوئه ورا و عصاره گل رز دارید همانطور که می دانید آلوئه ورا یک گیاه تسکین دهنده است که خود به تنهایی بهترین دارو برای انواع مشکلات پوستی است برای تهیه این ماسک:

 1. یک قاشق ژل آلوئه ورا را به همراه 3 قاشق عصاره گل رز خیلی خوب ترکیب کنید تا محلولی یک دست شود
 2. پارچه مخصوص خود را به مواد آغشته کرده و اضافی آن را بفشارید و روی صورت قرار دهید
 3. مدت زمان نگهداری آن روی صورت 20 الی 30 دقیقه خواهد بود

نحوه استفاده از شیت ماسک های آماده

استفاده از ماسک ورقه ای کار چندان مشکلی نیست برای این کار

 • ابتدا باید آرایش خود را به وسیله یک پد پاک کنید
 • سپس پوست صورت خود را با شوینده ملایم و آب بشویید تا آلودگی های سطح پوست از بین برود
 • پوست خود را کاملا خشک کنید
 • بعد از آن از یک محصول محلول در آب مانند تونر استفاده کنید و آن را به پوست صورت خود بزنید با اینکار پوست خود را برای جذب بهتر مواد ماسک ورقه ای آماده می کنید
 • بسته ماسک را باز کرده و آن را روی صورت قرار دهید بهتر است از پیشانی شروع کنید
 • ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید
 • و در آخر آن را بردارید و بهتر است این کار را از قسمت چانه شروع کنید

نکاتی که در حین استفاده از ماسک ورقه ای باید رعایت کنید:

 • به شستن پوست خود قبل از استفاده از شیت ماسک توجه کنید برای بیشتر شدن شدت تاثیرات ماسک می توانید پوست خود را با آب گرم ماساژ دهید تا کاملا آماده استفاده از ماسک ورقه ای شود
 • از شیت ماسک ها در هر ساعت از شبانه روز می توانید استفاده کنید به طور معمول 2 بار در هفته برای پوست های سالم کافی است
 • اگر در روز از ماسک ورقه ای استفاده کردید حتما بعد از آن ضد آفتاب بزنید
 • بعد از استفاده از ماسک صورت خود را بشویید می توانید برای تاثیر گذاری بیشتر بعد از آن از سرم یا روغن اساسی و در آخر از یک مرطوب کننده نیز استفاده کنید.
 • دستورالعمل همه ماسک های ورقه ای یکسان نیستند پس قبل از مصرف حتما آن را مطالعه کنید.

روش انتخاب بهترین ماسک صورت ورقه ای

این روزها در تمام فضاهای مجازی و خارج از آن، صحبت از بهترین ماسک صورت ورقه ای کره ای است، همه از مزایای بیشمار انواع محصولات کره ای و شیت ماسک ها صبحت می کنند. آیا می دانید دلیل واقعی نتایجی که همه از آن لذت می برند چیست؟

استفاده از شیت ماسک ورقه ای ممکن است بسیار ساده به نظر برسد و از این رو افراد، بسیاری از نکات کلیدی آن را رعایت نکنند و در نهایت نتیجه مطلوب را دریافت نکنند! برای این که بتوان از بهترین ماسک صورت استفاده درستی داشت و نتیجه ی عالی را گرفت باید به یکسری نکات توجه ویژه ای داشت، اما این نکات کدامند؟

زمانی که صحبت از مراقبت پوست و محصولات کره ای به میان می آید توجه بسیاری از افراد الخصوص دوستداران زیبایی به این سمت کشیده می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که از ماسک ورقه ای ناامید شده اید، ممکن است علت اصلی آن استفاده نادرست و به ظاهر ساده از بهترین ماسک صورت باشد.

حتما در مورد انواع ماسک صورت نکات بسیاری را شنیده اید، برخی از مردم کره دو بار در روز به طور روزانه از بهترین ماسک صورت ورقه ای استفاده می کنند. افرادی که به دنبال زیبایی هستند معتقدند که این موثرترین روش برای نرم نگه داشتن پوست، درخشندگی و پوستی بدون آکنه می باشد.

دفعات استفاده از بهترین ماسک صورت ورقه ای

همانطور که اشاره شد شما می توانید به طور روزانه از ماسک ورقه ای خود به دفعات استفاده کنید؛ باید بگوییم تعداد دفعات دقیقی برای ماسک ها تعریف نشده است و از آن در هر زمان و مکانی می توان بدون هیچ محدودیتی استفاده کرد، اما استفاده از آن اصول اساسی خاص خود را می طلبد که با در نظر گرفتن آنها می توان شاهد پوستی عالی بود.

اگر پوست حساسی دارید و می خواهید اطمینان حاصل کنید که ماسک حاوی هیچ ماده ی تحریک کننده ای نیست قبل از استفاده، باید آنها را تست کنید چرا که هر کدام از ماسک ها از مواد مختلفی تهیه شده اند که شاید با برخی از پوست ها سازگار نباشد به همین دلیل نیاز است که قبل از استفاده تست را حتما انجام دهید.

هر چند مصرف کنندگان ماسک معتقدند که پوست های حساس می توانند از انواع محصولات کره ای با خیال راحت استفاده کنند زیرا بهترین ماسک صورت ورقه ای می تواند احتمال تحریک پوست را کاهش دهد، چرا که از مواد نگهدارنده کمتری استفاده شده است.

فراموش نکنید زمان استفاده از ماسک نباید زیاد طولانی شود، اگر ماسک ورقه ای مورد نظر بیش از حد بر روی صورت باقی بماند، نه تنها به پوست کمکی نمی کند بلکه رطوبت پوست را به خود جذب می کند؛ در مدت زمان 20 دقیقه تمام مواد فعال در بهترین ماسک صورت به پوست افراد تزریق می شود.

معرفی بهترین ماسک صورت ورقه ای

ماسک ها تنوع بسیار زیادی دارند و هر کدام به نوبه خود مزایای زیادی دارند که با در نظر گرفتن نوع پوست می توانند تاثیرات بی نظیری را به همراه داشته باشند. در زیر به معرفی برخی از آنها پرداخته ایم:

ماسک های آبرسان

دارای اسید هیالورونیک یا هیالورونات سدیم، گلیسیرین، عصاره حلزون و دیگر مواد هستند که برای آبرسانی پوست لازم و ضروری هستند.

ماسک های آرامش بخش و تسکین دهنده

شامل ترکیبات ضد التهابی مانند عصاره برگ گیاه کاملیا سینسیس (چای سبز)، عصاره برگ آلوئه باربادنسیس (آلوئه ورا)، جو دوسر، بابونه یا سانتلا آسیاتیکا (سیکا) و …. می باشند.

ماسک های درخشان کننده

ورقه ای با ویتامین C یا نیاسین آمید و یا اسیدهای مانند گلیکولیک، مندلیک، اسید کوجیک یا اسید لاکتیک غنی شده اند و به عنوان بهترین ماسک صورت شناخته شده اند و برای انواع پوست لازم و ضروری است.

ماسک های ورقه ای ضد پیری

خطوط و چین و چروک های صورت را با موادی مانند آدنوزین از بین می برد، این نوع از ماسک ها علاوه بر رفع چین و چروک، پوست را شاداب و جوان می کنند.

ماسک ورقه ای

شاید باورش برای برخی از افرادی که هفته ای یک بار از ماسک ورقه ای استفاده می کنند سخت باشد، اما هر زن کره ای به طور معمول هر روز 2 بار از محصولات کره ای همچون ماسک ورقه ای استفاده می کند و در مقابل افرادی که هفته ای یا روزی یکبار از این ماسک ها استفاده می کنند نتایج کاملا متفاوتی مشاهده شده است و این تنها یکی از رازهای زیبایی پوست زن های کره ای می باشد.

قبل از در نظر گرفتن تعداد دفعات استفاده از ماسک صورت باید برنامه روزانه، محل زندگی، پوست و … را بررسی کنید زیرا این موارد در تعداد دفعات و بازخورد بهترین ماسک بسیار موثر است.

انتخاب بهترین ماسک صورت ورقه ای برای پوست

انتخاب نوع ماسک در نتیجه نهایی بسیار موثر است، اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلایل گوناگون در فصل های مختلف سال به مناطق مختلف سفر می کنید و نمی توانید از استفاده ماسک خود چشم پوشی کنید باید بدانید که با توجه به محیط و نوع پوست خود باید ماسک را انتخاب کنید.

به طور مثال اگر پوست شما چرب است باید از ماسک هایی استفاده کنید که رطوبت کمتری داشته باشد، حال برای پوست هایی که خشک هستند موضوع متفاوت تر است و آنها باید از بهترین ماسک آبرسان استفاده کنند، الخصوص اگر منطقه ای که در آن هستند از دمای زیادی برخوردار است. چرا که در این مناطق تعریق زیاد است و میزان قابل توجهی از آب بدن کم می شود و پوست به مرور خشک، تیره و چروک می شود.

شیت ماسک ها از بهترین ماسک های آبرسان صورت شناخته شده اند و آبرسانی پوست را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

فراموش نکنید که برای استفاده از ماسک صورت باید 3 مورد را در نظر داشته باشید، این موارد شاید بسیار ساده باشند اما در تاثیرگذاری ماسک بر پوست بسیار موثر هستند پس نمی توان به سادگی از کنار آنها عبور کرد:

  1. نوع پوست برای انتخاب بهترین ماسک صورت
  2. محل زندگی
  3. دفعاتی که فرد ممکن است به مسافرت برود.

3. نحوه استفاده از ماسک صورت ورقه ای

روش استفاده از ماسک صورت ورقه ای

پاکسازی پوست:
پیش از استفاده از ماسک، پوست خود را به طور کامل پاک کنید تا مواد موجود در ماسک بهتر جذب شوند.

باز کردن بسته ماسک:
بسته ماسک را با دقت باز کنید و ماسک را با دقت از روی ورق جدا کنید.

قرار دادن ماسک بر روی صورت:
ماسک را به آرامی بر روی صورت خود قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که مناسب اندازه چشم، بینی و دهانتان قرار گرفته است.

 نگه داشتن ماسک بر روی پوست:
ماسک را به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست خود نگه دارید تا مواد آن به پوست نفوذ کنند.

عدم شستشوی صورت بعد از استفاده:

بعد از استفاده از ماسک صورت ورقه ای، پوست را نشویید و بگذارید مواد به طور کامل جذب پوست شوند

شما را به مشاهده ی مقاله ( چگونه کرم دور چشم بزنیم ؟ ) می کنیم