چگونه موهای بلندی داشته باشیم در یک هفته

بسیاری از افراد آرزوی رشد سریع مو و داشتن موهای بلند و درخشان را دارند ولی به دلیلی ضعیف بودن موها، نبود تغذیه کافی و آسیب به مو، رشد مو کم و کند می شود و ترجیح می دهند موهای خود را کوتاه کنند. چگونه می توان موها را تقویت کرد و باعث افزایش رشد مو شد؟ به جای استفاده از قرص و داروهای شیمیایی و روش های مصنوعی مانند کلاه گیس و اکستنشن، می توانید رشد موها را با روش های طبیعی بهبود ببخشید.

1. استفاده از نرم کننده مو

شاید توجه کرده باشید که انتهای مو در مقایسه با ناحیه ریشه و قسمت های نزدیک تر به کف سر، نازک تر و آسیب دیده تر است. این مسئله به این دلیل پیش می آید که قسمت های پایینی مو به خوبی تغذیه نمی شوند. زمانی که بعد از هر بار شستشوی سر موهای خود را با استفاده از نرم کننده تیمار می کنید، در واقع با این کار به مسدود شدن کوتیکول های انتهایی کمک می شود و از آسیب های احتمالی آینده موها نیز جلوگیری می شود. نرم کننده موها را سالم تر می کنند و همین نکته باعث رشد سریع مو می شود.

2. ماساژ روغن داغ آرامش بخش

یک ماساژ خوب با روغن داغ می تواند به طرز فوق العاده ای استرس و اضطراب ها را از شما دور کند. زمانی که موهای خود را به صورت هفتگی با استفاده از روغن داغ مناسب ماساژ می دهید، این روش به شما اطمینان خاطر می بخشد که موهای سالمی دارید و با این کار ریزش موهای خود را هم کاهش داده اید. می توانید از روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن اسطوخودوس استفاده کنید درخشندگی زیبایی را به موهای شما هدیه دهد و از طرف دیگر موجب رشد سریع مو گردد.

3. شانه زدن منظم موها به صورت شبانه

ممکن است این نکته به گوشتان خورده باشد که شانه کردن بیش از حد مو موجب ریزش و آسیب فیزیکی به تارهای مو می شود. ولی خب باید بدانید که این مسئله همیشگی هم نیست. آسیب احتمالی به مقدار زیادی به نوع شانه یا برسی که استفاده می کنید، بستگی دارد. شانه ای که دارای دندانه و تارهای مصنوعی باشد، باعث ایجاد شکستگی در تارهای مو می شود و به همین صورت موها را آسیب می زند. به جای استفاده از برس هایی با دندانه های مصنوعی، به سراغ شانه هایی بروید که از موی خرس ساخته  شده است. این برس ها جریان خون را در کف سر افزایش می دهند. بهتر است هر شب موهای خود را شانه بزنید. این کار باعث قوی شدن ریشه ها می شود و رشد مو را تسریع می بخشد.

بیشتر بخوانید: ریزش مو؛ علت، جلوگیری و درمان

4. موهای خیس خود را درون حوله نپیچید

بسیاری از خانم ها عادت دارند بعد از بیرون آمدن از حمام موهای خیس خود را درون حوله بپیچند و اطلاع چندانی از آسیب هایی که همین کار ساده می تواند به مو وارد کند، ندارند. موهای خیس مستعد ریزش بیشتر است و پیچیدن این موها درون حوله باعث می شود اوضاع بدتر شود. در واقع در این وضعیت موهای ما با تارهای حوله ای سنگین در اصطکاک قرار می گیرد و باعث می شود تارهای مو بریزند. به جای این کار، اگر نمی توانید عادت خود را کنار بگذارید، به سراغ حوله های میکرو فایبر بروید. قطعاً را کاهش ریزش مو، رشد مو هم بیشتر می شود.

5. استفاده از ماسک تخم مرغ برای رشد سریع مو

چه روشی می تواند بهتر از یک ماسک تخم مرغ باعث تغذیه موهای شما شود؟ تخم مرغ سرشار از پروتئین است و به صورت یک معجزه باعث تغذیه رسانی به موها و تشکیل موهای جدید می شود. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق چای خوری روغن را که ترجیحاً بهتر است روغن زیتون باشد، با یک سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و آن را روی مو کف سر بمالید. 20 دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را شامپو کنید. بهتر است این روش را به صورت ماهیانه و یک بار در ماه انجام دهید تا نتیجه ای را که تصور نمی کردید، مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: 11 روش برای جلوگیری از ریزش مو

منبع: Times of India