رایانه

نحوه اتصال کامپیوتر به مودم بدون کابل

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون (LED یا LCD) در ویندوز برای زمان‌هایی خوب است که نیاز به صفحه نمایش بزرگتری دارید. در این مطلب روش آموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون ، روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور و طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون را با کابل و بدون کابل یا وایرلس را مرور می‌کنیم.

راه‌حل‌های مختلف و روش‌های مناسب با هر موقعیتی برای نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون بیسم و وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با سیم وجود دارد که همگی آن‌ها بسته به شرایط تلویزیون و لپ تاپ، قابل استفاده هستند که شامل بدون کابل و با کابل HDMI و … می‌شوند. بر اساس اینکه تلویزیون کجا قرار دارد، لپ تاپ قرار است کجا باشد، خانه شما چه چیدمانی دارد و قرار است چه نوع از مدیا روی تلویزیون ارائه شود، شرایط و نحوه عملکرد برای وصل کردن این دو به هم نیز متفاوت خواهد بود.

در ویدیوی زیر می‌توانید «شیوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل و وایرلس» را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید

روش های اتصال لپتاپ به تلویزیون

به این ترتیب اگر سوال‌هایی از این دست دارید که چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم ؟ یا اتصال لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 یا ویندوزهای دیگر چگونه است؟ نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون بدون کابل به چه صورت است؟ یا به دنبال نرم افزار اتصال لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 یا 10 هستید، در ادامه شرایط مختلف و روش‌ها گوناگون اتصال لپتاپ به تلویزیون را خواهیم گفت.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI

در این بخش از آموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون خوب است بدانید که یکی از راحت‌ترین راه‌های نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون که بستگی زیادی هم به چینش وسایل و قرارگیری موقعیت دو دستگاه دارد، استفاده از روش فیزیکی با کابل HDMI و وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون با کابل hdmi است. این کابل کیفیت خوبی از تصویر و صدا را در تلویزیون ارائه خواهد کرد. زمانی که شما در خانه خودتان یا اطراف شبکه‌های وایرلس قرار دارید، استفاده از اتصالات سیمی کاملاً ضروری است چرا که امواج ساطع شده از دستگاه‌های وای فای روی تصاویر و کیفیت آن‌ها، همچنین صدای ارسالی تأثیرگذار است و باعث نارضایتی شما می‌شود. به همین منظور اگر در آپارتمانی هستید که تعداد زیادی مشترک در آن ساکن هستند، بهترین نحوه وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون با کابل HDMI است.

اگر دقت کرده باشید ما در مورد آپارتمان صحبت می‌کنیم، فضایی کوچک که همه ارتباطات به هم محدود به چند متر هستند. اگر خانه بزرگ دارید و نیازمند اتصال همیشگی تلویزیون به لپ تاپ هم هستید، استفاده از کابل برای شما آنچنان که باید و شاید نمی‌تواند مفید باشد. مگر اینکه خانه از خودتان باشد و کرایه‌نشین نباشید و بتوانید با کابل‌کشی در کنار دیوارها اقدام به رساندن اتصالات از اتاق به تلویزیون کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail

بهترین و سبک ترین برنامه های شبیه ساز اندروید برای …

نسیبه عسکری20 فروردین 1401 12:30
thumbnail

دانلود مستقیم و آموزش قدم به قدم نصب ویندوز ۱۱ به همراه …

محمد علی محمدی06 آبان 1400 12:00

نحوه اتصال با HDMI

این مورد و راهکار برای کسانی که مالکیت خانه و خلاقیت ندارند، غیرممکن است. از طرفی قیمت کابل HDMI کم نیست که شما بخواهید سیم‌کشی کنید. کابل هم دارای نقطه شکست در تصاویر و کیفیت است. مسافت‌های طولانی برای انتقال اطلاعات موجب کاهش کیفیت تصویر خواهد شد، پس توقع نداشته باشید تصویر یک متری با تصویر 25 متری یکسان دیده شود. کابل‌های جمع شونده و با کیفیت وجود دارند ولی هزینه آن‌ها مقرون به صرفه نیست و باعث خواهد شد از خیر مانیتور بزرگ هم بگذرید.

برای وصل شدن لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI ابتدا باید کابل را به پورت‌های روی تلویزیون و لپ تاپ وصل کنید.

connect lap top to pc - اتصال لب تاپ به تلویزیون با کابل HDMI

بعد از اینکه اتصال را بین تلویزیون و لپ تاپ برقرار کردید، Input یا ورودی تلویزیون خود را روی پورت مورد نظر تنظیم کنید. احتمالا روی کنترل تلویزیون، دکمه‌ای با عنوان Input یا Source وجود داشته باشد. اگر با این تنظیمات آشنا نیستید، به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید.

connect lap top to pc - وصل کردن لب تاب به تلویزیون با کابل HDMI

اگر به صورت خودکار اتصال لپ تاپ به تلویزیون برقرار نشد، در لپ تاپ خود کلیدهای ویندوز+P را فشار دهید. و از قسمت نشان داده شده، گزینه Duplicate را انتخاب کنید. این قسمت برای ویندوز 7 به صورت زیر است که در بقیه ویندوزها هم همین گزینه‌ها ظاهر می‌شوند.

connect lap top to pc / اتصال لب تاب به تلویزیون با کابل HDMI

 • معایب: محدودیت مکانی و اندازه، وابستگی شدید به چینش وسایل
 • مزایا: کیفیت تصویر و صدای خوب، اتصال مطمئن

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون بدون کابل با HDMI بی سیم

در این قسمت از آموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون و نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 بی سیم خوب است بدانید که وقتی وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI بر اساس موقعیت شما مناسب نباشد، بهترین راهکار استفاده از HDMI بی سیم است. در این اتصال، فرستنده و گیرنده‌ای به صورت آداپتورهای جداگانه وظیفه ارسال و دریافت اطلاعات را بر عهده می‌گیرند. بر همین اساس شما می‌توانید لپ تاپ را در یک اتاق و تلویزیون را در مسافتی دورتر قرار دهید و محدودیتی در مورد کابل فیزیکی همانند اندازه کابل و سیم‌کشی ندارید. دستگاه‌های ارسال و دریافت، ویژگی تقویت امواج دارند و کاهش کیفیتی نخواهید داشت. همچنین از آنجایی که تکنولوژی به کار رفته ارسال نقطه به نقطه است، امواج وای فای و شبکه‌های بی‌سیم روی آن تأثیری نخواهند داشت.

نحوه اتصال لب تاپ به تلویزیون بدون کابل HDMI بی‌سیم

مسافت کافی برای اتصال با HDMI بی سیم

این اتصالات تا مسافت‌های 30 متری به‌خوبی پاسخگو هستند. اما محدودیت‌های دیگری هم وجود دارد. از جمله اینکه شما نمی‌توانید ویدیوهای 4K را توسط این دستگاه‌ها انتقال و مشاهده کنید و درنهایت شما قادر خواهید بود کیفیت 1080 را روی هر دو دستگاه داشته باشید. قیمت این دستگاه‌ها هم در مقابل کابل بسیار زیاد و شاید هم گزاف باشد. قیمت فرستنده و گیرنده، 150 تا 200 دلار است. مورد دیگر لگ یا ایست‌هایی است که در زمان پخش ویدیوها و بارگذاری آن‌ها روی فرستند و گیرنده به وجود می‌آید. در مورد دیدن فیلم شاید این مشکل آنچنان بزرگ نباشد اما هیچ گیمری نمی‌خواهد زمان بازی، چند ثانیه عقب‌تر از دوستان خودش باشد.

 • معایب: هزینه بالا و عدم پخش ویدیوهای 4K
 • مزایا: راحت، بدون نیاز به کابل، نداشتن محدودیت مکانی همانند کابل، عدم تأثیرپذیری از شبکه‌های وای فای

اتصال لپ تاپ به تلویزیون بدون کابل با پخش کننده میراکست

در ادامه آموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون لازم است بدانید که تولید پخش‌کننده بی‌سیم اینتل با عنوان WiDi متوقف شده است، اما میراکست (Miracast) راه اینتل را ادامه می‌دهد و برای وصل كردن كامپيوتر به تلويزيون در ویندوزهای 10 و 8.1 می‌تواند به‌خوبی عمل کند.

برای نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون به این روش، فقط کافی است روی گزینه اعلان‌های ویندوز کلیک کنید، منو باز شده را گسترش دهید (باز کنید) و روی گزینه اتصال (Connect) کلیک کنید. شما می‌توانید با این گزینه تصویر را روی هر دستگاهی که قابلیت پشتیبانی از میراکست را داشته باشد ارسال کنید.

نحوه اتصال با میراکست

اغلب نمایشگر‌ها و تلویزیون‌های هوشمند توانایی پشتیبانی از آن را دارند. اگر دستگاه شما از آن پشتیبانی نمی‌کند، شما می‌توانید یک گیرنده میراکست اختصاصی خریده و آن را به تلویزیون وصل کرده و استفاده کنید.

چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم - طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون میراکست - miracast

استفاده از این مورد راه حل خوب و مقرون به صرفه‌ای برای طريقه وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون به جای سیم‌کشی و خریدن آداپتورهای HDMI است. در این روش هم مانند روش قبلی، کیفیت تصاویر حداکثر تا 1080pپشتیبانی می‌شود. اگر لپ تاپ با رزولوشن بالا دارید و قرار باشد که تصاویر را از روی آن به تلویزیون ارسال کنید، بی‌شک تصویر با رزولوشن 1080p در تلویزیون نمایش داده می‌شود. متأسفانه این سیستم هم همانند دیگر روش‌های وایرلس و بی‌سیم دارای مشکلات لگ تصویر و تأثیرپذیری از شبکه‌های وایرلس است که در بازی‌های کامپیوتری شما را اذیت خواهد کرد.

 • معایب: پشتیبانی نکردن قطعی از 4K، لگ هنگام بازی
 • مزایا: پشتیبانی از ویندوز 10 و 8.1، دریافت و ارسال هم‌زمان خوب

وصل کردن لپ تاپ به LED به صورت بی سیم با پخش کننده گوگل

اگر علاقه زیادی به پخش برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های پخش آنلاین روی تلویزیون دارید، به شما گزینه دیگری با عنوان گوگل کروم کست (Google Chromecast) را پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید به اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت وایرلس بپردازید.

برای استفاده از این طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون ، کافی است که این دستگاه را به تلویزیون خود وصل کنید و آن را به شبکه خود اتصال دهید. حال می‌توانید همه آنچه را که در اینترنت به دنبال آن بودید از طریق مرورگر گوگل کروم روی تلویزیون خودتان مشاهده کنید و به‌آسانی و با فشردن یک دکمه از دیدن آن‌ها لذت ببرید. البته روی سخن ما با عزیزانی است که دوست دارند از برنامه‌های تلویزیونی و پولی همانند نتفلیکس، هولو و دیگر شبکه‌های پخش آنلاین سریال و برنامه استفاده کنند. همچنین شما با کروم کست می‌توانید ویدیوهای یوتیوب، گیف‌ها و صفحات وب را که در مرورگر کروم باز کرده‌اید، در تلویزیون پخش کنید.

 روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور ؛ گوگل کروم کست - Google Chromecast

برای داشتن کیفیت‌های بهتر باید پول بیشتری هم بدهید. این پخش‌کننده در دو نوع عرضه شده است. پخش‌کننده 1080p با قیمت 35 دلار و دستگاه پخش‌کننده الترا کروم بوک با قابلیت پخش 4K به قیمت 69 در بازار موجود است. اگر تلویزیون شما دارای پلتفرم Android TV است، نیازی به خرید کروم کست نیست و می‌توانید از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

اتصال با پخش کننده گوگل

کروم کست در لپ تاپ به عنوان طريقه وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون کاملاً قابل استفاده و عملی است، اما کاربرد اصلی آن مربوط به گوشی‌های همراه و اتصال آن‌ها با تلویزیون است. اگر گوشی شما اندرویدی است، بدون نیاز به اجرای مرورگر کروم، می‌توانید کل صفحه‌نمایش گوشی یا کروم بوک خود را در تلویزیون پخش کنید.

در مورد کروم کست باید گفت که بسیاری از برنامه‌ها می‌توانند از آن پشتیبانی کنند و نیازی ندارید که همیشه نگاهتان به گوشی باشد و از گوشی می‌شود به عنوان یک کنترل کننده استفاده کرد. مخصوصاً زمانی که دوست دارید بازی کنید. اما در مورد کامپیوتر کمی محدودیت وجود دارد و شما باید همه‌کارهای خودتان را در محدوده مرورگر کروم انجام دهید. برای پخش می‌توانید روی منوی سه نقطه‌ای مرورگر کروم کلیک کرده و گزینه Cast را انتخاب کنید و یا روی صفحه مرورگر راست کلیک کرده و Cast را انتخاب کنید.

chromecast 2 / وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با سیم

اگر اولین بار این کار را انجام می‌دهید، با صفحه کوچک زیر مواجه می‌شوید که با زدن روی OK, Got It کار خود را ادامه دهید.

chromecast 2 - اتصال لپتاپ به تلویزیون

حال با زدن روی فلش، می‌توانید تب کروم یا کل دسکتاپ خود را پخش کنید.

 • معایب: محدود بودن به اندروید
 • مزایا: ارزان بودن، توانایی پخش کیفیت 4K، پیش‌فرض بودن روی نمایشگرهای هوشمند

اتصال کامپیوتر به تلویزیون به صورت بی سیم با پلکس

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون - plex - پلکس

برای استفاده از پلکس (Plex) به عنوان یک طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون و یکی از روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور ، لازم است که شما تلویزیونی داشته باشید که برنامه پلکس روی آن نصب شده باشد. در این صورت می‌توانید با استفاده از این برنامه، هر چیزی روی لپ تاپ دارید، روی پلکس بارگذاری کنید و هر جا لازم باشد از آن استفاده کنید. پلکس یک سرویس‌دهنده آنلاین است که می‌تواند همه فایل‌های صوتی و تصویری شما را در خود داشته باشد و بر روی دستگاه‌هایی که پلکس می‌تواند بر آن‌ها اجرا شود، فایل‌های شما را بازپخش کند. همچنین در مواردی به عنوان ضبط کننده برنامه‌های زنده تلویزیونی و پخش‌کننده برنامه‌های آنلاین هم می‌تواند کاربرد داشته باشد.

اتصال بی سیم با پلکس

پلکس، از بسیاری از سرویس‌های پخش آنلاین برنامه‌های تلویزیونی پشتیبانی می‌کند و روی بیشتر دستگاه‌های رسانه‌ای قابل نصب است. برنامه پلکس برای دانلود روی هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS وجود دارد و رایگان است. اما برخی از ویژگی‌های آن همانند مشاهده زنده برنامه‌ها، پولی است و شما برای یک ماه 5 دلار، یک سال 40 دلار و برای اشتراک یک برا برای همیشه، 120 دلار باید پرداخت کنید. تا زمانی که لپ تاپ شما به اینترنت وصل باشد، شما بدون نیاز به هیچ اتصال دیگری می‌توانید از پلکس روی دیگر دستگاه‌هایتان استفاده کنید.

شکل رایگان پلکس نیز بسیار کاربردی است. با این وجود هر چیزی که با پلکس روی تلویزیون پخش می‌کنید باید در سرورهای پلکس ثبت شده باشد. به همین دلیل هیچ بازی را نمی‌توانید توسط پلکس مشاهده کنید. تنها کیفیتی هم که می‌تواند به شما بدهد 1080p است و به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند 4K را پشتیبانی کند.

 • معایب: عدم پخش 4K، پشتیبانی نکردن از بازی
 • مزایا: بیرون از خانه هم می‌تواند به‌خوبی کار کند، بیشتر سرویس‌های پخش آنلاین را پشتیبانی می‌کند، با دادن پول بیشتر، عملکرد بهتر دارد

اتصال لپ تاپ به LCD با استیم لینک (Steam Link)

روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور ؛ استیم لینک / Steam link

شرکت والو چند سال پیش از دستگاه استیم لینک رونمایی کرد که با استقبال خوبی مواجه نشد، اما عملکرد این دستگاه همه را شگفت‌زده کرده بود. این دستگاه به طور خاص برای بازی‌های کامپیوتری ساخته شده بود و برای طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون و روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور کافی بود که آن را به تلویزیون وصل کنید و با استفاده از دسته جانبی آن، هر بازی که روی کامپیوتر خود داشتید را روی آن اجرا کرده و تصاویر را در تلویزیون مشاهده کنید. کارهای گرافیکی بر عهده کامپیوتر و پردازنده گرافیکی بود و استیم لینک وظیفه مدیریت صدا و تصویر را بر عهده داشت.

اتصال با استیم لینک

اگر اتصال بی‌سیم خوب و قوی دارید، عملکرد آن بسیار خوب است. اگر بتوانید یکی از دو دستگاه متصل را از طریق اترنت به روتر وصل کنید، عملکرد آن بهتر هم می‌شود. در این بخش از اموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون خوب است بدانید که اگر تلویزیونی دارید که از اندروید تی‌وی پشتیبانی می‌کند یا پخش‌کننده Nvidia Shield TV دارید، می‌توانید به جای استفاده از دستگاه استیم لینک، تنها از برنامه آن استفاده کنید.

استیم لینک بر اساس پخش بازی‌های کامپیوتری ساخته شده است و بر اساس حالت Big Picture استیم عمل می‌کند، بنابراین تنها می‌توانید فیلم‌هایی که در استیم وجود دارند را با آن تماشا کنید..

 • معایب: مخصوص بازی بودن
 • مزایا: تأخیر بسیار کم برای اجرای هم‌زمان بازی

سوالات متداول

1. چگونه لپ‌تاپ را به تلویزیون وصل کنیم ؟

طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون هم با کابل و هم بی سیم می‌تواند انجام بشود. برای مثال اتصال لپتاپ به تلویزیون با کابل HDMI. یا اتصال کامپیوتر به تلویزیون بدون کابل با HDMI بی سیم.

2. روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور با کابل به چه صورت است؟

بهترین نحوه وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون با کابل HDMI است. برای وصل شدن لپ تاپ به تلویزیون با کابل HDMI ابتدا باید کابل را به پورت‌های روی تلویزیون و لپ تاپ وصل کنید.

3. نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون بی سیم به چه صورت است؟

بهترین راهکار استفاده از HDMI بی سیم یا یا با پخش کننده میراکست است.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم آموزش وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون ، روش های وصل شدن لپتاپ به مانیتور و طریقه متصل کردن لپتاپ به تلوزیون را در ویندوز به شما آموزش دهیم. در نهایت این خود شما هستید که تعیین می‌کنید چه روشی را می‌توانید برای اتصال تلویزیون به لپ تاپ استفاده کنید. راه حلی که بیشتر افراد با آن آشنایی دارند، HDMI است اما در یک آپارتمان با چند اتاق مسلماً استفاده از استیم لینک، مخصوصاً زمانی که قرار است بازی انجام دهید، می‌تواند مفیدتر باشد. به طور مشابه مواردی مانند گوگل کست و پلکس هم در کنار روش‌های دیگر می‌توانند کاربردهای مختلفی همانند مشاهده محتوای آنلاین داشته باشند. در این بین، میراکست و آداپتورهای HDMI را فراموش نکنید، اگر قصد دارید که فقط کل صفحه دستگاه خود را روی تلویزیون پخش کنید، استفاده از این دو مورد بسیار کاربردی است.