سبک زندگی

فرم درخواست گواهی امضای الکترونیکی + راهنمای جامع

هر فرد متقاضی گواهی امضای دیجیتال لازم است فرم درخواست را برای ارسال آنلاین و تأیید مشخصات شخصی توسط مرجع صدور گواهینامه پر کند.

مرحله 1: وارد وب سایت یک مرجع صدور گواهینامه مانند مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام به آدرس http://gica.ir/ شوید که مجوز صدور گواهینامه های دیجیتال در ایران را دارد.

پس از دسترسی به سایت ، بخش درخواست گواهی الکترونیکی را انتخاب نمایید.

برای ارائه فرم درخواست ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس فرم درخواست را ارائه دهید.

ثبت نام جهت درخواست گواهی امضا دیجیتال :

فرم ثبت نام باید با مشخصات شخصی که قرار است برای گواهی امضای دیجیتال درخواست دهد تکمیل گردد.

زمانی که  ثبت نام شما با موفقیت انجام شد وارد حساب کاربری خود شود.

مراحل درخواست گواهی امضای دیجیتال

مرحله 1: از منو حساب کاربری درخواست گواهی الکترونیکی را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده نوع موجودیت گواهی را انتخاب کنید

راهنمای انتخاب نوع موجودیت برای درخواست گواهی امضای الکترونیکی در سامانه های مختلف

مرحله 2: جزئیات لازم را پر کنید

پس از بارگیری فرم ، تمام جزئیات لازم در فرم باید تکمیل گردد.

مستندات درخواست شده جهت اثبات مالکیت حقوقی یا حقیقی خود را بارگزاری کنید.

مرحله 3: پرداخت

برای پرداخت درخواست به درگاه پرداخت متصل می شوید. پس از پرداخت تعرفه گواهی الکترونیکی به صورت آنلاین به وب سایت بر گردانده می شوید درحالیکه برای درخواست گواهی الکترونیکی شما یک کد رهگیری صادر شده است.

مرحله 4: برای صدور گواهی امضای دیجیتال ، لازم است یک توکن بخرید.

خرید توکن k3

مرحله 5: بعد از تهیه توکن، کد رهگیری درخواست گواهی الکترونیکی خود را به همراه اصل مدارک احراز هویت خود به نزدیکترین دفتر ثبت نام صدور گواهی الکترونیکی مراجعه نمایید.

با جستجو در وب سایت مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام بصورت آنلاین می توانید جزئیات دفتر ثبت نام محلی را با توجه به شهر محل اقامت خود پیدا کنید.

سوال. چه کسی نیاز به درخواست گواهی امضای دیجیتال دارد؟

الف) با رونق تجارت الکترونیکی ، سازمان های دولتی امضای دیجیتالی را تصویب کرده اند و همچنین امضای دیجیتالی بسیاری از فرم های الکترونیکی توسط امضا کننده، قانونی است. بنابراین افراد و نهادها باید امضای دیجیتالی دریافت کنند. گواهی امضای دیجیتال هویت دارنده را مشخص می کند. مانند کارت ملی یا گذرنامه است و دارنده را قادر می سازد هویت خود را ثابت کند.

سوال. در چه جاهایی می توانم از گواهی امضای دیجیتال استفاده کنم؟

الف) گواهی امضای دیجیتال یک ابزار حقوقی معتبر است و می تواند برای امضای دیجیتالی اسناد مختلف مورد استفاده قرار گیرد. می تواند برای ثبت اظهارنامه مالیات بر درآمد ، مناقصه های الکترونیکی ، برای پرونده های مختلف شرکت های نظارتی استفاده شود.

سوال: چقدر زمان می برد تا بتوانم گواهی امضای دیجیتال را  دریافت کنم؟

الف – اکثر مراجع صدور گواهینامه برای صدور گواهینامه دیجیتال عملیات صدور گواهی را در همان روز انجام میدهند.

سوال: آیا می توان جزئیات گواهی امضای دیجیتال را اصلاح کرد یا تغییر داد؟

خیر بعد از صدور گواهی الکترونیکی امکان تغییر مشخصات آن وجود ندارد. بنابراین چنانچه نیاز به تغییر دارید مجددا باید درخواست صدور گواهی الکترونیکی کنید.

سوال: اعتبار گواهی امضای دیجیتال چیست؟

الف) مراکز صدور گواهی الکترونیکی مجاز به صدور گواهی با اعتبار 1 یا 2 سال هستند. دارنده باید از صحت گواهی کاملاً آگاه باشد تا از ضرر و زیان تجاری جلوگیری کند.

سوال. آیا می توانم چندین گواهی امضای دیجیتال داشته باشم؟

بله یک فرد می تواند امضای دیجیتال جداگانه ای برای اهداف شخصی و حرفه ای در دست داشته باشد. تا آنجا که به داشتن مجوزهای جداگانه برای مجوز اسناد متنوع مربوط می شود ، یک فرد می تواند برای کاربردهای مختلف، گواهی الکترونیکی درخواست کند و از آن برای امضای اسناد استفاده کند. مانند گواهی با مشخصات فردی یا گواهی با مشخصات حقوقی شخص یا گواهی با مشخصات حقوقی سازمان

سوال: آیا می توانم گواهی الکترونیکی را تمدید کنم؟

بله ، گواهی امضای دیجیتال می تواند ظرف 7 روز قبل از انقضا گواهی موجود تمدید شود. با این حال ، تمدید باید به نام گواهی موجود باشد. اگر دارنده به نام دیگری اقدام کند ، به عنوان یک درخواست جدید در نظر گرفته می شود.

در صورت عدم تمدید در چارچوب زمانی ، دارنده باید برای گواهی جدید درخواست کند.


فرم درخواست پست الکترونیکی امن (حقیقی)

فرم درخواست پست الکترونیکی امن: استفاده از گواهی پست الکترونیک امن مگانفت ، سرویس های امنیتی احراز هویت ، محرمانگی، یکپارچگی، و انکارناپذیری رابرای شما ارائه می دهد. این گواهی از طریق پروتکل S/MIME امکان محرمانگی و امن کردن ایمیل را به واسطه رمزگذاری محتوای پیام و همچنین امضا نمودن آن فراهم می سازد.این گواهی با امضای الکترونیکی ایمیل، هویت فرستنده نامه را مشخص کرده و متضمن یکپارچگی و دست نخوردگی محتوای آن از زمان امضا می باشد. در صورت نیاز این گواهی با رمزنگاری محتوای ایمیل محرمانگی آن را نیز تایید می کند.

گواهی پست الکترونیکی امن در 2سطح فردی و سازمانی ارائه می شود.
  • افراد با توجه به نیازهاو استفاده های فردی می توانند اقدام به دریافت این گواهی نمایند، برای این منظور با تکمیل فرم و تهیه مدارک مندرج در فرم این گواهی را دریافت نمایند.(دریافت فرم)
  • سازمان ها با توجه به نیاز و اهداف امنیتی می توانند اقدام به دریافت این گواهی نمایند. بدین منظور مدیرعامل سازمان یا نماینده قانونی آن سازمان می تواند با تکمیل فرم و تهیه مدارک مندرج در آن اقدام به دریافت این گواهی نماید.(دریافت فرم)


فرم درخواست گواهی امضای افراد حقوقی

گواهی امضای کد مگانفت جهت اطمینان از اصالت و جامعیت نرم افزارها می باشد. با استفاده از این گواهی می توان از صحت محتوای منبع و جامعیت نرم افزارهایی نظیر Java Applet و ActiveX که از طریق اینترنت منتشر می شوند اطمینان حاصل نمود.

گواهی امضای کد در 2سطح فردی و سازمانی ارائه می شود:
  • افراد با توجه به نیازها و استفاده های فردی می توانند اقدام به دریافت این گواهی نمایند، برای این منظور با تکمیل فرم و تهیه مدارک مندرج در فرم این گواهی را دریافت نمایند.(دریافت فرم)
  • سازمان ها با توجه به نیاز و اهداف امنیتی می توانند اقدام به دریافت این گواهی نمایند. بدین منظور مدیرعامل سازمان یا نماینده قانونی آن سازمان می تواند با تکمیل فرم و تهیه مدارک مندرج در آن اقدام به دریافت این گواهی نماید.(دریافت فرم)