سبک زندگی

فرم دادخواست دیوان عالی کشور + راهنمای جامع

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، دیدار و ملاقات حضوری حجت‌الاسلام «سیداحمد مرتضوی‌مقدم» رئیس دیوان عالی کشور، به‌منظور رسیدگی بی‌واسطه به مشکلات حقوقی مراجعان، هر هفته یکشنبه برگزار می‌شود.

در این ملاقات‌های حضوری و چهره به چهره، رئیس دیوان عالی کشور پرونده قضائی و مشکلات حقوقی مراجعان را بررسی و در چارچوب مقررات، دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر می‌کند.

به‌منظور ثبت وقت ملاقات، ضروری است مراجعان فرم درخواست (پایین صفحه) را چاپ و با دقت تکمیل کنند؛ چنان‌چه متقاضی ملاقات امکان چاپ فرم را نداشته باشد، می‌تواند به‌صورت دستی اطلاعات آن را همانند فرم تنظیم و ارسال کند.

مراجعه‌کننده باید موضوع ملاقات را به‌صورت کامل و دقیق در پنج صفحه تنظیم و پیوست کند و تصویر مستندات لازم و تمام آرای مرتبط با پرونده اعم از دادگاه بدوی، تجدیدنظر، دیوان عالی کشور را پیوست کند؛ در صورت ناقص بودن مدارک فوق، امکان ملاقات میسر نخواهد بود.

گفتنی است پس از تکمیل کردن موارد فوق، فرم مربوطه باید به نشانی تهران، خیابان خیام شمالی، روبه‌روی پارک شهر، کاخ دادگستری، دبیرخانه دیوان عالی کشور – کدپستی ۱۱۱۴۹۴۳۳۱۱ ارسال شود و درروی بسته پستی، عنوان “تقاضای ملاقات مردمی” قید شود.

لازم به ذکر است، متقاضی ملاقات باید یکی از طرفین پرونده باشد و در صورت عدم امکان حضور مانند اینکه شخص محکوم‌علیه، زندانی باشد، یکی از بستگان درجه اول که اطلاع کافی از پرونده دارد یا وکیل پرونده، می‌تواند حضور یابد و تمام مندرجات اعلامی در فرم پیوست، بررسی خواهد شد. مراجعان باید حتماً رونوشت (کپی) مدارک را ارسال و از ارسال اصل اوراق خودداری کنند و در صورت تعیین وقت ملاقات، اصول مدارک خود را همراه داشته باشند.

متقاضیان در نظر داشته باشند، تاریخ و ساعت ملاقات، صرفاً به‌صورت تلفنی اطلاع‌رسانی خواهد شد و جهت جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده دیگران، پیامک ارسال نمی‌شود و با توجه به کثرت درخواست‌های ملاقات مردمی، اولویت با اشخاصی است که برای بار اول درخواست ملاقات دارند.

دریافت فرم تقاضای ملاقات مردمی ‌

کد خبر 567650