رایانه

گرانترین اپل واچ + مقایسه و نظرات کاربران

 
* اپل واچ اسپورت محصولی با بدنه آلیاژ آلومینیوم است. این ساعت هوشمند در دو رنگ نقره‌ای و خاکستری فضایی عرضه می‌شود. بند‌ آن هم از پلاستیک کیفیت بالایی تهیه شده است. سایز ۳۸ میلیمتری آن ۳۴۹ و سایز ۴۲ میلیمتری ۳۹۹ دلار قیمت گذاری شده است.
 
* اپل واچ که مدل معمولی این ساعت هوشمند است، از بدنه استیل  بهره می برد و بسته به نوع بند آن از ۵۴۹ تا ۱۰۴۹ دلار برای بند ۳۸ میلیمتری قیمت‌گذاری شده است. برای داشتن بند ۴۲ میلیمتری هم باید ۵۰ دلار بیشتر پرداخت کرد.
 
* اپل واچ ادیشن هم که بدنه‌ای از طلای ۱۸ عیار دارد، حداقل ۱۰‌‌هزار دلار برای مشتریان آب می‌خورد.
 
ساعت هوشمند شرکت اپل قرار است از ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در بازارهای جهانی عرضه گردد و البته مشتاقان می‌توانند از ۲۱ فروردین آن را پیش خرید کنند. فروش این ساعت به طور همزمان در کشورهای انگلیس، آمریکا, استرالیا، چین، ژاپن، هنگ کنگ، آلمان و فرانسه آغاز شده و به مرور دیگر کشورها را هم در بر گیرد.
 
برای تامین برنامه‌های مورد نیاز این ساعت و نصب آنها روی آیفونها، کاربران باید به فروشگاه آنلاین Apple Watch Store مراجعه کنند.
 
باتری این ساعت هوشمند هم که مدت زیادی است مورد بحث بوده، بیش از ۱۸ ساعت کار معمولی شما را همراهی می کند.   شما تنها لازم است که روزی یک بار آن را شارژ کنید. البته دیگر لازم نیست برای شارژ این ساعت هوشمند همان روش ملال آور همیشگی اتصال کابل USB را تکرار کنید. بلکه تنها کافی است که آن را روی صفحه شارژر بیسیم مغناطیسیش قرار دهید.
 
علاوه بر این می‌توانید مستقیما با دیگر ساعتهای هوشمند اپل‌واچ در ارتباط باشید، یک طرح ساده را کشیده و برای آنها بفرستید، با تپ کردن روی صفحه توجه آنها را به خود جلب کنید یا اینکه گزارش ضربان قلبتان را در اختیار دوستان تان قرار دهید.
 
 
در خصوص کارایی این محصول باید گفت که هم یک پخش‌کننده موسیقی همچون آیپاد است، هم ضربان قلب‌تان را اندازه می‌گیرد. هم یک ابزار ارتباطی است که پیامکها را دریافت و ارسال می‌کند. یا اینکه می‌تواند صداها را ضبط کند. همچنین یک نمایشگر و ایستگاه قابل حمل و موقعی برای اپلیکیشنهای روی آیفون‌تان است. علاوه بر این می‌توانید به صورت مستقل از طریق اپل‌واچ از سیستم پرداخت آنلاین اپل‌پی بهره ببرید. یا اینکه ست‌آپ‌باکس Apple TV را کنترل کنید. همچنین قرار است در آینده به دیگر سیستم‌های مدیریت خانه هوشمند هم متصل شود. 
 
این محصول با تمامی آیفونهای ۵ و بالاتر به راحتی کار می‌کند. اما متاسفانه نسخه‌های پایین‌تر این اسمارت فون را پشتیبانی نمی‌کند.  و البته کاربران دیگر پلتفرمها (همچون اندروید) هم از داشتن آن محروم هستند.  همانطور که ساعتهای سامسونگ Gear تنها روی تلفنهای سامسونگی مشخصی قابل استفاده هستند.