رایانه

ساعت سامسونگ + مقایسه و نظرات کاربران

فهرست مطالب

در صورتی که ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ (Samsung Galaxy Watch) خریداری کرده‌اید و قصد دارید آن را به گوشی هوشمند اندروید یا آیفون متصل کنید، بهتر است بدانید انجام این کار ساده است. اگر هنگام متصل کردن ساعت هوشمند خود به گوشی موبایل با مشکل مواجه شدید، بهتر است بدانید روش‌های گوناگونی برای رفع خطای احتمالی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم 13 روش حل مشکل متصل کردن سامسونگ گلکسی واچ به گوشی موبایل را آموزش دهیم.

1: متصل کردن صحیح سامسونگ گلکسی واچ به اندروید یا آیفون

نخستین راه‌حل رفع مشکل را می‌توان استفاده از روش صحیح برای برقراری اتصال دانست. در صورتی که ساعت خود را به تازگی خریداری کرده و از جعبه خارج کرده‌اید، بهتر است برنامه گلکسی را در گوشی همراه خود باز کنید. در ادامه صفحه‌ای مشاهده خواهید کرد که از شما درخواست می‌کند مدل دقیق ساعت را وارد کنید. همچنین در صورت درخواست، بلوتوث گوشی موبایل خود را هم فعال کنید. پس از آن که مجوز و دسترسی‌های لازم را ارائه کردید، باید منتظر بمانید ساعت به گوشی موبایل متصل شود. در صورتی که تنظیم ساعت هوشمند گلکسی واچ را در گذشته انجام داده‌اید، اما هنوز اتصال انجام نشده است، بهتر است سایر روش‌های رفع مشکل را مورد بررسی قرار دهید.

2: گوشی و ساعت هوشمند را مجددا راه‌اندازی کنید

کار برقراری اتصال را با راه‌اندازی مجدد گوشی و ساعت هوشمند آغاز کنید. برای راه‌اندازی مجدد ساعت هوشمند خود، کلیدهای هوم، پاور و برنامه‌ها را فشار داده و در همان حالت نگه دارید. در ادامه و از لیست گزینه‌ها روی Power Off ضربه بزنید. پس از خاموش شدن ساعت سامسونگ گلکسی واچ، کلید موردنظر را مجددا فشار داده و نگه دارید تا زمانی که مجددا صفحه نمایش روشن شود.

 

قبل از خرید هر نوع اسمارت واچ مطلب زیر را بخوانید:

راهنمای خرید ساعت هوشمند

 

3: بلوتوث را فعال کنید

شما باید نسبت به روشن بودن بلوتوث گوشی و ساعت هوشمند، اطمینان حاصل کنید. در صورتی که بلوتوث در یک دستگاه هم خاموش باشد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد و امکان برقرار اتصال فراهم نخواهد بود. شما می‌توانید برای فعال‌سازی بلوتوث از روش زیر استفاده کنید:

هنگامی که بلوتوث را در هر دو دستگاه فعال‌سازی کنید، گوشی موبایل خود را در نزدیکی ساعت هوشمند قرار دهید تا ارتباط میان آن‌ها به خوبی و در سریع‌ترین زمان برقرار شود.

4: سطح باتری را مورد بررسی قرار دهید

در صورتی که با مشکل همگام‌سازی میان تلفن و ساعت هوشمند مواجه هستید، امکان دارد به علت پایین بودن سطح شارژ گوشی موبایل یا ساعت هوشمند باشد. همواره شرکت سامسونگ توصیه می‌کند شارژ باتری دستگاه‌های خود را بالاتر از 25 درصد حفظ کنید. در ادامه کار باید وضعیت گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید که در حالت صرفه‌جویی شارژ باتری قرار نداشته باشد.

5: برنامه Galaxy Wearable App را بروزرسانی کنید

معمولا این مشکل به نسخه‌های قدیمی Galaxy Wearable مربوط است. برای بروزرسانی برنامه، باید وارد گوگل پلی یا اپ استور شوید تا بتوانید آن را به ترتیب برای اندروید و آیفون دانلود کنید. پس از ورود به فروشگاه‌های ذکرشده، باید برنامه Galaxy Wearable را جستجو کنید. در صورت وجود برنامه، گزینه بروزرسانی (Update) را انتخاب کرده و پس از راه‌اندازی مجدد دستگاه، ارتباط میان گوشی و ساعت را برقرار کنید.

 

مطالب مرتبط:

اتصال ساعت هوشمند به موبایل

 

6: بروزرسانی گوشی و ساعت هوشمند

مشابه برنامه، باید گوشی و نرم افزار ساعت شما هم برای ارائه عملکرد صحیح با آخرین نسخه، بروزرسانی شوند. در ادامه شما را با روش نصب بروزرسانی سیستم عامل آشنا خواهیم کرد:

7: زبان سیستم عامل گوشی موبایل را بررسی کنید

برخی کاربران گلکسی واچ پیشنهاد کرده‌اند هنگام نخستین برقراری اتصال، بهتر است زبان گوشی هوشمند روی انگلیسی تنظیم شده باشد. برای تغییر زبان گوشی در اندروید باید وارد تنظیمات شوید و از بخش مدیریت عمومی (General Management)، زبان (Language) را انتخاب کرده و در نهایت روی انگلیسی (English) ضربه بزنید. در گوشی آیفون هم برای تغییر زبان دستگاه باید وارد تنظیمات شوید و از بخش General، زبان و موقعیت مکانی (Language & Region) را انتخاب کرده و در نهایت روی زبان آیفون (iPhone Language) ضربه بزنید تا امکان انتخاب انگلیسی (English) فراهم شود.

8: پاکسازی کش برنامه Galaxy Wearable در اندروید

در گوشی‌های اندروید می‌توانید حافظه کش Galaxy Wearable را پاکسازی کنید تا ارتباط میان ساعت و گوشی موبایل را رفع کنید. برای انجام این کار وارد تنظیمات شده و از بخش برنامه‌ها (Apps)، برنامه Galaxy Wearable را انتخاب کرده و روی گزینه ذخیره‌سازی (Storage) ضربه بزنید. در ادامه کار باید گزینه پاکسازی کش (Clear Cache) را انتخاب کرده و راه‌اندازی مجدد دستگاه را انجام دهید.

9: قطع اتصال گوشی و ساعت هوشمند

تازه‌سازی ارتباط میان گوشی موبایل و ساعت گلکسی واچ هم می‌تواند مشکلات احتمالی را رفع کند. برای انجام این کار باید آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده و مجددا متصل کنید. شما باید برنامه Galaxy Wearable را باز کرده و روی سه نوار موجود در قسمت بالا ضربه بزنید تا امکان انتخاب گزینه قطع اتصال (Disconnect) فراهم شود. در صورتی که برنامه شرایط اتصال را نشان دهد، ارتباط ساعت و دستگاه قطع شده است. برای برقراری مجدد اتصال، باید روی گزینه متصل کردن (Connect) ضربه بزنید.

در صورتی که ساعت را از گوشی موبایل جدا کرده‌اید، بهتر است هر دو را مجددا راه‌اندازی کنید. برنامه Galaxy Wearable را باز کرده و گزینه برقراری اتصال (Connect) را در صفحه اصلی انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید:

بررسی اپل واچ سری 6

 

10: متصل کردن ساعت هوشمند به گوشی جدید

در صورتی که سامسونگ گلکسی واچ شما به یک گوشی موبایل متصل شده است، باید شرایط کار را برای برقراری اتصال، تغییر دهید. شما باید از قابلیت اتصال به گوشی هوشمند جدید در ساعت گلکسی واچ استفاده کنید. برای انجام این کار وارد تنظیمات گلکسی واچ شوید. در ادامه کار به سمت پایین رفته و روی اتصال به گوشی هوشمند جدید ضربه بزنید. با انجام این کار، ساعت هوشمند شما مجددا راه‌اندازی خواهد شد. سپس روش نخست را به منظور برقراری اتصال آزمایش کنید.

11: تعمیر ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ

گاهی وقت‌ها تعمیر ساعت هوشمند از طریق بلوتوث می‌تواند موثر باشد. برای انجام این کار در اندروید باید وارد تنظیمات (Settings) شوید و پس از انتخاب اتصالات (Connections)، گزینه بلوتوث (Bluetooth) را انتخاب کنید. سپس روی نماد تنظیمات موجود در سامسونگ گلکسی واچ ضربه زده و گزینه Unpair را انتخاب کنید تا برقراری ارتباط با استفاده از برنامه Galaxy Wearable فراهم شود.

در گوشی آیفون باید وارد تنظیمات شوید و گزینه بلوتوث را انتخاب کنید. در ادامه روی نماد i موجود در کنار گلکسی واچ ضربه زده و گزینه Forget this Device را انتخاب کنید تا مشکل هر دو دستگاه رفع شود.

12: نصب مجدد برنامه و پلاگین‌ها

شما می‌توانید برنامه Galaxy Wearable و افزونه‌هایی که بارگیری کرده‌اید را مجددا نصب کنید. قبل از انجام این کار، حتما آن‌ها را حذف کنید.

13: راه‌اندازی مجدد ساعت هوشمند

در نهایت اگر هیچ کدام از روش‌ها نتوانستند موثر عمل کنند، لازم است ساعت هوشمند خود را ریست دهید. برای انجام این کار، تنظیمات گلکسی واچ خود را باز کرده و از بخش General، گزینه راه‌اندازی مجدد (Reset) را انتخاب کنید. پس از بازنشانی، گوشی هوشمند را متصل کرده و مطابق با روش نخست عمل کنید.

 

بیشتر بدانید: ایا ساعت هوشمند قابل ردیابی است؟

 

سوالات متداول

آیا امکان متصل کردن یک گلکسی واچ به دو گوشی هوشمند وجود دارد؟

شما می‌توانید یک ساعت گلکسی واچ را فقط به یک گوشی موبایل متصل کنید. در صورتی که می‌خواهید آن را به یک دستگاه دیگر متصل کنید، باید ارتباط گلکسی واچ را با دستگاه نخست قطع کنید. بد نیست بدانید که امکان استفاده از چنیدن ساعت با یک گوشی موبایل امکان‌پذیر است.

آیا امکان مشاهده یک گلکسی واچ بدون گوشی موبایل وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید از یک گلکسی واچ بدون متصل کردن به گوشی موبایل هم استفاده کنید.

آیا امکان متصل کردن گلکسی واچ به وای فای بدون استفاده از گوشی موبایل وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید ساعت هوشمند خود را به وای فای متصل کنید.

 


فهرست مطالب

دنیای امروز با محوریت فناوری پیش می‌رود و کاملاً منطقی است که روزبه‌روز گجت‌های بیشتری وارد زندگی ما شوند و کارهای به خصوصی را انجام دهند. یکی از جذاب‌ترین گجت‌های حال حاضر ساعت هوشمند است که در واقع بسیار هم محبوب شده و بسیاری از کاربران از ساعت‌های هوشمند به‌جای ساعت‌های کلاسیک استفاده می‌کنند.

در این مطلب قصد داریم به شما نحوه کار با ساعت‌های هوشمند سامسونگ از جمله نحوه کار با گلکسی واچ 4 را آموزش دهیم تا شما بعد از خرید بدانید که به چه طریق باید ساعت را روشن کرده و به گوشی خود متصل کنید. همچنین نحوه نصب برنامه، و تغییر تنظیمات را هم برای شما شرح می‌دهیم. پس اگر ساعت هوشمند سامسونگ دارید یا می‌خواهید در آینده نزدیک خریداری کنید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

طریقه روشن کردن ساعت هوشمند سامسونگ

پیش از پرداختن به این بخش و همچنین ادامه این متن در نظر داشته باشید که ما نحوه کار با گلکسی واچ 4 را آموزش می‌دهیم اما استفاده از دیگر ساعت‌های هوشمند سامسونگ نیز بسیار شبیه به همین مراحل است و با خواندن این مطلب قطعاً می‌توانید با ساعت هوشمند خود ارتباط ساده‌تری برقرار کنید.

طریقه روشن کردن ساعت هوشمند سامسونگ به این ترتیب است که باید دست خود را به روی دکمه پاور برای چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی سامسونگ به روی نمایشگر ساعت نمایان شود. دکمه پاور در این مدل در سمت راست ساعت و بالا قرار گرفته است. اگر بعد از نگه‌داشتن ساعت روشن نشد احتمالاً باتری آن کاملاً خالی است و ابتدا باید آن را به شارژ متصل کنید.

چگونه ساعت هوشمند را خاموش کنیم؟

برای خاموش کردن ساعت هوشمند سامسونگ کافی است از بالا به سمت پایین سوایپ کنید تا کنترل سنتر برای شما باز شود. در این مرحله باید به روی آیکون Power کلیک کرده و سپس گزینه Turn off را انتخاب کنید تا خاموش کردن ساعت هوشمند تکمیل شود.

نحوه روشن کردن Power saving mode

ممکن است در برخی از مواقع به هر دلیلی نیاز داشته باشید که باتری مدت زمان طولانی‌تری دوام بیاورد و ساعت بتواند مدت زمان بیشتری شما را همراهی کند. توجه داشته باشید که روشن کردن این قابلیت برخی از ویژگی‌های ساعت را غیر فعال کرده و نور را هم ۱۰ درصد کم می‌کند.نحوه روشن کردن Power saving mode

برای روشن کردن این قابلیت به سمت بالا سوایپ کنید تا منو برنامه‌ها باز شود. حالا به تنظیمات و سپس بخش باتری بروید و گزینه Power-Saving mode را روشن کنید.

چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم؟

در اولین گام باید برنامه تنظیم ساعت هوشمند سامسونگ را به روی گوشی خود نصب داشته باشید. این برنامه Galaxy Wearable نام دارد و از گوگل پلی قابل دسترسی و دانلود است.

 1. پس از نصب برنامه گفته شده به داخل آن وارد شوید و گزینه Start را انتخاب کنید تا گوشی به دنبال ساعت هوشمند بگردد.
 2. تایید کنید که کد شش رقمی نمایش داده شده به روی نمایشگر گوشی با کد موجود داخل برنامه برابر است.
 3. به روی گوشی هوشمند خود به اکانت سامسونگ خود وارد شوید و یا اگر اکانت سامسونگ ندارید یک اکانت برای خود بسازید.
 4. به بخش‌ها مختلف اجازه دسترسی بدهید تا مراحل متصل شدن ساعت هوشمند به گوشی به اتمام برسد.

چگونه ساعت هوشمند خود را آپدیت کنیم؟

هر وسیله‌ای نیاز به آپدیت دارد تا بتواند قابلیت‌های جدید را دریافت کرده و عملکرد روان خود را حفظ کند. ساعت‌ هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیست و این محصولات نیز بروزرسانی دریافت می‌کنند. شما می‌توانید این بروزرسانی‌ها را از طریق خود ساعت یا گوشی انجام دهید.

بروزرسانی از طریق خود ساعت

بروزرسانی از طریق گوشی

 

دیگر آموزش های مختص یک برند:
آموزش کار با ساعت هوشمند شیائومی

 

چگونه ساعت خود را ریست فکتوری کنیم؟

به هر دلیلی ممکن است بخواهید ساعت هوشمند سامسونگ خود را ریست فکتوری کنید. این کار با پشت سر گذاشتن چند مرحله ساده انجام می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که این کار همه اطلاعات ساعت را حذف کرده و آن را به حالت کارخانه برمی‌گرداند.

چگونه ساعت سامسونگ را در صورت هنگ کردن ریست کنیم؟

ممکن است ساعت هوشمند سامسونگ شما هنگ کرده و فریز شده باشد و شما نتوانید به حالت معمول از طریق کنترل سنتر آن را ریست کنید. در این صورت کافیست برای مدت ۷ ثانیه دو دکمه پاور و بک را نگه دارید تا ساعت ریست شده و بار دیگر روشن شود.چگونه ساعت سامسونگ را در صورت هنگ کردن ریست کنیم؟

چگونه ساعت را شخصی سازی کنیم؟

ساعت‌های هوشمند سامسونگ تنوع بسیار زیادی از واچ فیس‌ها دارند تا شما بتوانید از طریق خود ساعت یا از طریق گوشی ظاهر ساعت خود را به طور کامل تغییر داده و شخصی سازی کنید. با انجام این کار هم ساعت دیگر تکراری نمی‌شود و هم شما می‌توانید واچ فیس را با لباس‌ها و ظاهر خود هماهنگ کنید.

از طریق گوشی

بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا واچ فیس‌ را از طریق گوشی تغییر دهند؛ چرا که نمایشگر بزرگ گوشی مشاهده و جستجو به دنبال واچ فیس‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند و بهتر می‌توانید گزینه‌های موجود را مشاهده کنید. برای این کار باید:

برای دانلود یا خرید واچ فیس‌های بیشتر به انتها صفحه بیایید و به روی گزینه Get more watch faces کلیک کنید.شخصی سازی ساعت هوشمند سامسونگ

از طریق خود ساعت

اگر تا انتها به سمت چپ بروید گزینه‌ای تحت عنوان Get more watch faces مشاهده می‌کنید که از آن طریق می‌توانید واچ فیس‌ها جدید را دانلود کرده یا بخرید.

 

راهنمای خرید اسمارت واچ با بودجه زیر 4 میلیون:
بهترین ساعت هوشمند تا 4 میلیون

 

چگونه بند ساعت را جدا کنیم؟

یکی از راه‌هایی که می‌توانید ظاهر ساعت خود را بسیار تغییر دهید و آن را با لباس‌ها و استایل خود شخصی سازی کنید همین بندهای ساعت است. این بندها به راحتی امکان جدا شدن و جایگزینی دارند که در ادامه این را به شما آموزش می‌دهیم.

جدا کردن بند

جایگزین کردن بند دیگر

چگونگی نصب برنامه

همان طور که شما می‌توانید به روی گوشی خود برنامه‌های مختلف را نصب کنید امکان نصب بسیاری از آن‌ها به روی ساعت‌های هوشمند نیز وجود دارد و مثلا شما می‌توانید با نصب اسپاتیفای به روی ساعت هوشمند از بردن گوشی هنگام پیاده روی یا دویدن جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که اگر در حال نصب برنامه از طریق گلکسی استور خود ساعت هستید باید به یک اینترنت خوب متصل باشید تا برنامه بتواند به طور کامل دانلود شود. از طرفی اگر برنامه را از طریق گوشی نصب کنید مطمئن شوید که گوشی و ساعت با بلوتوث به طور کامل به هم متصل هستند.جدا کردن بند از ساعت هوشمند سامسونگ

روش نصب برنامه به روی مدل‌های مختلف ساعت هوشمند سامسونگ را در ادامه توضیح داده‌ایم:

ساعت‌های گلکسی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک به روی خود برنامه گوگل را دارند. این یعنی شما می‌توانید برنامه را از گوگل پلی معمول گوشی خود دریافت کنید و برنامه به طور خودکار به روی ساعت هم نصب شود. البته که باید حتما ساعت و گوشی به یکدیگر متصل باشند و همچنین نسخه‌ی قابل نصب به روی گوشی از آن برنامه وجود داشته باشد.

 

چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم؟
نرم افزار اتصال ساعت هوشمند به گوشی

چگونه ساعت و تاریخ ساعت هوشمند را تنظیم کنیم؟

برای تنظیم ساعت سامسونگ واچ نیاز نیست هیچ کار خاصی انجام دهید و در پاسخ به این سوال که چگونه ساعت و تاریخ ساعت هوشمند را تنظیم کنیم باید بگوییم که گلکسی واچ شما به محض متصل شدن به گوشی هوشمند زمان و تاریخ را از گوشی گرفته و به نوعی با آن همگام می‌شود و به این ترتیب برای تنظیم ساعت سامسونگ واچ نیاز نیست کار خاصی انجام دهید.

ولی اگر به هر دلیلی نیاز داشتید تا زمان و تاریخ گلکسی واچ خود را به صورت دستی تنظیم کنید مراحل زیر را انجام دهید.

ترتیب بندی نمایش برنامه‌ها

شما به روی ساعت هوشمند سامسونگ خود به طور کلی از چند برنامه بیشترین استفاده را دارید و باید هر بار منو را برای یافتن آن‌ها جستجو کنید اما به سادگی می‌توانید جایگاه آن‌ها را مجددا تنظیم کنید تا راحت‌تر به برنامه‌های مورد نیاز برسید.

برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به روی گوشی خود وارد برنامه Galaxy Wearable شوید و سپس به بخش Home بروید. البته گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک، گلکسی واچ 3 و واچ اکتیو 2 چنین بخشی در برنامه ندارند.
 2. حالا به روی گزینه Apps یا Apps screen کلیک کرده و سپس Reorder یا Reorder apps را انتخاب کنید.
 3. برای جابجا کردن یک برنامه باید آیکون آن را لمس کرده و کمی نگه دارید. حالا این برنامه را به جایگاه جدید خود انتقال داده و پس از اتمام کار گزینه Save را انتخاب کنید.
 4. شما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که برنامه‌هایی که بیشتر از همه استفاده شده‌اند در ابتدا نمایش داده شوند. برای این کار App order و پس از آن Most recent first را برگزینید. البته در ذهن داشته باشید که در این حالت دیگر شما اجازه ادیت کردن نخواهید داشت و همچنین این بخش برای گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک در دسترس نیست.

حذف برنامه‌های نصب شده به روی گلکسی واچ

دو نکته مهم را باید در ابتدای این بخش عنوان کنیم. اول این که برنامه‌های پیش فرض امکان حذف کامل از ساعت هوشمند را ندارند و شما تنها می‌توانید آن‌ها را پنهان کنید تا دیگر دیده نشوند.

مورد دوم هم این که برای گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک باید برنامه‌ها را به طور مستقیم از روی خود ساعت حذف کنید و مدل‌های قبلی به دو روش امکان حذف برنامه‌ها را دارند.

همان طور که می‌دانید ساعت‌های هوشمند میزان حافظه داخلی خیلی زیادی ندارند و به همین دلیل هم اگر به برنامه‌ای نیاز ندارید بهتر است آن را حذف کنید تا فضای بیشتر برای ذخیره کردن دیتای برنامه‌های دیگر یا حتی موزیک در دسترس قرار بگیرد. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

حذف از طریق گوشی:

 1. وارد برنامه Galaxy wearable‌ شوید و به بخش Home بروید. توجه کنید که گلکسی واچ 3 این بخش را ندارد.
 2. به روی Apps کلیک کرده و سپس بخش Manage apps را انتخاب کنید.
 3. آیکون Delete یا همان سطل زباله کوچک را انتخاب کرده و سپس برنامه مورد نظر را گزینش کنید. حالا کافیست Uninstall را بزنید و آن را تأیید کنید تا برنامه از روی ساعت شما حذف شود.

حذف از طریق خود ساعت:

 1. برای حذف از طریق خود ساعت به صفحه Apps screen بروید که برنامه مورد نظر شما در آن قرار دارد.
 2. صفحه را لمس کرده و کمی نگه دارید. اگر از واچ 4 و واچ 4 کلاسیک استفاده می‌کنید در این مرحله دست خود را به روی برنامه مورد نظر نگه دارید نه خود صفحه.
 3. حالا به روی آیکون Delete کلیک کرده و Check mark را برای تأیید انتخاب کنید. به روی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک کافیست گزینه Uninstall را انتخاب کرده و آن را تأیید کنید.

انتقال آهنگ به ساعت هوشمند سامسونگ

از طریق برنامه Galaxy Wearable شما می‌توانید آهنگ‌های خود را به روی ساعت انتقال دهید. انتقال آهنگ به ساعت هوشمند سامسونگ از طریق کامپیوتر ممکن نیست و باید حتما آهنگ را به روی گوشی خود داشته باشید.چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم

 1. برنامه Galaxy wearable را باز کنید.
 2. به روی گزینه Watch settings کلیک کرده و سپس Manage content را انتخاب کنید.
 3. به روی گزینه Add tracks کلیک کنید.
 4. موزیک‌هایی که قصد انتقال آن‌ها را دارید انتخاب کرده و یا گزینه‌ All در بالا سمت چپ را انتخاب کنید.
 5. زمانی که انتخاب موزیک‌ها به پایان رسید به روی گزینه Done کلیک کنید.

گذاشتن عکس روی ساعت هوشمند سامسونگ

اگر شما هم به گذاشتن عکس روی ساعت هوشمند سامسونگ علاقه دارید و می‌خواهید که عکسی شخصی را به عنوان واچ فیس ساعت خود تنظیم کنید کافیست مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

برای این کار هم می‌توانید از خود ساعت کمک بگیرید و هم این کار را با گوشی انجام دهید. برای انجام این کار به کمک خود ساعت گلکسی واچ مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

اگر بخواهید همین کار را به کمک گوشی و برنامه Galaxy Watch انجام دهید باید مراحل زیر را طی کنید.

انتقال عکس به ساعت هوشمند سامسونگ

شما می‌توانید عکس‌های یادگاری و دلخواه را به ساعت هوشمند خود منتقل کنید و یا حتی آن را به عنوان واچ فیس مورد استفاده قرار دهید. برای انتقال عکس به ساعت هوشمند سامسونگ خود مراحل زیر را طی کنید.

 1. برنامه Galaxy Wearable را به روی گوشی خود باز کنید.
 2. حال به SETTINGS و سپس Add content to your watch بروید.
 3. حال گزینه Copy images را انتخاب کنید.
 4. عکس‌های مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت به روی گزینه Done موجود در بالا سمت راست کلیک کنید.
 5. این تصاویر به صورت خودکار با گلکسی واچ شما همگام‌سازی خواهد شد. البته باید حتما ساعت بیشتر از 15 درصد باتری داشته باشد و گوشی و ساعت به صورت پایدار به یکدیگر متصل باشند.

نحوه کار با ساعت هوشمند سامسونگ اکتیو 2 چگونه است؟

همان طور که در ابتدای مطلب عنوان کردیم ما در این مطلب به طور اختصاصی به گلکسی واچ 4 پرداخته‌ایم ولی از آنجایی که بخش‌های مختلف ساعت‌های هوشمند سامسونگ تا حد زیادی با هم مشابه است برای مدل‌های دیگر نیز می‌توانید از همین مطلب بهره ببرید. پس اگر به دنبال نحوه کار با ساعت هوشمند سامسونگ اکتیو 2 هستید می‌توانید متن را جستجو کرده و پاسخ سوالات خود را یافت کنید.

 

آخرین مدل های گلکسی واچ کدامند؟
جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ

 

عکس گرفتن با ساعت هوشمند سامسونگ ممکن است؟

همانطور که به طور حتم می‌دانید برای عکس گرفتن نیاز است که هر دستگاهی از دوربین استفاده کند. ساعت‌های هوشمند سامسونگ فاقد دوربین هستند و به همین جهت عکس گرفتن با ساعت هوشمند سامسونگ ممکن نیست. البته همانطور که در بالا هم آموزش دادیم شما می‌توانید عکس‌های خود را از روی گوشی به ساعت منتقل کرده و آن‌ها را مشاهده کنید و حتی به عنوان واچ فیس تنظیم کنید.

چگونه از قابلیت پیگیری فیتنس و پیگیری وضعیت خواب استفاده کنیم

شما از طریق برنامه Samsung health می‌توانید تنظیمات مربوطه را شخصی سازی کنید. از طریق این برنامه می‌توانید مشخص کنید که چه مواقعی می‌خواهید هشدار دریافت کنید، چه مدت یک بار اندازه گیری‌های موجود انجام شود و همچنین می‌توانید دیگر تنظیمات با اهمیت ساعت را تغییر دهید.

 1. به سمت بالا سوایپ کنید تا برنامه‌ها نمایش داده شوند و حالا به برنامه Samsung health وارد شوید.
 2. به سمت پایین اسکرول کرده و به روی گزینه Settings کلیک کنید.
 3. مجدد به سمت پایین اسکرول کنید تا به تنظیمات برسید.

پیگیری وضعیت فیتنس و قدم‌های طی شده

ساعت به صورت خودکار تعداد قدم‌های شما و همچنین فعالیت‌های شما را ذخیره می‌کند. شما می‌توانید برای خود هدف تأیین کنید که به عنوان مثال روزانه حتما ۸۰۰۰ قدم پیاده روی داشته باشید.

 1. به سمت بالا سوایپ کنید تا برنامه‌ها نمایش داده شوند و حالا به برنامه Samsung health وارد شوید.
 2. به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Daily activity را انتخاب کنید.
 3. به بالا سوایپ کنید تا اطلاعات روزانه و هفتگی شما نمایش داده شود.
 4. در پایین می‌توانید گزینه Set targets را انتخاب کرده برای تعداد قدم‌های خود، تایم فعالیت و میزان کالری هدف تأیین کنید.

پیگیری وضعیت خواب

 1. به سمت بالا سوایپ کنید تا برنامه‌ها نمایش داده شوند و حالا به برنامه Samsung health وارد شوید.
 2. به پایین اسکرول کرده و گزینه Sleep را انتخاب کنید.
 3. به بالا سوایپ کرده و اطلاعات خواب خود را مشاهده کنید.

سنجش ضربان قلب

 1. برنامه Samsung health را باز کرده و به بخش Heart rate بروید.
 2. به روی Measure کلیک کنید تا فرآیند آغاز شود. بعد از مدتی ضربان قلب شما به روی نمایشگر نمایش داده می‌شود.
 3. به روی Tag کلیک کرده و وضعیت خود را انتخاب کنید.

سنجش استرس

 1. برنامه Samsung health را باز کرده و به بخش Stress بروید.
 2. به روی Measure کلیک کنید تا فرآیند آغاز شود. بعد از مدتی میزان استرس شما به روی نمایشگر نمایش داده می‌شود.

از صفحه نتیجه به بالا سوایپ کنید تا به بخش تمرین تنفسی منتقل شوید. تعداد دفعاتی که می‌خواهید تمرین تنفسی را انجام دهید انتخاب کرده و سپس Breath را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا استرس خود را کاهش دهید.

اندازه گیری شاخص توده بدنی

اگر باردار هستید و یا وسیله پزشکی درون بدن شما قرار داده شده است اصلا از این قابلیت استفاده نکنید.

 1. به برنامه Samsung health وارد شوید.
 2. به پایین اسکرول کرده و گزینه Body composition را انتخاب کنید.
 3. گزینه Measure را انتخاب کرده و جنسیت، قد و وزن خود را انتخاب کنید.
 4. اعلان‌های نمایش داده شده به روی ساعت را دنبال کنید و منتظر باشید تا نتیجه نهایی به شما نمایش داده شود.

سنجش اکسیژن خون

گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک می‌توانند اکسیژن خود شما را بسنجند و عدد نهایی را به شما نمایش دهند. این قابلیت در دوران همه گیری کرونا می‌تواند کاربرد زیادی داشته باشد و شما می‌توانید از اکسیژن خون خود با خبر شوید.

 1. به برنامه Samsung health وارد شوید.
 2. به پایین اسکرول کرده و گزینه Blood oxygen را انتخاب کنید.
 3. گزینه Measure را کلیک کرده و منتظر تمام شدن تست باشید.

 

آیا گرفتن اکسیژن خون با گوشی امکان پذیر است؟
اندازه گیری اکسیژن خون با اکسی متر ساعت هوشمند

 

سوالات متداول

چگونه ساعت را در صورت هنگ کردن ریست کنیم؟ ممکن است ساعت هوشمند سامسونگ شما هنگ کرده و فریز شده باشد و شما نتوانید به حالت معمول از طریق کنترل سنتر آن را ریست کنید. در این صورت کافیست برای مدت ۷ ثانیه دو دکمه پاور و بک را نگه دارید تا ساعت ریست شده و بار دیگر روشن شود.

امکان اضافه کردن عکس و موزیک به ساعت وجود دارد؟ بله شما طبق مراحل گفته شده در متن می‌توانید به ساعت خود موزیک و همچنین عکس اضافه کنید.

چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم؟ در اولین گام باید برنامه مربوطه را به روی گوشی خود نصب داشته باشید. این برنامه Galaxy Wearable نام دارد و از گوگل پلی قابل دسترسی و دانلود است.

چگونه ساعت هوشمند را خاموش کنیم؟ برای خاموش کردن ساعت هوشمند سامسونگ کافی است از بالا به سمت پایین سوایپ کنید تا کنترل سنتر برای شما باز شود. در این مرحله باید به روی آیکون Power کلیک کرده و سپس گزینه Turn off را انتخاب کنید تا خاموش کردن ساعت هوشمند تکمیل شود.