فیلم و سریال

برادران لیلا چه روزهایی و چه ساعتی پخش میشود

شهرآرانیوز – «برادران لیلا»، فیلم دو ساعت و چهل‌وپنج دقیقه‌ای سعید روستایی که از طولانی‌ترین فیلم‌های امسال جشنواره کن است، روز ۲۶ می (5 خرداد) از ساعت ۱۴:۱۵ در سالن آنیس واردا، ۲۷ می (6 خرداد) از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن آئورا و روز ۲۸ می (7 خرداد) از ساعت ۱۵ و در آخرین نمایش در سالن آیمکس جشنواره اکران می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:

لیلا در ۴۰ سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از پدر و مادر و چهار برادرش کرده است. در کشوری که در چنگال تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی گرفتار شده است، خانواده دائما با هم بحث می‌کنند و به خاطر بدهی‌ها سرکوب می‌شوند. لیلا در حالی که برادرانش در تلاش برای گذراندن زندگی خود هستند، نقشه‌ای می‌کشد: راه‌اندازی یک تجارت خانوادگی که آن‌ها را از فقر نجات دهد.

در حالی که آن‌ها به شدت به حمایت مالی نیاز دارند، لیلا متوجه می شود که پدرشان، اسماعیل، مخفیانه یک میراث خانوادگی (مقداری سکه) را پنهان کرده است.

کشف لیلا باعث هرج و مرج در خانواده شکننده آن‌ها می‌شود. با بدتر شدن وضعیت سلامتی پدر، اقدامات هر یک از اعضای خانواده به تدریج خانواده را یک قدم به سمت انفجار نزدیک می‌کند.

ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی، پیمان معادی و محمد علیمحمدی از جمله بازیگران این فیلم هستند.


سعید روستایی چطور در جمع 5 استعداد نوظهور جشنواره کن قرار گرفت؟


 


به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، اطلاعات فیلم‌های آخر هفته به شرح زیر است: فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «ویروس»، «امیر کبیر»، «تیم ماجراجو»، «حصار ضد خرگوش»، «ناسور»، «سوپ ویژه»، «ماجرای نیمروز»، «زنده باد ناراسیم ها ردی»، «روزگاری ایران»، «کدنویس»، «پل ۲۱»، «مارتین ایدن»، «استالینگراد»، «سرزمین فردا»، «زندگی یک حشره»، «مهلت تمام»، «به خاطر پسرم»، «بزرگ تر از زندگی»، «خاک و آتش»، «مبارزان شانگهای»، «دوست ربات من»، «دو برادر»، «زندانیان»، «آسمان خراش»، «بر سر دوراهی بزرگ»، «ناپدید شده»، «یتیم خانه ایران»، «خون و پول»، «تغییر چهره»، «من هنوز آلیس هستم»، «آموزش بد»، «شبح کوهنورد»، «ماداگاسکار 2»، «سفری به سرزمین خون و خاکستر»، «مورچه»، «تفکر انتقادی»، «ببخشید در خدمت نبودیم»، «روز لیلا» و «کوک نغمه گمشده» پنج‌شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ شهریور ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک

فیلم سینمایی جدید «ویروس» به کارگردانی «آشیق آبو»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی پارواتی، تووینو توماس و لئونا لیشوی؛ روایتگر داستان شیوع هنیپاویروس (NIPAH) در ایالت کرالا واقع در جنوب هند است، جایی که این ویروس مرگبار در حال پخش شدن بوده و حالا عده‌ای دانشمند می‌خواهند قبل از نابودی بشر توسط ویروس واگیردار آن را نابود کنند.

فیلم سینمایی «امیر کبیر» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم به زندگی امیر کبیر و اقدامات وی برای پیشرفت کشور موضوعیت یافته است.

محمد صادقی، آزیتا حاجیان، اکبر عبدی، ایرج راد و مرحوم جمشید مشایخی در فیلم سینمایی «امیرکبیر» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

فیلم سینمایی «تیم ماجراجو» به کارگردانی «آدریا گارسیا و ویکتور مالدونادو»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت 8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی ایمانول آریاس، رابرت پترسون، و ناتالیا رودریگوئز آمده است: بچه‌ای به نام تیم که با هم سن و سالانش در یک مرکز نگهداری کودکان خردسال زندگی می‌کند. در پی توپ بازی با دوستانش هنگامی‌که توپ را شوت می‌کند توپ به داخل زیر زمینی تاریک و مخوف می‌افتد. با افتادن توپ، همبازیانش او را وادار می‌کنند تا هر طور شده توپ را پیدا کرده و با خود بیاورد.

فیلم سینمایی «حصار ضد خرگوش» به کارگردانی «فلیپ نویس»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت 1:۴۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی اورلین سامپی، نیاناساسفوری، کنتربرانا، جیسون کلارک و دیوید گالپیلیل؛ دورانی را روایت می‌کند که مهاجران سفیدپوست کنترل سیاسی استرالیا را به عهده گرفتند، تعداد زیادی از بومی‌ها را از زمین خود بیرون کردند و فرزندان آنها را به بهانه اینکه در محیطی متمدن پرورش یابند از خانواده‌هایشان جدا می‌کردند در سال ۱۹۳۱ دولت سه دختر را از خانواده‌شان می‌گیرد و آنها به مرکزی سپرده می‌شوند. یکی از دخترها در آنجا نقشه فرار را می‌کشد و هر سه با هم فرار می‌کنند، آنها سفری ۱۲۰۰ مایلی را با پای پیاده و بدون آب تجربه می‌کنند و تنها راهنمای آنها حصارهایی است که به مانع ورود خرگوش‌ها در همه جای استرالیا وجود دارند.

انیمیشن «ناسور» به کارگردانی «کیانوش دالوند»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت 7:۴۵ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم روایت زندگی عبیدالله بن حر جعفی یکی از کوفیانی است که از امام حسین (ع) دعوت کرده تا به کوفه بیایند و زمانی که می‌شنود سپاه امام به کوفه نزدیک شده است، از این شهر خارج می‌شود تا با ایشان روبرو نشود، اما از بد حادثه به صورت کاملاً ناگهانی با ایشان روبرو شده و مجبور می‌شود تا دست رد به سینه امام بزند.

فیلم سینمایی جدید «سوپ ویژه» به کارگردانی «اریک خو»، شنبه ۱۳ شهریور ماه ساعت ۱۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی تاکومی سیتو، سیکو ماتسودا و مارک لی؛ داستان پسر جوانی به نام ماساتو است که در ژاپن با پدر و عمویش یک رستوران سوپ پزی را می‌گرداند. ماساتو که مادرش اهل سنگاپور بوده بعد از مرگ پدرش در لابلای وسایل او دفترچه خاطرات مادرش و عکس‌های قدیمی و دستور پخت غذاهای خانوادگی شأن را می‌یابد. او با آشنایی با یک بلاگر به نام ویکی که سایت ویژه غذاهای سنگاپوری را اداره می‌کند، برای یادگیری دستور پخت سوپ‌های بیشتر به سنگاپور سفر می‌کند و با کمک ویکی موفق به یافتن دایی و مادر بزرگش می‌شود و دستور پخت یکنوع سوپ دنده را که مختص خاندان مادری اش بوده از آنها یاد می‌گیرد.

شبکه سه

فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم به ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه مجاهدین می‌پردازد. این درگیری‌ها پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست جمهوری توسط مجلس شورای اسلامی‌شدت می‌گیرند.

در این فیلم؛ مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی فر، مهدی زمین پرداز، لیندا کیانی، حسین مهری، جواد عزتی، مهدی پاکدل و امیرحسین‌هاشمی‌به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی «زنده باد ناراسیمها ردی» به کارگردانی «سارندار ردی»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آمیتاب باچان، چیرانجیوی و سوییپ خواهید دید: ناریسیم ها ردی یک مرد مبارز و جنگجوی روستا زاده است. او از قلب افراد مستضعف و فقیر برخاسته است و سودای گرفتن حق و حقوق مظلومان را دارد. در سال ۱۸۴۶ انگلستان که کشور هند را جزو مستعمره خود قرار داده بود در این کشور اصلاحات ارضی انجام داد و این تصمیم بزرگ زندگی مردم ضعیف و کشاورزان را کاملاً تحت تأثیر قرار داد و زندگی اکثر مردم رو به نابودی رفت. ناریسیم ها در همین زمان به هواخواهی مردم مستضعف برخواست. او قدرت اعتراض و قیام را به مردم داد و رهبری معترضین را به عهده گرفت. تا حد زیادی ناریسیم ها قدرت نفوذ در رفتار و عملکرد مردم را یافت و با گذشت مدت زمان کوتاهی از رهبری اش، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شد.

فیلم سینمایی «روزگاری ایران» به کارگردانی «اردلان عاشوری»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم از دریچه‌ای متفاوت به وقایع تاریخی روزهای پایانی جنگ جهانی اول، قحطی ایران و قیام جنگل می‌پردازد و با نگاهی عاطفی به زندگی اجتماعی مردم در بستر اتفاقات تاریخی سال ۱۲۹۷ پرداخته و به نوعی روایتگر سبک زندگی و روابط اجتماعی و عاطفی مردم ایران و به خصوص مردم خطه گیلان در صد سال گذشته می‌باشد. بعد از ورود انگلیسی‌ها به گیلان و تلاش آنها برای استعمار این استان میرزا کوچک خان جنگلی به جنگلی‌ها فرمان حمله و دفاع از خانه را می‌دهد و با فرمان وی جنگلی‌ها عازم جنگ می‌شوند. در این میان مردی به نام محمود خان می‌باشد که قصد دارد با پسرش احمد و برادرزنش حین راهی جنگ شود. در همین حین یک پدر و دختر ارمنی به نام‌های زاون و آرویک که از تهران به خاطر هجوم انگلیسی‌ها و قحطی در تهران به آنجا فرار کرده بودند مهمان خانه انها می‌شوند و احمد پسر خانواده عاشق آرویک می‌شود.روزی که آنها عازم جنگ می‌شوند زاون هم همراه دیگر جنگلی‌ها می‌رود.

حمیدرضا پگاه، ستاره اسکندری و امیرحسین صدیق در این فیلم نقش‌آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی جدید «کدنویس» به کارگردانی «پل برگ»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی آلفرد بییر لارسن، اسبن دالگارد اندرسن، یانوس نبیل باکراوی و مالین الیزابت؛ در مورد بنی پسر نوجوانی است که شاهد درگیر شدن مادرش با چند مأمور سیستم امنیتی دانمارک بوده، مادر بنی بعد از این ماجرا ناپدید می‌شود و به او می‌گویند مادرش فوت شده است. حالا بنی سیزده سال دارد و مانند مادرش توانایی فوق‌العاده در برنامه نویسی کامپیوتر دارد. او متوجه می‌شود مادرش زنده است ولی برای فرار از دست مأموران پنهان شده. مادر بنی الگوریتمی نوشته است که به کمک یک دستگاه می‌توان ذهن آدم‌ها را جابجا کرد. مأموران مخفی دانمارک به دنبال به دست آوردن این الگوریتم هستند ولی مادر بنی مخالف سوءاستفاده از این الگوریتم است و به همین دلیل سال‌ها از چشم دیگران پنهان کرده است. بنی به سراغ مادرش می‌رود.

فیلم سینمایی «پل ۲۱» به کارگردانی «برایان کرک»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی چادویک بوزمن، سیه‌نا میلر، تیلور کیچ و استفان جیمز خواهید دید: آندره دیویس یک کارآگاه پلیس که در پرونده‌های خود چند مورد شلیک به مجرم داشته است، توسط مسئولین خود تحت فشار است و جلسات بازپرسی را می‌گذراند. در یکی از شب‌های منطقه منهتن نیویورک دو جوان یکی سفید پوست و دیگری سیاه پوست قرار است سی کیلو کوکائین را از یک انبار سرقت کرده و به باندهای تبهکار شهر بفروشند. اما ناگهان چند پلیس در محل سرقت حاضر می‌شوند و پس از درگیری و با کشته شدن شش پلیس آنها موفق به فرار می‌شوند. دیویس مسئول پرونده می‌شود و دستور می‌دهد تمام خروجی‌های شهر و بیست و یک پل منطقه منهتن را ببندند. هر چقدر از ماجرا می‌گذرد دیویس متوجه می‌شود پلیس نیویورک علاقه‌ای به زنده دستگیر کردن این دو مجرم ندارد. او متوجه می‌شود پلیس نیویورک و حتی رئیس یکی از واحدها معروف به واحد ۸۵ سال هاست با گروه‌های تبهکار مواد مخدر شهر همکاری دارند و با ماشین پلیس برای این گروه‌ها کوکائین جابجا می‌کنند.

شبکه چهار

فیلم سینمایی جدید «مارتین ایدن» به کارگردانی «پیترو مارچلو»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم با بازی لوکا مارینلی، کارلو چکی و مارکو لئوناردی؛ بر اساس رمانی به همین نام و به قلم جک لندن ساخته شده است. مارتین ایدن از طبقه فقیر جامعه به شغل ملوانی مشغول کار است ولی آشنایی او با دختری از خانواده‌ای فرهنگی و مرفه باعث می‌شود او به مطالعه و نویسندگی علاقمند شود. مارتین با پشتکار وصف ناشدنی با مطالعه کتاب‌های سیاسی و ادبی کم کم شروع به نوشتن و سخنوری در جلسات صنفی می‌کند تا بتواند سختی زندگی فقرا را به گوش همگان برساند. او بارها توسط اطرافیان دختر مورد علاقه اش به دلیل طبقه اجتماعی و تضادش با سرمایه داری مورد تحقیر قرار می‌گیرد. مارتین تصور می‌کند که در این مسیر و با رسیدن به موفقیت می‌تواند به عشق خود برسد اما هر چه می‌گذرد از این عشق صادقانه دورتر و دورتر می‌شود. او با چاپ کتاب‌هایش به شهرت بسیاری می‌رسد.

فیلم سینمایی «استالینگراد» به کارگردانی «فئودور بوندارچوک»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در این فیلم با بازی توماس کرتشمن و هاینر لاوترباخ خواهیم دید: درگیر و دار تصرف استالینگراد خانه‌ای در مجاورت رود ولگا همانند گذرگاهی مانع رسیدن نیروهای آلمانی به روسیه است. این خانه که سربازان روس از آن محافظت می‌کنند برای ارتش آلمان نازی بسیار مهم است و برای عبور از رودخانه باید از این مسیر رد شوند اما مقاومت سربازان ارتش روسیه این اجازه را به آنها نمی‌دهد.

شبکه پنج

فیلم سینمایی «سرزمین فردا» به کارگردانی «براد برد»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی برت رابرتسون و جورج کلونی درباره دختری به نام کیسی است. کیسی دختری باهوش و بسیار کنجکاو است که قصد دارد اطلاعات زیادی از فضا داشته باشد. او که نگران اخراج پدرش از سازمان ناسا می‌باشد، سنجاق سینه‌ای را از طریق رباتی که خودش را به شکل دختربچه ترسیم کرده و از جایی به نام سرزمین آیندگان آمده، دریافت می‌کند. کیسی با لمس این سنجاق سینه قادر است تا دنیای آینده را ببیند اما این مسئله مشکلاتی را به همراه دارد.

انیمیشن سینمایی «زندگی یک حشره» به کارگردانی «جان لستر»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: در هر فصل، مورچه‌ها مجبورند تا برای حشرات بیگانه که قوی‌تر از آن‌ها هستند، آذوقه جمع کنند و بیشتر ذخیره‌ی خود را به آن‌ها بدهند. فلیک که مورچه‌ای جوان و ماجراجو است تصمیم می‌گیرد تا به جای دوری برود و کمک بیاورد.

فیلم سینمایی جدید «مهلت تمام» به کارگردانی «کریستوفر استوکس»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی براندون آنتونی، تایرون ایوانز کلارک و لندن دئورونا خواهیم دید: کلارنس هارپر، مسئول دفتر یک سناتور امریکایی به نام کانراد تامز، می میرد. در مراسم بزرگداشت وی، سناتور که برای انتخابات بعدی قصد دارد رئیس جمهور آمریکا شود، به کین، یکی از افراد خانواده‌هارپر، پیشنهاد جانشینی کلارنس را می‌دهد. شب هنگام، کین با وضعیتی به هم ریخته و پریشان با دو نفر مسلح به خانه کلارنس می‌آید. آنها به دنبال مدارکی هستند که کلارنس پنهان کرده است. سناتور کانراد، فسادهای مالی و سیاسی زیادی داشته که کلارنس به آنها دسترسی پیدا کرده بوده و قصد داشته این موضوع را علنی کند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «به خاطر پسرم» به کارگردانی «کیسوکه کینوشیتا»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هیدکو تاکامینه، تومیسابورو واکایاما، کن تاناکا و شینوبو اوتاکه خواهید دید: پسر خانواده بر حسب اتفاق توسط یک نفر کشته شده. پدر وی به دنبال پیگیری پرونده سال‌ها در تلاش برای به دست آوردن حق و حقوق خانواده‌هایی است که بعد از کشته شدن عزیزانشان نمی‌توانند مخارج زندگی خودشان را تأمین کنند.

فیلم سینمایی «بزرگ تر از زندگی» به کارگردانی «هاوارد فرانکلین»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی بیل مری، جرمی‌پیون، جانین گاروفالو و پت هینگل؛ در مورد یک گوینده با انگیزه است که پس از مرگ پدرش متوجه می‌شود وی یک ارثیه بزرگ برای او به جا گذاشته است.

فیلم سینمایی «خاک و آتش» به کارگردانی «مهدی صباغ‌زاده»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

قصه فیلم «خاک و آتش» به وقایع ۹۰ سال قبل برمی‌گردد که انگلیسی‌ها از مسیر هندوستان به ایران وارد می‌شوند و به بهانه احداث خطوط راه آهن و تلگراف در خطه سیستان و بلوچستان به قاچاق اسلحه و ناامن کردن منطقه مشغول می‌شوند. در این جریان شخص بلوچی به نام جی‌اند با حمایت یک روحانی با انگلیس‌ها مبارزه می‌کند.

فریبرز عرب‌نیا، میترا حجار، سیداحمد نجفی، فرامرز صدیقی، جمشید جهانزاده، فرهاد قائمی مهدوی، قاسم زارع و کاظم افرندنیا در فیلم سینمایی «خاک و آتش» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مبارزان شانگهای» به کارگردانی «دیوید دابکین»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جکی چان، اوون ویلسون، دونی ین، آیدان گیلن، فان وانگ و کیم چان؛ خواهیم دید: هنگامی‌که یک فرد چینیِ مرموز، پدر چون را به قتل می‌رساند و به انگلستان فرار می‌کند، چون به همراه روی برای انتقام، راهیِ لندن می‌شوند.

فیلم سینمایی «دوست ربات من» به کارگردانی «استفان شیمک»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی ژود منلی، جونیر براون، گریگ لاتس، کیت براسل و بیل جنکینز آمده است: رابرت نوجوانی است که مهارت زیادی در بازی‌های رایانه‌ای دارد و پدرش هم، در یک شرکت ساخت تجهیزات رایانه‌ای کار می‌کند. این شرکت در حال ساختن یک ربات مخصوص به مشکل برمی خورد و تصمیم می‌گیرد این ربات با نام مخفف رمه (ربات مصنوعی هوشمند) را منهدم کند. اما یک شب که رابرت با پدرش به شرکت رفته، به طور تصادفی رمه را در جایگاه وسایل اسقاطی می‌بیند، آن را برمی دارد و با خود به خانه می‌برد. میدان مغناطیسی رمه به طور تصادفی به میدان مغناطیسی مایکروفر آشپزخانه متصل می‌شود و موجب می‌شود که رمه زنده شود و تمام فعالیت‌هایی که برایش برنامه ریزی شده انجام دهد جز یک فعالیت که روحیه جنگجو و پرخاشگر به عنوان یک آدم کش آینده است. تعدادی از مسئولان فاسد شرکت با اجیر کردن چند مزدور، قصد پس گرفتن رمه و جابجایی اطلاعات مغز آن با یک ربات دیگر را دارند.

فیلم سینمایی «دو برادر» به کارگردانی «توماس وینتربرگ»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دار سلیم، یاکوب سیدرگرین، پیتر پلوگبورگ و پاتریسیا شومان خواهید دید: دو برادر در مراسم تشیع جنازه مادرشان با یکدیگر برخورد می‌کنند. هر کدام از آنها پا در راهی گذاشته اند که انتهایی جز نابودی ندارد و هر دو در جوانی با حادثه‌ای غم انگیز برخورد داشته اند.

فیلم سینمایی «زندانیان» به کارگردانی «دنیس ویلنیو»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هیو جکمن، جیک جیلنهال، ماریا بلو، ترنس هاوارد و ملیسا لئو خواهیم دید: هنگامی‌که دختر مردی به نام کلر دوور و دوستش به طرز عجیبی گم می‌شوند، او امور را به دست خودش می‌گیرد و ماجرا را پیگیری می‌کند.

فیلم سینمایی «آسمان خراش» به کارگردانی «راسون مارشال توربر»، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی دوان جانسون، نو کمپبل، چین‌هان، رونالد مولر و نوح تایلر آمده است: ویل افسر سابق ارتش آمریکا به عنوان رئیس به همراه همسرش سارا و دو فرزند خود به هنگ کنگ می‌رود تا به عنوان رئیس بخش امنیت و حفاظت برج مروارید کار کند. برج مروارید بزرگ‌ترین برج جهان و یک سازه فوق پیشرفته است که توسط یک تاجر هنگ کنگی به نام ژاوو لونگ ژی طراحی و ساخته شده است. ژاوو در تدارک افتتاح برج است که طبقه ۹۶ برج توسط عده‌ای خرابکار به آتش کشیده می‌شود. ویل که برای یک مأموریت به خارج از برج رفته است متوجه می‌شود که همسر و دو فرزندش در آتش گرفتار شده اند. پلیس برج را محاصره می‌کند و از ورود افراد به آن جلوگیری می‌کند.

فیلم سینمایی «بر سر دوراهی بزرگ» به کارگردانی «رائول والش»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی کرک داگلاس، ویرجینیا مایو و جان آگار؛ درباره کلانتر فدرال جدید لن مریک است که موفق شده تیم کیث را از دستان گروه رودن نجات بدهد و امیدوار است او را برای محاکمه به سانتا لوما برساند. اما ند رودن که پسرش را از دست داده در جستجوی انتقام هست.

فیلم سینمایی «ناپدید شده» به کارگردانی «اوم تائه هوا»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی بانگ دونگ‌وون و شین یون سو آمده است: اُسورین دختر نوجوانی است که به‌تازگی به شهر و مدرسه جدیدی نقل‌مکان کرده است. او در این شهر دوستان جدیدی پیدا می‌کند. آن‌ها باهم در جنگل به گشت‌وگذار می‌روند، اوقاتشان را باهم می‌گذرانند و داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی منطقه را برای هم تعریف می‌کنند. وقتی در این جستجوها وارد یک غار می‌شوند در آنجا دریاچه‌ای است که در انتهای آن یک تخم‌مرغ نورانی قرار دارد. آن‌ها تخم‌مرغ را از ته دریاچه برمی‌دارند و از غار بیرون می‌آیند. یکی از پسرها با دیدن تخم به یاد داستان قدیمی‌پدربزرگش می‌افتد که می‌گوید هر کس تخم را بشکند باعث متوقف شدن زمان می‌شود.

فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی «ابوالقاسم طالبی»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: در آغاز جنگ جهانی اول که تمامی جهان درگیر جنگ ناخواسته و بی‌رحمانه‌ای بودند، ایران اعلام بی‌طرفی می‌کند و از ۱۲۹۵ سه سال کشور دچار کمبود مواد غذایی می‌شود که به قحطی بزرگ معروف است. در این اثنا شخصی به نام حاج ابوالفضل، یتیم‌خانه‌ای دایر می‌کند که بچه‌های بی‌سرپرست را در آنجا نگهداری می‌کنند. او فرزندی دارد به نام محمد جواد که پس از مرگ پدر اداره یتیم‌خانه را بر عهده می‌گیرد، پرچم‌دار مبارزه با نیروهای بیگانه می‌شود.

علیرام نورایی، جعفر دهقان، قطب‌الدین صادقی، فرخ نعمتی، برایان طرفه و آهو خردمند در فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «خون و پول» به کارگردانی «جان بار»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تام برینگر، کریستین‌هاگر و پائول بن وکتور خواهیم دید: جیم رید یک شکارچی ماهر است که در میان جنگل یک کاروان دارد که در آن زندگی می‌کند. او تنهاست و اغلب به تنهایی کار می‌کند یکی از دوستانش در همان نزدیکی کارگاه چوب بری دارد. جیم اغلب به یک کافه در همان نزدیکی می‌رود و با زن کافه دار آشناست او یک روز موقع شکار یک زن جوان را که تیر خورده می‌بیند ولی زن قبل از هر کاری می میرد و جیم از ترسش به کسی چیزی نمی‌گوید.

فیلم سینمایی «تغییر چهره» به کارگردانی «نیراج پاندی»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی راکول پریت سینگ، آنوپام کر و سیدهارث مالهوترا خواهیم دید: سرهنگ آپی سینگ به خواست رئیس ارتش یک گروه محرمانه تشکیل داده است که یکی از بهترین نیروهایش جی بخشی است که ظاهراً متهم به خیانت و همکاری با سرویس اطلاعات شده است و سرهنگ آپی به دنبال اوست. تا اینکه وزیر سابق گورین درسینگ می‌خواهد برای خرید تسلیحات به چندین برابر قیمت رئیس ارتش را تحت فشار قرار دهد و حتی به او رشوه بدهد ولی وقتی او قبول نمی‌کند. او را متهم به راه اندازی این گروه بدون مجوز قانونی می‌نماید.

فیلم سینمایی «من هنوز آلیس هستم» به کارگردانی «ریچارد گلاتزر»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کریستن استوارت و کتی بوس ورز آمده است: آلیس که استاد دانشگاه است متوجه بروز علائم آلزایمر در ابتدای دهه پنجم از زندگی خود می‌شود. او در حال از دست دادن همه خاطرات خود است و این موضوع او را به شدت متأثر کرده است. او مسأله را با خانواده خود در میان گذاشته و آنها شروع به کمک به آلیس می‌کند.

فیلم سینمایی «آموزش بد» به کارگردانی «کوری فینلی»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هیو جکمن، الیسون جنی و ری رومانو خواهیم دید: در سال ۲۰۰۲ دکتر فرانک تاسون مدیر مبتکر، خوشپوش و محبوب مدرسه راسلین با همراهی دستیارش پم گلاکین موفق شده است مدرسه راسلین را به رتبه چهارم مدارس دولتی آمریکا برساند. بهبود رتبه مدرسه موجب افزایش ارزش املاک منطقه و رونق اقتصاد محلی لانگ آیلند شده است.

فیلم سینمایی جدید «شبح کوهنورد» به کارگردانی «اورماس ایرو لیو»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی پرییت پیوس، ریمو ساگور و هانا مارتینسون؛ درباره یک گروه پیاده روی دانشجویان استونی است که در مجموعه‌ای از حوادث ترسناک رخ می‌دهد که در سیطره زمستان رخ می‌دهد. رهبر گروه که همراهانش در طول سفر ناامید شده، در آخرین روز در کوه‌ها ناپدید می‌شود. رقیب او، لیروان مسافران را به یک روستا در کوه راهنمایی می‌کند تا به دنبال کمک باشد.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «ماداگاسکار 2» به کارگردانی «اریک دارنل و تام مک گرس»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهید دید: شیری به نام اَلِکس گورخری به نام مارتی، زرافه‌ای به نام مل‌مان و اسب آبی به نام گلوریا که از باغ وحش نیویورک دور افتاده و همچنان در جزیره ماداگاسکار گیر افتاده بودند، قصد دارند آنجا را سریع‌تر ترک کنند. بعد از آن ناگهان، وارد سرزمینی آفریقایی می‌شوند.

انیمیشن سینمایی «سفری به سرزمین خون و خاکستر» به کارگردانی «تورج علوی»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهید دید: یک خبرنگار سوئیسی به نام مایکل به غزه سفر می‌کند. او از نزدیک شاهد زندگی سخت و دشوار مردم این سرزمین و مخصوصاً کودکان غزه است. مایکل که از طرف هیأت تحریریه به مدت یک هفته به نوار ساحلی غزه مأمور شده است با اتفاقات و رویدادهای مختلف و ظلم و جورهایی روبه‌رو می‌شود که اشغالگران در حق فلسطینیان و به خصوص مردم غزه روا داشته‌اند.

شبکه امید

فیلم سینمایی «مورچه» به کارگردانی «جولین راپنو»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی مالیوم پوغین، فرانسیس دامینز، لودیوین سنیه و لتیسیا دوش خواهیم دید: تیو پسری است که بعد جدایی پدر و مادرش با پدر زندگی می‌کند. پدر او که فردی است عصبی و پرخاشگر با این پرخاشگری اش به او آسیب می‌زند. تیو که علاقه زیادی به فوتبال دارد در تیم نوجوانان شهرشان بازی می‌کند اما در یک بازی حساس رفتار تند پدر باعث می‌شود که او از بازی محروم شود و بازی تعلیق می‌شود. این موضوع برای او بسیار سخت و آسیب زننده بود. مادر او وارد ماجرا می‌شود و تیو را نزد خود می‌برد. درگیری پدر و مادر بعد از این اتفاق بیشتر می‌شود. پدر تیو که احساس می‌کند پسرش را از دست داده است برای برگرداندن او تمام تلاشش را می‌کند. او تلاش می‌کند تا بازی را مجدداً اجرا کند.

فیلم سینمایی «تفکر انتقادی» به کارگردانی «جان لگویزمائو»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی جان لگویزمائو، آنجل بیسمارک کوریل، ویل هاکمن و خورخه لندبورگ جونیور؛ داستان واقعی تیم شطرنج دبیرستان میامی جکسون است که اولین تیم درون شهری بود که قهرمان مسابقات ملی شطرنج ایالات متحده شد.

شبکه افق

فیلم سینمایی «ببخشید در خدمت نبودیم» به کارگردانی «کن لوچ»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کرس هیچن، دبی هنیوود، رایس استون و کیتی پراکتر؛ آمده است: در خانواده‌ای چهار نفره پدر و مادر به صورت تمام وقت به سختی کار می‌کنند تا بتوانند زندگی فرزندانشان را تأمین کنند. مادر، پرستار است و باید به طور مداوم تا دیر وقت به بیمارانش رسیدگی کند. از طرفی پدر در شرکت حمل مرسولات کار می‌کند و بی آنکه لحظه‌ای استراحت داشته باشد باید مرسولات مشتریان را به موقع برساند تا شرکت نزد مشتریان، خوش خدمتی کند. از آنجا که پدر و مادر امکان تغییر شغل ندارند و از طرفی فرصت رسیدگی به فرزندانشان را ندارند؛ پسر نوجوانشان در مدرسه رفتارهای پرخاشگرانه نشان می‌دهد.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «روز لیلا» به کارگردانی «حسین قاسمی جامی»، پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: لیلا و شوهرش در تنگنای مالی قرار دارند و هر دوشان شاغل هستند و یک دختر روشندل به نام مهسا دارند، حمید شوهر لیلا راننده یک نیسان است که در یک حادثه رانندگی فوت می‌کند و شرایط برای لیلا سخت‌تر می‌شود، لیلا فوت حمید را به مهسا نمی‌گوید، تا ناراحت نشود، و سعی می‌کند با گرفتن یک وام قرض الحسنه برای پول پیش خانه شرایط را بهتر کند، اما با دیدن یکی از همکارانش که مشکل شدیدتری دارد وام را به او می‌دهد، ولی شرایط برای خودش سخت‌تر می‌شود، و در این میان برادر شوهرش که یک معتاد و زورگیر است سر و کله اش پیدا می‌شود و با تهدید لیلا از او پول می‌گیرد.

شیرین بینا، علیرضا مهران، مهنوش شیخی، حسین فردین مهر، لیلا فیجانی و لیلا ازادی، مریم دهویی، ملیکا نوازی بازیگران این فیلم هستند.

فیلم تلویزیونی «کوک نغمه گمشده» به کارگردانی «داریوش یاری»، جمعه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: امیر و سارا زن و شوهر خوبی هستند. سارا قبلاً یک بار بچه اش را سقط کرده و این برای این بار که باردار است می‌تواند خطرناک باشد و پزشکش به او هشدار می‌دهد که مواظب خودش باشد. الهه خواهر امیر که نزدیک عروسی دخترش مهرنوش است تماس می‌گیرد و به امیر می‌گوید که حال پدرشان خوب نیست و بهتر است که به دیدن او بروند ولی امیر که متوجه شده است که فردی به نام لطفیان که شریک کاریش بوده است از او کلاه برداری کرده و مبلغ زیادی که حاصل ۱۵ سال کار اوست را با خود برده است و از دست وکیل امیر هم کاری ساخته نیست. سارا از امیر می‌خواهد که به بجنورد و دیدن پدرش بروند ولی امیر به خاطر حال سارا و دغدغه‌های کاریش راضی نیست ولی بالاخره راهی سفر می‌شوند.

کاوه خداشناس، مهدیه نساج، بدیع اله توکل و علی یزدانی در فیلم تلویزیونی «کوک نغمه گمشده» ایفای نقش کرده اند.

کد خبر 518958


رسانه ملی همچون سال‌های گذشته ساخت سریال‌های مناسبتی را برای ماه رمضان ۱۴۰۱ تدارک دیده است. 

آغازین روز ماه رمضان در سال ۱۴۰۱ مصادف با روز یکشنبه ۱۴ فروردین است و شبکه‌های مختلف تلویزیونی بعد از اتمام سریال‌های نوروزی، بلافاصله اقدام به پخش مجموعه‌های ماه رمضان خواهند کرد.

در ادامه این گزارش، با سریال‌های ماه رمضان ۱۴۰۱ آشنا می شوید؛ البته سریال‌های شبکه یک و شبکه دو سیما هنوز قطعی نشده‌اند؛ اما طبق اخبار منتشر شده پیش از این به احتمال زیاد در رمضان سال آینده پخش می شوند. 

 سریال «خوشنام»

سریال «خوشنام» گزینه‌ اصلی پخش رمضانی شبکه یک سیماست. این سریال به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده و تهیه‌کنندگی احمد زالی  است و توسط محسن کیایی طرح و فیلمنامه ابتدایی‌اش نوشته شد.

در خلاصه داستان این سریال می‌خوانیم: «از مکافات عمل غافل مشو، گندم از گندم بروید جو ز جو»

برخی بازیگران سریال تلویزیونی خوشنام عبارتند از: حمید لولایی، هومن حاجی عبداللهی، عباس جمشیدی فر، شهره لرستانی، فریده سپاه منصور، سحر ولدبیگی، امیر کربلایی زاده و امیر غفارمنش. 

ماه رمضان

سریال «از سرنوشت»

مجموعه تلویزیونی «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه‌کنندگی علی اکبر تحویلیان، هم از جمله سریال‌هایی است که در این سال‌ها توانسته مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند. قرار است فصل چهارم این سریال به زودی روی آنتن برود و یکی از گزینه های پیشنهادی پخش آن رمضان ۱۴۰۱ است. 

حسین پاکدل، دارا حیایی، کیسان دیباج، فاطمه بهارمست و مجید واشقانی برخی بازیگران این سریال هستند. عمده‌ مسئله‌ای که در این فصل از سریال دنبال می‌شود، موانع تولید داخلی بر سر راه جوانان است.

ماه رمضان

سریال «نجلا»

مجموعه ملودرام «نجلا 2» به عنوان سریال نوروزی و رمضانی شبکه سه از ابتدای فروردین ۱۴۰۱⁩ پخش خواهد شد. فصل دوم مجموعه ۴۰ قسمتی «نجلا» از یکم فروردین سال ۱۴۰۱ تا پایان ماه رمضان روی آنتن قرار می‌گیرد.

تصویربرداری فصل دوم سریال «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و به تهیه‌کنندگی سعید سعدی از ابتدای تابستان ۱۴۰۰ آغاز شده و در لوکیشن‌های مختلفی مانند جنوب تهران، آبادان و خرمشهر، زندان و تعدادی از شهر‌های کشور عراق مانند کربلا تولید شده است.

ماه رمضان

سریال «مسافران شهر»

سریال «مسافران شهر» که در ماه رمضان ۱۴۰۱ از شبکه پنج می‌شود، مضامین مذهبی، انقلابی و حتی دفاع مقدس دارد و بازیگرانی همچون شهرام قائدی، ویدا جوان، حبیب دهقان نسب، آشا محرابی و شهرزاد کمال زاده در آن نقش آفرینی می‌کنند.

این سریال تلویزیونی به تهیه کنندگی پرویز امیری و کارگردانی سیروس حسن پور، پیشتر با عنوان «ساعت یازده» شناخته می شد. داستان‌های «مسافران شهر» که در قالبی مبتنی بر فلاش بک روایت می‌شود، درباره موضوعات رمضانی است و اتفاقات آن در حد فاصل ماه رمضان و عید سعید فطر رقم می‌خورد.

ماه رمضان

این سریال به صورت اپیزودیک خواهد بود و قرار است بخشی از آن داستان یک تاکسی اینترنتی باشد و قصه‌هایی که راننده این تاکسی در پیرامون خود تجربه می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان فرهنگی هنری رادیو تلویزیون