تکنولوژی

روش جلوگیری از باز شدن تب‌های قدیمی در گوگل کروم

به طور معمول تمامی مرورگرها از جمله مرورگر گوگل کروم یک لیست از سوابق جستجو شما و صفحات وبی که به آنها مراجعه کرده اید را ذخیره می کنند. این لیست به شما کمک می کند تا بتوانید در دفعات بعدی مراجعه به این وب سایت ها سریع تر عمل کرده و گاهاً بعد از تایپ ابتدای آدرس تنها با کلیک روی آدرس صفحه پیشنهادی به راحتی وارد صفحه مورد نظر خود شوید. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ذخیره سابقه مرورگر باعث افزایش حجم برنامه فوق شود و همین امر نیز سبب می شود تا افراد به دنبال راهکاری برای پاک کردن history گوگل کروم کامپیوتر خود باشند. خبر خوب این است که شما می توانید هر زمان که تمایل داشتید در زمینه حذف کامل تاریخچه گوگل کروم اقدام نمایید. این امر سبب می شود تا حجم حجم اشغال شده توسط این مرورگر تا حد زیادی کاهش پیدا کند و بتوانید از مشکلات مربوط به پر شدن حجم جلوگیری کنید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه حذف تاریخچه گوگل کروم را به شما آموزش دهیم. پس اگر به دنبال یک آموزش گام به گام در زمینه چگونگی حذف تاریخچه گوگل کروم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

امکان حذف سابقه مرورگر گوگل کروم

همانطور که می دانید تمامی سوابق جستجو شما در مرورگر مورد استفاده شما ذخیره می شود و این امر سبب می شود تا حجم این برنامه با یک لیست از این صفحات پر شود و بدین ترتیب فضای ویندوز شما به طرز عجیبی توسط این فایل ها اشغال شود. به همین دلیل نیز همواره به افراد توصیه می شود تا برای خالی کردن فضای ویندوز خود از طریق امکاناتی که در تنظیمات هر مرورگر قرار گرفته است، استفاده شود. در مرورگر گوگل کروم شما می توانید به راحتی و تنها با چند اقدام ساده در زمینه حذف کامل تاریخچه گوگل کروم ویندوز اقدام نمایید.

در ادامه نحوه حذف تاریخچه گوگل کروم در بازه های زمانی مختلف را به شما آموزش خواهیم داد. 🙂

نحوه حذف کامل تاریخچه گوگل کروم ویندوز

به منظور حذف تاریخچه گوگل کروم ویندوز شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام از فرآیند حذف سابقه مرورگر گوگل کروم شما باید وارد برنامه Google Chrome نصب شده روی کامپیوتر خود شوید.
 2. سپس همانند تصویر زیر روی علامت 3 نقطه قرار گرفته در سمت راست مرورگر کلیک نمایید تا منوهای اصلی مرورگر گوگل کروم به شما نمایش داده شود.
 3. حال بسته به اینکه تمایل به حذف کامل تاریخچه گوگل کروم دارید یا می خواهید یک مورد خاص را حذف نمایید منو انتخابی متفاوت خواهد بود.
  • به منظور حذف تاریخچه مرور یک وب سایت خاص می توانید وارد منو History شوید. در این قسمت شما می توانید آخرین مرورهای خود را مشاهده کرده و در زمینه پاک کردن history گوگل کروم کامپیوتر خود اقدام کرده و هر یک از آنها را که تمایل داشتید به صورت تکی حذف نمایید. یا اینکه با کلیک روی گزینه Clear browsing data وارد صفحه تنظیمات مربوط به سوابق مرورگر گوگل کروم خود شوید.
  • به منظور حذف کامل تاریخچه گوگل کروم ویندوز نیز می توانید از همان ابتدا از میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، گزینه Settings را انتخاب نمایید تا مستقیماً وارد صفحه مربوط به پاک کردن history گوگل کروم کامپیوتر شوید که با توجه به اینکه در این مقاله قصد داریم نحوه حذف کامل تاریخچه گوگل کروم را به شما آموزش دهیم، پس گزینه Settings را انتخاب می کنیم.
 4. در صفحه تنظیمات مرورگر گوگل کروم لازم است گزینه Privacy and Security را انتخاب کرده و سپس روی Clear browsing data کلیک نمایید.
  🔵🟢 نکته: در نظر داشته باشید که در صورت تمایل می توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shfit+Delete استفاده کنید تا به صورت مستقیم صفحه Clear browsing data به شما نمایش داده شود.
  در پنجره جدیدی که به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود، 2 تب اصلی تحت عنوان Basic و Advanced قابل مشاهده است که هر یک از آنها گزینه های مشخصی را دربر می گیرند.
  زبانه Basic شامل موارد زیر می شود:

  • Browsing history: با استفاده از این گزینه شما می توانید برای حذف تاریخچه گوگل کروم ویندوز از تمامی دستگاه هایی که به آن متصل شده اید، اقدام نمایید.
  • Cookies and other site data: با فعال کردن تیک این گزینه تمامی کوکی ها و اطلاعات وب سایت های مختلف حذف خواهد شد.
  • Caches images and files: به طور معمول بعد از هر بار ورود به یک سایت، تصاویر و فایل های موجود صفحات آن سایت برای شما کش می شوند تا در مراجعات بعدی با سرعت بیشتری باز شوند. به کمک این گزینه شما می توانید کش مرورگر گوگل کروم را پاک کنید و فضای اشغال شده توسط این مرورگر را تا حد زیادی کاهش دهید.

  در این مرحله شما باید Time range مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از فعال کردن تیک گزینه Browsing history روی دکمه Clear data کلیک کنید تا حذف کامل تاریخچه گوگل کروم ویندوز صورت پذیرد.
  اما تب Advanced در مقایسه با حالت Basic دارای قابلیت های بیشتری است. این زبانه نیز گزینه های زیر را شامل می شود:

  • Browsing history: به کمک این گزینه شما می توانید در زمینه حذف تاریخچه گوگل کروم اقدام نمایید. تفاوت این گزینه با حالت قبل این است که وابسته به زمان تعیین شده در باکس Time range است و با توجه به زمان انتخابی شما، تعداد مواردی که حذف می شود را نمایش می دهد.
  • Download history: اگر تمایل دارید موارد دانلودی خود را حذف نمایید، تنها کافی است تیک این گزینه را فعال نمایید.
  • Cookies and other site data: با استفاده از این گزینه شما می توانید کوکی ها و اطلاعات وب سایت های مختلف را بر اساس بازه زمانی انتخابی حذف نمایید.
  • Cached images and files: به منظور حذف کردن کش مرورگر خود برای بازه زمانی انتخابی می توانید از طریق این گزینه اقدام نمایید.
  • Passwords and other sign-in data: شاید شما تمایل داشته پسوردهای ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم را حذف نمایید. برای این کار می توانید از طریق این گزینه پیش بروید.
  • Autofill form data: زمانی که شما فرمی را پر می کنید، به طور معمول اطلاعات وارد شده در حافظه مرورگر گوگل کروم ذخیره می شود و از این موضوع می توانید برای ورودهای بعدی خود استفاده نمایید. از طریق این قسمت می توانید موارد ذخیره شده در مرورگر گوگل کرومgoogle chrome را حذف نمایید.
  • Site Settings: مجوزها و دسترسی هایی که به وب سایت های مختلف داده اید، در حافظه مرورگر شما ذخیره شده است. به کمک این قسمت شما می توانید تمامی این دسترسی ها را برای بازه زمانی انتخابی حذف نمایید.
  • Hosted app data: اطلاعات مربوط به برنامه هایی که شما از طریق فروشگاه وب کروم دانلود کرده اید مثل گوگل درایو، جیمیل و… در این قسمت ذخیره می شود و شما می توانید از طریق این گزینه آنها را حذف نمایید.

  به منظور حذف کامل تاریخچه گوگل کروم ویندوز شما باید در ابتدا از طریق بخش Time range بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بعد از فعال کردن تیک گزینه Browsing history با کلیک روی دکمه Clear data فرآیند حذف سابقه مرورگر گوگل کروم را آغاز نمایید.

لازم است در نظر داشته باشید که بازه زمانی هایی که می توانید از طریق قسمت Time range انتخاب کنید، عبارتند از:

 • Last hour: حذف تاریخچه در بازه زمانی یک ساعت اخیر
 • Last 24 hours: پاک کردن history گوگل کروم کامپیوتر در بازه زمانی 24 ساعت اخیر
 • Last 7 days: حذف تاریخچه گوگل کروم ویندوز در بازه زمانی 7 روز اخیر
 • Last 4 weeks: حذف تاریخچه در بازه زمانی 4 هفته اخیر
 • All time: حذف کامل تاریخچه مرورگر گوگل کروم

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه حذف کامل تاریخچه گوگل کروم را به شما آموزش دهیم. بدین ترتیب حجم برنامه به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده و سرعت مرورگر نیز بهبود پیدا می کند. با حذف تاریخچه گوگل کروم ویندوز در نهایت نه تنها سابقه مرورگر نصب شده روی ویندوز خالی می شود، بلکه سوابق تمامی مرورگرهایی که با یک نام کاربری و آدرس ایمیل وارد آنها شده اید به صورت همزمان پاک خواهد شد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص چگونگی حذف تاریخچه گوگل کروم می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.


اگرچه خیلی‌ها دوست دارند وقتی کروم را باز می‌کنند وبسایت‌های نشست قبلی خود را در اختیار داشته باشند ولی برخی کاربران انتظار دارند در ابتدای کار یک زبانه‌ی جدید یا صفحه‌ی خانگی یک وبسایت مشخص در مقابل‌شان قرار بگیرد.

البته این ایراد تا حدی در آپدیت‌های جدید کروم برطرف شده و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد ولی مشکل مذکور همچنان پابرجاست و گاه و بیگاه به سراغ کاربر می‌آید.

خوشبختانه روش‌هایی برای حل این مشکل وجود دارد. با سیاره‌ی آی‌تی همراه باشید تا روش انجام این کار را به شما نشان دهیم.

غیرفعال‌سازی قابلیت Continue where you left off

اگر تا به حال نمی‌دانستید، باید به شما بگوییم که گوگل در داخل خود قابلیتی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا نشست قبلی خود را دقیقاً از همان جایی که آن را رها کرده بودید ادامه بدهید.

اگر قبلاً اتفاقی این ویژگی را فعال کردید، پیش از این که به سراغ راه‌حل‌های بعدی برویم ابتدا بگذارید این گزینه را بررسی کنیم. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

از منوی کروم بخش Settigns را باز کنید.

در صفحه‌ی تنظیمات، به پایین صفحه رفته و بخش On Startup را پیدا کنید.

اگر می‌بینید گزینه‌ای تحت عنوان Continue where you left off فعال است، علت مشکل را پیدا کرده‌اید. برای حل آن، گزینه‌ی Open the New Tab Page را انتخاب کنید.

روش جلوگیری از باز شدن تب‌های قدیمی در گوگل کروم

البته اگر صفحه‌ی خاصی را مدنظر دارید -صفحه‌ای مثل موتورهای جستجو- می‌توانید گزینه‌ی Open a specific page of a set of pages را انتخاب کنید تا به طور پیش‌فرض باز شود.

اگر در این قسمت ایرادی ندیدید، ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

غیرفعال‌سازی کروم از پس‌زمینه

وقتی کروم را می‌بندید، برنامه به طور کامل بسته نمی‌شود. شاید از روی نوتیفیکیشن‌هایی که حتی در صورت بسته بودن کروم دریافت می‌شود متوجه این قضیه شده باشید. همین اتفاق می‌تواند باعث شود که زبانه‌های قدیمی به طور خودکار با اجرای مرورگر دوباره بارگذاری شوند. برای رفع این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

در صفحه‌ی تنظیمات کروم به پایین صفحه بروید و روی Advanced کلیک کنید.

روش جلوگیری از باز شدن تب‌های قدیمی در گوگل کروم

از بخش System، سوئیچ کنار Continue Running Background Apps When Google Chrome is Closed را به حالت غیرفعال درآورید.

روش جلوگیری از باز شدن تب‌های قدیمی در گوگل کروم

اگر مشکل همچنان پابرجا بود، یک بار مرورگر را ببندید و آن را دوباره باز کنید.

چنانچه این روش هم کارساز نشد، بگذارید ببینیم دیگر چه راهکارهایی پیش روی شما قرار دارد.

غیرفعال‌سازی قابلیت Fast tab/window close

کروم برای بستن سریع‌تر تب‌ها از قابلیت تجربی خاصی به نام Fast tab/window close استفاده می‌کند. اما همین ویژگی باعث می‌شود زبانه‌هایی که به طور کامل از کش کروم پاک نشده‌اند در اجرای بعدی مجدداً باز شوند. با توجه به این که این ویژگی به طور پیش‌فرض فعال است، پیشنهاد می‌کنیم آن را غیرفعال کنید.

یک زبانه‌ی جدید باز کرده و در نوار آدرس عبارت chrome://flags/#enable-fast-unload را تایپ کنید.

روش جلوگیری از باز شدن تب‌های قدیمی در گوگل کروم

از منوی کشویی کنار Fast tab/window close گزینه‌ی Disabled را انتخاب کنید. سپس روی Relaunch Now کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شود.

اگر مشکل از این‌جا باشد، دیگر زبانه‌های قدیمی را نخواهید دید. اما در صورتی که مسئله حل نشد، به روش بعدی رجوع کنید.

افزونه‌ی Google Hangouts

اگر افزونه‌ی Google Hangouts را بر روی مرورگر خود نصب کرده‌اید، این افزونه باگ مشهوری دارد که باعث می‌شود زبانه‌های قدیمی از نشست قبلی دوباره در حین اجرای مجدد مرورگر باز شوند. برای حل این مشکل، باید افزونه را حذف کنید یا آن را مجدداً نصب نمایید.

منوی کروم را باز کرده و از قسمت More Tools، گزینه‌ی Extensions را انتخاب کنید.

افزونه‌ی Google Hangouts را پیدا و آن را غیرفعال کنید. سپس روی Remove کلیک نمایید تا افزونه حذف شود.

Google Hangouts را مجدداً از کروم استور نصب کنید.

اگر با این کار مشکل حل شد، باید بدانید که ممکن است در آینده هم دوباره با این مشکل مواجه شوید. در آن صورت مجدداً باید همین کار را انجام دهید.

ریست کردن تنظیمات کروم

اگر کاربر کروم هستید، احتمال دارد که با گذر زمان بخش‌هایی از تنظیمات این مرورگر را تغییر داده باشید، یا در حالت بدتر یک افزونه‌ی مخرب این کار را به جای شما انجام داده باشد. حالا زمان آن رسیده تا بالاخره تنظیمات مرورگر خود را ریست کنید.

در صفحه‌ی تنظیمات کروم به پایین صفحه بروید و روی Reset کلیک کنید.

هنگامی که پنجره‌ی پاپ-آپ باز شد، دوباره روی Reset کلیک نمایید.

بعد از این که ریست انجام شد، مشکل شما هم به احتمال زیاد برطرف شده است. حالا اگر خواستید می‌توانید افزونه‌ها مجدداً فعال کنید، اما افزونه‌های ناشناس را به هیچ وجه فعال ننمایید.

چنان‌چه این روش هم کارساز نشد، به آخرین راهکار می‌رسیم.

نصب مجدد گوگل کروم

با توجه به این که ریست کردن تنظیمات کروم کارساز نبود، وقت آن رسیده که کل مرورگر را پاک و آن را دوباره نصب کنیم. با این کار همه‌ی اطلاعات از جمله بوک‌مارک‌ها، سوابق یا تاریخچه‌ی وب‌گردی و گذرواژه‌های ذخیره شده حذف می‌شود. بنابراین قبل از انجام این کار ابتدا بهتر است مرورگر خود را با اکانت گوگل‌تان سینک کنید.

آشنایی با بکاپ و همگام‌سازی توسط کلود یا سرویس‌های ابری

پنل Apps & Features را باز، Chrome را انتخاب و روی دکمه‌ی Uninstall کلیک نمایید.

بعد از حذف مرورگر، هر فایلی که از کروم در سیستم باقی مانده را پاک کنید. برای انجام این کار پنجره‌ی Run را باز کرده، عبارت %appdata% را تایپ و روی Open کلیک نمایید.

اکنون وارد پوشه‌ی Roaming حساب کاربری خودتان در ویندوز می‌شوید. پوشه‌ی Google را باز کنید.

روی پوشه‌ی Chrome کلیک راست کرده و آن را Delete کنید.

به صفحه‌ی دانلود گوگل کروم بروید و مرورگر را از آن‌جا نصب کنید.

به احتمال زیاد بعد از نصب مجدد کروم دیگر مشکل قبلی را نخواهید داشت. اگر می‌خواهید بوکمارک‌ها، گذرواژه‌های ذخیره شده و اطلاعات خود را برگردانید، کافی است وارد اکانت خود شوید.

امیدواریم با انجام این کار مشکل حل شود و شرایط به همان حالتی که تمایل دارید درآید. امکان دارد در آینده خود گوگل آپدیتی برای رفع این ایراد ارائه کند، ولی هنوز هیچ خبر موثقی در این زمینه وجود ندارد.

نظر شما درباره‌ی این مشکل چیست؟ دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود


در میان مشکلات دیگر، بسته شدن خودکار گوگل کروم روی دسکتاپ بیش از همه باعث ناراحتی می شود. گاهی اوقات گوگل کروم نمی تواند صفحات وب را بارگیری کند، موتور جستجو را به یاهو تغییر می دهد، خطای صدور گواهینامه را نشان می دهد و ناگهان بسته می شود. اگر مرتباً با حالت دوم روبرو می شوید، ما در این مطلب از سلام دنیا درباره علت و رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز و مک صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت بسته شدن ناگهانی گوگل کروم

ممکن است ده‌ها تب باز در کروم داشته باشید و حافظه سیستم زیادی مصرف شود. خوب، کروم اینگونه کار می‌کند. بسته شدن خودکار مرور در دسکتاپ به این معنی است که کار، پیشرفت و همه برگه‌هایی را که باز کرده بودید از دست می‌دهید. قبل از اینکه به مرورگر دیگری بروید، از ترفندهای زیر استفاده کنید تا مشکل را در کوتاه ترین زمان برطرف کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز

1. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: برنامه های افزودنی مرورگر را مرور کنید

در حالی که فروشگاه وب کروم از هزاران افزونه تشکیل شده است، اما همه برنامه‌های افزودنی به خوبی نگهداری نمی‌شوند. برخی از آنها قدیمی و پر از اشکال هستند. باید افزونه های نصب شده در گوگل کروم را مجدداً مشاهده کنید و موارد غیر ضروری را بررسی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.


حتما بخوانید: رفع مشکل باز نشدن گوگل کروم در ویندوز 10


مرحله 1: Google Chrome را روی دسکتاپ راه اندازی کنید.

مرحله 2: روی منوی (سه نقطه) در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز1

مرحله 3: «more tools» را باز کنید و «Extensions» را باز کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز2

مرحله 4: فهرستی از برنامه های افزودنی نصب شده را بررسی کنید و “Remove” را انتخاب کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز3

همین کار را برای همه پسوندهای نامربوط یا ناشناخته از لیست تکرار کنید و سعی کنید از کروم استفاده کنید. اگر همچنان به طور خودکار بسته می‌شود، برای رفع مشکل دنبال کنید.

2. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: کش خراب گوگل کروم را پاک کنید

کروم برای بارگیری سریع سایت‌های پربازدید، به خاطر سپردن نام کاربری، رمز عبور و سایر جزئیات، حافظه پنهان را جمع‌آوری می‌کند. معمولاً توصیه نمی‌کنیم حافظه پنهان کروم را پاک کنید، اما گاهی اوقات برای رفع مشکلات نیاز به پاکسازی دارید. مراحل زیر را طی کنید.


حتما بخوانید: روش تغییر صفحه اصلی و شروع [Home Page] گوگل کروم


مرحله 1: منوی سه نقطه عمودی را در Google Chrome باز کنید (به مراحل بالا مراجعه کنید).

مرحله 2: ابزارهای بیشتر را گسترش دهید و «clear browsing data» را باز کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز4

مرحله 3: به تب Advanced بروید.

مرحله 4: روی “clear data” کلیک کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در ویندوز5

گوگل کروم را مجددا راه اندازی کنید. در ابتدا، صفحات وب شما ممکن است به آرامی بارگیری شوند زیرا مرورگر حافظه پنهان تازه را جمع آوری می کند.

3. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: از GOOGLE CHROME TASK MANAGER استفاده کنید

می‌توانید از Task Manager پیش‌فرض در گوگل کروم برای یافتن برگه‌های منابع و بستن آنها برای جلوگیری از استفاده بیش از حد حافظه استفاده کنید. چنین برگه هایی ممکن است منجر به بسته شدن خودکار کروم در دسکتاپ شود.

مرحله 1: گوگل کروم را روی دسکتاپ راه اندازی کنید و طبق معمول شروع به مرور کنید.

مرحله 2: روی پنجره در نوار منو در مک کلیک کنید.

مرحله 3: Task Manager را باز کنید یا می توانید Shift+Esc را در ویندوز فشار دهید.

مرحله 4: میزان مصرف حافظه را از هر برگه و فرآیند در حال اجرا در پس‌زمینه بررسی کنید. اگر متوجه شدید که تب خاصی رم بالایی مصرف می کند، روی آن کلیک کنید و دکمه پایان فرآیند را بزنید.

4. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: از باز شدن GOOGLE CHROME در هنگام راه اندازی جلوگیری کنید

باز شدن Google Chrome هنگام راه‌اندازی در Windows و Mac ممکن است منجر به بسته شدن خودکار مرورگر شود. در اینجا نحوه جلوگیری از این رفتار آمده است.

مرحله 1: کلیدهای Windows + I را فشار دهید تا تنظیمات در رایانه شخصی ویندوز باز شود.


حتما بخوانید: جلوگیری از باز شدن ناگهانی برنامه ها در گوگل کروم اندروید


مرحله 2: Apps را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله 3: روی “Startup apps” کلیک کنید.

مرحله 4: Google Chrome را از منوی زیر غیرفعال کنید.

رفع مشکل بسته شدن خودکار Google Chrome در مک

مرحله 1: روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله 2: system setting (یا تنظیمات برگزیده سیستم در macOS Monterey و نسخه های قبلی) را باز کنید.

مرحله 3: به General بروید.

مرحله 4: گزینه Login Items را انتخاب کنید.

مرحله 5: روی گوگل کروم از لیست کلیک کنید و نماد “-” را بزنید.

5. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: گوگل کروم را بازنشانی کنید

اگر هیچ یک از ترفندها برای رفع بسته شدن خودکار کروم روی دسکتاپ کار نکرد، وقت آن است که گوگل کروم را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنید. در اینجا چگونگی آن است.

مرحله 1: منوی سه نقطه را در کروم باز کنید (به مراحل بالا مراجعه کنید) و setting را انتخاب کنید.

مرحله 2: Reset settings را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله 3: «Restore setting To their original defaults» را انتخاب کنید و همان را از کادر محاوره‌ای زیر تأیید کنید.

6. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: گوگل کروم را به روز کنید

یک  کروم قدیمی ممکن است مقصر مشکل بسته شدن خودکار مرورگر باشد. در حالی که Google Chrome در پس‌زمینه به‌روزرسانی خودکار انجام می‌شود، می‌توانید از مراحل زیر برای بررسی و نصب دستی آخرین به‌روزرسانی استفاده کنید.

مرحله 1: مرورگر Google Chrome را باز کنید و روی منوی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا به تنظیمات دسترسی پیدا کنید (مراحل بالا را بررسی کنید).

مرحله 2: «about Chrome» را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله 3: کروم شروع به بررسی ساخت‌های جدید می‌کند.

7. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: GOOGLE CHROME BETA را امتحان کنید

قبل از انتشار آخرین نسخه گوگل کروم برای عموم، این شرکت ابتدا آن را با آزمایش‌کنندگان بتا آزمایش می‌کند. می‌توانید جدیدترین نسخه بتا را از وب نصب کنید و با جزئیات حساب Google خود وارد شوید تا نشانک‌ها، گذرواژه‌ها، تاریخچه و سایر جزئیات را همگام‌سازی کنید.

می‌توانید به Google Chrome beta در وب بروید تا آن را روی دستگاه ویندوز یا مک خود نصب کنید.

8. برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی گوگل کروم: GOOGLE CHROME ALTERNATIVES را امتحان کنید

گوگل کروم روی لپ تاپ هایی با حداقل 4 گیگابایت رم کار می کند. می‌توانید سایر جایگزین‌های Chromium مانند Microsoft Edge، Opera و Brave را امتحان کنید.

سخن آخر: گوگل کروم را چک کنید

هنگامی که در یک تماس فعال Meet هستید، یک سند Google Docs را مرور می‌کنید، یا نمایش تلویزیونی مورد علاقه خود را در نتفلیکس پخش می‌کنید، بسته شدن غیرمنتظره کروم ممکن است باعث عصبی شدن شما شود.


مقالات مرتبط:

بهترین افزونه های مرورگر گوگل کروم برای دانلود از یوتیوب

آموزش دانلود و نصب گوگل کروم برای اندروید و آیفون گام به گام