سبک زندگی

این تصویر بزرگترین ضعف شما در روابط عاشقانه‌ را آشکار می کند (تست روانشناسی)

این تست روانشناسی، نحوه عملکرد مغزتان را آشکار می کند و در مورد تیپ های شخصیتی، عملکرد چپ یا راست مغز و غیره به ما چیزهای زیادی می گوید. این تصویر ضمیر ناخودآگاه شما را تحریک می کند تا چهره های موجود در تصاویر را با ترس هایتان مرتبط کند و آنها را آشکار کند.

دختر بچه

اگر برای اولین بار یک دختر بچه را دیدید که زیر درخت نشسته است، به این معنی است که منشأ ترس شما احساسات سرکوب شده از دوران کودکیتان است. ارتباط کودک با مادر مهم است زیرا باعث رشد عاطفی در بزرگسالی میشود. اتفاقات مختلفی در کودکی برای شما رخ داده است، که بر ذهن شما تأثیر گذاشته است. اگر در کودکی محبتی که نیاز داشتید را دریافت می کردید، دچار این ترس ها نمی شدید. عمیق ترین ترس ناخودآگاه شما، تصمیم گیری یا مسئولیت پذیری است.

پروانه

بزرگ ترین ترس شما مرگ یا از دست دادن فرصت ها و افراد مهم زندگیتان است. پروانه نماد نگرش مثبت است. اما همانطور که می دانیم هرجایی که نور باشد تاریکی هم هست. اگر نگرش مثبت باشد، قسمت تاریک تر یا منفی آن هم هست. اگر در خواب یا بیداری، پروانه ها را می بینید، نشان دهنده تغییر و آغاز فصل جدیدی در زندگی شما است.

پروانه ، انتقال دهنده روح در زندگی پس از مرگ است. پروانه نماد مقاومت ناخودآگاه ما در برابر عشق است.

توت فرنگی

توت فرنگی نماد عشق و قلب است. توت فرنگی، عشق طولانی مدت را نشان میدهد. همچنین درد و آسیب شکست عشقی را هم نشان میدهد. شما از عاشق شدن میترسید و این بخاطر آسیب هایی است که در گذشته دیده اید. این ترس را کنار بگذارید تا با فردی که لایق عشق شماست، آشنا شوید.

طبق افسانه ها، الهه زهره پس از مرگ آدونیس نتوانست گریه اش را متوقف کند. وقتی اشک از صورتش روی زمین می ریخت، اشک های او به توت فرنگی تبدیل میشد.

منبع: jagranjosh – tala.ir


تست های روانشناسی، این روزها توجه درصد قابل توجهی از مردم را به خود جلب کرده است. عموم افراد علاقه دارند تا خود را از جنبه های مختلف شخصیتی مورد آزمایش قرار دهند. از بین این همه تست روانشناسی و شخصیت شناسی، کدام یک بهتر است؟

یک تست روانشناسی خوب باید معتبر، قابل اعتماد و علمی باشد و تمام جوانب مهم را در نظر بگیرد. روانشناسی یک دانش مهم است و به موفقیت در محیط کار، تحصیل و اجتماع و تصمیم گیری ها و رفتارهایمان کمک می‌کند.

تست روانشناسی روابط عشقی:

آیا در روابطتان شکست می خورید؟ یا همیشه با افراد اشتباهی در زندگی ملاقات می کنید؟ این تصویر سیاه و سفید، بزرگترین ضعف شما را که باعث شکست خوردنتان در روابط می شود، به شما نشان میدهد .

تست روانشناسی جالب و کوتاه: اولین چیزی که در تصویر دیدید چیست؟

visual personality test weakness in relationships

جمجمه:

بزرگترین نقطه ضعف شما در رابطه ، اضطراب و ترس شماست. ترس از دادن کسی که دوستش دارید یا ترس از تنهایی یکی از دلایلی است که باعث شکست شما میشود. نگرانی بیش از اندازه شما ، باعث میشود دچار استرس بشوید که در نهایت رابطه خودتان را دچار مشکل می کنید.

باید در روابطتان ریسک کنید، اینکه بخاطر ترس از شکست در منطقه امن خودتان بمانید، شما را تنها و ناامید میکند. اگر یاد بگیرید که سریع به کسی وابسته نشوید دیگر از رفتن او نمی ترسید.

قایق:

اگر ابتدا قایق را همراه با تخم مرغ های معلق در لانه دیدید، بزرگترین نقطه ضعف شما انتظار بالای شما از همه چیز است. اگر از کسی که دوستش دارید انتظار زیادی نداشته باشید، روابط موفقی خواهید داشت. خیلی از افراد میتوانند انتظارات شما را برآورده کنند اما به مرور زمان از شما خسته میشوند زیرا نمیتوانند شما را همیشه راضی نگه دارند.

نرده:

بزرگترین ضعف شما در روابط این است که ازمردم به دلایل مختلف فاصله میگیرید . ارتباط و تعاملات اجتماعی یکی از نیازهای بشر است. شما باید با مردم صحبت کنید تا آنها را بشناسید وبا آنها ارتباط برقرار کنید. دور خودتان یک دیوار کشیده اید که نه تنها به دیگران اجازه نمیدهید با شما ارتباط برقرار کنند بلکه خودتان هم ریسک نمیکنید که با کسی دوست شوید. ممکن است کسی که دوستش داشتید شما را ترک کرده باشد ولی آنقدر درگیر این اتفاق شده اید که کاملا فراموش کردید افراد دیگری هم هستند که میخواهند در کنار شما باشند.

مرد :

بزرگترین نقطه ضعف شما نقاب شماست. شما در درونتان احساس میکنید که به کسی نیاز دارید که عاشق او باشید، اما ظاهرتان شبیه به افرادی است که نیازی به عشق ندارند. اهدافتان برایتان در اولویت قرار گرفته است . شما دوست دارید برای چیزهایی که لیاقتش را دارید بجنگید. حتی اگر کسی را هم دوست داشته باشید نمیتوانید عشقتان را به او ابراز کنید. این که برای رسیدن به اهدافتان تلاش میکنید، خوب است اما گاهی استراحت کنید و یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید. به خودتان و نیازهایتان احترام بگذارید. اگر این کار را انجام دهید ، می توانید روابط موفق تری نسبت به قبل داشته باشید.

منبع: jagranjosh – tala-ir


شخصیت شناسی افراد از روی این ۱۱ نشانه کوچکبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ واژه شخصیت در زبان روزمره معانی مختلفی دارد. به طور مثال وقتی گفته می‌شود فردی باشخصیت است اغلب درجه کارایی و جاذبه اجتماعی‌اش مد نظر قرار می‌گیرد. به طور معمول در پرورش شخصیت به شخص برخی مهارت‌های اجتماعی آموزش داده می‌شود تا وی بتواند وضع ظاهری و شیوه سخن گفتنش را بهبود بخشیده و واکنش مطلوب را در دیگران برانگیزد.

گاهی کلمه شخصیت برای توصیف بارزترین ویژگی شخص به کار می‌رود. روان شناسان هنگام بحث در مورد شخصیت بیشتر از هر موضوعی به تفاوت‌های فردی توجه دارند. منظور از تفاوت‌های فردی ویژگی‌هایی است که فرد را از اشخاص دیگر متمایز می‌کند. روان شناسان در تعریف دقیق شخصیت اتفاق نظر ندارند.

مفهوم شخصیت

لاله شهیدی دکترای روانشناسی عمومی و مشاور نوجوان و خانواده اظهار کرد: لغت شخصیت در زبان لاتین Personality است که ریشه در کلمه لاتین Persona دارد، Persona به نقابی گفته می‌شود که بازیگران تئاتر در یونان قدیم به صورت خود می‌زدند که معنای آن به مرور گسترده‌تر شد و نقشی را که بازیگر ایفا می‌کرد، در بر می‌گرفت.

وی بیان کرد: مفهوم اصلی و اولیه شخصیت تصویری صوری و اجتماعی است که بر اساس نقشی که فرد در جامعه اجرا می‌کند، ترسیم می‌شود. در واقع فرد به اجتماع خود شخصیتی را ارائه می‌کند که جامعه بر اساس آن وی را ارزیابی می‌کند.

این دکترای روانشناسی عمومی افزود: شخصیت بر اساس صفات بارز، مسلط یا شاخص فرد هم تعریف می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت: افراد دارای شخصیت برونگرا، درونگرا یا پرخاشگر و امثال آن‌ها هستند.

شهیدی عنوان کرد: نگاهی اجمالی به تعاریف شخصیت نشان می‌دهد که تمامی معانی شخصیت را نمی‌توان در یک دربرگیری خاص پیدا کرد بلکه تعریف شخصیت بستگی به نوع نظریه هر روانشناس دارد.

وی با بیان این که «کارل راجرز» شخصیت را یک خویشتن سازمان یافته معرفی می‌کند که محور تمام تجربه‌های وجودی است، تاکید کرد: «آلپورت» از شخصیت به عنوان یک مجموعه عوامل درونی که تمام فعالیت‌های فردی را جهت می‌دهد، نام می‌برد.

این مشاور نوجوان و خانواده تصریح کرد: «واتسون» شخصیت را مجموعه‌ای سازمان یافته از عادات می‌پندارد و «اریکسون» می‌گوید که رشد انسان از یک سلسله مراحل و وقایع روانی- اجتماعی ساخته شده که شخصیت انسان تابع نتایج آن‌ها است.

شهیدی گفت: «جورج کِلی» از روانشناسان معاصر شخصیت را روش هر فرد را در جستجو برای تفسیر معانی زندگی می‌داند و فروید عقیده دارد که شخصیت از نهاد، خود و فراخود ساخته شده است.

شکوفه اویارحسینی کارشناس ارشد مشاوره خانواده درباره تعریف شخصیت گفت: شخصیت  الگوی باثبات و قابل پیش بینی رفتار، تفکر و هیجان فرد در زندگی روزمره است که در واقع ترکیبی از ژن و محیط اطراف محسوب می‌شود که تا ۱۸ سالگی قابل تثبیت است. 

شهیدی بیان کرد: فهمیدن شخصیت افراد در یک نگاه زیاد جنبه علمی ندارد. زیرا برای اینکه بتوانیم به شخصیت بنیادی یک فرد پی ببریم باید تعامل بیشتری با وی داشته باشیم.

شخصیت شناسی از روی دست خط 

این دکترای روانشناسی عمومی عنوان کرد: طبق تحقیقات  National Pen Company افرادی که دست خط ریزی دارند اغلب دقیق، درسخوان و خجالتی هستند در حالیکه اشخاصی که درشت می‌نویسند بیشتر برونگرا و اجتماعی هستند یا سعی در جلب توجه دیگران دارند.

شهیدی افزود: افرادی که موقع نوشتن فشار بیشتری بر قلم خود می‌آورند اشخاصی جدی بوده و آن‌هایی که به طور معمول تمایل به همدلی داشته و در مقایسه با دیگران حساس‌تر هستند فشار کمتری هنگام نوشتن بر روی قلم خود وارد می‌کنند.

اویار حسینی عنوان کرد: افرادی که نام و فامیلی خود را در امضای خود می‌نویسند یا از خطوط منحنی استفاده می‌کنند دارای انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه با اشخاصی که خطوط شکسته را به کار می‌برند، هستند.

 

شخصیت شناسی افراد از روی این ۱۱ نشانه کوچک

شخصیت شناسی از روی رنگ‌ها 

این مشاور نوجوان و خانواده تاکید کرد: افرادی که بیشتر لباس‌هایی به رنگ سیاه انتخاب می‌کنند اغلب حساس، هنرمند و انسان‌هایی دقیق به جزئیات هستند. طرفداران رنگ قرمز اشخاصی کمال گرا و سخت کوش به شمار می‌آیند. علاقمندان به رنگ سبز مهربان و وفادار هستند. اشخاصی که بیشتر رنگ سفید را بر می‌گزینند افرادی منطقی بوده و بیشتر کارهایشان را به صورت سازمان یافته و منظم انجام می‌دهند. طرفداران رنگ آبی نیز افرادی حساس، ثابت قدم و نسبت به دیگران با ملاحظه هستند.

شخصیت شناسی از روی نحوه لباس پوشیدن

اویارحسینی اظهار کرد: به طور مثال فردی که در جامعه شلوار پاره می‌پوشد، می‌تواند نشان دهنده هنجار شکنی یا گرایش وی به خودنمایی باشد. همچنین امکان خودزنی چنین شخصی در موقعیت‌های اضطرابی نیز وجود دارد.

شخصیت شناسی از روی نحوه غذا خوردن

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده افزود: اشخاصی که هنگام خوردن خورشتی مانند قورمه سبزی تمایل به خوردن گوشت دارند، نسبت به دیگران افرادی هیجان مدارترند. همچنین آنهایی که سبزی خورشت را برای خوردن انتخاب می‌کنند، انسان‌هایی آرام‌ترند.

شخصیت شناسی افراد از روی این ۱۱ نشانه کوچک

 
شخصیت شناسی از روی جویدن ناخن‌ها 

شهیدی تصریح کرد: حالات اضطرابی مثل ناخن جویدن یا رفتار‌های تکراری متمرکز بر بدن مسائل زیادی را درباره شخصیت شما بازگو می‌کند. واکنش شما نسبت به موقعیت‌ها، با کشیدن موها، جویدن ناخن‌ها یا خاراندن پوست می‌تواند نشان دهنده بی صبری، ناامیدی، خستگی یا نارضایتی باشد.

وی اظهار کرد: در تحقیقی ثابت شده است که افرادی که ناخن خود را می‌جوند دارای شخصیت کمال گرا، عصبی و هیجان زده هستند.

شخصیت شناسی افراد از روی این ۱۱ نشانه کوچک

شخصیت شناسی از روی کفش

این دکترای روانشناسی عمومی بیان کرد: بنا به گفته اِمری گلیس از دانشگاه کانزاس تنها با ارزیابی رنگ، سبک، قیمت و شرایط کفش فرد قادر است تا ۹۰ درصد به جنبه‌های شخصیتی صاحب آن پی ببرد، کفش‌ها می‌توانند نشان دهنده وابستگی سیاسی، جنسیت (منظور روحیه افراد است مانند زنی که روحیه مردانه دارد) یا حتی سن فرد باشد.

شخصیت شناسی افراد از روی این ۱۱ نشانه کوچک

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم 

شهیدی افزود: چشم‌های فرد می‌تواند گویای ویژگی‌های درونی فرد باشد. چشم‌ها نشان دهنده افکار و احساسات فرد هستند. طبق تحقیقات صورت گرفته افراد با چشمان آبی در مقایسه با اشخاصی که چشمان تیره‌تر دارند کمتر به دل مردم می‌نشینند. 

وی گفت: افرادی که در هنگام رویارویی با شما کمتر تماس چشمی برقرار می‌کنند کمبود اعتماد بنفس داشته و اراده آن‌ها نسبت به دیگران ضعیف است. 

شخصیت شناسی از روی وقت شناسی

این مشاور نوجوان و خانواده بیان کرد: اینکه چقدر دیر یا زود به قرار ملاقات یا جلسه کاری می‌رویم برداشت منفی یا مثبت از شخصیت فرد در ذهن دیگران باقی می‌گذارد. دیر آماده شدن برای یک قرار مهم از شما یک برداشت منفی به جا می‌گذارد در حالیکه زود حاضر شدن سر قرار ملاقات، شما را فردی با ملاحظه نسبت به وقت دیگران و از نظر ذهنی شخصی منظم و خود انگیخته معرفی می‌کند.

شخصیت شناسی از روی نحوه‌ی دست دادن 

شهیدی عنوان کرد: آن دسته از افرادی که قوی و محکم دست می‌دهند، دارای اعتماد به نفس و شخصیتی قوی و مطمئن هستند. از سوی دیگر این گونه اشخاص برونگرا هستند و به راحتی احساساتشان را نشان می‌دهند. همچنین آن‌ها تمایلی به آرام بودن نیز ندارند.

وی درباره‌ افرادی که در هنگام دست دادن ضعیف دست می‌دهند و سریع دست خود را می‌کشند، افزود: این گروه از اشخاص اعتماد به نفس ضعیفی داشته و در تمام امور زندگی تمایل دارند که راهی آسان را پیدا کنند.

شهیدی یادآور شد: دست دادن به تنهایی می‌تواند نشان دهد که شخص، فردی سرد و کناره گیر است یا این که قصد دارد با شما دوستی صمیمانه برقرار کند.

 

شخصیت شناسی از روی چهره

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده بیان کرد: ظاهر چهره افراد نیز می‌تواند معرفی کننده شخصیت آن‌ها باشد. اشخاصی که خودخوری می‌کنند اغلب لاغر بوده و افرادی که خوش مشرب و اجتماعی هستند به طور معمول چاق هستند.

شخصیت شناسی از روی مدل آرایش

اویار حسینی تاکید کرد: برخی از افراد روی لب یا دندان خود نگین می‌گذارند که با این کار سعی در جلب توجه دیگران دارند. این گونه اشخاص اغلب دارای شخصیت نمایشی هستند.

وی تصریح کرد: اشخاصی که دارای شخصیت خودشیفته هستند به طور معمول آرایش ملایم تری نسبت به سایرین دارند.

اویارحسینی یادآور شد: زبان بدن، نوع لباس پوشیدن و سایر موارد ذکر شده تنها تا ۷۰ درصد می‌تواند گویای شخصیت فرد باشد؛ بنابراین برای شناخت کامل شخصیت و ویژگی‌های فردی انجام مصاحبه بالینی و گرفتن شرح حال از شخص، ضروری است.

گزارش از پگاه آقایی

انتهای پیام/

 

چگونه در یک نگاه می‌توان به شخصیت افراد پی برد؟

 

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی کلينيک