پزشکی و سلامت

قرص خواب ملاتونین نی نی سایت

ملاتونین تنها تنظیم کننده خواب و بیداری نیست، بلکه مطالعات نشان داده است که به تنظیم چرخه باروری زنان نیز کمک می کند و شروع دوران بلوغ را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 

مکمل غذایی ملاتونین

 

ملاتونین یکی از جمله مکمل های غیر تجویزی است که امروزه به صورت برچسب خاصیت خود را اعمال می کند. به این ترتیب که با ایجاد پالس های ضعیف از طریق پوست به محل کنترل هورمون، در طول روز منجر به تنظیم ساعت خواب می شود.

 

بسیاری از کارخانجات تولیدی و مراکز فروش مدعی هستند که ملاتونین یک داروی خواب آور طبیعی است، زیرا به طور طبیعی چرخه خواب و هوشیاری را تنظیم می کند.

 

توزیع فراوان این مکمل در بازار مردم را متقاعد کرده که این مکمل سالم و بدون خطر است. اما آیا واقعا چنین است؟

 

خوب، پاسخ این سوال متضمن توضیحاتی است. باید گفت که ملاتونین چرخه خواب را در بسیاری از افراد به طور موثری تنظیم می کند و در این زمینه کمک بزرگی به حساب می آید، اما مانند سایر تولیدات بشر دارای مزایا و معایبی نیز هست.

 

مکانیسم دقیق ملاتونین در بدن به درستی شناخته نشده است. ما می دانیم که ملاتونین تنها تنظیم کننده خواب و بیداری نیست، بلکه مطالعات نشان داده است که به تنظیم چرخه باروری زنان نیز کمک می کند و شروع دوران بلوغ را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

از دیگر نقش های ملاتونین تنظیم جریان خون است. به خصوص در انقباض رگ های کرونری موثر است.

 

و در نهایت باید گفت که این مکمل احتمال ابتلا به افسردگی را در افراد مستعد افزایش خواهد داد.

 

ملاتونین یک هورمون است و داروی ساخته شده توسط سازمان غذا و دارو نیست.

 

نیمه عمر ملاتونین کوتاه است و زیاد طول نمی کشد. این می تواند برای افرادی که شغل آنها به صورت شیفتی است بسیار مفید و کارساز باشد، به خصوص زمانی که بدن آنها مایل به تولید ملاتونین نمی باشد.

 

این برچسب روی افرادی که در طول روز استراحت می کنند و برعکس شب ها فعالیت می کنند، امتحان شده است. به خاطر همین می توان گفت که این مکمل برای افرادی که برنامه فعالیتشان با ساعت های شبانه روزی متضاد است می تواند مفید باشد، برای مثال خلبانان، کارمندان بیمارستان و …..

 

اما با این حال توصیه می شود که تا حد امکان از سایر روش های کنترل و تنظیم خواب که سالم تر است استفاده کنید.

با ایجاد تغییراتی کوچک در روال زندگی، بدون نیاز به این برچسب می توانید از استراحت کافی برخوردار شوید.