تکنولوژی

اجرای خودکار اپلیکیشن های ویندوز با دو روش ساده

برای استفاده از برخی قابلیت های ویندوز می بایست یک اکانت ماکروسافت داشته باشید. نحوه ساخت حساب کاربری ماکروسافت کار بسیار ساده ایست. اما سوال اینجاست نحوه ایجاد یا حذف اکانت مایکروسافت برای ویندوز چگونه انجام می شود؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه اکانت مایکروسافت خود را حذف کنید البته وجود اکانت مایکروسافت برای شما بسیار سودمند است و بوسیله آن می توانید برای مثال از تنظیمات و شخصی سازی های خود بک آپ بگیرید و با نصب دوباره ویندوز به صورت خودکار آنها را بازگردانی کنید ولی بعضی از افراد به وجود اکانت مایکروسافت علاقه ای ندارند و می خواهند آن را حذف کنند. در این مقاله از میزبان فا مگ می خواهیم روش ساخت و همچنین حذف اکانت مایکروسافت از سیستم را به شما آموزش دهیم.

نحوه ساخت اکانت مایکروسافت برای ویندوز

اکانت مایکروسافت چیست؟ اکانت مایکروسافت یک حساب کاربری برای ویندوز است که با هدف ورود به وب سایت های مایکروسافت و دستگاه هایی که روی یکی از سیستم عامل های فعلی و نرم افزارهای کاربردی مایکروسافت پیاده سازی شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساختن اکانت مایکروسافت دو راه دارید:

 1. ساختن اکانت ماکروسافت از طریق وبسایت مایکروسافت
 2. ساخت حساب ماکروسافت از طریق ویندوز

این دو روش تقریبا شبیه به هم هستند و هر کدام را یاد بگیرید به آسانی قادر به ساخت حساب ماکروسافت خواهید بود. در این مقاله روش کار با وب سایت را آموزش می دهیم. برای اینکار کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید:

 1. به وب سایت مایکروسافت مراجعه کنید.
 2.  جهت ساخت اکانت ماکروسافت روی گزینه sign in کلیک کنید.
 3. سپس گزینه Create One را انتخاب نمایید.ساخت اکانت مایکروسافت
 4. در این قسمت می توانید با ورود ایمیل در مستطیل قرمز رنگ یا انتخاب شماره تلفن به واسطه کادر سبز ثبت نام کنید.ساخت اکانت مایکروسافت
 5. در مراحل بعدی مشخصات شخصی شما درخواست می شود. با تکمیل فیلدهای مربوطه حساب ماکروسافت با ایمیل یا شماره تلفنی که وارد نمودید ایجاد خواهد شد.

برخی کاربران چندین حساب دارند و یا بنابر برخی مسائل تمایل دارند که حساب ماکروسافت خود را حذف نمایند. در چنین شرایطی از طریق تنظیمات ویندوز قادر به حذف حساب خواهید بود.

حذف اکانت مایکروسافت از ویندوز

اگر شما به این اکانت علاقه ندارید جهت حذف اکانت مایکروسافت از ویندوز کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. به قسمت تنظیمات ویندوز بروید.(فشردن کلیدهای win+i)حذف اکانت مایکروسافت از ویندوز
 2. به قسمت Accounts مراجعه نمایید.حذف اکانت مایکروسافت از ویندوز
 3. در قسمت Email & Account روی اکانت خود کلیک کنید و سپس با انتخاب دکمه Remove زیر حساب کاربری تعیین می کنید که این اکانت ازلیست نمایشی حذف شود.

به همین سادگی اکانت مایکروسافت از روی کامپیوتر شما حذف می شود. حالا اگر ویندوز شما 10 نبود برای حذف کردن آن راه های دیگری مثل کمک گرفتن از برنامه run نیز وجود دارد که در ادامه به نحوه انجام اینکار خواهیم پرداخت.

حذف اکانت مایکروسافت به وسیله برنامه run

راهکار ساده تری نیز وجود دارد که اکانت ماکروسافت خود را از روی ویندوز حذف نمایید. دقت داشته باشید با این روش اکانت شما تنها از لیست نمایشی ویندوز حذف می شود اما ماهیت حساب پابرجاست. برای اینکار کافیست:

 1. برنامه run را با فشردن دکمه های win + r باز کنید.
 2. دستور Netplwiz را در آن بنویسید.
 3. در صفحه ای که ظاهر می شود نام اکانت مایکروسافت شما در میان لیست اکانت ها وجود دارد.
 4. حساب کاربری مورد نظر خود را از لیست انتخاب نموده سپس روی دکمه Remove کلیک کنید.

همانطور که ذکر شد این دو روش تنها اسم اکانت را از لیست نمایشی ویندوز پاک کنند اما شما همچنان در ماکروسافت حساب دارید. اگر تمایل دارید اطلاعات به صورت کامل پاک شوند، می بایست در خصوص حذف اکانت ماکروسافت اقدام نمایید که در ادامه به شرح مفصل آن خواهیم پرداخت.

حذف دائم اکانت مایکروسافت

برای حذف اکانت مایکروسافت کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. به لینک حذف اکانت مایکروسافت جهت حذف دیتا، مراجعه کنید.
 2. وارد اکانت مایکروسافت تان شوید.
 3. یک کد برای ورود به اکانت مایکروسافتت به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 4. سپس صفحه مارک کردن برای حذف اکانت نمایش داده می شود.
 5. گزینه هایی که در تصویر زیر با عدد 1 و 2 مشخص شده اند را در حالت فعال قرار دهید.
 6. روی دکمه آبی Mark account for closure کلیک کنید.
 7. سپس در صفحه بعدی روی دکمه Done کلیک نمایید. بدین ترتیب اکانت ماکروسافت شما با کلیه دیتای آن به صورت کامل حذف خواهد شد.

نکاتی که باید قبل از حذف اکانت مایکروسافت بدانید

 • اگر با اکانت خود جایی ثبت نام کرده اید آن را لغو کنید یا ایمیل مربوطه را تغییر دهید.
 • یک ایمیل جدا از خدمات مایکروسافتی بسازید.
 • اگر حساب مالی لینک شده به آن را دارید، آن را حذف کنید.
 • فایل هایی که در One Drive ذخیره کرده اید فراموش نشود.
 • اطلاعات قسمت xBox شما از بین می رود.
 • اگر تلفن همراهتان با ایمیل مایکروسافت قفل امنیتی شده آن را حذف کنید.
 • توجه داشته باشید که اگر مشکلی برای شما پیش آمد، پس از به مدت 60 روز برای بازگشت زمان دارید اما پس از آن دیگر هیچ راهی برای بازگشت اطلاعات وجود ندارد.

در این مقاله سعی کردیم برای شما روش ساخت اکانت ماکروسافت و همچنین نحوه پاک کردن حساب از لیست اکانت های ماکروسافت ویندوز و حذف دائمی اکانت ماکروسافت از سرورهای مربوطه را آموزش دهیم. قبل از اقدام به حذف اکانت در نظر داشته باشید که چه دیتایی با این حساب متصل است و در صورت حذف آن چه پیشامدهایی رخ خواهد داد. تجربه خود در خصوص ساخت حساب کاربری و مدیریت آن را از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.