سبک زندگی

نهال گردو فرنور پیوندی، بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر و کوهستانی ایران

به گزارش خبرگزاری موج ، برخی از درختان میوه مانند نهال گردو پیوندی را هم می توان در دسته ی درختان پرسود قرار داد که پس از 5 سال از کاشت، ثمره ی اقتصادی می دهد. چنانچه قصد خرید نهال گردو را دارید، لازم است بدانید که ابتدا باید منطقه ای که قرار است آن را بکارید را مورد بررسی قرار دهید. هر نهال گردو، مناسب منطقه ای است که قرار است در آن ریشه زده و رشد کند.

به طور کلی می توان نهال های گردو را به 3 دسته ی:

 1. نهال گردو سردسیری،
 2. نهال گردو گرمسیری،
 3. و نهال گردو معتدل دسته بندی کرد.

اگر بخواهید نهالی غیر متناسب با شرایط محل کشت خود را در خاک قرار دهید و انتظار داشته باشید که رشد کرده و ثمره دهد، گویا در حال آب دادن به زیر پای گیاهی مصنوعی هستید. بهترین نهال گردو سردسیری باید این توانایی را داشته باشد که در دمای بسیار پایین نسوزد و نگذارد که سرما به ریشه و تنه ی درخت و میوه آن آسیب وارد کند. باید بدانید نوع رسیدگی به نهال گردو بذری و نهال گردو پیوندی متفاوت است.

بهترین نهال گردو مناطق سردسیری باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

همگی می دانیم که بسیاری از گیاهان برای رشد، علاوه بر آب و خاک نیاز به نور خورشید هم دارند تا هم بتوانند از این طریق هم گرما و هم مواد مغذی را دریافت کنند. نهال گردویی که بتواند حداقل میزان از این گرما را دریافت کرده و خود را به آن شرایط وقف بدهد را می توان حتی در ارتفاعات بسیار بالا که سرمای زیادی دارند هم کاشت.

مغز گردویی که از این نوع حاصل می شود، روغن زیادی داشته و به اصطلاح آن را پوست کاغذی می نامند. درخت گردو که برای مناطق سرد آماده رشد است، در اصل این وضعیت را دوست دارد؛ همان گونه که بسیاری دیگر از گیاهان گرما یا حتی سایه را دوست دارند و در آن شرایط بهتر رشد می کنند.

گل دهی نهال گردو مناسب این منطقه ها، به طور معمول در فصول فروردین و اردیبهشت آغاز می شود. یکی از بارز ترین خصوصیاتی که برازنده این نوع است را می توان تحمل دمای منفی 20 درجه در آن دانست.

 

چه مشخصاتی را می توان در دسته مشخصات نهال گردو سردسیری قرار دارد؟

کاملا واضح است که اصلی ترین ویژگی درخت گردو مناسب نواحی سردسیری، مقاومت آن در برابر دمای بسیار پایین است. از دیگر ویژگی ها و مشخصات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به طور معمول تمامی محصولات به صورت یک دست و یک اندازه هستند.
 • دیرگل است و همین امر موجب آن می شود در فصل بهار، سرما باعث ریزش گل ها نشود.
 • علاوه بر مناطق با سرمای زیاد، در نواحی معتدل هم رشد کرده و ثمره می دهند.
 • اندازه نهال ها پس از رشد و بالغ شدن چندان زیاد نمی شود.
 • بازدهی آن ها بسیار سریع رخ می دهد.
 • 2 نوع بسیار مناسب از نهال گردو برای مناطق سردسیر

  محصولات نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرنور پیوندی را می توان در دسته پر فروش ترین و پر کشت ترین و بهترین نهال های گردو سردسیری دانست. پس از اینکه محل مناسب برای کاشت نهال گردو را انتخاب کرده و شرایط لازم را فراهم آوردید می توانید یکی از آن ها را برگزینید و کاشت نمایید.

  ویژگی های نهال گردو چندلر پیوندی را بدانید

  نهال گردو چندلر با اینکه دیر گل ده است، اما بازدهی آن بسیار زود اتفاق می افتد. در همان سال اول که آن را کاشتید می توانید از ثمره آن بهره ببرید. درخت گردو چندلر پس از نهال گردو فرنور از لحاظ دیرگل بودن بوده و در دومین رتبه قرار می گیرد.

  اصالت این نهال گردو از کالیفرنیای آمریکا است که به دست کشاورزان ایرانی بومی سازی شده است و از همین روی قیمت نهال گردو چندلر با قیمتی بسیار مناسب عرضه می گردد. بذر نهال گردو چندلر توانایی رشد و بار دادن در مناطقی با ارتفاع 900 تا 1500 را هم دارا است. مغز درشت، پوست نازک، باردهی تا 50 سالگی و بیشتر از آن، از ویژگی های بارز آن است.

  ویژگی های نهال گردو فرنور پیوندی

  اصالت این نهال گردو فرنور را می توان برای فرانسه دانست. پوست ثمره حاصل از آن، آن قدر نازک است که آن را پوست کاغذی می ‎نامند. به این دلیل که این نوع بسیار سرما را دوست دارد، می توان آن را حتی تا ارتفاعات 1200 تا 2300 متر هم کاشت. طعم این مغز گردو ها بسیار لذیذ بوده و روغنی هستند. رنگ روشن آن ها هم هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند. درصد زیادی از نهال گردو فرنور در بازار های خارجی به فروش می رسد. به طور معمول فروش نهال گردو فرنور پیوندی در ایران چندان زیاد است و سالانه سطح کشت قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.

  خرید نهال گردو از نهالستان گلد نهال تنها با یک تماس

  فرقی نمی کند که به دنبال بهترین بذر یا بهترین نهال گردو مناطق سردسیر هستید یا دیگر محصولات؛ در هر صورت می توانید برای خرید نهال گردو یا سایر ارقام میوه به این نهالستان سری بزنید. فروش تمامی ارقام با ضمانت بازگشت کالا، ارائه فاکتور رسمی و گواهی قرنطینه صورت می پذیرد. برای به دست آوردن قیمت نهال گردو و یا ثبت سفارش کافیست تنها به وب سایت نهالستان گلد نهال به نشانی (goldnahal.ir) مراجعه و یا با شماره تماس های(09144812739-09143336028) ارتباط بر قرار نمایید.