تکنولوژی

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

اپل منوی به اشتراک‌گذاری یا به عبارت دیگر صفحه‌ Share را در iOS 13 و همین‌طور iPadOS 13 بازطراحی کرده تا هوشمندانه‌تر و بهتر عمل کند. شاید در اولین نگاه به نظر برسد که منوی جدید پیچیده است اما در حقیقت این منو قابلیت سفارشی‌سازی دارد. می‌توانید عمل‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنید را به عنوان Favorites یا موردعلاقه علامت‌گذاری کنید تا دسترسی ساده‌تر و سریع‌تر شود.

در این مقاله به روش سفارشی کردن منوی شیرینگ یا به اشتراک‌گذاری در نسخه‌ی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد می‌پردازیم.

منوی شیرینگ جدید عملاً یک صفحه است و در واقع بهتر است بگوییم Share Sheet‌ یا صفحه‌ی به اشتراک‌گذاری. در واقع با تپ روی آیکون منوی Share در اپ‌های مختلف، منوی شیرینگ از پایین صفحه به صورت کشویی بالا می‌آید. این آیکون به شکل کادر مربعی با فلش رو به بالا است.

پس از باز کردن منو در آیفون‌ها می‌توانید با حرکت جاروبی به سمت بالا می‌توانید منوی Share را به صورت تمام‌صفحه مشاهده کنید و در واقع منوی شیرینگ به صفحه‌ی شیر تبدیل می‌شود. البته در iPad که صفحه نمایش بزرگی دارد، صفحه‌ی شیر همواره منوی شیر است و صفحه نمایش را پر نمی‌کند.

قبل از بررسی تنظیمات و روش سفارشی‌سازی منوی شیر، بهتر است به سه بخش این منو و کاربردهای هر یک آشنا شویم.

آموزش استفاده از صفحه Share جدید در آیفون و آیپد

در یک نگاه کلی صفحه‌ی شیرینگ به سه بخش تقسیم می‌شود:

  • بخش اول گزینه‌هایی برای به اشتراک گذاشتن سریع را نمایش می‌دهد.
  • بخش بعدی لیست اپ‌ها است.
  • بخش آخر حاوی گزینه‌هایی برای اکشن‌های مختلف و گزینه‌های مربوط به اپلیکیشن Shortcuts است.

و اما توضیحات بیشتر:

بخش ابتدای صفحه‌ی به اشتراک‌گذاری، پنل به‌اشتراک‌گذاری سریع یا Quick-Share Panel است. در این بخش لیستی از محصولات اپل که قابلیت AirDrop برایشان فعال است و همین‌طور گفتگوهای اخیر شما در پیام‌رسان iMessage اپل موجود است. با تپ روی گزینه‌های این بخش می‌توانید محتوا را به سرعت با مخاطبین و یا با دیوایس‌های اطراف به اشتراک بگذارید.

بخشی از صفحه‌ی شیرینگ که آشناتر از سایر بخش‌ها است، Apps Panel یا پنل اپلیکیشن‌ها است. در این بخش آیکون اپ‌های مختلف موجود است که می‌توانید محتوایی را به این اپلیکیشن‌ها بفرستید. اگر تعداد اپ‌ها زیاد باشد، می‌بایست با حرکت جاروبی از سمت راست به چپ، در این بخش اسکرول کنید.

به عنوان مثال اگر بخواهید یک عکس یا یک آدرس صفحه‌ی وب را برای شخصی در پیام‌رسان WhatsApp بفرستید، می‌بایست در بخش اپلیکیشن‌ها اسکرول کنید و سپس روی آیکون واتس‌اپ تپ کنید. درست مثل نسخه‌های قبلی iOS.

زیر بخش اپلیکیشن‌ها هم گزینه‌هایی با طراحی جدید وجود دارد. این بخش به صورت عمودی اسکرول می‌شود و بسته به اینکه در کدام اپلیکیشن منوی شیر را باز کرده‌اید، بخش‌های مختلفی در این قسمت وجود دارد. به تصاویر زیر توجه کنید:

همان‌طور که در تصاویر فوق مشاهده می‌کنید، در ابتدا بخش پایین صفحه‌ی Share، اکشن‌های موردعلاقه یا Favorites وجود دارد. به صورت پیش‌فرض یک یا دو عمل پرکاربرد در این بخش قرار می‌گیرد تا دسترسی ساده شود. به عنوان مثال در مرورگر Safari دکمه‌ی Copy در این بخش قرار می‌گیرد و در اپلیکیشن Photos نیز گزینه‌ی Copy Photo در آن جای می‌گیرد. البته این بخش قابلیت سفارشی‌سازی دارد و بسته به نیاز و نوع استفاده، می‌توانید هر گزینه‌ی پرکاربردی که لازم دارید را در آن قرار دهید.

زیر بخش اکشن‌های پرکاربرد و موردعلاقه، بخشی شامل گزینه‌های اپلیکیشن‌های مرتبط دیده می‌شود که این بخش هم قابلیت سفارشی‌سازی دارد.

در انتهای صفحه‌ی شیرینگ، گزینه‌های مربوط به اپلیکیشن Siri Shortcuts جای می‌گیرد.

با Siri Shortcuts یا شورت‌کات‌های دستیار صوتی آیفون و آیپد آشنا شوید

همان‌طور که متوجه شده‌اید اکنون صفحه‌ی Share سه بخش اصلی دارد که بخش آخر آن هم به سه قسمت مختلف تقسیم شده است. بنابراین این صفحه نسبت به منوی شیر در iOS 12 و نسخه‌های قبلی، ظاهراً پیچیده‌تر شده اما در حقیقت استفاده کردن از آن ساده‌تر و سریع‌تر از نسخه‌های قبلی است، به خصوص که بخش آخر قابلیت سفارشی‌سازی دارد.

شاید یک اشکال اساسی صفحه‌ی شیرینگ برای مبتدیان، نبود عنوان باشد. بهتر بود برای هر بخش این صفحه، عنوانی نمایش داده شود که البته برای سادگی بیشتر، قابلیت مخفی کردن آن وجود داشته باشد.

آموزش سفارشی کردن اکشن‌های موردعلاقه

برای تغییر دادن گزینه‌های بخش Favorites، روی آیکون منوی Share در اپلیکیشن موردنظر تپ کنید و سپس حرکت جاروبی به سمت بالا انجام دهید تا Share Sheet یا صفحه‌ی شیر باز شود. اکنون برای تغییر دادن گزینه‌های موجود، در انتهای منوی Share‌ روی Edit Actions تپ کنید.

در پنل باز شده بخش Favorites در ابتدای لیست قرار دارد. زیر این عنوان، یک یا چند اکشن موردعلاقه را مشاهده می‌کنید که گزینه‌های پرکاربرد مربوط به اپلیکیشن فعلی است. در دیگر اپ‌ها گزینه‌های بخش Favorites متفاوت است و برای هر اپلیکیشن می‌بایست این بخش را به صورت مجزا تغییر بدهید. برای حذف کردن اکشنی که کم‌استفاده است، روی کنار آن تپ کنید.

برای تغییر دادن ترتیب گزینه‌ها، روی دستگیره‌ی سه‌خطی روبروی هر گزینه تپ و مکث کرده و انگشت خود را بالاتر یا پایین‌تر ببرید و سپس از روی صفحه بلند کنید.

بخش دوم Other Actions است. در این بخش هم گزینه‌هایی لیست شده است و می‌توانید با فعال کردن برخی موارد، این موارد را به قسمت Favorites اضافه کنید. گزینه‌های موجود در این بخش هم بسته به اپلیکیشن متفاوت است. برای فعال کردن و اضافه کردن گزینه‌ها، کافی است روی دکمه‌ی + کنار آن تپ کنید و برای حذف کردن هم می‌بایست روی دکمه‌ی کنار گزینه‌های فعال تپ کنید.

در نهایت روی Done تپ کنید تا تغییرات ذخیره شود. به این ترتیب به صفحه‌ی به اشتراک‌گذاری برمی‌گردید.

مواردی که از لیست Other Actions در بخش Favorites منوی شیر نمایش داده می‌شود.

توجه کنید که برخی اکشن‌ها دارای سوییچی هستند. اگر سوییچ در وضعیت غیرفعال قرار بگیرد، اکشن موردبحث از صفحه‌ی شیر حذف می‌شود.

تنظیمات بخش اپلیکیشن‌های منوی شیر آیفون و آیپد

در بخش اپلیکیشن‌های منوی Share، آیکون اپلیکیشن‌ها به صورت خودکار در انتهای لیست اضافه می‌شود. معمولاً نیازی به فعال کردن دستی اپلیکیشن‌ها در بخش More نیست و هر اپی که نصب کنید، گزینه‌ی مربوط به آن به صورت خودکار اضافه می‌شود. اما به هر حال این روش هم مشکلات خاص خود را دارد و ممکن است آیکون اپلیکیشنی که اخیراً نصب کرده‌اید در این بخش قرار نگیرد! در این صورت می‌توانید گزینه‌های این بخش را به روش دستی تغییر بدهید.

برای ویرایش آیکون‌های بخش Apps Panel ابتدا صفحه‌ی Share را باز کنید و کمی اسکرول کنید تا به انتهای بخش اپلیکیشن‌ها برسید. در این ناحیه روی دکمه‌ی More تپ کنید.

در صفحه‌ی باز شده دو بخش وجود دارد: اپ‌های موردعلاقه یا Favorites و اپ‌های پیشنهادی یا Suggestions. گزینه‌های هر دو بخش قابلیت سفارشی‌سازی دارد اما ابتدا باید روی گزینه‌ی Edit تپ کنید.

به این ترتیب کنار هر یک از گزینه‌های لیست، دکمه‌ی + یا نمایان می‌شود. برای حذف کردن برخی موارد کافی است روی + کنار آن تپ کنید. تغییر دادن ترتیب اپلیکیشن‌ها با روش درگ و دراپ انجام می‌شود البته باید روی آیکون سه‌خطی روبروی اپ تپ و مکث کنید و سپس آن را به بالا یا پایین لیست بکشید. توجه کنید که در بخش اپ‌های پیشنهادی یا Suggestions می‌بایست سوییچ اپ‌هایی مثل Reminders‌ را در وضعیت غیرفعال قرار دهید تا از لیست اپ‌ها در منوی به اشتراک‌گذاری حذف شوند.

برای قرار دادن اپلیکیشنی که در بخش Suggestions قرار گرفته در بخش موردعلاقه‌ها، روی + کنار آن تپ کنید. به این ترتیب اپلیکیشن موردبحث همواره در بخش اپلیکیشن‌های منوی شیر قرار می‌گیرد.


شاید برایتان اتفاق افتاده که چیزی را در آیفون یا آیپد به صورت تصادفی با یکی از مخاطبین که ارتباط زیادی با وی دارید، اشتراک‌گذاری کرده‌اید چرا که در بالای منوی Share، مخاطبین پرکاربرد نمایش داده می‌شود. در بروزرسانی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد که iOS 14 و iPadOS 14 است، اپل امکان حذف کردن مخاطبین پیشنهادی از منوی شیر را فراهم کرده است.

در این مقاله نحوه‌ی حذف کردن مخاطبین پیشنهادی از منوی Share آیفون و آیپد را بررسی می‌کنیم.

مشکل نمایش مخاطبین نزدیک در صفحه‌ی Share

در ابتدای صفحه یا منوی اشتراک‌گذاری iPad و iPhone، یک ردیف به مخاطبین اختصاص داده شده است. مخاطبینی که زیاد با ایشان ارتباط دارید، به صورت خودکار شناسایی شده و در این بخش قرار می‌گیرند تا دسترسی سریع‌تر باشد. اما در عین حال احتمال اشتراک‌گذاری تصادفی محتوا با این مخاطبین نیز وجود دارد.

از طرفی شاید در حال کپی کردن یک فایل PDF یا فرستادن عکس از اپی به یک اپ دیگر هستید و تصادفاً انگشت شما روی یکی از مخاطبین فرود می‌آید. به نظر می‌رسد که این بخش از منوی Share در عین اینکه مفید و کاربردی است، برای برخی افراد مفید نیست بلکه مزاحم است. خوشبختانه اپل در iOS 14 و iPadOS 14 امکان حذف کردن این بخش را فراهم کرده است.

روش حذف کردن بخش مخاطبین پیشنهادی از منوی شیر

برای حذف کردن بخش موردبحث، اپلیکیشن Settings آیفون یا آیپد را اجرا کنید.

چگونه مخاطبین پیشنهادی را از ابتدای منوی Share آیفون و آیپد حذف کنیم؟

در تنظیمات اسکرول کنید و روی گزینه‌ی Siri & Search تپ کنید.

چگونه مخاطبین پیشنهادی را از ابتدای منوی Share آیفون و آیپد حذف کنیم؟

در صفحه‌ی بعدی سوییچ گزینه‌ی Suggestions when sharing را در وضعیت غیرفعال قرار دهید.

چگونه مخاطبین پیشنهادی را از ابتدای منوی Share آیفون و آیپد حذف کنیم؟

و در نهایت از اپ تنظیمات خارج شوید.

اکنون اگر در اپی روی آیکون Share یا اشتراک‌گذاری تپ کنید، منوی شیر ظاهر می‌شود و بخشی به نام Suggested Contacts یا مخاطبین پیشنهادی در آن وجود ندارد. در اولین ردیف منوی اشتراک‌گذاری، آیکون اپ‌ها دیده می‌شود.

چگونه مخاطبین پیشنهادی را از ابتدای منوی Share آیفون و آیپد حذف کنیم؟

هر زمان که لازم باشد می‌توانید گزینه‌ی اشاره شده در تنظیمات را فعال کنید تا مخاطبین پیشنهادی در ردیف اول منوی Share نمایش داده شود.

در iOS 13 و iPadOS 13 چطور ردیف مخاطبین پیشنهادی را حذف کنیم؟

متأسفانه در نسخه‌ی قبلی سیستم عامل آیفون و آیپد، امکان حذف کردن بخش مخاطبین پیشنهادی وجود ندارد! اما یک ترفند ساده برای رفع مشکل این است که گفتگویی را در اپلیکیشن Messages یا برخی اپ‌های دیگر نظیر پیام‌رسان Discord که از اکستنشن مربوط به Share پشتیبانی می‌کنند حذف کنید. به این ترتیب مخاطب از ابتدای منوی اشتراک‌گذاری حذف می‌شود. اما این راهکار جالبی نیست و شاید مقدور نباشد. در این صورت بهتر است برای آپدیت کردن سیستم عامل به آخرین نسخه اقدام کنید. در ضمن در iOS 14 و iPadOS 14 نیز می‌توانید موقتاً مخاطبین را از ابتدای منوی اشتراک‌گذاری حذف کنید.


منوی Share یا به اشتراک‌گذاری آیفون و آیپد یکی از مهم‌ترین منوهایی است که هر کاربری باید با آن آشنایی داشته باشد. در سیستم عامل iOS با استفاده از منوی Share می‌توان فایل‌ها را به اپ‌های دیگر فرستاد و جریان‌های کاری چند مرحله‌ای را به سرعت انجام داد. منوی شیر برای انجام خودکار برخی فرآیندها که Workflow گفته می‌شود نیز طراحی شده است.

در این مقاله می‌خواهیم با اصول استفاده از منوی Share سیستم عامل iOS و روش سفارشی کردن آیکون‌ها و تنظیمات مربوطه در آن بپردازیم. با ما باشید.

اصول به اشتراک‌گذاری با منوی Share در iOS

برای به اشتراک گذاشتن در سیستم عامل iOS که مختص آیفون و آیپد است، دو روش کلی وجود دارد: استفاده از دکمه‌ی Share و استفاده از منوی کوچک پاپ‌آپ. آیکون دکمه‌ی شیر را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. پیدا کردن این آیکون در گوشه‌ و کنار صفحه بسیار ساده است.

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

معمولاً دکمه‌ی شیر در نوار منوی اپ‌هایی مثل Music و Safari اپل قرار می‌گیرد و با تپ کردن روی آن می‌توانید صفحه‌ی وب، ویدیو یا موسیقی یا هر نوع محتوای دیگری که در اپلیکیشن باز شده را برای به اشتراک‌گذاری آماده کنید. به چند کاربرد منوی Share توجه کنید:

  • در مرورگر Safari: به اشتراک گذاشتن صفحه‌ی وب
  • در مولتی‌پلیر Music: به اشتراک‌گذاری موسیقی در حال پخش
  • در اپ مدیریت تصاویر یا Photos: به اشتراک گذاشتن ویدیو یا عکس
  • در اپ YouTube: شیر کردن ویدیوی فعلی

و روش بعدی که منوی پاپ‌آپ است در اپ‌هایی کاربرد دارد که می‌توانید متن یا محتوایی را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر در مرورگر سافاری اپل، بخشی از متن را انتخاب کن، منوی کوچکی باز می‌شود که گزینه‌ی Share در آن موجود است:

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

یا به عنوان مثال اگر عکسی را در اپلیکیشن شبکه‌ی اجتماعی توییتر انتخاب کرده و انگشت خود را روی آن نگه دارید، منوی کوچکی باز می‌شود که گزینه‌ی Share via در آن قرار گرفته است.

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

بنابراین از هر اپلیکیشنی که استفاده می‌کنید، ممکن است آیکون Share یا گزینه‌ی Share در منوی کوچک پاپ‌آپ برای به اشتراک‌گذاری محتوا موجود باشد. به تناسب راحتی کاربری و سرعت عمل، از یکی از دو روش استفاده کنید.

چگونه از صفحه‌ی Share آیفون و آیپد استفاده کنیم؟

پس از انتخاب کردن یکی از دو روش منوی شیر یا منوی کوچک پاپ‌آپ برای به اشتراک‌گذاری محتوا، رابط کاربری شیرینگ نمایان می‌شود که در حقیقت سه نوع گزینه در آن موجود است:

  • ارسال محتوا به وسایل الکترونیکی اطراف
  • ارسال محتوا به اپی دیگر
  • استفاده از اکشن‌ها

ارسال محتوا به وسایل اطراف با AirDrop

اولین نوع به اشتراک‌گذاری این است که با استفاده از AirDrop، محتوا را به صورت بی‌سیم به دیگر محصولات اپل ارسال کنید. به عنوان مثال فایلی را به آیفون و آیپد یا مک‌بوک بفرستید. این روش برای کاربران ویندوز و لینوکس کاربری بسیار محدودی دارد و گزینه‌های مربوطه در ردیف اول قرار می‌گیرد.

آشنایی با مک‌او‌اس، سیستم عامل MacBook و iMac های اپل و بخش‌های اصلی و تنظیمات آن

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

به اشتراک‌گذاری برای ارسال به اپی دیگر در آیفون و آیپد

ردیف دوم شامل آیکون تعدادی اپلیکیشن است و در حقیقت می‌توانید فایل یا محتوای انتخاب‌شده را به یکی از اپ‌های اپل یا اپلیکیشن‌های جانبی که روی iOS نصب کرده‌اید، ارسال کنید.

به عنوان مثال اگر بخواهید عکسی را در شبکه‌ی اجتماعی Instagram به اشتراک بگذارید، می‌بایست آن را انتخاب کرده و در منوی شیر و ردیف دوم آن، روی آیکون اپ اینستاگرام تپ کنید. به همین ترتیب می‌توانید فایل‌های اکسل یا ورد را به گوگل درایو بفرستید و یا یادداشتی را در Evernote ایجاد کنید.

پس از تپ کردن روی برخی گزینه‌ها، اپ مربوطه اجرا می‌شود و باید مراحل بعدی را در اپ انتخابی طی کرد اما در مورد برخی گزینه‌ها، بدون خروج از اپلیکیشن فعلی کار انجام می‌شود، مثل گزینه‌ی Add to Notes که نیازی به باز کردن اپ نوتس اپل ندارد.

آموزش کار با منوی Share آیفون و آیپد و تنظیمات آن

به اشتراک‌گذاری محتوا با اکشن‌ها در iOS

در آخرین ردیف تعدادی اکشن یا عمل خاص مشاهده می‌کنید که شامل گزینه‌هایی برای کپی و پرینت کردن، اجرا کردن Workflow یا کارهای پردازشی چندمرحله‌ای و همین‌طور استفاده از AirPlay برای ارسال محتوا به مانیتورهای بزرگ و مک‌ها می‌شود.

چگونه صفحه آیفون یا آیپد را در مانیتور یا پروژکتور متصل به کامپیوتر ویندوزی ببینیم؟

اپل به این نوع گزینه‌های شیر، Activities یا فعالیت‌ها می‌گوید اما اصطلاح اکشن یا عمل در موردشان بیشتر کاربرد دارد.

چگونه گزینه‌های منوی Share آیفون و آیپد را غیرفعال کنیم و ترتیب را تغییر دهیم؟

در سیستم عامل iOS این قابلیت پیش‌بینی شده که کاربر بتواند گزینه‌های اصلی یا گزینه‌هایی که پس از نصب کردن اپلیکیشن‌های جانبی اضافه شده را به صورت دلخواه تغییر دهد. به عنوان مثال اگر اینستاگرام را نصب کرده‌اید و گزینه‌ی آن در منوی شیر آیفون یا آیپد افزوده شده اما نیازی به آن ندارید، می‌توانید این گزینه‌ی اضافه را حذف کنید تا منوی Share خلوت‌تر و کاربردی‌تر شود. به هر حال ازدحام گزینه‌های متعدد مانعی برای پیدا کردن سریع گزینه‌ی موردنیاز خواهد بود.

برای سفارشی کردن گزینه‌ها، ابتدا محتوایی را انتخاب کنید و روی دکمه‌ی Share تپ کنید. با اسکرول کردن افقی به انتهای لیست گزینه‌های یک ردیف موجود بروید و روی More تپ کنید. به این ترتیب لیستی از گزینه‌ها نمایان می‌شود. روبروی هر آیتم یک سوییچ ساده وجود دارد که با فعال و غیرفعال کردن آن، می‌توانید گزینه‌ای را اضافه یا حذف کنید.

اما چگونه ترتیب گزینه‌ها را تغییر بدهیم تا گزینه‌های پراستفاده در صدر لیست قرار بگیرند و دسترسی سریع‌تر شود؟

برای تغییر دادن ترتیب گزینه‌ها نیز می‌توانید روی آیکون دستگیره که روبروی هر گزینه در سمت راست دیده می‌شود تپ کرده و آن را به بالا یا پایین حرکت دهید. به علاوه می‌توانید روی هر گزینه نیز تپ کرده و آن را جابجا کنید.

دقت کنید که هر ردیف از منوی Share دارای گزینه‌ی More است و می‌توانید آیتم‌های آن ردیف را مستقل از دو ردیف دیگر ویرایش کنید. اما همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برخی آیتم‌ها فاقد سوییچ فعال و غیرفعال کردن هستند.

استفاده از Run Workflow منوی Share برای اجرای جریان کاری چند مرحله‌ای

اپلیکیشن Workflow با استفاده از فعالیت‌های بین اپلیکیشنی iOS قابلیت‌های جالبی را در اختیار کاربران قرار داده است. به همین علت اپل سریعاً متوجه مزایای آن شد و آن را خریداری کرده است. بنابراین در حال حاضر به عنوان یک اپلیکیشن اصلی در iOS به کار می‌رود و البته رایگان است.

دانلود اپ Workflow از آیتونز اپل

جریان کاری یا Workflow کاربری بسیار گسترده‌ای دارد. پس از نصب کردن این اپلیکیشن می‌توانید از گزینه‌ی Run Workflow که در ردیف اکشن‌های منوی شیر قرار می‌گیرد استفاده کنید و کارهایی که چند مرحله‌ای است را با تپ کردن روی جریان‌های کاری از پیش‌ساخته‌شده یا دانلود شده، به سرعت انجام دهید.

اگر حوصله‌ی ساختن جریان‌های کاری را ندارید، می‌توانید از موارد آماده استفاده کنید که کاربری‌های متعددی را پوشش می‌دهند. در ادامه به تعدادی از موارد مفید و کاربردی اشاره می‌کنیم و لینک دانلود را ارایه می‌کنیم.

این عکس کجا گرفته شده است؟

این جریان کاری با بررسی کردن فایل عکس، تلاش می‌کند که موقعیت جغرافیایی محل عکاسی را شناسایی کند و در ادامه Pin یا سنجاقی روی نقشه در اپلیکیشن Maps قرار می‌دهد. می‌توانید عکس‌های موجود در اپ Photos را انتخاب کرده و از این ورک‌فلو برای شناسایی محل عکاسی استفاده کنید و همین‌طور می‌توانید عکس‌هایی که در فضای مجازی مشاهده می‌کنید را انتخاب کنید.

دانلود ورک‌فلوی Where Was This Taken?

ذخیره کردن سریع لینک در Evernote

با این جریان کاری لینکی که به عنوان مثال در صفحه‌ی وب و در مرورگر سافاری اپل انتخاب شده، در یک یادداشت جدید در اپ Evernote اضافه می‌شود. می‌توانید محتویات کلیپ‌بورد را نیز به صورت یک یادداشت جدید ذخیره کنید.

دانلود ورک‌فلوی Quick Save Link

جستجو کردن لینک‌ها در توییتر

برای سرچ کردن در شبکه‌ی اجتماعی Twitter پیرامون موضوعات داغ خبری، گجت‌ها و فیلم‌ها و اخبار جدید دیگر، می‌توانید از این ورک‌فلو استفاده کنید که در مورد لینک فعال فعلی سرچ می‌کند.

دانلود ورک‌فلوی Search Link on Twitter

ترجمه کردن متن انتخاب به زبان انگلیسی

این ورک‌فلو نیز بسیار ساده و کاربردی است. می‌توانید متنی که انتخاب شده را با استفاده از گزینه‌ی Share و Run Wokflow و سپس تپ روی ورک‌فلوی Translate Selection به زبان انگلیسی ترجمه کنید. البته می‌توانید این ورک‌فلو را دستکاری کنید و ترجمه به زبان دیگری را دریافت کنید.

دانلود ورک‌فلوی Translate Selection

کلیپ‌بورد که خودبه‌خود پس از 6 دقیقه نابود می‌شود!

برای کپی کردن محتوای حساسی مثل رمز عبور در کلیپ‌بورد و استفاده از آن در اپ‌ها یا سایت‌ها، بهتر است از این ورک‌فلو استفاده کنید چرا که پس از پیست کردن محتوا، 6 دقیق صبر می‌کند و سپس کلیپ‌بورد را خالی می‌کند. به این ترتیب احتمال پیست کردن مجددآن به صورت تصادفی در اپلیکیشن و فایل دیگری وجود ندارد و اگر شخصی گوشی را از شما بگیرد هم نمی‌تواند رمز را پیست کرده و رویت کند. البته می‌توانید مدت زمان حفظ کلیپ‌بورد را کاهش دهید.

دانلود ورک‌فلوی Self-Destructing Clipboard

ذخیره کردن صفحه در لیست مطالعه

با استفاده از این Workflow می‌توانید صفحه‌ی وب و مقاله‌ای که برایتان جالب است را در لیست مطالعه ذخیره کنید و البته این کار در Safari بسیار ساده است. اما این جریان کاری تمام لینک‌های داخل صفحه را نیز باز کرده و محتوا را در لیست مطالعه یا Reading list سافاری ذخیره می‌کند.

دانلود ورک‌فلوی Save Links on Page to Reading List