سبک زندگی

بسته های اینترنت برای سه دهک پایین درآمدی از ابتدای مردادماه فعال شده است

بسته های اینترنت برای سه دهک پایین درآمدی از ابتدای مردادماه فعال شده است

(1401/05/12) زارع پور در خصوص دستور دو هفته پیش هیئت دولت برای واگذاری بسته های رایگان اینترنت به سه دهک پایین درآمدی گفت: این مسئله اجرایی شده ما سامانه ثبت نام را 3 هفته پیش باز کرده ایم و نزدیک به یک میلیون خانوار ثبت نام کردند و از ابتدای مردادماه این بسته برای آنها فعال شده است ما به اپراتورها اعلام کرده ایم آنهایی که ثبت نام کرده اند باید این بسته ها به آنها اختصاص پیدا کند یک بسته 40 گیگ که تا پایان سال بوده و برای سال آینده هم یک بسته 50 گیگ اختصاص داده خواهد شد.نحوه ثبت نام اینترنت رایگان ایرنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از اختصاص بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان از امروز برای سه دهک پایین جامعه خبر داد.

حجم بسته اینترنت رایگان برای 3 دهک اول یارانه بگیر

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران از اختصاص بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان از امروز برای سه دهک پایین جامعه خبر داد.

سایت ثبت نام و نحوه دریافت بسته اینترنت رایگان 4 ماهه دائمی

زارع پور گفت: کسانی که یارانه 400 تومانی دریافت می کنند می توانند از طریق درگاه ملی خدمات دولت (my.gov.ir) این اینترنت را دریافت کنند. بعد از ورود به سامانه روی دکمه مشاهده مطابق عکس زیر کلیک کنید.

نحوه فعال کردن اینترنت رایگان از طریق کد دستوری

سرپرستان خانوار سه دهک اول می توانند با مراجعه به my.gov.ir یا از طریق کد #1234*4* در موبایل خود برای دریافت بسته رایگان اینترنت ثبت نام کنند. این بسته فقط برای سرپرستان خانوار است.وزیر ارتباطات درباره کندی اینترنت در روزهای اخیر نیز تصریح کرد: اگر کندی وجود داشته باشد، می توانند با سامانه 195 تماس بگیرند و گزارش کنند و ما حتما آن را بررسی می کنیم.وی افزود: اخیرا یک کندی در شب های اخیر بوده که البته برطرف شد اما ما آماده هستیم گزارشات را دریافت و به آن رسیدگی کنیم.امکان فعالسازی  اینترنت رایگان از همه اپراتورها آنگونه که وزیر اعلام کرده روی همان شماره، صرف نظر از اینکه مربوط به کدام اپراتور یا شرکت ارائه دهنده اینترنتی باشد، یک بسته اینترنت رایگان برای آنها فعال می شود.این در حالی است که زارع پور توضیح نداد که سرپرست خانوار چگونه می تواند این اینترنت را در اختیار فرزند دانشجو یا دانش آموز خود قرار دهد.امکان تغییر شماره موبایل برای دریافت اینترنتجواد موحد معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات : پیامی برای فعال شدن اینترنت رایگان برای شماره تماس ثبت شده می آید و در صورتی که سرپرست خانوار تمایل به تغییر شماره تماس وارد شده را دارد می تواند شماره جدید را وارد و کلمه تایید را کلیک کند.

حجم بسته اینترنت رایگان دولت چقدر است؟

مهدی سالم، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات: برای تخصیص بسته اینترنت به دهک های کم درآمد جامعه، اینطور برنامه ریزی شده که 30 گیگ اینترنت در قالب 3 بسته 10 گیگابایتی به 3 دهک کم درآمد جامعه اختصاص داده شود.
هر 4 ماه یکبار، این بسته فعال می شود و برنامه ریزی فعلی برای یک سال آینده است که به واسطه این طرح هر 4 ماه یکبار، یک بسته اینترنت 10 گیگابایتی برای سرپرست خانوار فعال می شود.سالم همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سیم کارت سرپرست خانوار مشمول این بسته ها باید به نام خود او باشد، پاسخ مثبت داد.

آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان اعلام شد

وزارت ارتباطات اعلام کرد سرپرستان خانواری که در سه دهک کم درآمد یارانه بگیران هستند تا پایان هفته جاری می توانند برای دریافت اینترنت رایگان ثبت نام کنند.
به گزارش تجارت نیوز، جزئیات اینترنت 30 گیگی رایگان چیست؟
به نقل ایرنا، «ابراهیم رئیسی» قبل از آغاز دولت سیزدهم در وعده های انتخاباتی خود از تخصیص اینترنت رایگان به دهک های کم درآمد جامعه خبر داد.
«عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات برای تحقق این وعده انتخاباتی، از همان ابتدای حضورش در وزارت ارتباطات تلاش کرد تا در نهایت پس از برنامه ریزی  و برگزاری جلسات متعدد، روز گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت، خبر از تخصیص بسته اینترنت رایگان داد و پس از آن «جواد موحد» معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات از چگونگی فعال سازی این بسته خبر داد.

«مهدی سالم»، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات در گفت وگو با ایرنا، درباره جزئیات این بسته گفت: برای تخصیص بسته اینترنت به دهک های کم درآمد جامعه، اینطور برنامه ریزی شده که 30 گیگ اینترنت در قالب 3 بسته 10 گیگابایتی به 3 دهک کم درآمد جامعه اختصاص داده شود.
وی گفت: هر 4 ماه یکبار، این بسته فعال می شود و برنامه ریزی فعلی برای یک سال آینده است که به واسطه این طرح هر 4 ماه یکبار، یک بسته اینترنت 10 گیگابایتی برای سرپرست خانوار فعال می شود.
مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات تاکید کرد: در گام نخست، پس از ثبت نام سرپرست خانوار دهک های اعلام شده، از طریق پنجره واحد خدمات دولت my.gov.ir یا با وارد کردن #1234*4*، نحوه و زمان فعال سازی این بسته اعلام می شود.

به گزارش شهرآرانیوز، رئیسی قبل از آغاز دولت سیزدهم در وعده های انتخاباتی خود از تخصیص اینترنت رایگان به دهک های کم درآمد جامعه خبر داد.
«عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات برای تحقق این وعده انتخاباتی، از همان ابتدای حضورش در وزارت ارتباطات تلاش کرد تا در نهایت پس از برنامه ریزی  و برگزاری جلسات متعدد، روز گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت، خبر از تخصیص بسته اینترنت رایگان داد.
«مهدی سالم»، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات، درباره جزئیات این بسته گفت: برای تخصیص بسته اینترنت به دهک های کم درآمد جامعه، اینطور برنامه ریزی شده که 30 گیگ اینترنت در قالب 3 بسته 10 گیگابایتی به 3 دهک کم درآمد جامعه اختصاص داده شود.  
وی گفت: هر 4 ماه یکبار، این بسته فعال می شود و برنامه ریزی فعلی برای یک سال آینده است که به واسطه این طرح هر 4 ماه یکبار، یک بسته اینترنت 10 گیگابایتی برای سرپرست خانوار فعال می شود.
مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات تاکید کرد: در گام نخست، پس از ثبت نام سرپرست خانوار دهک های اعلام شده، از طریق پنجره واحد خدمات دولت my.gov.ir یا با وارد کردن #1234*4*، نحوه و زمان فعال سازی این بسته اعلام می شود.
 
منبع: ایرنا