سبک زندگی

واریزی جدید به  حساب بازنشستگان خرداد و تیرماه 1401 صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش شهرآرانیوز، در حالی چهارمین مرحله از یارانه های نقدی هفته گذشته به حساب خانوار واریز شد که هنوز حذف شدگان یارانه امکان ثبت نام برای دریافت یارانه را دارند.
این در شرایطی است که زیرساخت های طرح کالابرگ در حال آماده سازی است و بنا به گفته وزیر اقتصاد، گزارش طرح کالابرگ قرار است تا آخر مرداد ارائه شود و امیدواریم اوایل شهریور ماه بعد از ارائه گزارش، تصمیم نهایی در خصوص جزییات تغییر شیوه پرداخت یارانه ها صورت گیرد.
طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها نیز در پاسخ به این سوال که یارانه بعدی نقدی است یا کالایی عنوان کرده، تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگرفته باشد، یارانه ها به صورت نقدی پرداخت می شود و هنوز هم ابلاغی صورت نگرفته، بنابراین فعلا گفته می شود ماه بعد هم پرداخت به صورت نقدی خواهد بود.
در این میان، پیش بینی می شود تغییر در شیوه پرداخت یارانه ها از مهرماه کلید بخورد. البته به باور کارشناسان، اگر دولت قصد واقعی برای تغییر شیوه پرداخت داشته باشد.
با این حال، یارانه نقدی مردادماه هفته گذشته واریز شد و این، چهارمین یارانه نقدی پس از جراحی اقتصادی دولت و حذف ارز 4200 تومانی بوده است.
پرداخت یارانه نقدی از اردیبهشت امسال و به دنبال حذف ارز 4200 تومانی از واردات کالای اساسی با رویه جدید و مبلغ 300 تا 400 هزار تومان به تناسب دهک بندی صورت گرفته برای 9 دهک پرداخت می شود؛ به طوری که برای سه دهک اول به ازای هر نفر 400 هزار و مابقی دهک ها 300 هزار تومان است.
منبع: خبرآنلاین به گزارش شهرآرانیوز، در این بخشنامه آمده کرد: با عنایت به اینکه بازه زمانی اول برای ثبت اطلاعات معلمان 25 شهریور1401 به پایان می رسد و در این مرحله برخی افراد به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته اند، مقررشده، برای افراد جامانده از بازه زمانی اول، فوتی های شاغل و بازنشسته از 31 شهریور1401 به بعد، نیرو های جدیدالاستخدام از31 شهریور1401 به بعد، دسترسی به سامانه رتبه بندی جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم شود.
همچنین بر اساس بخشنامه مذکور، دسترسی به سامانه رتبه بندی برای افراد مشمول تبصره 4 ماده 3 آئین نامه (مهرآفرین و…) نیز از 25 مهر1401 تا 13 آبان 1401 جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم می شود.
 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی بیش از یک ماه از پرداخت متفاوت یارانه ها پس از حذف ارز 4200 تومانی و گرانی کالاها می گذرد که هنوز تکلیف برنامه دولت برای ادامه پرداخت یارانه ها و نیز کالابرگ مشخص نشده است.
تا پیش از این برنامه این بود که تا دو ماه یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی و پس از آن نیز کالابرگ توزیع شود و در عین حال، یارانه نقدی 45 هزار تومانی و یارانه معیشتی در این یارانه ادغام شده بود.
حال با توجه به ورود به ماه جدید، در حال حاضر این سوال مطرح است که واریز یارانه ها در تیر ماه هم اتفاق خواهد افتاد؟ مردم هنوز نمی دانند قرار است یارانه تیر همچون یارانه اردیبهشت و خرداد نقدی به حساب آنها واریز شود یا این یارانه به صورت کالابرگ در اختیارشان قرار می گیرد؟
در همین رابطه علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در تازه ترین اظهارنظر در این باره گفته است: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است.
بهادری تصریح کرده؛ دولت تلاش می کند زیرساخت های لازم برای اختصاص کالابرگ الکترونیکی را به شیوه ای که بدون افزایش پرداخت از جیب مردم، یارانه به شیوه کالابرگی یعنی از طریق عابربانک ها در اختیارشان قرار بگیرد، فراهم کند ولی طبیعتا تا فراهم نشدن زیرساخت های لازم همین شیوه کنونی پرداخت نقدی یارانه ها استمرار خواهد داشت.
در این میان، وزیر اقتصاد نیز چندی پیش در این باره گفته بود: ما در سیاست عادلانه کردن یارانه ها، طی دو ماه اول پرداخت نقدی، زمانی را لازم داشتیم که زیرساخت فنی را آماده و حکم قانون بودجه 1401 را اجرا کنیم که مجلس از ما خواسته بود کالابرگ الکترونیکی را برای کاهش فشار به مردم در نظر بگیریم و امیدواریم تا پایان تیرماه زیرساخت های لازم به شکل صد درصدی آماده شود.
وزیر کشور هم تاکید کرده بود: پرداخت یارانه ها تا زمان آماده شدن کالابرگ  الکترونیک ادامه دارد.
223225