تکنولوژی

روش توقف پخش خودکار ویدیوی سایت ها در Edge

ویدیوهای فلش که در بعضی از صفحه های وب به طور خود به خود شروع به پخش می کنند، باعث آزردگی بسیاری از کاربران می شوند. اما راه  حل هایی وجود دارد که می توان از پخش اتوماتیک این ویدیوهای آزاردهنده که عمدتا تبلیغاتی هم هستند جلوگیری کرد.

اگر پخش اتوماتیک ویدیوها در بعضی از صفحات وب شما را هم آزار می دهد، با مطالعه ی این مقاله می توانید این مشکل را حل کنید.

در ادامه راه کارهایی برای جلوگیری از پخش اتوماتیک ویدیو های HTML5 و فلش در مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، سافاری مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر ارایه داده ایم. اگر شما هم از مزاحمتی که این ویدیوها هنگام گشت و گذار در وب ایجاد می کنند، خسته شده اید می توانید از این روش ها استفاده کنید.
گوگل کروم
1. در گوشه ی بالا، سمت راست روی سه خط افقی کلیک کنید و سپس در پنجره ای که باز می شود، «تنظیمات» (Settings) را انتخاب کنید.
2. به پایین صفحه رفته و روی Show advanced settings کلیک کنید و به قسمت Privacy بروید.
3. روی کلید طوسی رنگ Content settings کلیک کرده و در قسمت Plugins گزینه ی Let me choose when to run plugin content را فعال کنید.

فایرفاکس
جدیدترین نسخه ی فایرفاکس تنظیمات لازم برای غیر فعال کردن پخش اتوماتیک ویدیو را ندارد. بنابراین بهترین راه برای غیرفعال کردن ویدیوهای HTML5 و فلش اضافه کردن یک افزونه است. افزونه ی Flash Stopper یک افزونه ی رایگان است که مانع از پخش اتوماتیک ویدیوها می شود.
با نصب این افزونه یک آیکون در نوارابزار نمایش داده می شود که با آن می توانید تنظیمات دلخواهتان را انتخاب کنید.

اینترنت اکسپلورر
روی آیکون به شکل چرخ دنده در گوشه ی بالا سمت راست کلیک کنید. سپس گزینه ی Safety را انتخاب کرده و روی Turn on Active X filtering کلیک کنید. این کار از پخش اتوماتیک محتوا جلوگیری می کند، اما احتمالا مشکل شما را به طور کامل حل نمی کند. برای توقف کامل ویدیوها دستورالعمل ذیل را انجام دهید:
1. در نوار منو، تب Tools را باز کرده و Manage add-ons را انتخاب کنید.
2. در پنجره ای که باز می شود چک کنید که Toolbars and Extensions انتخاب شده باشد. سپس روی Shockwave Flash Object دوبار کلیک کنید.
3. در قسمت انتهای پنجره روی Remove all sites کلیک کنید تا پخش اتوماتیک ویدیوها را غیر فعال کنید.

مایکروسافت اج
خوشبختانه مایکروسافت مسدود کردن ویدیوهایی را که خود به خود پخش می شوند، در مرورگر اج آسان کرده است. با یک کلید ساده شما می توانید بدون مزاحمت در وب گشت و گذار کنید.
مایکروسافت اج گزینه ای دارد که از اجراشدن پخش کننده ی ادوبی فلش جلوگیری می کند. اما اگر سروکارتان با ویدیوهای HTML5 باشد، فرمتی که این روزها غالبا از آن استفاده می شود، کارتان کمی دشوار می شود. زیرا اج قابلیت غیرفعال کردن کامل این ویدیوها را ندارد. با این وجود راه هایی وجود دارد که تعداد این ویدیوهای مزاحم را کاهش داد.
1. در گوشه ی بالا سمت راست روی کلید More actions کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید.
2. به انتهای پنجره ی settings بروید و روی کلید View Advanced Settings کلیک کنید.
3. گزینه ی Use Adobe Flash Player را پیدا کرده و آن را غیرفعال کنید. (off کنید)

سافاری
1. در گوشه ی بالا سمت چپ روی Safari کلیک کرده و Preferences را انتخاب کنید.
2. به تب Advanced بروید و گزینه ی Stop plug-ins to save power را فعال کنید.
3. به تب Security رفته و گزینه ی Allow plug-ins را فعال کرده و بر Website Settings کلیک کنید.
4. در ستون سمت راست نوع رسانه ای را که می خواهید غیرفعال کنید، پیدا کنید.
4. اگر می خواهید محتوا را به طور دائمی غیرفعال کنید گزینه ی When visiting other websites را روی Ask یا Block قرار دهید.
5. روی Done کلیک کنید.
منبع: Digital Trends