تکنولوژی

چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟

ایجاد کادر دور متن در ورد یک راهکار بسیار مناسب است که به کمک آن می توانید به نوشته های خود ظاهر رسمی تری را داده و در واقع به عنوان فرد حرفه ای تری دیده شوید. به همین دلیل نیز در ورد به عنوان یکی از برنامه های جذاب آفیس بخشی مشخص شده که شما می توانید با استفاده از آن در زمینه افزودن بوردر در ورد اقدام نمایید. در کنار تنظیم پیج بوردر در ورد می توانید از طریق گزینه های مختلف ارائه شده به راحتی کادر در ورد را از نظر استایل، ضخامت، نحوه اعمال کادر و خیلی از موارد دیگر مطابق با نیازهای خود شخصی سازی کنید. با توجه ب نقش مهم تنظیم کادر در ورد در ظاهر نوشته های شما تصمیم گرفتیم در این مقاله از میزبان فا مگ به نحوه کادر گذاری در ورد و همچنین نحوه حذف کادر دور متن در ورد بپردازیم. اگر شما نیز تمایل دارید با تنظیمات پیج بوردر در ورد بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تنظیم پیج بوردر در ورد

تولید محتوا به هیچ عنوان به این معنا نیست که شما یک متن را نوشته و بدون هیچگونه تلاشی در زمینه مدیریت بهتر ظاهر، آن را تحویل دهید. در واقع شما باید در کنار دقت به ارائه یک محتوای با کیفیت و غنی به ویژگی های ظاهری آن نیز توجه داشته باشید و سعی کنید محتوا را در ایده آل ترین حالت ظاهری تهیه و ارائه دهید. یکی از موضوعاتی که می تواند به زیباتر شدن ظاهر نوشته های شما کمک کند، کادرگذاری در ورد است. با استفاده از قابلیت کادرگذاری Word شما می توانید به نوشته های خود حالت رسمی تری را داده و حتی مطمئن باشید که در صورت چاپ شدن نوشته نیز ظاهر آن کاربرپسند و زیبا است. در ادامه به نحوه ایجاد کادر دور متن در ورد پرداخته و در زمینه زیباتر کردن ظاهر نوشته هایتان در کنار شما خواهیم بود.

نحوه ایجاد کادر دور متن در ورد

اگر تمایل به افزودن بوردر در ورد دارید لازم است مسیر مشخصی را دنبال نمایید که در ادامه به صورت گام به گام به آن پرداخته خواهد شد. به همین منظور شما باید:

 1. در اولین گام از فرآیند ایجاد کادر دور متن در ورد باید از میان زبانه های موجود، زبانه Design را انتخاب نمایید.
 2. سپس در تسک بار اصلی Word و از طریق منو Page Background لازم است گزینه Page Border را انتخاب نمایید.
 3. حال صفحه جدیدی به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود که شامل سه زبانه اصلی است:
 4. زبانه Borders: با استفاده از این زبانه شما می توانید برای یک پاراگراف مشخص بورد تعیین نمایید و تنظیماتی که معین می کنید تنها روی یک پاراگراف خاص که در فایل انتخاب کرده اید اعمال خواهد شد. به منظور استفاده از قابلیت های این زبانه شما باید پیش از طی کردن مسیر عنوان شده در این مقاله پاراگراف مورد نظر خود را به حالت انتخاب شده درآورید یا اینکه بعد از ایجاد کادر مورد نظر شروع به نوشتن محتوای مورد نظر خود نمایید.
 5. زبانه Page Borders: از طریق این گزینه شما می توانید برای ایجاد کادر دور کل متن در ورد اقدام نمایید. با توجه به اینکه به کمک این گزینه می توانید برای کل محتوا کادر تعیین کنید، این امکان برای شما مهیا است که در همان ابتدای نوشتن محتوا یا حتی بعد از اتمام نوشتن محتوا در زمینه ایجاد کادر دور متن در ورد اقدام نمایید.
 6. زبانه Shading: اگر به ایجاد پس زمینه برای یک پاراگراف مشخص در word تمایل دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. برای بهره گیری از قابلیت های این زبانه نیز شما می توانید بخش مورد نظر خود را در فایل انتخاب و سپس مسیر عنوان شده تا این مرحله را دنبال کنید یا اینکه بعد از ایجاد کادر با ویژگی های مورد نظر خود شروع به نوشتن محتوای مربوط به همان کادر نمایید.
 7. به منظور تنظیم کادر دور متن در ورد شما باید زبانه Page Boarder را انتخاب کرده و تنظیمات قرار گرفته در این قسمت را مدیریت نمایید. مواردی که در این قسمت با آن مواجه خواهید شد، عبارتند از:
  1. Settings: به کمک این قسمت شما می توانید تعیین نمایید که تمایل به استفاده از چه نوع بوردری دارید. یک پیش نمایش از هر یک از حالت ها نیز به شما نمایش داده می شود که می توانید در زمینه انتخاب نوع کادرگذاری در ورد از آنها استفاده نمایید.
  2. Style: مورد دیگری که در این قسمت ارائه شده است، بخش Style است. از طریق این قسمت شما می توانید تعیین کنید که چه نوع کادری دور متن در ورد قرار بگیرد.
  3. Color: مورد بعدی که می توانید از طریق بخش تنظیمات کادر در ورد مدیریت نمایید، رنگ border است. به کمک بخش Color شما می توانید رنگ کادر را تعیین نمایید که این مورد در هنگام پرینت رنگی بسیار کارآمد خواهد بود.
  4. Width: در گام بعدی شما می توانید ضخامت کادر در word را تنظیم نمایید. یک نمونه از ضخامت های مختلف به صورت بصری نمایش داده می شود.
  5. Art: مورد دیگری که در هنگام مدیریت تنظیمات کادر در ورد می توانید مورد استفاده قرار دهید، Art است. با استفاده از این گزینه شما می توانید از آیکون های متفاوت و زیبا برای کادرگذاری در ورد استفاده نمایید.
  6. Preview: در هنگام مدیریت تنظیمات بخش های مختلف اشاره شده این امکان برای شما فراهم شده است تا یا پیش نمایش از نتیجه تغییراتی که اعمال کرده اید را مشاهده نمایید. همچنین در این قسمت شما می توانید تعیین کنید که تمایل دارید کدام یک از خطوط کادر در ورد برای شما اعمال شود. برای مدیریت خطوط می توانید از طریق 4 گزینه موجود در اطراف پیش نمایش اقدام نمایید.
  7. Apply to: بعد از اینکه تمامی تنظیمات مورد نظر خود را مشخص نمودید، زمان آن می رسد تا مشخص نمایید که تمایل دارید کادر دور متن در ورد برای چه قسمتی اعمال شود. در این قسمت با 4 گزینه مختلف مواجه خواهید شد:
  8. Whole document: با انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که تمایل دارید تنظیمات کادرگذاری در ورد مشخص شده برای کل صفحات فایل مورد نظر اعمال شود.
  9. This section: اگر این گزینه را انتخاب کنید، تنظیمات مشخص شده تنها روی بخش انتخابی شما اعمال خواهد شد.
  10. This section – First page only: با انتخاب این گزینه کادر تنظیم شده تنها برای صفحه اول فایل word نمایش داده می شود.
  11. This section – All except first page: اگر تمایل دارید صفحه ابتدایی فایل کادرگذاری نشود تا کادر متفاوتی را داشته باشد، باید این گزینه را انتخاب کنید. بدین ترتیب تمامی صفحات به جز صفحه اول کادر تنظیم شده را خواهد گرفت.

  [/tie_list]
  بعد از اینکه تنظیمات کادر گذاری در ورد را با توجه به نیازهای خود اعمال نمودید، زمان آن می رسد تا با کلیک روی دکمه Ok تغییرات پیج بوردر در ورد را ذخیره نمایید.

حذف کادر دور متن در ورد

اگر به هر دلیلی برای از کادرگذاری در word تصمیم به حذف کادر دور متن در ورد گرفتید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای این منظور شما باید مجدداً از طریق زبانه Design گزینه Page Borders را انتخاب کنید و سپس همانند تصویر زیر Settings را روی حالت None قرار داده و با کلیک روی دکمه Ok تنظیمات را ذخیره کنید. پس از آن می بینید که حذف کادر دور متن در ورد با موفقیت صورت می پذیرد.

ظاهر زیباتر نوشته ها در نهایت می تواند به جلب نظر مخاطبین منجر شود. کادر دور متن در ورد یکی از مواردی است که می تواند به زیباتر شدن ظاهر نوشته ها کمک کند. در این مقاله از میزبان فا مگ به آموزش نحوه کادر گذاری در ورد پرداخته ایم. با استفاده از آموزش های ارائه شده در این مقاله شما می توانید به راحتی در زمینه ایجاد کادر دور متن در ورد گام برداشته و آن تنظیمات شخصی سازی شده پیج بوردر مورد نظر خود را در word اعمال نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص نحوه گذاشتن کادر در ورد یا طریقه حذف کادر دور متن در ورد می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

گذاشتن کادر در پاورپوینت

گذاشتن کادر در پاورپوینت موضوعی است که در این مقاله به صورت گام به گام و آموزش تصویری با شما همراه هستیم. پاورپوینت یک برنامه کاربردی در زمینه ارائه است که میتوانید محتوای خود را به کمک اسلایدها، نمایش تصاویر، کلیپ، نمودارها و غیره با قالب ها و طراحی های متفاوت به تصویر بکشید.
ویدئو پیشنهادی :  آموزش پاورپوینت

 
گذاشتن کادر در پاورپوینت

شما به دو روش می توانید در اسلایدها از کادر استفاده نمایید:

 • شما خودتان کادر و حاشیه را به روش خودتان و با تنظیمات مورد علاقه تان می سازید و برنامه، این امکان را به شما می دهد که از اشکال و رنگ ها و ضخامت های متفاوتی استفاده نمایید.
 • روش دوم در قرار دادن کادر، جستجو در وب یا استفاده از گزینه online picture در نوار ابزار برنامه پاورپوینت  می باشد که به شما این امکان را می دهد که بسیاری از کادرهای فانتزی و بروز را در  وب به صورت مستقیم جستجو و انتخاب نمایید.
 • این مقاله چگونگی قرار گرفتن کادر یا همان حاشیه را در اسلایدها به دو روش بالا آموزش می دهد:

  روش اول:

  برنامه را باز می کنید یک اسلاید را انتخاب و یا یک اسلاید جدید ایجاد می کنید، سپس در نوار ابزار بالای برنامه گزینه insert  را انتخاب می کنید:
  در اینجا گزینه یshapes  را انتخاب می کنید و از زیر مجموعه های آن کادر مورد علاقه تان را برای مثال مستطیل (Rectangles) را بر می گزینید، کنار shapes رنگ مورد نظرتان هم می توانید انتخاب کنید:
  گذاشتن کادر در پاورپوینت
   
  بعد از انتخاب کادر متوجه می شوید که کادر شما  به صورت پر ( Fill) است. برای خالی کردن آن و استفاده به عنوان کادر از تنظیمات در قسمت Format استفاده می کنیم، قسمت Format  در نوار ابزار بالا زمانی فعال می شود که شما کادر را انتخاب یا کلیک می کنید.
  در قسمت Format گزینه shape fill را در جهت خالی کردن کادر انتخاب می نماییم سپس گزینه ی No Fill را نتخاب می کنیم، همانطور که می بینید کادر انتخابی شما خالی می شود و فقط حاشیه ی دور شکل می ماند:
  گذاشتن کادر در پاورپوینت
  همچنین در این قسمت تنظیمات مرتبط با رنگ و تکستچر را به صورت تمام و کمال می توانید برای زیبایی کارتان به کار گیرید که سلیقه ای می باشد، برای انتخاب ضخامت حاشیه ی اسلاید، گزینه ی پایین shape fill گزینه ی Shape Outline را انتخاب می کنید، سپس گزینه ی Weight که مرتبط با ضخامت خط است را انتخاب می کنیم، نکته ی حائز اهمیت در این قسمت این است که اگر شما ضخامت مورد نظر خود را پیدا نکردید از گزینه ی More Lines استفاده می نمایید، همانطور که می بینید یک صفحه ی تنظیمات در قسمت راست برنامه برایتان باز می شود برای تنظیم ضخامت Weight را انتخاب می کنید و ضخامت مورد نظر را تایپ می نمایید این قسمت تنها برای ضخامت کاربرد ندارد بلکه دست شما را در طراحی خط باز می نماید و کلی به شما امکان ویرایش پیشرفته از جمله، انواع خط(خط چین، نقطه چین و …)، سایه روشن کردن کادر، جنس کادر و….. می پردازد.
  ویدئو پیشنهادی : آموزش اکسل
  آموزش اکسل
   

  شما می توانید با کلیک کردن بر کادر ابعاد آن را تغییر دهید، همچنین با انتخاب گزینه ی Shape Effect می توانید با انتخاب گزینه ی مورد نظر بر کادر خودتان تاثیر بیشتری بگذارید.

  روش دوم:

  در قسمت Insert در نوار ابزار بالای برنامه، گزینه ی Online Picture انتخاب می نماییم:

  صفحه ی جستجو برای شما باز می شود یک کلمه مرتبط با ارائه تان را به همراه کلمه Border جستجو کنید برای مثال honey bee border را جستجو می نمایید، که کادرهای مرتبط با موضوع شما نمایش داده  میشود، از بین کادرهای نمایش داده شده مورد مناسب را انتخاب نمایید و بر گزینه ی Insert کلیک می نمایید.

  چطور در همه ی اسلایدها از کادر استفاده کنم؟!

  برای اضافه کردن کادر در اسلایدهای دیگر، کادر را در اسلایدی که طراحی کردید انتخاب نمایید و سپس در نوارابزار گزینه ی Home را انتخاب و بر روی گزینه Copy کلیک کنید (از میانبر Ctrl + C نیز می­ توان استفاده کرد). درادامه، به یک اسلاید دیگر بروید و بر روی دکمه Paste ضربه بزنید (یا اینکه از کلید میانبر Ctrl + V استفاده کنید).
  ویدئو پیشنهادی : آموزش رایگان Excel

   

    معرفی برخی امکانات برنامه جهت طراحی حرفه ای کادر در پاورپوینت:

 • Fill: پر کردن فضای داخل کادر و تنظیمات مرتبط با آن
 • Line: تنظیمات ضخامت، نوع خط و ….
 • Shadow: ایجاد سایه در کادر و تنظیمات مرتبط
 • Glow: درخشش یا پراکندگی نور در اطراف کادر
 • Reflection: ایجاد انعکاس در کادر و تنظیمات مرتبط با آن
 • ویدئو پیشنهادی : آموزش ورد 

   

  نرم افزارهای و اپ ها و سایت های مختلفی برای افزودن قاب یا Frame و حاشیه یا Border دور عکس وجود دارد و در هر سیستم عامل و وسیله ای می توانید این کار را انجام بدهید. پس از اضافه کردن فریم زیبا یا حاشیه ی ساده و تک رنگ دور عکس ها، می توانید آنها را در کنار هم یا روی هم بچینید و کولاژ بسازید.
  برخی کاربران حوصله و خلاقیت بیشتری به خرج می دهند و علاوه بر قاب زیبا، از استیکرها و ویرایش و بهینه سازی عکس ها هم استفاده می کنند تا تصاویر جذابی برای ثبت لحظات خاطره انگیز داشته باشند. در این مقاله می خواهیم با چند روش مختلف اضافه کردن حاشیه و قاب دور عکس ها آشنا شویم که شامل وب اپلیکیشن ها و اپ ها و نرم افزارهای مختلف می شود.

  قبل از به اشتراک گذاشتن عکس ها در سرویس هایی مثل اینستاگرام ، می توانید از اپ های ویرایش تصویر برای بهینه سازی بیشتر استفاده کنید و اگر حوصله کنید، می توانید از سرویس های آنلاین و اپ های خاصی که برای افزودن فریم و حاشیه به عکس ها موجود است، استفاده کنید و عکس های ترکیبی زیبایی بسازید.
  راهکارهای موجود را به سه دسته تقسیم می کنیم. دسته ی اول راهکارهای عمومی که وب اپلیکیشن ها و تحت وب هستند، دسته ی دوم اپ های مخصوص گوشی و تبلت و راه سوم استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس در سیستم عامل های دستاپی است.

  سایت هایی برای افزودن حاشیه و قاب دور عکس ها

  اگر اینترنت خوب و سریعی در اختیار داشته باشید، اصولاً نیازی به نصب کردن اپ و نرم افزار اضافی روی کامپیوتر یا گوشی ندارید. می توانید در اپلیکیشن های تحت وب این کار را انجام بدهید. سایت های مختلفی برای این کار وجود دارد که کار را ساده و سریع انجام می دهند. در ادامه به معرفی چند سایت جالب و کاربردی می پردازیم.

  Canva

  با مراجعه به سایت Canva با ابزارها و امکانات متعدد ویرایش عکس و ساخت آلبوم روبرو می شوید. یکی از قابلیت های ساده ی این سرویس آنلاین، اضافه کردن فریم است. برای این کار می توانید از گزینه ی Elements و سپس Frames استفاده کنید. به این ترتیب قبل از اینکه عکسی را روی پالت طراحی قرار دهید، حاشیه ی آن را انتخاب می کنید.
  چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟
  فریم هایی که در سایت Canva ارایه شده شامل کولاژ بدون حاشیه یا Borderless collages و فریم های متنوع رنگارنگ، طرح دار و تصویری، فریم های پولاروئیدی و انواع دیگر می شود. بنابراین فریم های رایگانی که می توانید انتخاب کنید متنوع است. علاوه بر این اگر حساب پولی تهیه کنید می توانید از فریم های بیشتری نیز استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید فریم های پولاروئیدی که با فرمت PNG و پس زمینه ی شفاف ارایه شده اند را دانلود کرده و روی عکسی قرار دهید، می بایست حساب کاربری پریمیوم این سرویس تحت وب را تهیه کنید.

  BeFunky

  وب اپلیکیشن بعدی ما، BeFunky نام دارد که در حقیقت یک اپلیکیشن ویرایش تصویر قدرتمند است و ابزار افزودن حاشیه و فریم را نیز در خود جای داده است. خوشبختانه برای استفاده از این ابزار مفید و کاربردی نیازی به ثبت نام کردن و ورود به حساب کاربری نیست اما در این صورت تعداد فریم هایی که در اختیار شما قرار می گیرد، محدود است. اگر ماهانه 5 دلار پرداخت کنید و حساب کاربری پولی تهیه کنید، می توانید از فریم های متعددی که ارایه شده استفاده کنید.
  پس از بارگذاری BeFunky گزینه ی Photo Editor را انتخاب کنید و سپس عکس موردنظر خود را آپلود کنید. در ادامه گزینه ی Frames را از منو انتخاب کنید. فریم ها در دسته های مختلف طبقه بندی شده اند و به راحتی می توانید فریمی که با سلیقه و کاربرد شما سازگار است را پیدا کنید.
  چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟

  Pizap

  با استفاده از امکانات سایت Pizap هم می توانید فریم و قاب دور عکس ها اضافه کنید و حتی در ادامه می توانید کولاژ بسازید. در این سایت قابلیت تست کردن امکانات ویرایش عکس قبل از ثبت نام کردن وجود دارد اما توجه کنید که برای ذخیره کردن عکس هایی که در این سرویس ویرایش می کنید، می بایست حساب کاربری رایگانی بسازید.
  برای افزودن حاشیه به عکس، روی دکمه ی Edit a Photo در صفحه ی اصلی سایت Pizap کلیک کنید. گزینه ی Border بیش از 13 دسته ی حاشیه و قاب در اختیار کاربر قرار می دهد که بیشتر موارد برای مناسبت ها و ایام خاص مثل سال نو و کریسمس و جشن تولد و مانند آن مناسب هستند. در هر دسته تعدادی قاب رایگان وجود دارد و در کنار آن مواردی برای کاربرانی که حساب پولی تهیه کرده باشند، ارایه شده است.
  چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟
  طرح هایی که وب اپلیکیشن Pizap ارایه کرده نسبت به سایر سایت ها و اپ هایی که در این مقاله معرفی می کنیم، رنگارنگ تر است.

  معرفی اپ هایی برای فریم گذاشتن دور عکس در اندروید و iOS

  اگر به استفاده از سایت ها علاقه ندارید یا سرعت اینترنت شما پایین است، می توانید از اپلیکیشن های ساده ای که برای اندروید و همین طور آیفون و آیپدهای اپل ارایه شده استفاده کنید و به راحتی دور عکس ها، حاشیه و قاب زیبا اضافه کنید. در این روش حتی اگر اینترنت نداشته باشید هم می توانید عکس های زیبایی بسازید و با دیگران به اشتراک بگذارید.
  در ادامه چند اپلیکیشن جالب و کاربری برای افزودن حاشیه دور عکس ها را معرفی می کنیم.

  Fuzel برای اندروید و iOS

  اپلیکیشن Fuzel Collage، فرآیند افزودن قاب دور یک عکس یا تعدادی عکس را ساده و سریع انجام می دهد. اگر به دنبال راهکاری ساده هستید که قابی دور یک عکس اضافه کنید، می توانید از نسخه ی رایگان اپلیکیشن Fuzel استفاده کنید که بیش از 20 گزینه ی ساده و زیبا در اختیار شما می گذارد. البته به جز قاب ها، می توانید از استیکرها و برچسب ها و طرح ها نیز برای زیبا کردن عکس ها استفاده کنید.

  چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟

  چگونه دور عکس ها قاب و حاشیه اضافه کنیم؟

  اپلیکیشن Fuzel Collage علاوه بر گزینه های رایگان، تعداد زیادی قاب یا Frame پولی نیز ارایه می کند اما سیستم پرداخت و خرید فریم ها کمی پیچیده است. در واقع می توانید هر یک از بسته های فریم را با پرداخت 49 واحد اعتبار، خریداری کنید. برای خریداری 700 واحد اعتبار نیز می بایست 6.99 دلار پرداخت کنید. بنابراین هزینه ی هر پکیج فریم، حدود نیم دلار خواهد شد.
  با وجود اینکه Fuzel اپلیکیشنی است که گران تر از اغلب اپ های مشابه محسوب می شود، طرح های آن جالب تر و جذاب تر از سایر موارد است و پروفایل اینستاگرام شما را زیباتر از اپ های مشابه می کند.

  دانلود Fuzel از گوگلی پلی

  دانلود Fuzel از آیتویز اپل

  April برای اندروید و iOS

  اپلیکیشن بعدی که نسخه ی اندروید و مخصوص محصولات اپل دارد، April است. در نسخه ی مخصوص اندروید این اپلیکیشن، مرتباً در مورد دسترسی به سرویس مکان یابی سوال می شود که واقعاً ضروری نیست و البته اگر آن را رد کنید، با اجرا کردن مجدد اپ، پیام دسترسی به موقعیت مکانی مجدداً ظاهر می شود. به علاوه این اپلیکیشن از نظر مصرف باتری هم با توجه به باقی ماندن در پس زمینه، چندان جالب به نظر نمی رسد مگر آنکه هر بار پس از استفاده، آن را به صورت دستی و کامل ببندید.
  اما به جز دو اشکال موردبحث، فریم های ارایه شده بسیار متنوع و خاص است. به علاوه در نسخه ی رایگان هم گزینه های بسیاری در اختیار کاربر قرار می گیرد.
  برای استفاده از قاب های ساده می بایست چیدمان یا Layout را انتخاب کنید و برای فریم های جالب تر می بایست Poster را انتخاب کنید. در هر دو حالت گزینه های مختلفی به صورت دسته بندی شده وجود دارد که برای عکس هایی با موضوع دکوراسیون، غذا، امور روزانه کاربرد دارند و البته بسته به تعداد عکس هایی که انتخاب کرده اید، گزینه های ارایه شده تغییر می کند.

  در اپلیکیشن April تعدادی ابزار ویرایش تصویر پیش بینی شده است. به عنوان مثال می توانید از فیلترها و ابزار افزودن متن و استیکرها استفاده کنید. لذا یک ایستگاه پردازش تصویر محسوب می شود. توجه کنید که با انتخاب کردن برخی فریم ها و قاب بندی های دسته ای تصاویر، ممکن است روی عکس ها از فیلترهای خاصی استفاده شود که متناسب با همان قاب بندی است.

  دانلود April از گوگل پلی

  دانلود April از آیتونز اپل

  PhotoFrame – Billboard and Collage برای اندروید

  اپلیکیشن PhotoFrame – Billboard and Collage تنها برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است و به کمک آن می توانید عکس خود را برای استفاده به عنوان کاور مجله یا پوستری که روی بیلبورد نصب می شود، قاب بندی کنید.

  نکته ی جالب این است که اپلیکیشن PhotoFrame – Billboard and Collage کاملاً رایگان است و تمام امکانات موجود در آن بدون حساب پولی قابل استفاده است. البته شاید در نگاه اول تصور کنید که واترمارک PhotoFrame که روی عکس های درج می شود، یک محدودیت نسخه ی رایگان است اما در حقیقت می توانید روی تب Watermark در انتهای منو تپ کنید و این مورد را ویرایش یا حذف کنید.
  با وجود قاب ها و قالب های مختلفی که با توجه به تعداد عکس های انتخابی ارایه می شود و همین طور استیکرها و فیلترها و گزینه ی Freestyle که می توانید عکس ها را روی بک گراند جابجا کرده و بچرخانید، این اپلیکیشن یکی از گزینه های جالب برای افزودن قاب و حاشیه محسوب می شود.

  دانلود PhotoFrame از گوگل پلی

  ShakeItPhoto برای آیفون و آیپد

  اپلیکیشن ShakeItPhoto یکی از اپ های مخصوص iOS است که فقط یک کار خاص را انجام می دهد و البته آن را عالی انجام می دهد: اضافه کردن قاب پولاروئید دور عکس ها به همراه اندکی افکت تاریک شدن حاشیه ها.
  بنابراین اگر به دنبال راهکاری ساده برای افزودن حاشیه ی پولاروئیدی هستید، استفاده از این اپ در محصولات اپل توصیه می شود. در این اپ می توانید مستقیماً با دوربین آیفون و آیپد عکاسی کرده و سپس قاب بندی عکس را انجام دهید.

  دانلود ShakeItPhoto از آیتونز اپل

  نرم افزارهایی برای اضافه کردن حاشیه و قاب دور عکس ها در کامپیوتر

  در کامپیوتر یا در واقع در محیط دستاپی ویندوز، مک اواس و لینوکس هم می توانید به راحتی قاب دور عکس ها اضافه کنید. برای این کار نرم افزارهای متنوع و بعضاً پیچیده ای وجود دارد که نمونه ی معروف آن فتوشاپ است اما به هر حال اگر بخواهید همه ی مراحل طراحی را به صورت متفاوت و خلاقانه و البته سفارشی انجام بدهید، لازم است از نرم افزارهای تخصصی ویرایش عکس استفاده کنید و نه اپلیکیشن هایی با فریم ها و چیدمان های از پیش طراحی شده.

  فتوشاپ

  فتوشاپ معروف ترین نرم افزار ویرایش عکس است که تنها یکی از قابلیت های ابتدایی و ساده ی آن، افزودن حاشیه و قاب روی عکس ها است. اگر به سرویس ابری Adobe Creative Cloud دسترسی داشته باشید، کارتان ساده تر هم می شود.

  اما چگونه در فتوشاپ حاشیه برای عکس  ها قرار دهیم؟

  قدم اول این است که قاب را متناسب با سلیقه و کاربرد طراحی کنید و مرکز آن که محل عکس است یا هر بخش دیگری را مشخص کنید. دقت کنید که بیرون و داخل قاب سفید باشد. هر ناحیه ی سفیدی در نهایت شفاف می شود و بخش هایی از عکس را نمایش می دهد و نواحی سیاه کدر شده و عکس را نمایش نمی دهند.
  اکنون عکس موردنظر را با روش درگ و دراپ یا گرفتن و رها کردن با کلید چپ موس، روی فتوشاپ بیاندازید تا به عنوان لایه ای جدید روی لایه های قبلی که قاب عکس را تشکیل می دهند قرار بگیرد.
  اکنون می توانید لایه ی عکس را کمی بزرگ و کوچک کنید تا اندازه ی آن مناسب به نظر برسد.
  اگر پالت لایه ها یا Layers فعال نیست، کلید F7 را فشار دهید تا نمایان شود و سپس روی لایه ی عکس راست کلیک کنید و گزینه ی Create Clipping Mask را انتخاب کنید.

  با این روش عکس به ناحیه ای که برای آن طراحی کرده اید و سفید است، محدود می شود. گویی که در قابی برش زده قرار گرفته است.

  اگر موقعیت عکس مناسب نیست یا اندازه جالب نشده، می توانید لایه ی عکس را تغییر بدهید.

  می توانید با شورت کات V که ابزار Move را فعال می کند، عکس را جابجا کنید.
  می توانید با شورت کات M ابزار انتخاب مستطیلی شکل را فعال کنید و عکس را انتخاب کرده و با استفاده از Free Transform مشغول تغییر اندازه ی عکس شوید.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد حرکت و تغییر اندازه و چرخش لایه ها در فتوشاپ به مقاله ای که قبلاً منتشر کردیم مراجعه فرمایید:

  آموزش تغییر اندازه و جابجا کردن و چرخش لایه ها در Photoshop

  استفاده از Word برای افزودن قاب دور عکس

  نرم افزار ورد یکی از بهترین نرم افزارها برای تدوین محتوای متنی و کتاب و مانند آن است و یکی از قابلیت های آن، ویرایش عکس با ابزارهای ساده و کاربردی است. قابلیت افزودن Frame و حتی اضافه کردن سایه اطراف عکس یا برجسته کردن حاشیه ی عکس و موارد مشابه در ورد مایکروسافت پیش بینی شده است.
  برای استفاده از توانمندی های ورد در مقوله ی ویرایش عکس، ابتدا عکس موردنظر را در یک فایل خالی ورد پیست کنید و روی آن راست کلیک کنید. از منوی راست کلیک گزینه ی Format Picture را انتخاب کنید. منویی باز می شود و گزینه های مختلفی در آن موجود است. اگر یک قاب بسیار ساده و بدون سایه و طرح و بازتاب نیاز دارید، روی آیکون سطل یا Fill کلیک کنید و سپس Line و Solid Line را انتخاب کنید. به این ترتیب خط ساده ای دور عکس اضافه می شود که می توانید ضخامت و رنگ و حتی نوع آن را به صورت دلخواه انتخاب کنید.

  makeuseofسیاره ی آی تی