سبک زندگی

طرز تهیه دسر شب یلدا با لبو • دسر شیک یلدایی عروس • دسر دلی بیتس فرانسوی

طرز تهیه دسر شب یلدا با لبو ، دلی بیتس فرانسوی 

دلی بیتس فرانسوی دسری خوشمزه و خوشرنگه که می تونین برای شب یلدا درست کنین. در بخش آشپزی مجله تصویر زندگی با روش تهیه دسر شب یلدا با لبو همراه ما باشید. 

مواد لازم برای تهیه دسر شب یلدا با لبو

 • لبو پخته و پوره شد799گرم (3 تا لبو متوسط)
 • اب لبو یک پیمانه
 • خامه قنادی 250گرم
 • پودر ژلاتین 6ق غذاخوری
 • وانیل 1/8 قاشق چایخوری
 • دلی کاراملی 1/4 پیمانه
 • دنت تافی یا کاراملی 2 عدد
 •  

  طرز تهیه دسر شب یلدا با لبو :

  اول از همه لبوها رو خوب می شوریم.  پوستشو می گیریم داخل قابلمه با مقداری نبات میذاریم بپزه.بعد لبو رو پوره می کنیم و میذاریم کنار. یک لیوان هم آب لبو رو می ذاریم کنار.اگر بخواهیم سس روی دسر بدیم یک عدد لبو رو با نبات دوباره می پزیم، میذاریم آبش غلیظ بشه و به عنوان سس استفاده می کنیم.
  پودر ژلاتین رو با 3/4 لیوان اب مخلوط می کنیم روی بخاراب میذاریم تاکاملا شفاف بشه .
  اب لبو رو داغ می کنیم و ژلاتین بن ماری شده رو بهش اضافه می کنیم. هم میزنیم. از روی حرارت بر می داریم. میذاریم خنک بشه .سپس خامه قنادی رو خوب می زنیم و به آب لبو ژلاتین اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم. بعد پوره لبو رو اضافه می کنیم.باز هم میزنیم. بعد از اون دنت تافی و دلی کاراملی رو اضافه می کنیم (دلی کاراملی از لوازم قنادی و یا سوپرای بزرگ میتونین تهیه کنین).همه مواد مخلوط شده را داخل قالب سیلیکونی میریزیم و 4 تا 5 ساعت داخل یخچال میذاریم تا ببنده.بعد قالب رو از یخچال خارج می کنیم. دور دسر رو با چاقو ازقالب ازاد می کنیم. کمی که تو محیط اشپزخونه بمونه برش میگردونیم و راحت دسر از قالب جدا میشه.اگر عجله داشتین کمی با فاصله سشوار روی قالب بگیرین و بعد دسر رو از قالب خارج کنین.برای براق شدنش میتونین ازسس لبو که کنارگذاشتین روی دسر بریزین. 

  دستور تهیه دلی کاراملی :

  دوستان من دلی کاراملی تو بازار پیدا نکردم و خودم با راهنمایی استاد عزیزم vizhehmدرستش کردم. شماهم اگه نتونستید امادشو پیدا کنید میتونید با این دستور درست کنید.
  صد گرم شکر رو با دو قاشق غذا خوری اب گذاشتم روی حرارت ملایم اصلا بهم نمیزنیم.کم کم از اطراف کارامل میشه اگه دیدیم رنگش طلایی ملایم شد با یه قاشق چوبی از اطراف میاریم وسط و بهم میزنیم.وقتی همه ی شکر کارامل شد یک چهارم پیمانه آب اضافه میکنیم.تا اینجا ما شربت کارامل داریم برای اینکه بخواهیم بهش غلطت بدیم یک چهارم پیمانه خامه بهش اضافه میکنیم که اول سفت میشه و بعد حالت کرمی پیدا میکنه.نکته :اگه نسبت شکر و خامه برابر باشه حالت کرمی میگیره ولی اگه شکر بیشتر باشه سفت تر میشه.
  رنگ دسر طبیعیه و از لبوست هیچ گونه رنگ خوراکی اضافه نشده. 

  طرز تهیه دسر شب یلدا با لبو • دسر شیک یلدایی عروس • دسر دلی بیتس فرانسوی

   منبع:کانال پخت و پز آساندسر ماست به شکل هندوانه ، یک ژله شیک و آسان برای شب یلدادسر ماست هندوانه، یک ژله شیک و آسان برای شب یلداژله یکی از بهترین ایده ها برای دسر شب یلدا است. این بار با پودر ژله و آب ماست یک ژله زیبا به شکل هندوانه شب یلدا درست کنید.

  مواد لازم دسر ماست به شکل هندوانه برای شب یلدا :

  ژله توت فرنگی یک بسته
  ژله لیمو یک بسته
  آب و ماست برای هر ژله سه چهارم لیوان

  طرز تهیه دسر ماست به شکل هندوانه برای شب یلدا :

  هر ژله را جدا گانه با 3/4 لیوان آب درست کنید و هم بزنید تا کاملا شفاف شود.
  خنک که شد به آن 3/4 لیوان ماست اضافه کنید و هم بزنید تا صاف شود.دو ظرف گرد در دو سایز متفاوت انتخاب و در ظرف بزرگ ژله رنگ سبز را بریزید و ظرف کوچکتر را داخل ژله بگذارید و داخل ظرف یک مقدار آب بریزید تا سنگین شده و به ژله سبز حالت گودی دهد.ظرف را در یخچال به مدت یک ساعت تا وقتی سفت شود قرار دهید.
  وقتی سفت شد داخل ظرف کوچک کمی آب گرم بریزید تا به راحتی از ژله سبز جدا شود و جای خالی را با ژله توت فرنگی که کاملا خنک خنک شده پر کنید و داخل آن را شکلات چیپسی بریزید. و دوباره در یخچال قرار داده و بگذارید چند ساعت داخل یخچال تا کاملا خنک شود.ظرف را در کمی آب گرم قرار دهید تا به راحتی ژله جدا شود.
  در انتها روی آن را با رنگ و قلمو خط بیندازید تا شکل هندوانه به خود بگیرد.منبع : ashpazibadelojan.blogfa.com