عمومی

چگونه موهای بلند داشته باشیم

مدل موی بلند یکی از مدل های جذاب برای زنان و مردان است. شاید باوری کلی حداقل در کشور ما وجود داشته باشد که مدل موی بلند مختص خانم ها است یا دست کم برای مردان مناسب نیست اما شاید برای شما جالب باشد که این باور تنها چند سالی است که به وجود آمده است. با سیری کوتاه در تاریخ و با تماشای عکس ها و تابلوهای نقاشی به این موضوع می رسیم که نه تنها مدل موی بلند برای مردان، بد نیست بلکه در گذشته بسیار مرسوم بوده است.

با توجه به فیزیولوژی بدن مردان و با علم به این مسئله که در مردان، ریزش مو بیشتر رخ می دهد، زمانی که مردی موی پرپشت و بلند دارد، شاید بهتر است از این موهبت استفاده کند و کفران نعمت نکند!

در مدل مو بلند مردانه به نسبت مدل مو بلند زنانه، تنوع کمتری وجود دارد. بسیاری از مردان برای بلند کردن موی خود زحمت زیادی به خود نمی دهند و صرفاً موی خود را بلند می کنند و به آن رسیدگی نمی کنند.
موی بلند به نسبت موی کوتاه نیاز به مراقبت بیشتری دارد و رسیدگی بیشتری می طلبد. پس اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید سعی کنید، به آن توجه بیشتری داشته باشید. از شامپوی مناسب استفاده کنید و بامطالعه شیوه های مراقب از مو، سلامت موی خود را تضمین کنید. برای این دستیابی به اطلاعات در مورد سلامت مو می توانید به مقاله های متعددی که بانی مگ وجود دارد، مراجعه کنید.

خرید شامپو و محصولات مراقبت از مو

در این مقاله نیز به معرفی مدل های مختلف در مدل مو بلند مردانه پرداخته ایم تا اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید، بتوانید هوشمندانه این کار را انجام دهید.

قبل از معرفی مدل های جدید باید به این موضوع توجه کرد:

بلند کردن مو به این معنا نیست که نباید موی خود را کوتاه کنیم! گاهی کوتاهی مختصر مو، می تواند به رشد مو کمک کند و موی شما را از خطراتی مثل موخوره نجات دهد.

معرفی 6 راهکار برای مدل موی بلند مردانه

موی خود را از پشت ببندید!

یکی از مدل های کلاسیک و محبوب در مدل مو بلند مردانه مدل بلند یکنواخت است. در این مدل شما تمامی قسمت های موی خود را باید به صورت یکنواخت بلند کنید. اگر رشد کنار مویتان از روی مو بیشتر است نیز وقتی طول مو به 15 سانتی متر رسید تمام قسمت ها را یکنواخت کوتاه کنید.

زمانی که اندازه مویتان به 15 سانتی متر رسید، زمان آن رسیده که آن را ببندید. بستن مو از پشت باعث جذابیت شما می شود. این جذابیت برای سر شما نظم و مرتب بودن را نیز در بردارد.
اگر موی بلند دارید و درجایی برای تمرکز، مویتان دست وپا گیر است نیز می توانید آن را از پشت ببندید.

یکی از روش های بستن مو از پشت جمع کردن آن ها در یک نقطه است. این کار باعث می شود پوست صورتتان نیز کشیده شود و درنتیجه صورت شما خوشفرم تر به نظر می رسد. ویژگی این مدل در همیشه ترند بودن آن است. این مدل همواره مد روز است و هیچ وقت از مد نمی افتد.

گره از بالا، راه کاری مدرن برای مدل موی بلند مردانه

این مدل یکی از مدل هایی است که در سال های اخیر موردتوجه قرارگرفته. در این مدل باید موهای خود را بالای سرتان جمع کنید و در بالا آن ها را ببندید و در اصطلاح عامیانه آن را در بالای سر گوجه کنید.

خرید انواع حالت دهنده مو

یکی از ویژگی های این مدل، کمتر بودن حجم مو در کناره ی سر است. کناره ی مو را باید کوتاه کنید و صرفاً روی موی خو را بلند کنید. این مدل در میان نوجوانان، جوانان و ورزشکاران بسیار محبوب است.

اختلاف اندازه در مو و اطراف سر سبب می شود بلندی مویتان بهتر به چشم بیاید. مقدار کوتاهی دور سرتان بسته به سلیقه و البته فصل و مدل کلی، متغیر است. این مدل برای موی فر بلند بسیار مناسب است و برای موهای فرم دار و لخت نیز کاربردی است.

خرید سشوار و اتو مو

بهترین روش برای کوتاهی دور سر استفاده از روش فِیدکردن است. فیدکردن یعنی کوتاهی مو از بالای گوش تا قسمت بلند مد به تناوب از کم به زیاد تغییر کند. فید کردن مو یکی از متر و معیارها برای سنجش مهارت یک آرایشگر است.
البته می توانید موی خود را نیز نبندید و آن را به یک طرف شانه کنید که البته این استایل ترند امسال نیست.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی، پر شکوه و زیبا

یکی از محبوب ترین مدل های مو بلند مردانه، مدل مو دم اسبی است. در این مدل باید اندازه موی شما بیش از 20 سانتی متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.

روش بستن مو به این شیوه به این شکل است که ابتدا روی موی خود را در پشت سر جمع کنید و ببندید. پس ازآن دور و پشت موی خود را رو به پایین شانه کنید.
ویژگی اصلی مدل دم اسبی به آویزان بودن مو از سر است اما اگر موی شما کوتاه تر بود نیز می توانید از این مدل استفاده کنید. درواقع باید به این مسئله اذعان کرد که در مد و استایل دست شما باز است و محدودیتی ندارید پس در خلق استایل های جدید جسور باشید.

خرید رنگ مو

مدل دم اسبی با ریش بلند سنخیت بیشتری دارد و استایلی جسورانه خلق می کند. البته ترند ریش امثال ریشی به بلندی یک بند انگشت است و برخلاف سال های گذشته که ریش بلند، ترند روز بود امسال ریش کوتاه تر مد روز است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه، همیشه شیک و خاص

این مدل رایج ترین مدل موی بلند در میان آقایان است. ویژگی این مدل در سادگی آن است و به راحتی موی شما فرم می گیرد. برای این کار باید اجازه دهید مو شما بلند شود. اگر موی شما فرمی حالت دار دارد، باید خوشحال باشید چراکه این مدل برای شما بسیار کاربردی است.

برای مرتب کردن موی خود در این مدل کافی دست خود در موی خود حرکت دهید. برای خوش فرم شدن موی خود نیز می توانید از فوم مو، روغن مو یا ژل مو استفاده کنید.

این مدل مو باعث می شود شما بسیار صمیمی جلوه کنید. از طرفی اگر دارای موج نیز باشد سبب می شود فرم بهتری به خود بگیرد. بلندی جلوی سر شما نیز در بعضی از استایل ها باید به نسبت پشت سر کمتر باشد. این فرم در بعضی موارد مثلاً در موهای لخت باعث می شود فرق موی شما از وسط باز شود.

مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟

موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می دهند که موی خود را کوتاه نگه دارند. برای موی فر می توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل های دیگری که می توانید به آن فکر کنید مدل ساده است.

اگر موی شما دارای فر درشت است، می توانید موی خود را به صورت طبیعی بلند کنید که ازقضا ظاهر زیبایی نیز دارد اما اگر موی فر ریز دارید، می توانید پس از بلند کردن موی خود از تل یا کش مو استفاده کنید.

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

رسیدن به این مدل مو بسیار ساده است. درواقع لازم نیست کاری انجام دهید و صرفاً به بهداشت موی خو برسید و موی خود را بلند کنید.

خرید شانه و برس مو

اگر مویی پرپشت و حالت دار یا لخت دارید این مدل را حتماً امتحان کنید. این مدل مو بلند برای آقایانی که صورت کشیده دارند به ویژه بسیار کاربردی است.

در پایان به این نکته توجه کنید که در انتخاب مدل مو بلند مردانه، ابتدا به ضخامت موی خود، سپس به حجم مو و در پایان به فرم صورتتان توجه کنید.

 

 

مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟

موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می دهند که موی خود را کوتاه نگه دارند. برای موی فر می توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل های دیگری که می توانید به آن فکر کنید مدل ساده است.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی چیست؟

در این مدل باید اندازه موی شما بیش از 20 سانتی متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.

 

به گزارش همشهری آنلاین، یکی از خواص سیر کمک به رشد مجدد مو است. درست است که بهترین راه برای دریافت خواص این ماده خوردن آن است اما شما می توانید از روش های دیگری نیز برای کسب فواید این ماده استفاده کنید یکی از روش های بهره مندی از سیر، استفاده از روغن آن برای استعمال خارجی بر روی موهاست. با ماساژ روغن سیر روی موها و کف سر می توانید علاوه بر انعطاف پذیری به موها استحکام بخشیده و آن ها را تقویت کنید.

استفاده از روغن سیر مزایای بسیاری برای سلامت پوست و مو دارد و ریشه تاریخی و فرهنگی مصرف سیر تنها به موارد خوراکی محدود نمی شود و می توان از کاربردهای درمانی و دارویی این گیاه پرخاصیت هم بهره فراوانی برد. البته هستند کسانی که از خواص اعجاب انگیز آن آگاه نیستند و نمی دانند استفاده از روغن سیر تا چه میزان می تواند برای زیبایی و سلامت باطنی و ظاهری آن ها پرفایده باشد.

اگر می خواهید موهایی پرپشت و بدون موخوره یا شوره سر داشته باشید بهتر است از روغن سیر کمک بگیرید. این روغن گیاهی خواص بیشماری برای سلامت موها دربردارد و باعث افزایش استحکام و رشد تارهای مو خواهد شد. درادامه با دیگر ویژگی های درمانی این روغن پرخاصیت آشنا خواهید شد.

1- روغن سیر باعث تقویت و استحکام موها می شود

– روغن سیر حاوی مقدار قابل توجهی گوگرد است که برای استحکام بخشیدن به موها ماده ای بسیار ضروری است.

– وجود گوگرد برای مراقبت از موها بسیار حائز اهمیت است و باعث ساخت کراتین که ماده اصلی و ضروری در رشد تار موها و ناخن ها است می شود.

– با ماساژ روغن سیر روی موها و کف سر می توانید علاوه بر انعطاف پذیری به موها استحکام بخشیده و آن ها را تقویت کنید.

2- روغن سیر خاصیت ضد شوره دارد

– به طور کلی سیر خاصیت ضدقارچی دارد.

– مصرف این ماده طبیعی از ایجاد شوره سر پیشگیری کرده و حالت طبیعی و سالم موها را حفظ می کند.

– اگر طرفدار استفاده از روغن سیر به شکل طبیعی نیستید می توانید برای جایگزین از شامپوهای حاوی سیر استفاده کنید.

3- سیر از ریزش موها جلوگیری می کند

– در سیر عنصر طبیعی به نام سلنویم وجود دارد که ویتامین E لازم برای موهایتان را تامین می کند.

– همین خاصیت از شکستگی و آسیب دیدگی احتمالی موها پیشگیری کرده و به طور موثر باعث حفظ سلامت آن خواهد شد.

4- سیر به تقویت جریان خون در کف سر کمک می کند

– مصرف سیر ویتامین های لازم مثل ویتامین C، ویتامین B2 و ویتامین B1 که برای تقویت موها بسیار مهم است را تامین می کند.

– از لحاظ غیر علمی، این ویتامین ها جریان خون را در کف سر بهبود می بخشند و هم زمان با رشد موهای سالم از ریزش موها و در نتیجه طاسی سر هم جلوگیری می کنند.

5- روغن سیر باعث افزایش رشد موها می شود

– برای افرادی که تمایل دارند موهای شان به طور موثر بلند و مستحکم شود روغن سیر می تواند بسیار مفید باشد.

– آهن، مواد معدنی و انواع ویتامین های ضروری در سیر به رشد سریع تر موها کمک شایانی می کنند.

– سیر از کُندی رشد موها جلوگیری می کند

– سیر مملو از مِس است و از رشد کند موها جلوگیری می کند.

6- سیر اجزای اصلی تشکیل دهنده در ساختار مو را تامین می کند

– سیر، کلسیم لازم برای اجزای اصلی تشکیل دهنده موها را تامین می کند و بدین شکل موها تقویت شده و استحکام لازم را به دست می آورند.

7- سیر موهای شما را مانند یک اَبر نرم می کند

– سیر حاوی منگنز ضروری و مفید برای سلامت تار موها است.

– منگنز مانند یک اسفنج تمام مواد مغذی لازم برای سلامت موها را جذب کرده و آن را مثل یک اَبر نرم می کند.

چگونه در خانه روغن سیر تهیه کنیم؟

درست کردن روغن سیر در خانه به راحتی آب خوردن است. اما نباید این روغن با سایر روغن های عصاره ای (روغن فراری که معمولا از گل ها می گیرند) اشتباه بگیرید چون این دو کاملا از هم مجزا هستند. برای تهیه روغن سیر در خانه کافی است سه قدم ساده بردارید:

1- یک نوع روغن را به دلخواهتان انتخاب کنید برای مثال روغن زیتون یا روغن نارگیل بعد چند حبه سیر را ریز ریز خرد کنید و در روغن بریزید.

2- روغن و سیر را در یک ظرف مناسب ریخته و در محلی خنک و خشک برای مدت زمان حداقل یک هفته نگهداری کنید.

3- اثربخشی این روغن به میزانی است که به محض استفاده خودتان شاهد تاثیر شگفت انگیز آن خواهید بود.

کد خبر 724711