عمومیکسب و کار ایرانی

ظرفیت لاتاری کشورها

با توجه به نزدیک بودن روزهای اعلام نتایج لاتاری آمریکا، باز هم این بحث داغ شده است که سهمیه ایرانی ها در لاتاری امسال آمریکا چقدر است و شانس برنده شدن در لاتاری پس از ثبت نام لاتاری آمریکا چه میزان است؟ در این مطلب با مرور آمارهای رسمی مربوط به سهمیه و اسامی ایرانیان در لاتاری سال های گذشته، جواب این سوال را بررسی کرده و سهمیه ایران در لاتاری 2024 را پیش بینی خواهیم کرد. در این مطلب همچنین به موضوعاتی همچون سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری، قیمت فروش امتیاز لاتاری و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری نیز خواهیم پرداخت.

در ضمن طبق آمارهای سال های گذشته بررسی خواهیم کرد که چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می کنند. در صورتی که با برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا آشنایی ندارید، را بخوانید. چاوش مهاجر به عنوان کارگزار رسمی ویزا در ایران، متخصص در اموری همچون ، و مشاوره در زمینه مهاجرت به آمریکاست. متقاضیان شرکت در لاتاری، می توانند و پیگیری امور خود بعد از برنده شدن لاتاری را به کارشناسان مجرب چاوش مهاجر بسپارند. جهت دریافت مشاوره برندگان لاتاری و استفاده از خدمات چاوش مهاجر می توانید با شماره تماس حاصل کنید.

تاریخ ثبت نام لاتاری | زمان ثبت نام لاتاری 2023

سهمیه ایرانی ها در لاتاری

معمولا در هر برنامه لاتاری حدود 50000 ویزا برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود. با توجه به آمار برنامه های لاتاری سال قبل، سهمیه ایرانی ها در لاتاری حدود 3000 الی 3800 ویزاست. همیشه تعداد برندگان لاتاری از تعداد ویزاها کمتر است. چرا که برنده لاتاری می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد و امکان دارد به ازای یک برنده لاتاری، چند ویزا از سهمیه لاتاری کم شود.

بنابراین برنده شدن در لاتاری فقط 50 درصد از پروسه مهاجرت به آمریکاست و 50 درصد دیگر به انجام درست بستگی دارد. تعداد ویزاها محدود است و سرعت انجام مراحل بسیار مهم است. اگر پرونده شما در روند اداری خود دچار تاخیر شود، امکان از دست دادن شانس ویزا وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که در روند اخذ ویزای لاتاری خود از افراد باتجربه کمک بگیرید.

موسسه چاوش مهاجر با داشتن تجربه و تخصص بسیار بالا درباره انواع ویزای آمریکا و سابقه طولانی در اخذ ویزای لاتاری آمریکا، می تواند در تمام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، خدمات کاملی را به برندگان لاتاری ارائه کند. خدمات ما برای این برنامه مهم مهاجرتی، شامل مشاوره برندگان لاتاری، تکمیل فرم های کنسولی و سفارتی، برگزاری ماک سفارتی، ، است.

آمریکا در ایران سفارت ندارد و انجام امور اداری در یک کشور خارجی و آشنا نبودن به روند اداری و قانون های آن کشور، می تواند دردسرهای زیادی را برای یک برنده لاتاری ایجاد کند که در نهایت موجب تاخیر در رسیدگی به پرونده می شود. چاوش مهاجر با برگزاری تور سفارتی این مشکل را برای برندگان برطرف کرده است. در تورهای سفارت ما، علاوه بر اینکه پروازها و محل هتل با توجه به نیاز مشتری رزرو می شود، خدمات همراهی کامل نیز ارائه می شود. در تمام مراحل، کارگزار موسسه همراه شما خواهد بود و با تجربه خود، مشکلات احتمالی را برطرف خواهد کرد.

سهمیه ایران در لاتاری 2024

تغییر سهمیه کشورها در برنامه های لاتاری، بستگی به میزان جمعیت مهاجران آن کشور در آمریکا دارد. به طور مثال اگر جمعیت مهاجران انگلیسی در آمریکا افزایش یابد، در برنامه لاتاری بعدی سهمیه کمتری به کشور انگلیس اختصاص خواهد یافت. بنابراین با توجه به آنکه جمعیت ایرانیان مهاجر در آمریکا تغییر قابل توجهی نکرده است، پیش بینی می شود که سهمیه ایران در لاتاری 2024 همانند سال های گذشته باشد.

البته گفتنی است که به علت موانع به وجود آمده در لاتاری های 2020 و 2021، تعداد کمی از ایرانی ها در این برنامه ها موفق به اخذ ویزای لاتاری و ورود به آمریکا شدند. دلیل این اتفاق را در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد، اما باید بدانید که این مشکلات مربوط به لاتاری  2024 آمریکا نمی شود و به احتمال زیاد روند آن به صورت عادی پیش خواهد رفت.

 سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری

همانطور که در بخش قبل هم توضیح دادیم، سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری وابستگی شدیدی به میزان جمعیت مهاجر آن ها در آمریکا دارد. با توجه به جمعیت کم ایرانیان مهاجر در آمریکا، سهیمه لاتاری ایران نسبت به سایر کشورها در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد.

به طور مثال کشورهای بزرگی همچون چین، هند و پاکستان هیچ سهمیه ای در لاتاری آمریکا ندارند. کشور بزرگی همچون آلمان نیز فقط 600 الی 700 سهمیه ویزای لاتاری دارد. کشور ایتالیا کمتر از 200 سهمیه ویزا دارد و این در حالی است که کشورهایی مثل ایران، نپال، ازبکستان و مصر با اخذ حدود 3000 الی 3800 ویزا در هر برنامه لاتاری، بالاترین سهمیه  لاتاری در میان کشورهای مختلف را دارا هستند. بنابراین می توان گفت که ایرانیان از شانس بیشتری برای دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا بهره مند هستند.

برندگان لاتاری 2020 به دلیل محدودیت های مهاجرتی ترامپ و برندگان لاتاری 2021 به دلیل همه گیری بیماری کرونا نتوانستند به صورت کامل از سهمیه ویزاها استفاده کنند و به همین دلیل در این سال ها آمار تعداد ویزاهای صادر شده برای ایرانیان کاهش زیادی داشت، اما در سال های جدید این مشکل برطرف شده و در حال حاضر برندگان 2022 ویزاهای خود را بدون مشکل خاصی دریافت می کنند. پیش بینی می شود که روال کار برای برندگان لاتاری 2024 هم به این شکل باشد.

چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می کنند؟

بسیاری از شرکت کنندگان ایرانی در لاتاری آمریکا علاقه مند به دانستن این موضوع هستند که هر سال چند نفر از ایران در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند. هدف این است که با مقایسه تعداد ثبت نام ها و تعداد برندگان، را بسنجند، اما این کار روش خوبی برای سنجیدن میزان شانس نیست.

سایت وزارت امورخارجه آمریکا، آمار رسمی برنامه های لاتاری را با تاخیر منتشر می کند و هیچ آمار جدیدی از تعداد ثبت نام کنندگان برنامه های لاتاری وجود ندارد. آخرین آمار مربوط به تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری از ایران ، مربوط به لاتاری 2021 است که ثبت نام آن در سال 2019 (سال 98) بوده است. در این سال به دلیل محدودیت های مهاجرتی ترامپ آمار ثبت نام ایرانیان در لاتاری بسیار پایین آمده است و با توجه به شرایط جدید نمی توان از این آمار استفاده چندانی کرد.

با توجه به آمار ثبت نام لاتاری در موسسه چاوش مهاجر، می توان گفت که بعد از برداشته شدن محدودیت های مهاجرتی ترامپ، ثبت نام ایرانیان در برنامه های لاتاری افزایش یافته است، بنابراین مسلما آمار جدید منتشر نشده، بسیار بیشتر از آمارهای قدیمی است. ولی به دلیل آنکه دیدگاهی نسبت به آمار ایرانیان ثبت نام کننده در لاتاری داشته باشید، جدولی از آمارهای رسمی را در این قسمت آماده کرده ایم که می توانید آمارهای جدید را با آن تخمین بزنید و پیش بینی کنید که در سال جدید چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می کنند.

آمار رسمی ثبت نام ایرانیان در لاتاری آمریکا

آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2021 (ثبت نام در سال 2019) آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2020 (ثبت نام در سال 2018) آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2019 (ثبت نام در سال 2017)
759903 نفر 1354444 نفر 864568 نفر

قیمت فروش امتیاز لاتاری

واقعیت این است که امتیاز برنده شدن در لاتاری کاملا مربوط به شخص برنده و غیرقابل انتقال است. چنانچه برنده لاتاری شوید، تا پایان سال مالی آن برنامه مهلت دارید که مراحل ادارای دریافت ویزا را طی کنید و وارد آمریکا شوید. چنانچه سال مالی برنامه لاتاری تمام شود، پرونده برندگان آن برای همیشه بسته می شود و امکان پیگیری آن وجود نخواهد داشت.

فروش امتیاز لاتاری به هیچ وجه امکان پذیر نیست، بنابراین عنوان کردن قیمت فروش امتیاز لاتاری هم یک دروغ است. مواظب باشید که کلاهبرداران با سو استفاده از این قضیه شما را فریب ندهند. تنها کسی که می تواند از امتیاز استفاده کند برنده لاتاری است و امکان فروختن امتیاز خود را ندارد.

از آنجا که برنده لاتاری می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به آمریکا ببرد، برخی برندگان نیز به فکر سو استفاده از این قضیه می افتند و پیشنهاد می دهند که در ازای دریافت پول با یک فرد دیگر ازدواج کنند. این نیز به نوعی فروش امتیاز لاتاری با ازدواج است و قیمت هایی نیز برای آن مطرح می شود، اما توصیه ما این است که از این طریق هم برای خرید امتیاز لاتاری اقدام نکنید. افسران سفارت به راحتی متوجه ازدواج های سوری و غیرواقعی برندگان لاتاری خواهند شد. در صورتی که این قضیه مشخص شود، امکان دارد برای همیشه از ورود شما به آمریکا جلوگیری شود.

بعد از برنده شدن لاتاری

انتخاب شدن در برنامه لاتاری تنها 50 درصد از پروسه مهاجرت به آمریکا را تشکیل می دهد و 50 درصد دیگر، انجام درست مراحل بعد از برنده شدن لاتاری است. این مراحل شامل موارد زیر است :

  • دریافت نامه دوم دعوت به مصاحبه در سفارت آمریکا
  • انجام آزمایشات پزشکی یا مرحله مدیکال لاتاری
  • مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا
  • اخذ ویزای لاتاری آمریکا

توجه داشته باشید که همواره تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای صادر شده است و به این معنی است که تمام برندگان لاتاری نمی توانند وارد خاک آمریکا شوند. بنابراین انجام درست مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری بسیار مهم است و کوچک ترین اشتباه در یکی از مراحل باعث می شود که پرونده شما از لحاظ زمانی با تاخیر مواجه شود.

از آنجا که هر برنامه لاتاری دارای یک محدودیت زمانی است، تاخیر در پروسه پرونده می تواند موجب از دست دادن شانس ویزای لاتاری شود. در نتیجه بسیار مهم است که این مراحل حساس را با مشاوره و کمک کارشناسان باتجربه انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، پیشنهاد می کنیم که  را بخوانید.

اسامی برندگان لاتاری

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی شود. صرفا هر شرکت کننده می تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می شود، فقط آماری برندگان لاتاری از ایران است. بنابراین اگر به دنبال اسامی برندگان لاتاری 2021 از ایران هستید، باید بگوییم که به دلیل حفظ حریم شخصی کاربران، هیچگاه نمی توانید چنین لیستی را پیدا کنید، اما اگر به دنبال راهی برای استعلام نتیجه لاتاری خود هستید، می توانید مقاله را بخوانید.

سوالات متداول درباره سهیمه ایران در لاتاری

اگر پاسپورت دو کشور را داشته باشم، می توانم از سهمیه کشورهای گوناگون استفاده کنم؟

در ثبت نام لاتاری، کشور محل تولد ملاک است. بنابراین اگر شما در ایران به دنیا آماده باشید، از سهمیه ایران در لاتاری استفاده خواهید کرد.

سهمیه ایرانی ها در لاتاری آمریکا چقدر است؟

جالب است بدانید که ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین سهمیه را در لاتاری آمریکا دارد و در هر برنامه تقریبا حدود 3000 الی 3800 ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر می شود. حتی برای کشورهای اروپایی نیز این تعداد ویزای لاتاری صادر نمی شود.

اسامی برندگان لاتاری در ایران 2020 را از کجا مشاهده کنیم؟

به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربران، هیچ لیست رسمی از اسامی برندگان لاتاری 2020 ایران وجود ندارد. هر کدام از ثبت نام کنندگان فقط می توانند نتیجه خود را بر روی سایت اعلام نتایج لاتاری بررسی کنند