پزشکی و سلامتکسب و کار ایرانی

عمل بینی گوشتی به روش بسته چه مزایایی دارد؟

نحوه انجام عمل بینی بسته + مزایا، معایب و هزینه ها

اگر تصمیم به جراحی بینی نزد دکتر شهریار یحیوی دارید، ممکن است قبل از اقدام به عمل در مورد آن اطلاعاتی کسب کرده است. به طور حتم هنگام تحقیق در مورد تکنیک های جراحی، در مورد عمل بینی بسته و باز شنیده اید. این روش های جراحی با توجه به تشخیص پزشک و نیاز بیمار به کار برده می  شوند. در واقع پزشک بر اساس شکل ظاهری، پوست بینی، استخوان ها، غضروف ها، مشکلات ساختاری و تنفسی، مدل بینی که زیبا جو تقاضا می کند و… باید بهترین تکنیک و شیوه را برای جراحی بینی انتخاب کند. بنابراین انتخاب یک پزشک ماهر می تواند راهنمای خوبی برای شما در انتخاب شیوه مناسب جراحی بینی باشد.

اگر عمل بینی بسته برای شما توصیه شده و آگاهی از این  روش و تکنیک از دغدغه های شماست و می خواهید در این باره بیشتر بدانید، با ما همراه باشید. این مقاله با هدف بررسی بیشتر عمل بینی بسته، مزایا و معایب و تفاوت آن با جراحی بینی باز و برگرفته از بهترین مقالات روز منتشر شده در منبع تالیف شده است.

بهترین جراحان عمل بینی | جراحی بینی به روش بسته

عمل بینی بسته چیست و تفاوت آن با عمل باز کدام است؟

اگر ظاهر بینی شما باعث کاهش اعتماد به نفس تان شده و به دنبال راهی هستید تا بتوانید بدون زخم و جراحت شکل ظاهری بینی خود را تغییر دهید به شما عمل بینی بسته پیشنهاد می شود، اما عمل بینی بسته چگونه است؟ در این روش رینوپلاستی می توان از طریق برش های داخل سوراخ بینی، عدم تقارن، برآمدگی، افتادگی نوک بینی و… را درمان نمود. گاهی عمل انحراف بینی نیز از طریق جراحی بسته قابل انجام است. البته این یک روش جراحی نسبتاً دشوار محسوب می شود و نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد. حالا که متوجه شدید، جراحی بینی بسته چیست، بهتر است بدانید که عمل رینوپلاستی به این روش با قالب بدون بخیه نیز انجام می  شود.

جراحی بینی در طی سالیان گذشته تحولات زیادی پیدا کرده است و از تکنیک های جدید و روز دنیا بهره برده است. جراحی بینی فارغ از مدل عمل بینی، به روش بسته و بدون بخیه تکنیک مدرنی است که با کمترین عوارض جانبی به اصلاح عیوب ظاهری بینی می پردازد. در این روش پزشک برای جدا کردن پوست بینی از اسکلت آن از ابزار مخصوصی استفاده می کند و گاهی ممکن است برش هایی را در داخل بینی ایجاد نماید، البته این برش ها سطحی بوده و نیازی به بخیه ندارند. فراموش نکنید نوع پوست فاکتور مهمی برای انتخاب این شیوه جراحی است.

تفاوت عمل بینی باز و بسته

حال که دانستید جراحی بینی بسته چیست و چگونه انجام می شود، بهتر است با تفاوت بین عمل بینی باز و بسته آشنا شوید. در زیر این تفاوت ها آورده شده است:

 • تفاوت عمده بین این دو تکنیک در نحوه جراحی و ایجاد برش روی بینی است. در جراحی باز روی کلوملا برش داده می شود، اما در عمل بینی بسته برش ها در داخل بینی انجام می شود. بنابراین روی پوست بینی جای زخم یا بخیه باقی نخواهد ماند.
 • احتمال افتادگی نوک بینی در روش باز نسبت به روش بسته خیلی کمتر است.
 • احتمال عوارض جانبی مانند تورم، خونریزی وکبودی عمل بینی بسته بسیار کمتر از جراحی باز است. زیرا استفاده از روش های تهاجمی بسیار کمتر است.
 • دوره نقاهت عمل بینی به روش بسته با قالب بدون بخیه کمتر از روش باز خواهد بود.
 • قرینگی سوراخ های بینی در روش باز بهتر انجام می گیرد.
 • در عمل بینی باز زمان عمل بینی و مدتی که بیمار باید برای انجام جراحی در اتاق عمل بماند، نسبت به روش بسته بیشتر است.

بهترین جراحان عمل بینی | جراحی بینی به روش بسته

مزایای عمل جراحی بینی به روش بسته

 آشنا شدن با تکنیک های مختلف عمل بینی که برای کوچک کردن بینی انجام می شود و تفاوت آنها با یکدیگر می  تواند بیان کننده مزایا عمل بسته بینی به صورت زیر باشد:

 • جراحی بینی به روش بسته باعث می شود تا بیمار مدت زمان کمتری را در اتاق عمل بماند.
 • از دیگر مزایای عمل جراحی بینی به روش بسته دوره بهبودی بعد عمل بینی کوتاه تر است. از آنجا که در این روش به روی کلوملا برشی داده نمی شود، جریان خون در روی پوست بینی همچنان باقی می ماند و این باعث می شود تا بیمار کمتر دچار تورم بعد عمل بینی و کبودی شود. از این رو بهبودی زودتر محقق خواهد شد.
 • همانطور که گفته شد، در جراحی بینی بسته بیمار زخم و جای بخیه روی بینی خود نخواهد داشت، بنابراین ظاهر بینی بعد از عمل بسیار بهتر خواهد بود.

        در عمل بینی بسته بیمار کمتر دچار عوارض احتمالی بعد از جراحی خواهد شد. بنابراین افراد با سن بالا کمتر دچار نگرانی های بعد از جراحی خواهند بود.

مزایای عمل جراحی بینی به روش بسته

آشنا شدن با تکنیک های مختلف عمل بینی که برای کوچک کردن بینی انجام می شود و تفاوت آنها با یکدیگر می  تواند بیان کننده مزایا عمل بسته بینی به صورت زیر باشد:

 • جراحی بینی به روش بسته باعث می شود تا بیمار مدت زمان کمتری را در اتاق عمل بماند.
 • از دیگر مزایای عمل جراحی بینی به روش بسته دوره بهبودی بعد عمل بینی کوتاه تر است. از آنجا که در این روش به روی کلوملا برشی داده نمی شود، جریان خون در روی پوست بینی همچنان باقی می ماند و این باعث می شود تا بیمار کمتر دچار تورم بعد عمل بینی و کبودی شود. از این رو بهبودی زودتر محقق خواهد شد.
 • همانطور که گفته شد، در جراحی بینی بسته بیمار زخم و جای بخیه روی بینی خود نخواهد داشت، بنابراین ظاهر بینی بعد از عمل بسیار بهتر خواهد بود.
 • در عمل بینی بسته بیمار کمتر دچار عوارض احتمالی بعد از جراحی خواهد شد. بنابراین افراد با سن بالا کمتر دچار نگرانی های بعد از جراحی خواهند بود.

معایب عمل بینی بسته

در کنار تمام مزایای عمل بینی به روش بسته باید بدانید این نوع تکنیک جراحی نیز مانند سایر روش  های جدید جراحی بینی عوارض و معایبی به همراه دارد.

 • در این روش به دلیل اینکه برشی برای مشاهده ساختار بینی ایجاد نمی شود، تسلط پزشک بر بینی و نواقص آن نسبت به روش باز کمتر است. بنابراین پزشک باید از مهارت و تجربه کافی برای انجام جراحی برخوردار باشد.
 • یکی دیگر از مهم  ترین معایب این تکنیک، محدودیت آن برای رفع نواقص و مشکلات اساسی بینی است. به عنوان مثال این روش برای جراحی ترمیمی بینی توصیه نمی شود. بنابراین افرادی که نیاز به تغییرات جزئی دارند، می توانند از این روش استفاده کنند.
 • احتمال آسیب رساندن به دیگر بخش های بینی به دلیل عدم تسلط کافی پزشک به ساختار بینی وجود دارد.
 • احتمال افتادگی نوک بینی از دیگر عوارض جراحی بسته بینی است. تغییر شکل نوک بینی بعد از عمل یکی از از عوارضی است که ممکن است در هر نوع جراحی چه به روش بسته باشه به روش باز مشاهده شود. البته اگر جراحی با توجه به ساختار و شکل بینی به درستی انجام شده باشد و مراقبت های اساسی بعد از جراحی به صورت کامل رعایت شوند به ندرت شاهد چنین عوارضی خواهید بود.

هزینه عمل بینی بسته

هزینه جراحی بینی به این روش نسبت به عمل باز کمتر است، زیرا نوع بیهوشی عمل بینی، لزوما بیهوشی عمومی نیست. در کل قیمت و هزینه عمل بینی بسته به شاخص های متعددی بستگی دارد که از آن جمله می  توان به عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی، نوع و هدف جراحی، جغرافیا و مکان انجام جراحی، نوع کلینیک و تجهیزات مورد استفاده، میزان مهارت پزشک و تخصص او اشاره کرد. نکته ای که نباید در محاسبه قیمت عمل بینی بسته فراموش کرد، هزینه و قیمت آزمایشات، جلسات مشاوره قبل و بعد از عمل است. بنابراین همه این موارد را هنگام تعیین هزینه نهایی باید محاسبه نمود.

عمل جراحی بینی بسته برای چه کسانی مناسب است؟

در صورتی که از شرایط پزشکی خاصی رنج می برید،  قبل از اقدام به جراحی با پزشک خود مشورت نمایید تا معاینات لازم و آزمایش های قبل از عمل بینی را انجام دهد. اما در هر صورت نکات مهم زیر در این رابطه وجود دارد:

 • تقریباً همه افراد که دارای شرایط عمل بینی مساعد از نظر جسمی و روانی هستند، می توانند برای انجام عمل بینی به روش بسته اقدام کنند.
 • عمل بینی به روش بسته برای افرادی پیشنهاد می شود که به پیوند غضروف کمتری نیاز داشته باشند.
 • افرادی که بخواهند اصلاحاتی روی تیغه بینی انجام دهند نیز کاندیدای مناسبی برای این روش جراحی هستند.
 • این تکنیک به خصوص هنگام بالا بودن سن عمل بینی مناسب است، زیرا معایب و عوارض عمل بینی باز مانند خونریزی را به همراه ندارد.

دوره نقاهت عمل بینی بسته

از آنجا که در عمل بینی بسته بافت های بینی کمتر دچار آسیب می شوند، مدت زمان نقاهت و بهبودی نیز کمتر است. اکثر بیماران پس از 48 ساعت می توانند کارهای روزمره خود را دنبال کنند همچنین در صورت رعایت و مراقبت های بعد از عمل ، بیماران می  توانند پس از یک هفته به سر کار خود برگردند.

آشنایی با بهترین جراحان عمل بینی

در کل عمل بینی به روش بسته یک جراحی پیچیده محسوب می  شود که ممکن است پزشک را با چالش های مختلفی حین عمل مواجه کند، اما مراجعه به دکتر شهریار یحیوی بهترین جراح بینی به روش بسته می  تواند مهمترین قدمی باشد که شما قبل از اقدام به جراحی بر می دارید.  مهارت  پزشک، تجربه و تخصص او می  تواند پیچیدگی های جراحی را از بین ببرد تا بیمار بتواند نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخشی را تجربه کند.