تکنولوژیکسب و کار ایرانی

چه محتوایی باعث افزایش لایک می شود؟

اینستاگرام یکی از جذاب ترین شبکه های اجتماعی است که این روزها افراد بسیار زیادی از آن استفاده می کنند. برخی افراد در این شبکه به صورت شخصی فعالیت می کنند و بعضی دیگر در آن با راه اندازی پیج های کاری قصد کسب درآمد دارند. اما باید بدانید که برخی موضوعات اینستاگرام برای کاربران این پلتفرم جذاب تر هستند و در صورتی که بتوان پیجی مناسب و جذاب در خصوص این موضوعات درست کرد، احتمال رسیدن به موفقیت در زمان کوتاه تر، بیشتر می شود. در این مطلب از پادرو قصد داریم نمونه هایی از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام را با هم مرور کرده و در خصوص آن ها مطالبی را بیان کنیم. با ما تا انتها همراه باشید.

برای راه اندازی یک پیج ابتدا باید موضوع و حیطه کاری پیج را مشخص کرد. به همین دلیل بد نیست که ابتدا با برخی از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام آشنا شوید. این موضوعات عبارتند از:

 • پیج های شخصی
 • پیج های آموزشی
 • پیج های سرگرمی
 • پیج های تبلیغاتی
 • پیج های فروشگاهی

البته باید بدانید که این موضوعات به صورت کلی بیان شده و هر کدام شاخه های بسیاری دارند. اما انتخاب یکی از این موضوعات باعث می شود تا مسیر مشخص تری برای ساخت پیج داشته باشید.

برخی موضوعات اینستاگرام برای کاربران این پلتفرم جذاب تر هستند و پیج هایی که محتوای مناسب در این خصوص تولید می کنند، زودتر به موفقیت می رسند.

بهترین موضوع برای پیج اینستاگرام

هیچ فردی نمی تواند بگوید که یک موضوع بهترین موضوع در میان تمام موضوعات اینستاگرام است. با توجه به تنوع سلیقه افراد مختلف، هر کدام به موضوع متفاوتی علاقه دارند. به همین دلیل افراد باید بیشتر به علاقه و دانش خود توجه کنند. اما توجه به برخی نکات باعث می شود تا بتوانید بهترین نسخه از پیجی را بسازید که در ذهن دارید. توجه به این موارد باعث می شود تا سریع تر فالوئر جذب کنید و به تعداد مناسب دنبال کننده برسید. این موارد عبارتند از:

1- استفاده از ایده های خلاقانه

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از انتخاب یکی از موضوعات اینستاگرام که باید به آن توجه کنید، خلاقیت است. برخی از پیج ها شاید موضوعی یکسان داشته باشند اما می توانید مشاهده کنید که پیجی که در آن خلاقیت بیشتر است، فالوئرهای بیشتری دارد. این خلاقیت می تواند در موارد بسیاری باشد. از این موارد می توان به نگاه متفاوت به یک موضوع، استفاده از عکس، کپشن یا ویدیوهای جذاب، متفاوت و خلاقانه و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

2- داشتن استراتژی

اگر به پیج های موفق نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که در کنار استفاده از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام، استراتژی خاصی برای انتشار محتوای خود دارند. این استراتژی را باید با توجه به موضوع پیج مشخص کرد. هر چه استراتژی انتخاب شده توسط شما بهتر و مناسب تر باشد، افراد بیشتری جذب پیج شما می شوند و آن را فالو می کنند.

3- استمرار در کار

یکی از عوامل موفقیت پیج هایی با موضوعات متفاوت در اینستاگرام، استمرار در کار است. پیج های موفق به صورت مداوم اقدام به انتشار محتواهای گوناگون می کنند. همین امر سبب می شود که دنبال کننده های آن ها افزایش یابند. پیج هایی که برای مدتی طولانی پست منتشر نمی کنند به مرور دنبال کننده های خود را از دست می دهند.

4- تعامل با مخاطب

تعامل با مخاطبان مانند پاسخ دادن مناسب به کامنت ها و پیام های شخصی آن ها می تواند سبب شود تا افراد بیشتری به پیج شما علاقه مند شوند. پس باید بگوییم که علاوه بر انتخاب مناسب میان موضوعات اینستاگرام، تعامل با مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است.

موضوعات برتر اینستاگرام

همان طور که گفتیم علاوه بر انتخاب از میان پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام، باید به نکاتی برای پیشرفت اشاره کرد. اکنون زمان آن رسیده تا برخی از موضوعات برتر اینستاگرام را با هم مرور کنیم. مواردی که در ادامه گفته می شود را باید از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام دانست.

1- موضوعات طنز

طنز همیشه جایگاه خود را در میان مردم دارد. بسیاری از مردم دوست دارند که در اوقات فراقت خود محتوای طنز مشاهده کنند تا وقت خود را بهتر سپری کنند. به همین دلیل پیج های طنز طرفداران بسیاری دارند و در دسته پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام قرار می گیرد.

2- موضوعات آموزشی

همه افراد دوست دارند با یادگیری نکات جدید، پیشرفت کنند. به همین دلیل موضوعات آموزشی نیز طرفداران بسیاری دارد. این آموزش می تواند در خصوص موضوعات متفاوتی باشد. از این موارد می توان به بازارهای مالی، آشپزی، آرایشگری و زبان های متفاوت اشاره کرد.

3- اخبار و حواشی

اخبار و حواشی یکی دیگر از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام است. پیج های بسیاری در این خصوص وجود دارند که از میان آن ها پیج های اخبار و حواشی تیم های ورزشی و افراد مشهور طرفداران بیشتری دارند. این گونه پیج ها هر چه اخبار جذاب تری منتشر کنند، زودتر پیشرفت خواهند کرد و به فالوئرهای بالاتری می رسند.

4- فروش محصولات

این روزها افراد بسیاری در اینستاگرام اقدام به ساخت پیج های آنلاین شاپ کرده اند. آن ها محصولات متفاوتی را در این پیج ها به فروش می رسانند. بنابراین اگر محصولات جذابی برای ارائه به مخاطبین دارید، می توانید از میان موضوعات اینستاگرام، موضوع فروش آنلاین را انتخاب و در آن فعالیت کنید. یکی از مزیت های پیج های آنلاین شاپ درآمد مناسب در کنار استفاده از دریافت هزینه برای تبلیغات است.

5- مالی و اقتصادی

این روزها بسیاری افراد دوست دارند که در بازارهای مالی متفاوت فعالیت کنند تا بتوانند درآمد کسب کنند. به همین دلیل باید گفت که این روزها یکی از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام، پیج هایی است که مطالب مختلفی را در خصوص بازارهای مالی و اقتصادی منتشر می کنند. هر چه میزان صحت این اطلاعات بالاتر باشد و بتواند اطلاعات بهتری را در اختیار مخاطب قرار دهد، افراد بیشتری آن ها را فالو می کنند و به سرعت به اعداد بالای فالوئر می رسند.

6- پیج های شخصی

یکی دیگر از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام، زندگی شخصی افراد است. افراد متفاوتی در خصوص سفرهای خود، تجربیات، خاطرات، دورهمی ها و بسیاری موارد دیگر محتوا تولید و منتشر می کنند. هر چه میزان خلاقیت شما در این موضوع بیشتر باشد، افراد بیشتری پیجتان را دنبال خواهند کرد.

7- آشپزی

همان طور که در بخش پیج های آموزشی به آن اشاره کردیم، آشپزی یکی از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام است. البته باید بدانید که پیج های آشپزی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. آموزش آشپزی، معرفی رستوران ها و کافه های متفاوت، رسپی های متفاوت برای پخت غذا و تست غذاهای متفاوت از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام در زمینه آشپزی هستند. پیج های آشپزی یکی از آن پیج هایی است که افراد نمی توانند به سادگی از کنار آن بگذرند. به همین دلیل می توانید با کمی خلاقیت پست های آشپزی جذابی را تولید و منتشر کرده تا طرفداران خود را پیدا کنید.

8- پیج های آرایشی

تقریباً تمام بانوان به موضوعات مربوط به آرایش علاقه دارند. افرادی که تخصصی در خصوص آرایشگری دارند، می توانند پیج های متفاوتی در این خصوص بسازند. معرفی لوازم آرایشی متفاوت، برندهای متفاوت، نحوه های متفاوت آرایش کردن، میکاپ و خودآرایی از مهم ترین موضوعات پیج های آرایشی است که طرفداران بسیاری دارند.

9- فن پیج

فن پیج یکی از موضوعات اینستاگرام است که به تازگی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. این پیج ها در حقیقت پیج طرفداران افراد، تیم ها، اشخاص خاص و برنامه های متفاوت هستند و پست هایی در خصوص آن ها منتشر می کنند. از مهم ترین فن پیج ها می توان به فن پیج تیم های ورزشی مخصوصاً تیم های فوتبال، ورزشکاران، بازیگران، خواننده ها، برنامه های تلویزیونی و اشخاص معروف اشاره کرد. هم یکی از شیوه های بازاریابی است که به رشد پیج کمک می کند.

10- گردشگری

همه افراد به سفر علاقه دارند و به همین دلیل گردشگری را باید یکی دیگر از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام دانست. بسیاری افراد با انتشار عکس، ویدیو و محتوا در خصوص مکان های متفاوت و جذاب، فالوئر جذب می کنند. برخی از این پیج ها شخصی هستند و افراد متفاوت تجربه های خود را در آن منتشر می کنند. برخی دیگر از این پیج ها را کسب وکارهای فعال در زمینه گردشگری ساخته اند تا بتوانند از طریق آن گردشگر بیشتری جذب کنند و سود خود را افزایش دهند.

11- مد و لباس

شاید بتوان گفت که هیچ فردی نیست که دوست ندارد استایل خوبی داشته باشد و لباس های زیبایی بپوشد. به همین دلیل پیج های مد و لباس نیز طرفداران خاص خود را دارند. پس باید سوژه مد و لباس را در میان جذاب ترین موضوعات اینستاگرام قرار داد. پیج های مد و لباس نیز تنوع بالایی دارند. از مهم ترین موضوعات مد و لباس می توان به نحوه ست کردن لباس های متفاوت، فروشگاه های فروش لباس آنلاین و موارد دیگر اشاره کرد.

12- عکاسی

از جمله پیج های پرطرفدار در اینستاگرام، صفحاتی هستند که عکس هایی زیبا، جذاب و متفاوت منتشر می کنند. افراد زیادی به عکاسی علاقه دارند و عکس های خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. در صورتی که این عکس ها از جذابیت کافی برخوردار باشند، پیج  آن ها به سرعت رشد می کند و دنبال کننده زیادی کسب خواهند کرد. پیج های عکاسی موضوعات متفاوتی دارند. از این موضوعات می توان به عکاسی از طبیعت، حیوانات، عکاسی شهری و پرتره اشاره کرد.

موضوعاتی مانند آشپزی، آرایشی، سفر و گردشگری، عکاسی، فن پیج، آموزشی، مالی و اقتصادی، مد و لباس از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام محسوب می شوند.

موضوعات خوب اینستاگرام برای افزایش لایک

حال که با پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام آشنا شدید، باید بدانید که برخی پست ها و موضوعات می توانند باعث شوند تا میزان لایک، کامنت و به طور کلی ایمپرشن پیج شما بالا رود. از مهم ترین موضوعاتی که می توانند سبب افزایش میزان لایک شود، باید به موارد زیر اشاره کرد.

اگر می خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

1- پشت صحنه

یکی از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام که معمولاً لایک بالایی دریافت می کند، ویدیوهای پشت صحنه است. افراد معمولاً کنجکاو هستند تا روند ساخت ویدیوهای متفاوت را مشاهده کنند. همچنین مشاهده این ویدیوها می تواند سرگرم کننده، هیجان انگیز و جذاب باشد. به همین دلیل این ویدیوها طرفداران بسیاری دارند. بسیاری از پیج ها به این نکته توجه نمی کنند در حالی که اگر پیج های متفاوت و پرطرفدار را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که پست های حاوی ویدیوهای پشت صحنه میزان بالاتری لایک و حتی کامنت دریافت کرده اند. البته توجه داشته باشید که این ویدیوها را به صورت مناسب ادیت کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشند.

2- پرسش و پاسخ

یکی دیگر از پست هایی که باید آن را در میان پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام قرار داد، پست های پرسش و پاسخ است. بسیاری افراد سؤالات بسیاری در خصوص انواع کسب وکارها و موضوعات دیگر دارند و به همین دلیل پست های پرسش و پاسخ، لایک و کامنت بسیار بالایی دریافت می کنند. فقط نکته ای که نباید فراموش کنید این است که این پست ها را در زمان مناسب منتشر کنید تا بتوانید به پرسش های متفاوت مخاطبان در اسرع وقت پاسخ دهید. عدم پاسخگویی مناسب به کامنت های مخاطبان نه تنها سودمند نیست بلکه باعث می شود تا برخی از دنبال کنندگان خود را از دست بدهید.

3- محتواهای سریالی

موضوعات دنباله دار و سریالی یکی دیگر از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام است. پیج هایی که می توانند پست های سریالی و دنباله دار جذابی تولید کنند، معمولاً بازخورد بسیار بالا و مناسبی دریافت می کنند. همچنین با استفاده از این روش می توانید کاری کنید که مخاطبان پیج شما را بیشتر از قبل چک کنند. زیرا منتظر قسمت بعدی محتوای تولید شده توسط شما هستند. به همین دلیل استفاده از این تکنیک را فراموش نکنید تا بتوانید از مزایای آن به حداکثر بهره وری برسید.

4- همکاری با پیج های دیگر

یکی از جدیدترین قابلیت ها و ویژگی های اینستاگرام، انتشار پست مشترک است. با استفاده از این ویژگی می توان پست مشخصی را با یک پیج دیگر منتشر کرد. این کار باعث می شود تا دنبال کنندگان هر دو پیج آن پست را مشاهده کنند. به همین دلیل میزان لایک آن معمولاً بسیار بیشتر از پست های معمولی پیج هاست. این پست می تواند در خصوص همکاری جذاب میان دو پیج باشد یا اینکه محتوای آن تبلیغاتی باشد.

پست هایی که حاوی موضوعاتی مانند پرسش و پاسخ، پشت صحنه، مسابقه، آموزش، مصاحبه و محتواهای ترند باشند، بیشتر از سایر پست ها دیده و لایک می شوند.

5- محتواهای مربوط به موضوعات ترند

برخی موضوعات در شبکه های مجازی ترند می شوند و افراد بسیاری به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن ها هستند. همین مورد یکی از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام را به وجود آورده است. توجه و استفاده از ترندهای جذاب زمینه کاری خود باعث می شود تا بتوانید لایک بیشتری دریافت کنید. همچنین در صورتی که اطلاعات مناسبی در خصوص این موضوعات منتشر کنید، میزان دنبال کنندگان شما با سرعت بسیار بیشتری افزایش خواهد یافت.

6- مصاحبه

مصاحبه با افراد مشهور در زمینه های متفاوت یکی دیگر از پرطرفدارترین موضوعات اینستاگرام است که معمولاً لایک بسیار بالایی دریافت می کند. دلیل این لایک بالا این است که افراد بسیار زیادی این پست ها را مشاهده می کنند. البته توجه داشته باشید که این مصاحبه باید در خصوص زمینه کاری شما باشد. در غیر این صورت نه تنها جواب مناسبی دریافت نخواهید کرد بلکه باعث خواهید شد که برخی افراد علاقه خود را به پیج شما از دست بدهند و پیج را آنفالو کنند.

7- آموزش

علاوه بر پیج های آموزشی، تولید محتوای آموزشی در زمینه کاری خود می تواند باعث شود تا لایک بالایی دریافت کنید. همچنین این پست ها می توانند به مخاطبان نشان دهند که تا چه میزان به کار خود مسلط و وارد هستید و با این روش اعتماد آن ها را نیز جلب کنید. از دیگر نکات مثبت پست های آموزشی لایک، کامنت و به اشتراک گذاشته شدن بالای آن هاست. همین امر سبب می شود تا علاوه بر لایک بالا، ایمپرشن پیج را افزایش دهید و دنبال کننده بیشتری جذب کنید. از جذاب ترین موضوعات اینستاگرام در خصوص آموزش، پست هایی هستند که در آن به موارد زیر اشاره شده باشد.

 • چگونه؟
 • آیا می دانستید؟
 • بررسی آمار
 • بررسی احتمالات متفاوت
 • معرفی مراحل
 • معرفی اشتباهات رایج
 • نکاتی که قبل شروع کار باید بدانند
 • کمک به حل مشکلات

8- مسابقات اینستاگرامی

مسابقات متفاوتی در اینستاگرام برگزار می شود که به برخی افراد به قید قرعه جایزه تعلق می گیرد. معمولاً یکی از کارهایی که برای شرکت در این مسابقات باید انجام داد، لایک کردن پست مسابقه است. به همین دلیل پست مسابقۀ بسیاری از صفحات، بسیار بیشتر از سایر پست هایشان لایک شده است. همچنین برگزاری این مسابقات را باید یک تبلیغات مناسب با هزینه ای معقول دانست که اگر درست برگزار شود باعث رشد بسیار مناسب پیج خواهد شد.

راه های افزایش لایک اینستاگرام

باید بدانید که برای افزایش میزان لایک، کامنت و فالو در اینستاگرام از روش های متفاوتی استفاده می کنند. برخی از این روش ها در کوتاه مدت جواب مناسبی می دهند و با استفاده از برخی دیگر از آن ها در مدت زمان طولانی تری به جواب خواهید رسید. اما به طور کلی باید بدانید که استفاده از روش هایی صحیح، اصولی و مناسب با پیج، می تواند باعث شود تا احتمال دریافت نتیجه مناسب بسیار بالاتر رود. از مهم ترین روش های افزایش لایک اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- تولید محتوای جذاب

بهترین راه افزایش لایک در اینستاگرام، تولید محتوایی جذاب و مناسب است که توجه مخاطبان را به خود جلب کند. این نوع محتواها باعث می شود تا علاوه بر این که بسیاری از مخاطبان آن را لایک کنند، پیج را فالو کنند، برای شما کامنت بگذارند و یا حتی آن را برای دوستان خود ارسال کنند.

تمام این موارد باعث افزایش ایمپرشن پیج می شود. باید بدانید که تعداد پیج هایی که در اینستاگرام فعالیت می کنند، بسیار زیاد است. مهم ترین نکته ای که باعث می شود تا میزان لایک و فالو یک پیج افزایش یابد، جذابیت محتوای آن است. زیرا همین امر سبب می شود تا افراد بیشتری به آن پیج و محتوای آن علاقه مند شوند و آن را دنبال کنند.

2- استفاده از عکس و فیلم باکیفیت و مناسب

عکس ها و فیلم هایی که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند، باعث افزایش جذابیت پست می شوند. به همین دلیل افراد بیشتری آن را می پسندند و پست مورد نظر را لایک می کنند. شاید این مورد از نظر بسیاری افراد مهم نباشد، اما باید بدانید که بسیاری افراد به کیفیت عکس ها و ویدیوها توجه می کنند. به همین دلیل همیشه به کیفیت توجه کنید تا بازخورد بهتری دریافت کنید.

3- استفاده از هشتگ های مناسب

هشتگ یکی از ابزارهای بسیار جذاب در اینستاگرام است. هشتگ در اینستاگرام مانند یک قیف عمل می کند. افراد با استفاده از هشتگ با راحتی بیشتری می توانند محتوای مورد علاقه خود را پیدا کنند. به همین دلیل با استفاده از هشتگ مناسب می توانید باعث شوید تا کاربران بسیار بیشتری پست شما را مشاهده و لایک کنند. این کار حتی باعث افزایش میزان جذب فالوئر نیز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هشتگ ها، پیشنهاد می کنیم مطلب را از سایت sanimata مطالعه کنید.