عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین تفریحات خانوادگی در کیش

پیدا کردن تفریحات خانوادگی کیش یکی از دغدغه های مهم خانواده ها در این جزیره است؛ چراکه معمولاً پیدا کردن تفریحی که مناسب همه اعضای خانواده با سنین مختلف باشد، کار ساده ای نیست. در این مطلب از تفریحات کیش برای خانواده ها می گوییم تا بیشتر با گزینه هایی که در طول سفر دارید، آشنا شوید و نگرانی کمتری راجع به تفریح و سرگرمی اعضای مختلف خانواده داشته باشید. بهترین تفریح خانوادگی استفاده از منظره زیبای کیش یا همان گشت دور جزیره کیش است.

تفریحات خانوادگی و گروهی کیش

کمتر پیش می آید کسی به قصد تفریح به صورت فردی به کیش سفر کند. افراد اغلب یا با خانواده یا با دوستان خود به این سفر می روند، بنابراین جاهای تفریحی کیش که برای تعداد نفرات بیشتر از دو نفر مناسب باشد یا گروه های سنی مختلفی را در بر بگیرد، اهمیت خاصی پیدا می کند. البته شاید اگر را بخوانید، این جزیره را تنها برای تفریح انتخاب نکنید و تجربه های جالب دیگری هم در آن بیابید؛ اما ما در این مطلب قرار است از تفریحات کیش بگوییم و به همین دلیل هم در ادامه، قصد معرفی آن دسته از مکان های تفریحی کیش را داریم که شما می توانید با خانواده یا جمع دوستانتان ساعت های مفرحی را در آن تجربه کنید.

گشت دور جزیره کیش با قایق

تم پارک سنتر

تم  پارک سنتر مجموعه ای است که هم کودکان و نوجوانان می توانند از آن لذت ببرند و هم گروه های بزرگ سال. این  مجموعه از 2 پارک مجزا تشکیل شده است، یکی پارک ژوراسیک و دیگری مجیک پارک. جالب است بدانید که شما با خرید یک بلیط می توانید از امکانات هر دو پارک استفاده کنید. تم پارک سنتر به عنوان یکی از جاهای تفریحی کیش، بخش های گوناگونی دارد و به جز ژوراسیک پارک که شما را به دنیای دایناسورها می برد، می توانید به سراغ بخش آیینه ها بروید یا در سلفی روم عکس های فانتزی و خاص بگیرید.

آدرنالین استیشن

بسیاری از مردم این روزها در لیست تفریحاتشان حتماً وسایل و امکانات مدرن را هم قرار می دهند! سینماهای چندبعدی، استفاده از تکنولوژی واقعیت  مجازی و واقعیت افزوده به خوبی جای خود را در بین کسانی که می خواهند تفریح کنند، پیدا کرده است. در کیش هم چند مجموعه تفریحی با استفاده از تکنولوژی های روز وجود دارند که آدرنالین استیشن یکی از آن هاست. این مجموعه صاحب 10 دستگاه مختلف است که به وسیله آن ها 120 بازی را برای کاربران اجرا می کند.

اتاق فرار 

برای پر کردن زمان تفریحتان، یک کار دسته جمعی هیجان انگیز چطور است؟ مثلاً رفتن به اتاق فرار. شرکت در برنامه یک اتاق فرار به شما این فرصت را می دهد که هم ساعاتی مفرح داشته باشید و هم تا اندازه زیادی سطح آدرنالین خونتان را افزایش دهید! کیش دو اتاق فرار مشهور دارد؛ یکی اتاق فرار پارک آبی و دیگری اتاق فرار دیپلمات که هرکدام با داستانی ترسناک و پر از رمزوراز تلاش می کنند ساعات خاصی را برای بازیکنان بسازند. جالب اینجاست برای ورود به این اتاق های فرار نیازی نیست جمعیت زیادی داشته باشید و در گروه های 2 تا 5 نفره می توانید بازی کنید.

شهربازی هایلند

شهربازی کیش یکی از مجموعه های خانوادگی و محبوب مسافران جزیره است که حتی می توان آن را به عنوان یکی از معرفی کرد. در این شهربازی، بازی های مختلفی برای سنین متفاوت در نظر گرفته شده است و تقریباً همه افراد می توانند ساعات خوشی را در آن تجربه کنند. یکی از دلایل محبوب بودن هایلند در کیش این است که به غیر از وسایل بازی، رستوران و کافه هم برای مخاطبانش در نظر گرفته است. در این مجموعه می توانید بازی های متنوعی را تجربه کنید؛ از جمله اتاق لیزر، کارتینگ، ترامپولین، تالار ارواح، سورتمه، سفینه، شبیه ساز هواپیما و بازی های دیگر.

پارک برفی پنگوئن

جزیره کیش یک مقصد لوکس به حساب می آید و طبیعی است که انتظار داشته باشید در آن تفریحات و امکاناتی را ببینید که در بسیاری از نقاط ایران پیدا نمی شود. مثلاً اولین پارک برفی ایران! حتی برای برخی، سفر به کیش ارزش آن را دارد تا به هر شکل هزینه های اقامت و حمل ونقل را مدیریت کنند و در ازایش از تفریحات لذت ببرند. برای مثال برخی با استفاده از به آنجا می روند؛ اما در طول سفر برای رفتن به پارک برفی به راحتی هزینه می کنند. پارک برفی پنگوئن کیش، جای خوبی برای حس کردن خنکی است، مخصوصاً اگر در فصول گرم به کیش سفر کرده باشید. البته در این مجموعه به شما لباس گرم داده می شود تا سرما آزارتان ندهد.

تله کابین 

تفریح دیگری که در کیش می تواند شما را راضی کند، استفاده از است. تله کابین کیش فاصله ای حدوداً 3 کیلومتری را در کنار خط ساحلی طی می کند و فرصت خوبی برای عکاسی و لذت بردن از مناظر به شما می دهد. مبدأ حرکت تله کابین، میکا مال کیش است و مقصد آن اسکله تفریحی کیش. درباره کابین های این تله کابین هم بهتر است بدانید که ظرفیت هرکدام از آن ها 8 نفر است و شما و هم سفرانتان می توانید برای حدود 20 دقیقه در کنار هم از مناظر در مسیر لذت ببرید.

دوچرخه سواری

یکی از تفریحات ارزان و لذت بخشی که در کیش می توانید امتحان کنید، دوچرخه سواری است. این جزیره صاحب مسیری نسبتاً طولانی برای رکاب زنی است و می توانید هم زمان با لذت بردن از منظره خلیج فارس، دور جزیره رکاب بزنید. دوچرخه سواری جزو یکی از بهترین تفریحات و فعالیت های رایج برای مسافران کیش است و ازآنجایی که برای سنین و سلیقه های مختلف، دوچرخه هایی با سایز و امکانات متفاوتی در نظر گرفته شده است، می توانید به صورت خانوادگی و گروهی از این ورزش لذت ببرید.

تفریحات رایگان کیش

گفتیم که کیش جزیره ای لوکس است و اغلب مردم انتظار پیدا کردن یک تفریح خوب و رایگان در آن را ندارند؛ اما نگران نباشید در کیش همه چیز پیدا می شود. گرچه پیش از این در مطلب مفصل برایتان از این موضوع گفته ایم؛ اما در این مطلب هم اشاره ای به انواع تفریحات رایگان کیش خواهیم کرد. اغلب تفریحات رایگان کیش فعالیت هایی مانند عکاسی و پیاده روی و حتی پیک نیک و کمپینگ را شامل می شوند. بر همین اساس هم شما می توانید ساعات خالی خود را در مقاصد زیر بگذرانید و از فضای زیبای جزیره لذت ببرید:

  • ساحل خانوادگی
  • پارک سیمرغ
  • پارک مرجان
  • پارک شهر کیش
  • انجیر معابد
  • باغ راه ایرانی
  • ساحل کشتی یونانی

پاساژگردی در کیش

خرید به قدری در کیش اهمیت دارد که بسیاری تنها به قصد خرید به این جزیره سفر می کنند و از طرف دیگر، اگر این مطلب را از ابتدا خوانده باشید، متوجه می شوید که بسیاری از تفریحات کیش یا در دل قرار دارند یا در فاصله کمی از آن ها هستند. ازطرف دیگر، برای طیف وسیعی از افراد، خرید به تنهایی یک تفریح کامل محسوب می شود. بنابراین نیازی به جست وجوی تفریحات متفاوت دیگری در کیش نیست. در این جزیره بیش از 20 مرکز خرید وجود دارد که هرکدام برای گرم تر نگه داشتن بازارشان، برنامه تفریحی مختلفی را برای مسافران تدارک می بینند؛ از اجرای موسیقی زنده و رستوران هایی با اجراهای شبانه گرفته تا انواع شهربازی ها و اتاق های بازی برای کودکان و بزرگ سالان.

تفریحات فرهنگی

همیشه قرار نیست تفریحات ما چاشنی هیجان یا تحرک داشته باشند. کیش در زمینه تفریحات و خوشگذرانی های فرهنگی هم جایگاه خوبی دارد و جشنواره هایی که در تاریخ های مشخص برگزار می شود، کنسرت ها، جنگ های خنده و انواع مراسم برای مسافران و علاقه مندان به این حوزه ها در کیش تدارک دیده شده است. حتی می توانید سری به سینماهای جزیره بزنید و از دیدن فیلم های روز روی پرده سینما لذت ببرید. در کیش به غیر از سالن های همایش و هتل ها، حداقل 5 مکان برای اجراهای مختلف از کنسرت تا نمایش های کمدی وجود دارد و تقریباً در هر روزی می توانید برنامه ای برای دیدن پیدا کنید.

سخن پایانی

برای کسانی که دوست دارند در ایران تجربه های نابی از تفریح داشته باشند، کیش را می توان یک مقصد متفاوت دانست؛ اما در این میان، نمی توان از هزینه ها چشم پوشی کرد؛ به خصوص اگر این هزینه ها مربوط به مسائل اساسی از جمله اقامت و حمل ونقل باشد. البته اگر در زمان خرید تور یک انتخاب دقیق و حرفه ای داشته باشید، تا حد زیادی می توانید این هزینه ها را مدیریت کنید؛ اما چطور؟ برای این کار کافی است به صفحه لست سکند بروید و بهترین گزینه ای که برای شرایط شما مناسب است، انتخاب کنید. در این صفحه این امکان را دارید که از انواع تور کیش با قیمت های متنوعش باخبر شوید.

در این مطلب تلاش کردیم تا جای ممکن نه فقط به معرفی تفریحات، بلکه به بررسی هزینه تفریحات کیش بپردازیم تا با دیدن و خواندن این موارد در زمان سفر کمتر دچار سردرگمی شوید و بعضی از گزینه ها را حتی پیش از شروع سفر انتخاب کنید.