عمومیکسب و کار ایرانی

چرا زیره کفش زرد میشود؟

چرا کفش های سفید پس از شستشو زرد می شوند؟

زمانی که شما از سفید کننده استفاده می کنید، ریسک زرد شدن کفش والیبال و کفش پارچه ای را افزایش می دهید. متاسفانه اگر در استفاده از این شوینده زیاده روی کنید، نمی توانید رنگ سفید را برگردانید. برای از بین بردن لکه های زرد رنگ روی کفش سفید، باید از روش هایی برای از بین بردن رنگ زرد استفاده کنید.

کفش

حالا سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان کفش های سفید را تمیز کرد؟ و چگونه زرد شدن کفش پارچه ای از بین می رود؟ اگر کفش پارچه ای شما زرد شده است راه های متعددی برای برگرداندن رنگ سفید به آن ها وجود دارد.  در ادامه به 5 روش برای از بین بردن زردی کفش های پارچه ای می پردازیم و شما با صرف زمان حدودی 5 دقیقه برای مطالعه این متن، می توانید کفش های سفید پارچه ای خود را دوباره مثل روز اول بپوشید.

استفاده از جوهر آبی

این روش بیشتر جنبه ی پیشگیری دارد تا درمان. برای جلوگیری از زرد شدن کفش پارچه  ای خود، چند قطره جوهر آبی را درون یک ظرف آب بریزید به طوری که رنگ آب، به صورت آبی روشن دربیاید. سپس کفش های خود را به مدت 10 دقیقه درون ظرف آب قرار دهید و بعد از 10 دقیه آن را با آب معمولی بشویید. این کار روشی خوبی برای جلوگیری از زرد شدن کفش های شما است.

از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های زرد رنگ استفاده کنید

مناسب ترین راه برای از بین بردن لکه های زرد کفش استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین به خوبی لکه های رنگ زرد را از روی کفش های پارچه ای سفید حذف می کند. به اندازه یک قاشق چایی خوری جوش شیرین را با کمی آب حل کنید و با استفاده از یک مسواک، این ترکیب را روی لکه زرد رنگ بریزید و آن را تمیز کنید. اجازه دهید محلول 15 دقیقه روی لکه بماند.

در مرحله بعدی جوش شیرین روی لکه را تمیز کنید و آن نقطه را با آب ولرم بشورید تا اثری از جوش شیرین نماند. در نهایت کفش را در اتاقی قرار دهید تا خشک شود.

در انتهای این متن نحوه خشک کردن مناسب کفش ها پس از شست و شو ذکر شده است.

برای خوشبو کردن کفش هم می توانید در زمان خشک شدن آن، کمی جوش شیرین را درون کفش بریزید تا بوی بد کفش از بین برود.

استفاده از آنتی باکتری های لیمو برای از بین بردن لکه های زرد

روش دیگر از بین بردن لکه های زرد روی کفش پارچه ای استفاده از آنتی باکتری های موجود در لیمو است. لیمو یکی از استیک ترین میوه های طبیعت است و بهترین ماده طبیعی برای از بین بردن لکه های روی کفش پارچه ای می باشد.

آب لیمو را با کمی آب قاطی کنید و با استفاده از یک پارچه تمیز، این محلول را روی لکه زرد رنگ قرار دهید. اجازه دهید محلول حدود 20 دقیقه روی کفش بماند و سپس با استفاده از آب گرم محلول آب لیمو را پاک کنید. کفش را به دور از نور آفتاب خشک کنید.

زرد شدن کفش پارچه ای را با استفاده از خمیردندان سفید کننده متوقف کنید

خمیردندان ها نقش مهمی در از بین بردن زردی های روی دندان را بر عهده دارند. به همین دلیل این خمیرها می توانند برای از بین بردن لکه های زرد رنگ روی کفش پارچه ای نیز مورد استفاده قرار بگیرند. کمی از خمیر را روی لکه زرد رنگ قرار دهید و اجازه دهید 20 دقیقه روی آن بماند. با توجه به اینکه خمیردندان یک تمیزکننده قوی نیست، ممکن است پس از تمیز شدن کمی از رنگ زرد باقی بماند. برای از بین بردن باقی مانده لکه زرد رنگ می توانید از یکی از روش های بالا استفاده کنید.

ترکیب نمک و آب می تواند لکه زرد روی کفش پارچه ای را از بین ببرد

این روش هم همانند استفاده از خمیردندان عملکرد قوی ندارد و برای از بین بردن لکه هایی کاربرد دارد که کمرنگ هستند. در این روش برای از بین بردن لکه های زرد رنگ روی کفش پارچه  ای به یک لیوان آب گرم و یک قاشق نمک احتیاج دارید.

نمک را با آب ترکیب کنید و با استفاده از یک مسواک ترکیب را روی قسمت زرد رنگ بمالید. اجازه دهید ترکیب 20 دقیقه یا به اندازه ای که کفش خشک به نظر برسد، روی لکه بماند. اگر لکه از بین نرفت دوباره این کار را انجام دهید و در نهایت اجازه دهید کفش کاملا خشک شود.

خشک کردن مناسب کفش پارچه ای سفید

زمانی که تمام لکه های زرد رنگ روی کفش پارچه ای سفید پاک شد، نوبت خشک کردن آن می رسد. برای خشک کردن این نوع از کفش ها با این رنگ باید یکسری مسائل را رعایت کنید در غیر این صورت خشک کردن کفش می تواند به زرد شدن دوباره کفش ختم شود.

برای خشک کردن کفش های پارچه ای سفید آنها را با دستمال سفید یا دستمال کاغذی بپوشانید تا جایی که تمام کفش پوشش داده شود. حالا می توانید با خیال راحت کفش را مقابل نور آفتاب قرار دهید چراکه این لایه از رسیدن نور مستقیم آفتاب به کفش جلوگیری و به خشک شدن سریع تر کفش کمک می کند.

اثر آنتی باکتری و آنتی قارچ نور آفتاب موجب تمیزتر شدن کفش و درخشش بیشتر آن می شود و زیبایی اولیه کفش را باز می گرداند. همچنین فلورسنت موجود در دستمال باعث سفید شدن لژهای کفش شما می شود.

از بین بردن لکه های زرد رنگ بر روی کفش های سفید شاید کاری مشکل به نظر برسد اما غیرممکن نیست. پس دیگر لازم نیست هنگام نگران این مضوع باشید. کافی است یکی از روش هایی که بالاتر گفته شد را امتحان کنید و برای همیشه از شر مشکل زرد شدن کفش پارچه ای خلاص شوید.

زرد شدن زیره کفش پی وی سی

این جنس از زیره یکی از جنس های زیره کفش میباشد که بیشتر رنگش تغییر کرده و زرد می شود برای جلوگیری از زرد شدن زیر کفش ابتدا باید دلیل تغییر رنگ زیر را بفهمید و سپس با روش هایی که خدمت شما معرفی خواهیم کرد با آن مقابله کنید و یا کفش خود را تمیز کنید. جنس زیره پی وی سی به علت عملکرد عالی در کفش و همچنین هزینه پایین تولید بسیار در زیره کفش ها استفاده می شود این زیره سفید اغلب پدیده تغییر رنگ و زرد شدگی را به خود می بیند و بیشتر نیز در تابستان و دمای بالای هوا این اتفاق رخ می دهد.

برای جلوگیری از زرد شدن زیره کفش ابتدا باید دلیل تغییر رنگ و زرد شدن آن را روشن کنیم یکی دلایل زرد شدن می تواند رسوب باشد برای مثال از آنجایی که مقدار زیادی پلاستی در این زیره اضافه میشود همچنین از پارافین مایع و روغن سفید در پی وی سی استفاده می شود زمانی که دما افزایش می یابد این مواد روی سطح کفش رسوب می کند و نتیجه زیره کفش زرد می شود.