ارز دیجیتالکسب و کار ایرانی

چند قانون اولیه برای ورود به معاملات فارکس !

چند قانون اولیه برای ورود به معاملات فارکس!

همان طور که می دانید ترید در بازار فارکس فراتر از یک کسب وکار معمولی است. در واقع معامله گری شامل مقداری هنر، علم و شانس است. بدین ترتیب هر کسی می تواند با استفاده از آموزش، خود را به یک تریدر موفق فارکس تبدیل کند. البته اولین چیزی که در مورد معامله گری در فارکس باید به خاطر بسپارید، این است که یک شبه به یک فرد ثروتمند تبدیل نمی شوید. با ابن حال در مسیر معامله گری باید سخت کوش و ذهنی روشن به همراه قلبی سرد داشته باشید تا به نتایج مطلوب برسید. نکات زیر در معاملات فارکس به غلبه بر اولین مشکلات در مسیر موفقیت و ثروت کمک خواهند کرد. معامله در فارکس معامله در فارکس فهرست مطالب هیچ استراتژی معاملاتی 100% مؤثر نیست اجازه ندهید اولین بردها به باخت های معمولی و عادی تبدیل شوند حساس و احساساتی نباشید

فارکس

بیش از 2 درصد از سرمایه تان را در هر معامله ریسک نکنید تحلیل بنیادی یا تکنیکال؟ هر دو را انتخاب کنید! تقسیم بندی کردن یا از دست دادن؟ یادگیری را متوقف نکنید! هیچ استراتژی معاملاتی 100% مؤثر نیست به عنوان یک معامله گر تازه وارد در دنیای فارکس، با بسیاری از بروکرها و فروشندگان مواجه خواهید شد که استراتژی هایی را با “احتمال 100٪ موفقیت” یا “استراتژی های بدون شکست” به شما پیشنهاد می دهند. هر بروکر و هر استراتژی معاملاتی را به آسانی قبول نکنید. با این حال، اگر منبعی وجود داشت که چندین استراتژی و نکات معاملاتی مؤثر را برای کمک به شما در کسب درآمد کم و باثبات پیشنهاد داد، حتماً به آن نگاهی بیندازید.

اجازه ندهید اولین بردها به باخت های معمولی و عادی تبدیل شوند همان طور که می دانید، اولین معامله ای که با موفقیت بسته شود، شیرین تر از هر آب نباتی برای معامله گر تازه کار است، زیرا ثابت می کند که شما در نهایت بلافاصله پس از چند شکست در معاملات، به سود رسیده اید. توصیه می شود که اجازه ندهید اولین پیروزی یا اولین معامله سود ده بر تصمیمات بعدی شما تأثیر بگذارد. بدین صورت که بیش از حد ریسک نکنید و برای کاهش مقدار ضرر، حجم معاملات را بالا نبرید اگر ریسک کمتر و درآمد پایدارتری را ترجیح می دهید، تکنیک ها و استراتژی های مقیاس بندی می توانند مفید باشند.

حساس و احساساتی نباشید وجود احساسات در انسان ها عالی است اما بهتر است آن ها را برای خانواده و دوستان خود کنار بگذارید. زیرا ترید کردن در فارکس یک کار کاملاً منطقی و بدون احساس است. شما در بازار فارکس زمان یا فضایی برای تمرکز بر روی انگیزه ها یا احساسات خود نخواهید داشت. انگیزه برای “کمی بیشتر صبر کردن” قطعاً حساب بانکی شما در بلندمدت بزرگ تر نمی کند. فقط معامله گرانی که به صورت منطقی به بازار فارکس تمرکز می کنند و از چگونگی کاهش ریسک به مقدار حداقل و جلوگیری از ورشکستگی آگاه هستند، می توانند به نتیجه مطلوبی برسند.

بیش از 2 درصد از سرمایه تان را در هر معامله ریسک نکنید اکثر معامله گران این قانون اساسی را نادیده می گیرند و بیش از 2 درصد سرمایه خود را ریسک می کنند. پیشنهاد می شود که هرگز بیش از آنچه می توانید از دست بدهید، ریسک نکنید. سعی کنید برای هر معامله ای که انجام می دهید فقط دو درصد از موجودی حساب خود را ریسک کنید یا به عبارتی حد ضرر خود را فقط بر اساس دو درصد از سرمایه تان مشخص کنید. در این صورت اگر ده معامله متوالی انجام دهید، فقط 20 درصد از سرمایه تان را ریسک کرده اید. تحلیل بنیادی یا تکنیکال؟ هر دو را انتخاب کنید! حتی برخی از معامله گران خبره نیز در مورد تأثیرگذاری کدام تحلیل (تکنیکال یا فاندامنتال) با یکدیگر بحث کرده اند. حقیقت این است که هر دو نوع تحلیل می توانند بسیار مفید باشند. تحلیل فاندامنتال برای بررسی روندهای بلندمدت هفته ها یا حتی سال ها خوب است.

اما درصورتی که می خواهید دیدگاهی نسبت به نوسانات سریع بازار داشته باشید، تحلیل تکنیکال خوب است. هم چنین تحلیل تکنیکال این فرصت را به شما می دهد تا نقاط خاص ورود و خروج برای معاملات خود را تعیین کنید. تقسیم بندی کردن یا از دست دادن؟ قبل از ورود به بازار فارکس و انجام معامله، یاد بگیرید که مقیاس بندی در هر استراتژی ها متفاوت است. هرگز به یک موقعیت زیان ده یا بازنده ورود نکنید. اما گاهی اوقات افزودن به موقعیت باخت می تواند بهترین راه برای معامله در شرایط سخت باشد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید که در معامله ای یک لات ورود کنید، بهتر است که این معامله را به معاملاتی با حجم کمتر تقسیم کنید. به این ترتیب، قیمت میانگین بهتری برای کل لات دریافت خواهید کرد.

یادگیری را متوقف نکنید! حتی باهوش ترین ذهن ها نیز به ورزش نیاز دارند. همیشه استراتژی های جدید را با سرمایه گذاری کم ریسک امتحان کنید. برای کسب دانش بیشتر، بخوانید، بحث کنید، بپرسید و آزمایش کنید. معاملات فارکس با حرف انجام نمی شود، باید در عمل مشخص شود که چقدر توانایی و مهارت دارید. بازار فارکس (Forex) یا بازار ارزهای خارجی از بزرگ ترین بازارهای مالی در دنیا به شمار می آید که روزانه معاملات زیادی را پردازش می کند. این بازار از بازارهای غیرمتمرکز است که محل فیزیکی ندارد، اما نهادهایی برای نظارت بر عملکرد آن به عنوان رگولاتوری در هر کشور وجود دارد.

قوانین سرمایه گذاری در بازار فارکس به شما کمک می کند تا با خیال راحت تری به معامله بپردازید. اما پیش از هرچیز باید با این بازار و اصول اولیه آن آشنایی داشته باشید. در این مقاله سعی داریم تا با زبانی ساده این قوانین را برای علاقه مندان توضیح دهیم. بازار فارکس از بازارهای همیشه فعال است که به طور 24 ساعته در حال تراکنش معاملات است. ژورنال معاملاتی می تواند یک دفترچه یادداشت،  فایل اکسل یا گوگل شیت باشد که فرد تریدر معاملات روزانه،  هفتگی و ماهانه خود را در آن ثبت می کند. .معامله در این بازار به صورت الکترونیکی انجام می شود و معامله گران می توانند از طریق پلتفرم های مختلف، به آن دسترسی داشته باشند. هر فرد در هر نقطه از دنیا می تواند از طریق اینترنت، ارزهای کشورهای بزرگ را خرید و فروش کند.

این بازار 5 سشن معاملاتی در سیدنی، توکیو، فرانکفورت، لندن و نیویورک دارد که به ترتیب با پایان فعالیت یکی، دیگری کار خود را شروع می کند. بازار فارکس با حجم معاملاتی که بالغ بر 5 تریلیون دلار در روز است از زبزرگ ترین بازارهای مالی در دنیا به شمار می آید. قوانین فارکس مانند هر قانونی در کسب و کارهای مختلف عمل کرده و مانند نکاتی است که هر فردی باید برای ماندن در آن کسب و کار آن را رعایت کند. قوانین فارکس به مجموعه نکاتی گفته می شود که هر معامله گری باید آنها را بداند و در هر معامله این موارد را رعایت کند. جالب است که بدانید حداقل 70 درصد افرادی که وارد بازار فارکس می شوند به دلیل رعایت نکردن همین قوانین و مقررات، سرمایه خود را در این بازار مالی از دست می دهند

توجه داشته باشید که در بازار فارکس هیچ راه میانبری برای موفقیت وجود ندارد و برای سودآوری از این بازار باید بارها استراتژی های مختلف را تست کرده و در این بازار معاملات فراوانی جهت کسب تجربه انجام دهید. راه موفقیت و شکست در بازار فارکس بسیار ساده است: با نظم معاملات خود را انجام دهید و موفق شوید و یا قوانین و نظم را رعایت نکنید و در این بازار دچار ضرر و زیان شوید. اغلب معامله گران مبتدی در فارکس فکر می کنند این بازار یک راه سریع برای کسب سودهای چند ده برابر است اما نمی دانند که این بازار همانند دیگر مشاغل باید در آن صبر بسیار زیاد داشته باشید. در ادامه قوانین مهم بازار فارکس برای شما قرار داده می شود که با همین قوانین ساده در بازار فارکس می توانید درصد موفقیت خود را بسیار افزایش دهید.