نحوه بستن روکش صندلی پراید

جهت آموزش نصب روکش صندلی ماشین با ما همراه باشید.لازم به ذکر هست که این آموزش برای اکثر خودرو های موجود در بازار از جمله پژو پارس، پژو 405، سمند، تیبا، پژو 206 و پراید کارایی دارد. بسیاری از افراد از طریق فروشگاه اینترنتی برای ماشین خود خریداری می کنند. این افراد مایل هستند محصول خریداری شده را به صورت درست و اصولی نصب کنند.

بهترین برند روکش صندلی ساینا | بهترین روکش صندلی کوییک

برای این افراد آموزش نصب روکش صندلی بسیار لازم است.نحوه نصب روکش صندلی ماشین برای افراد غیر متخصص کار دشوار و زمان بر است.به همین جهت در این مقاله از سایت باران کاور ما قصد داریم به شما کمک کنیم مثل یک حرفه ای روکش ماشین خود را نصب کنید.این کار از نظر اقتصادی هم برای شما به صرفه است. زیرا دیگر هزینه نصب و دستمزد برای این کار صرف نمی کنید.برای آموزش نصب روکش صندلی خودرو مراحل زیر را با دقت انجام دهید.همچنین میتوانید برای مشاهده مقاله راهنمای خرید کفپوش خودرو کلیک کنید و کد تخفیف استتثنایی بگیرید.

مراحل آموزش نصب روکش صندلی جلویی ماشین

قبل از توضیح درباره مراحل نصب روکش صندلی باید گفت معمولا این روکش ها 12 تکه هستند.چهار عدد کفی و چهار عدد تکیه گاه که مربوط به صندلی های جلو و عقب است.چهار عدد هم زیر سری برای صندلی های جلویی و عقبی وجود دارد.البته نوع طراحی روکش ها با هم متفاوت بوده و برای بعضی از ماشین ها مانند 206 در قسمت عقب سه عدد زیر سری موجود است. برای تعویض روکش صندلی قسمت کف روکش یا نشیمنگاه صندلی است.در آموزش نصب روکش صندلی باید گفت معمولا برای همه نوع ماشین از این مرحله شروع می کنید. ابتدا از صندلی های جلویی شروع کنید.این قسمت از روکش صندلی را روی کف صندلی قرار دهید و با حرکات دست آن را روی صندلی به طوری قرار دهید که همه ی دوخت ها روی هم قرار بگیرد.

روکش دوم باید به روی روکش اول به طوری قرار بگیرد که همه ی دوخت ها روی هم باشد.این کار نکته اصلی برای تمیزی کار شما است.در زیر روکش دوم کش هایی وجود دارد که باید به وسیله نوک انگشت به زیر روکش اول و زیر صندلی فرستاده شود.این کش ها را در زیر صندلی محکم گره بزنید یا می توانید کش ها را زیر فنرهای روکش گره بزنید و با کش قیطانی محکم بکشید و گره بزنید. در واقع قطعه بعدی است که باید در تعویض روکش صندلی به آن بپردازید.بعد از نصب نشیمنگاه و کفی قسمت تکیه گاه یا پشتی روکش است. برای در آوردن صندلی عقب ماشین دو آموزش، همچنین نحوه درآوردن صندلی عقب سمند برای استفاده شما تهیه شده است.

در ادامه کار مانند مرحله اول از صندلی جلویی شروع می کنید.در این مرحله باید روکش را تا نصف برمی گردانید و روی قسمت پشتی صندلی می کشید.این کار را مانند مرحله قبل باید به نحوی انجام دهید که همه ی دوخت ها روی هم قرار بگیرند. خرید از سایت amazon تجربه ای منحصر به فرد از تنوع و کیفیت بالای محصولات فراهم می کند . در این مرحله باید از میان فاصله بین قسمت تکیه گاه یا پشتی و قسمت نشیمنگاه صندلی کش ها را به زیر صندلی جلویی ماشین بفرستید. سپس باید کش ها را زیر صندلی و در واقع زیر فنر ها گره محکم بزنید.جهت آموزش نصب روکش صندلی به ساده ترین شکل ادامه مطالب را از دست ندهید.

آموزش نصب روکش صندلی عقب ماشین

تا اینجا شما صندلی های جلویی ماشین را روکش کرده اید.و باید مراحلی را برای روکش کردن صندلی پشت انجام دهید.لطفا تمام مراحل را با دقت و حوصله انجام داده تا نتیجه نهایی خوب باشد. مرحله بعدی مربوط به صندلی پشتی ماشین است.مانند قبل از قسمت کف روکش صندلی یا نشیمنگاه صندلی پشت شروع می کنید. بیشتر روکش های صندلی پشت به گونه ای طراحی می شوند که به صورت دو تکه باشند.در این مرحله نیاز است که قسمت کفی عقب ماشین از بدنه جدا شده و در محلی دیگر قرار بگیرد.

بعد از انتقال کفی به محل دیگر باید روکش صندلی را در قسمت کف صندلی قرار دهید و مانند مراحل قبلی آموزش نصب روکش صندلی عمل کنید.باید کش ها دو به دو گره بزنید و کش قیطانی را محکم گره بزنید.اگر روکش صندلی شما به صورت دو تکه بود باید برای قسمت بعدی هم مانند این مرحله این کار را تکرار کنید.برای آموزش گام به گام روکش صندلی عقب ماشین با ما همراه باشید. مرحله بعد مربوط به تکیه گاه صندلی عقب است.در این مرحله باید قسمت تکیه گاه روکش را روی تکیه گاه صندلی قرار دهید.قسمت تکیه گاه صندلی یا پشتی صندلی از بدنه ماشین جدا نمی شود به همین دلیل این مرحله در داخل ماشین انجام می شود.برای انجام این مرحله باید روکش را از قسمت تکیه گاه وارد خود صندلی کنید.

حتما باید دوخت ها بر هم منطبق باشند.کش های تکیه گاه روکش را باید به هم محکم گره بزنید تا روکش صندلی شل نباشد. در روکش هایی که در قسمت عقب دارای تکیه گاه و نشیمنگاه یک تکه هستند،باید مانند صندلی جلویی عمل کنید.از یک طرف تکیه گاه یا نشیمنگاه شروع کنید و روکش را روی صندلی به آرامی فیکس کنید.در آخر هم کش ها را زیر صندلی محکم ببندید. بعد از انجام مراحل گفته شده در آموزش نصب روکش صندلی عقب باید با یک وسیله تیز قسمت هایی که اهرم در آن قرار گرفته را با یک برش کوچک مشخص کنید.بعد از ایجاد برش اهرام را از جای مشخص شده به بیرون انتقال دهید.

جزئیات نصب روکش صندلی

این مرحله از مراحل پایانی طریقه نصب روکش صندلی می باشد.در این مرحله از آموزش نصب روکش صندلی باید زیر سری های صندلی های ماشین را روکش کنید. زیر سری ها در صندلی های جلویی و عقب ماشین وجود دارند.با کاور کردن صندلی های جلویی و پشتی ماشین لازم است که این جزئیات را هم کاور کنید. روکش کردن زیر سری ها به راحتی انجام می شود.البته قبل از کاور کردن آن ها لازم است با شی تیزی جای زیر سری ها را روی روکش جدید صندلی ها مشخص کنید.

برای انجام روکش زیر سری کافی است که آن را وارد روکش مخصوص کنید.هر کدام از روکش های زیر سری از نظر طراحی متفاوت هستند.بعضی از آن ها به وسیله کش و بعضی دیگر به وسیله چسب محکم می شوند. جنس چسب در این محصولات معمولا از نوع چسب زبر و نرم است.البته روکش هایی هم در بازار وجود دارند که باید از زیر این قسمت آن ها را دوخت تا محکم شوند. بعضی از ست های روکش صندلی دارای بالشتک هایی مخصوص صندلی جلو هستند.برای نصب این بالشتک ها کافی است که آن ها را روی زیر سری قرار داده و از پشت گره بزنید.

در ویدئو بالا آموش داده میشود. در صورت هر گونه سوال یا ابهام در انتهای این صفحه قسمت کامنت ها نظر خود را بنویسید تا در اسرع وقت به انها جواب داده شود. طرز نصب روکش صندلی با مراحل بالا به راحتی انجام می شود.این کار زیبایی خاصی به ماشین شما ارزانی می کند.هم چنین در صورت کثیف شدن به راحتی می توانید روکش را جدا کرده و بعد از شست و شو و دوباره با روش بالا آن را نصب کنید.به طور کلی پوشاندن صندلی ماشین طول عمر صندلی ها را افزایش می دهد.در صورت خراب شدن می توانید آن را با روکش جدید جایگزین کنید.

امکانات جانبی روکش صندلی

آموزش نصب روکش صندلی طبق مراحل گفته شده صورت می گیرد. البته محصولات دیگری هم هستند که شما می توانید آن ها را خریداری و نصب کنید.یکی از آن محصولات گرم کننده صندلی است.این وسیله هم مانند روکش صندلی به روی صندلی ماشین قرار گرفته و راه حل بسیار خوبی در برابر سرمای زمستان است.این هیتر به فندک ماشین وصل شده و باعث گرم شدن صندلی می شود.

نتیجه ی نهایی تا حد زیادی به نوع روکش خریداری شده توسط شما بستگی دارد.به همین جهت خیلی مهم است که شما روکش صندلی را انتخاب و خریداری کنید که مناسب برای ماشین شما باشد.برای داشتن خرید درست و مناسب اطلاعات کافی درباره روکش ها مهم است. در ابتدا باید گفت که اصولا روکش ها به دو دسته ی سفارشی و سراسری تقسیم می شوند.در روکش صندلی سفارشی، شما محصولی را خریداری می کنید که بر اساس استانداردهای ماشین شما و با توجه به مدل ماشین شما به صورت سفارشی دوخته شده است و روکش صندلی با کیفیت و با توجه به سلیقه خودتان دریافت می کنید.

اما روکش های سراسری توسط کارخانه و با یک الگوی خاص دوخته شده است.امکان این که روکش سراسری خریداری شده به طور کامل فیت صندلی ماشین شما نباشد،زیاد است.البته کارخانه ها و فروشنده هایی هم وجود دارند که کم ترین خطا را در کار خود داشته و روکش های مناسبی را تولید و عرضه می کنند.بنابراین قیمت روکش صندلی سراسری نسبت به روکش  سفارشی قیمت کم تری دارد. این اطلاعات اولیه جهت خرید روکش های صندلی لازم است.نصب این کاور ها با این که کار زمان بری است اما به راحتی صورت می گیرد.ما با زبانی ساده سعی کردیم آموزش نصب روکش صندلی را توضیح دهیم. بله | برای این سه خودرو آموزش ویژه ویدئویی تهیه شده که میتوانید با مشاهده آن به راحتی روکش صندلی ماشین خود را تعویض کنید.در صورت هرگونه ابهام در بخش نظرات با ما در میان بزارید

نصب روکش خودرو برای اکثر ماشین های داخلی و خارجی مخصوصا خودرو های پژو 405، پژو پارس، سمند، پژو 206، تیبا و پراید حدودا یکسان است و تفاوت هایی جزئی با توجه به نوع دوخت و برند روکش دارد که سعی شده این نکات در پایان مقاله بیان شود. نصب روکش صندلی توسط خودمون با شخص متخصص تفاوت دارد؟ انجام این کار از طرف شما نیازمند دقت ،حوصله و وقت آزاد می باشد همچنین حتما در پوشین روکش به صندلی دقت لازم را داشته باشید تا به روکش آسیبی وارد نشود در صورت شک و تردید میتوانید این کار را با هزینه ای نسبتا کم به فرد خبره واگزار کنید. برای نصب روکش صندلی چه نکاتی را باید توجه کنیم؟ تمامی نکات نصب روکش توسط کارشناسان ما تهیه و داخل این مقاله گنجانده شده است که برای مطالعه انها می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

باز کردن روکش صندلی پراید

به طورکلی دو روش  برای بازکردن روکش صندلی وجود دارد که در ادامه برایتان شرح می دهیم: برای بازکردن روکش صندلی ماشین خود در ابتدای کار باید از صندلی جلو شروع کنید. در روش اول، میتوانید ابتدا تمامی کش ها را با قیچی ببرید و یا پاره کنید. سپس تمامی قاب ها و فلاپ هایی که امکان باز شدن آن ها وجود دارد را بازکرده و در ادامه تمامی کش ها و نخ های روکش را باز می کنیم. دقت داشته باشید در این روش ابتدا نخ و کش دار باز کنید و سپس به درآوردن قاب ها اقدام کنید. در روش دوم باید کمی حوصله به خرج دهید و به آرامی تمامی کش ها و نخ ها را  بدون آسیب دیدن باز کنید. در این روش فرایند باز کردن روکش صندلی پراید کمی زمان بر است اما آسیب کمتری به روکش ها می رسد و برای نصب مجدد نیازی به تهیه کش ها و نخ های روکش نخواهید داشت.

جهت آگهی از قیمت و خرید انواع روکش صندلی و کفی خودرو از بازار بزرگ تهران (قیمت مناسب) با شماره 09307021220 تماس بگیرید.