فیلم و سریال

بهترین سریال های خارجی کره ای

بهترین سریال های تاریخی کره ای

با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای در خدمت شما هستیم. سریال ها و فیلم های کره ای در بین ایرانیان و همچنین در سراسر جهان محبوب هستند. “موج کره‌ای” مفهمومی است که به گسترش فرهنگ کره ای از سال 1990 در جهان اشاره دارد. سریال‌ها و در طی این 30 سال توانسته اند با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی کره و در ادامه ساخت سریال ها در ژانر های مختلف فرهنگ کره‌ای را گسترش دهند. در ادامه با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای با همراه باشید.

مرتبط:


جومونگ / Jumong

سریال اول لیست، سریال افسانه جومونگ است.  شاید کمتر کسی در ایران باشد که اسم این سریال را نشنیده باشد. افسانه جومونگ اولین بار از شبکه سه صدا و سیما پخش شد. جومونگ توانست به یکی از موفق ترین سریال های خارجی پخش شده در تاریخ  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

این سریال که سریالی در ژانر درام، تاریخی و اکشن است، توانست با بهره‌گیری از عناصر داستانی و ریتم خوب داستان هم در ایران و هم در کره موفق باشد. این موفقیت به حدی بود که باعث شد تا تعداد قسمت های سریال افسانه جومونگ از 60 قسمت به 81 قسمت افزایش یابد.

داستان این سریال در مورد بنیانگذار یکی از سلسه های پادشاهی کره است که تمام تلاش های جومونگ ،موسس گوگوریو، را نشان میدهد. در سریال افسانه جومونگ میتوان تقابل بین اعضای خانواده های سلطنتی را دید که برای به دست آوردن قدرت هرکاری میکنند.

محبوبیت این سریال به حدی بود که بازیگر  نقش اول مرد سریال یعنی “سونگ ایل گوک” به عنوان یک سوپراستار در ایران مطرح شد. حتی خود “سونگ ایل گوک” نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایران شرکت کرد.

همچنین بخوانید:

از دیگر بازیگران این سریال میتوان به “هان های جین” در نقش بانو سوسانو،  “کیم سونگ سو” در نقش شاهزاده تسو، “وون کی جون” در نقش شاهزاده یونگ پو، “اوه یون سو” در نقش بانو یوها، “جان هون آن” در نقش ماری، “سونگ جی هیو” در نقش بانو سویا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

جومونگ یک افسانه نیست. واقعا شخصی با نام جومونگ وجود داشته است که کشوری به نام گوگوریو را پایه گذاری کرده است. اما در ایران با نام افسانه جومونگ شناخته میشود.

شاید برای فوتبال دوستان جالب باشد که بازیگر نقش سوسانو، “هان های جین” همسر کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کره جنوبی، “کی سونگ یونگ” است.


EMPRESS KI / ملکه کی

بازیگران پرستاره، تعداد قسمت های بالا، داستان جذاب و واقعه تاریخی متفاوتی که سریال به آن میپردازد از جمله دلایل موفقیت این سریال است. “ملکه کی” درواقع حاصل تمام مولفه های سرگرمی ساز تاریخی های پیشین کره ای است که با یک نویسندگی و کارگردانی خوب همراه شده و به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای مطرح است. داستان سریال درباره زنی اهل گوریو است که به تدریج حوادث روزگار سرنوشت او را به خاندان پادشاهی مغول پیوند میزند.

توضیحات تکمیلی:

“جانگ یون چول”، نویسنده مشهور، در این سریال نویسندگی را به عهده داشته است.


دونگ یی / Dong Yi

“دونگ یی” محصول سال 2010 است. کارگردانی این سریال بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. سریال دونگ یی در اردیبهشت سال 1391 از شبکه سه پخش شد. داستان این سریال به دوران چوسان برمیگردد. شخصیت اصلی داستان در مورد دختری به نام دونگ یی است که پدرش رئیس گروه شمشیرزنان مبارز است که به افراد ستم دیده کمک میکنند.

اما این گروه به تله می افتد و به جرم خیانت کشته میشوند. دونگ یی نیز برای فرار  از دست ماموران، به عنوان یک خدمتکار به قصر میرود. پس از سال ها، دونگ یی راز یک توطئه را کشف میکند. پس از این ماجرا، دونگ یی نظر امپراطور را جلب میکند.

در ادامه دونگ یی به عنوان بانوی باررس و درنهایت به عنوان همسر امپراطور انتخاب میشود. از ویژگی های شخصیتی دونگ یی میتوان به مهربانی در عین جدیت و هوش بالا اشاره کرد.

از بازیگران سریال دونگ یی میتوان به ” هان هیو جو” در نقش دونگ یی، “جی جین هی” در نقش امپراطور،” لی سو یئون” در نقش بانو جانگ، “پارک ها سان” در نقش ملکه اینهیون اشاره کرد.

“هان هیو جو” توانست در این سریال بدرخشد. بازی منحصر به فرد “هان هیو جو” یکی از نقاط قوت این سریال است. این بازیگر نیز به خاطر این بازی درخشان جوایز مختلفی را از جشنواره های مختلف دریافت نموده است.

مرتبط:

توضیحات تکمیلی:

سریال دونگ یی ابتدا به صورت هفتگی پخش شد. در ادامه  پخش این سریال به صورت زوج و فرد و در نهایت به صورت روزانه انجام شد.

“لی بیونگ هون” ،کارگردان سریال دونگ یی، یکی از کارگردان های مطرح کره است که اغلب کارهایش در ایران پخش شده اند.

در تاریخ کره دو چوسان وجود دارد. یکی از آن ها که متعلق به قبل از میلاد مسیح است. این چوسان با نام “چوسان باستان” یا “چوسان قدیم” در سریال ها و فیلم ها مطرح می‌شود.


KINGDOM / پادشاهی

“پادشاهی”، با تمام تصوراتتان از سریال های تاریخی مرسوم فاصله دارد، آن هم فرسخ ها! “پادشاهی” سریالی است که در دوره تاریخی ای جریان دارد که هم مردم کشور از ظلم و جور حاکمان به تنگ آمده اند و هم پادشاهی فاسد همراه با وزرای خیانت کارش به اداره کشور مشغول اند. اما این پیش زمینه داستانی به مرور زمان بسط پیدا میکند.

مهم ترین وجه تفاوت این سریال با دیگر محصولات تاریخی کره جنوبی، این است که خبری از کودتاهای درباری و شاهزاده ها و شاهدخت ها و ملکه های ظالم نیست. سریال خیلی سریع با پرداختن کوتاه و کارآمد به شخصیت ها، به تهدید اصلی سریال میپردازد: زامبی ها. “پادشاهی” از لحاظ زمانی در همان دوره های تاریخی و باستانی کره جریان دارد اما با پرداختن به موضوعی فانتزی و به کمک جلوه های ویژه و گریم سطح جهانی و هم چنین تعلیق و کشش داستانی فوق العاده اش، یکی از بهترین سریال هایی است که میتوانید تماشا کنید.

توضیحات تکمیلی:

این سریال در زمان پخش خود، یکی از پربیننده ترین سریال های دنیا بود. همچنین به دلیل جلوه های ویژه و گریم مورد تحسین قرار گرفت.


دو دوست / The Duo

“دو دوست” راویتگر دو دوست است که جای شان با هم در بدو تولد عوض شده است. داستان سریال به گونه ای هست که نشان دهنده تاثیر موقعیت اجتماعی بر سرنوشت افراد است. “دو دوست” در32 قسمت ساخته شده است.

شخصیت های اصلی سریال ” چان دونگ” با بازی “چونگ جونگ میونگ” و گی دانگ با بازی “لی سانگ یون” هستند که “چان دونگ” پسر واقعی وزیر”کیم جی ایک” است اما با گی دانگ جایش عوض میشود و در سختی و مشقت فراوان زندگی میکند و بزرگ می شود. گی دانگ نیز به علت موقعیت پدرش پلیس می شود. در چان دونگ به یک مبارز تبدیل می شود و اموال افراد ثروتمند فاسد را می دزدد.

از دیگر بازیگران سریال “دو دوست” میتوان به “هان جی هی” در نقش بانو دانگ نیو همسر گی دانگ، “سئو هیون جی” در نقش دالی، همسر چان دونگ، “چوی جونگ هوان” در نقش وزیر کیم جی ایک، “جین سه یون” در نقش بانو دانگ نیو اشاره کرد.

همچنین بخوانید:


امپراطور دریا / Emperor of the Sea

“امپراطور دریا” سریالی ساخت سال 2004 است و در سال 1386 از شبکه سه پخش شد. این سریال درباره زندگی جانگ بوگو (کونگ بوک) است که وی یکی از فرماندهان و سیاستمداران شیلا بود.

داستان سریال از دوران نوجوانی جانگ بوگو شروع میشود و تا زمان مرگ وی ادامه می‌یابد.”جانگ بوگو” در نوجوانی به خیانت متهم می‌شود اما زنده می ماند. جانگ بوگو پس از آمادگی نسبی در مهارت های رزمی، به عنوان محافظ به استخدام گروه تجاری بانو جیمی در می‌آید اما به خاطر کار های غیرقانونی بانو جیمی علیه او اقداماتی انجام میدهد و توسط بانو جیمی به عنوان برده به تانگ فرستاده می‌شود و پس از تحمل سختی های فراوان درنهایت به یک گروه تجاری می‌پیوندد. او پس از شرکت در جنگ به مبارزه با دزدان دریایی میپردازد و از طرف دربار شیلا به عنوان دریادار انتخاب میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “چوی سو جونگ” در نقش ژنرال جانگ بوگو،”سونگ ایل گوک” در نقش یوم جانگ،”پارک سو ئه” در نقش بانو چه هوا ( بانو مورد علاقه یوم جانگ وجانگ بوگو)،”چه جونگ آن” در نقش بانو چی ریانگ(همسر جانگ بوگو)،”کیم هئونگ سو” در نقش جانگ نیون (دوست صمیمی جانگ بوگو که تا لحظه مرگ همراه او بود) اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:


DAE JOYEONG/ پادشاه دائه جویونگ(ته جویونگ)

این سریال از معدود سریال هایی است که دست روی سوژه بسیار جذابی گذاشته است. اگر اهل مطالعه تاریخ و یا علاقه مند به آن باشید با کمی جست و جو، میتوانید به جذاب بودن این سوژه پی ببرید. پادشاه دائه جویونگ، فردی است که در تاریخ از او به عنوان موسس حکومت “بال هه” نام میبرند. داستان سریال نیز از همین واقعیات تاریخی انتخاب شده و طی یک داستان جذاب، سرگذشت این پادشاه را از سرگشتگی به عنوان برده و سپس زندگی بین بقایای “گوگوریو” و در نهایت ایجاد بال هه تعریف میکند. این سریال جزو محصولات تاریخی کره است که به تعداد قسمت های زیاد تولید شده است(134 قسمت).


ایسان/ Lee San, Wind of the Palace

سریال “ایسانگ که با نام “بادی در قصر” نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است. کارگردانی این سریال نیز بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. ایسان در واقع دوران حکومت فرزند دونگ یی، یعنی گئوم را نشان میدهد. البته در سریال ایسان تمرکز اصلی بر روی نوه گئوم یعنی ایسان است و دوران ولیعهدی ایسان را نشان میدهد. در ادامه مشکلات و توطئه های صورت گرفته علیه ایسان را روایت میکنند.

از بازیگران ایسان میتوان به “لی سئو جین” در نقش ایسان، “هان جی مین” در نقش سانگ سونگ یون ( نقاش و همسر ایسان)، “پارک یون هی” در نقش ملکه هیو،” کیون می ری” در نقش مادر ایسان،” لی جونگ سو” در نقش پارک دای سو ( محافظ گارد سلطنتی و دوست صمیمی ولیعهد) اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

سریال ایسان محصول سال 2007 است. این سریال برای اولین بار از شبکه های استانی پخش شد و سپس در سال 1393 از شبکه تماشا پخش گردید.

همچنین بخوانید:


سرزمین آهن / Kim Su-ro, The Iron King

 در ادامه معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای نوبت به سرزمین آهن می‌رسد. سرزمین آهن داستان زندگی کیم سورو، بنیانگذار امپراطوری گایا است. داستان سریال از بدو تولد کیم سورو آغاز میشود و تا تشکیل امپراطوری توسط کیم سو رو ادامه می‌یابد.

این سریال برای اولین بار از شبکه سه پخش شد و توانست به محبوبیت خوبی برسد. ریتم خوب داستان باعث ایجاد کشش میشود و شما از نگاه کردن به سریال خسته نمیشوید.

از بازیگران سرزمین آهن میتوان به “جی سانگ” در نقش “کیم سو رو”، “کانگ بیول” در نقش بانو آهیو، “سئو جی های” در نقش بانو هوریانگ ( همسر کیم سو رو) اشاره کرد.


سرنوشت یک مبارز / Gyebaek

سرنوشت یک مبارز داستان زندگی ژنرال “گی بک” از فرماندهان ارشد باکجه را نشان میدهد. این سریال از لحاظ زمانی با رویای فرمانروای بزرگ یکی هستند و حتی این دو سریال در نقاطی با هم تلاقی زمانی دارند. داستان “سرنوشت یک مبارز” از دوران کودکی ژنرال شروع میشود. “گی بک” فنون رزمی و شمشیرزنی را از پدرش می آموزد. پدر “گی بک” توسط شاهزاده اویجا کشته می‌شود و گی بک سعی میکند تا انتقام پدرش را بگیرد اما بعدا به شاهزاده اویجا ملحق می‌شود تا به سلطنت برسد.

بعدها اختلافاتی بین شاهزاده اویجا (که امپراطور شده ) و ژنرال “گی بک” به وجود می آید. در نتیجه “گی بک” خانه نشین می‌شود و کشور به مرز نابودی کشیده میشود. حالا امپراطور پشیمان شده و ژنرال را به کارش بازمیگرداند ولی ژنرال در نبرد آخر به خاطر خیانت ملکه، شکست میخورد و باکچه نابود میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “لی سئو جین” در نقش ژنرال گی بک، “سونگ جی هیو” در نقش ایون کو، “جو جائه هیون” در نقش شاهزاده اویجا” اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

کشور باکجه توسط بانو سوسانو و پسرانش پایه گذاری شد. باکچه در نهایت به دست ژنرال کیم یوشین نابود گشت. کیم یشن نیز بعد از چند سال گوگوریو را فتح کرد و کره متحد را به وجود آورد.

همچنین بخوانید: 


DREAM OF THE EMPEROR / رویای فرمانروای بزرگ

این سریال داستان پادشاه “موییل” را دنبال میکند، جایی که وی بعدها دوران طلایی پادشاهی باستانی “شیلا” را رقم میزند و موجبات اتحاد سه سلسله و پادشاهی قدیمی و دشمن، یعنی “گوگوریو”،”شیلا” و “باکجه” را فراهم میکند. این سریال مانند دیگر سریال های لیست، قصه فراز و فرود یک قهرمان تاریخی است که اگرچه در ابتدا قدرت چندانی برای تغییر چیزی را ندارد اما به زودی هم کره باستان را متحد میکند و هم به همسایگان رسیدگی میکند تا نامش در تاریخ ثبت شود.

توضیحات تکمیلی:

پادشاهی گوگوریو، یک امپراتوری بزرگ و باستانی است که در شمال شبه جزیره کره واقع است و در دوره اوج قدرت، بخش هایی از روسیه و چین را هم در سلطه داشت. شیلا و باکجه نیز دو امپراتوری باستانی کوچک در جنوب شبه جزیره بودند. این سریال داستان پادشاه موییل یا کیم چونچو را بازگو میکند.


افسانه خورشید و ماه / The Moon Embracing the Sun

این سریال محصول 2012 کره جنوبی است که در سال 1393 از شبکه سه پخش شد. این سریال برخلاف سریال های معرفی شده در بالا، غیرواقعی است و شخصیت های این سریال وجود خارجی ندارند. محتوای کلی داستان در مورد گرفتن حق و تغیرناپذیری سرنوشت است. “افسانه خورشید وماه” داستان آشنایی یک ولیعهد با دختر مورد علاقه اش را نشان میدهد.

این رابطه به خاطر قدرت های پشت پرده در سیاست به راحتی ادامه نمی‌یابد و در ادامه این دو از هم جدا میشوند و شخص دیگری همسر پادشاه میشود.(ولیعهد به مقام پادشاهی میرسد.) در ادامه سرنوشت این دو نفر را به هم می‌رساند اما آن دختر که “یئون وو” نام دارد حافظه اش را ازدست داده است.

از بازیگران این سریال میتوان به “کیم سو هیون” در نقش پادشاه، ” هان گا این” در نقش یئون وو (همسر پادشاه)، “جانگ ایل وو” در نقش برادر پادشاه، “نام بورا” در نقش شاهزاده مین هوا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

داستان سریال با وجود غیرواقعی بودن، در زمان سلسله چوسان روایت میشود.

“یئون وو” به معنای نم نم بارون است.

همچنین بخوانید:


افسانه اوک نیو / Flowers of the Prison

اوک نیو سریالی کره ای است که در سال 1398 از شبکه سه پخش شد. اسم واقعی این سریال گل های زندان است. اوک نیو با وجود اینکه جزو سریال های اصلی شبکه سه نبود اما توانست نظر بینندگان را جلب کند. اوک نیو تاکنون از چندین شبکه دیگر نیز این سریال باز پخش شده است.

داستان سریال اوک نیو در مورد شاهزاده ای است که بنابر اتفاقی هویت واقعی خودش را نمی‌داند و در زندان به عنوان سرپرست کار میکند. اوک نیو در زندان با یک جاسوس آشنا می‌شود و فنون رزمی و شمشیر زنی را از او یاد میگیرد. هدف او این است که افسر پلیس شود.

اوک نیو در آزمون استخدامی شرکت میکند، اما رد میشود و به جای آن به عنوان یک جاسوس مشغول به کار می‌شود. پس از مدتی این این کار استعفا میدهد و در ادامه ماجرا هایی برایش رخ میدهد که درنهایت هویت خودش را میفهمد.

از بازیگران اوک نیو میتوان به “جین سه یون” در نقش شاهزاده اوک نیو، “گو سون” در نقش یون ته وون (کسی است که به اوک نیو علاقه مند است و پسر قاتل مادر اوک نیو نیز است.)، “سئو ها جون” در نقش امپراطور، “ایم هیو” درنقش آقای کانگ (رئیس جاسوسان) اشاره کرد.

مرتبط:


قهرمان / Hong Gil-dong

اگر فیلم رابین هود را دیده اید یا داستانش را خوانده اید، حالا من شما را به تماشای نسخه کره ای آن دعوت میکنم. البته سریال قهرمان توانسته علاوه برای فضای رابین هودی فضاها و موقعیت های جالبی نیز درست کند. این سریال در 24 قسمت ساخته شده است.

داستان سریال در مورد پسر یک وزیر است که به خاطر اینکه مادرش هنگام به دنیا آمدنش مرده، نمیتواند هیچ مقامی داشته باشد. این باعث میشود تا اون فردی تنبل شود و فقط برای مردم دردسر ایجاد کند. اما یک راهب به گیل دونگ( پسر وزیر) فنون رزمی آموزد و گیل دونگ نیز از این مهارت ها برای کمک به فقرا استفاده میکند. البته یک ارتباط عاطفی بین گیل دونگ ویکی از شخصیت ها به نام “هوک اینوک” نیز ایجاد می‌شود.

توضیحات تکمیلی:

این سریال نیز ابتدا از چندین شبکه استانی و سپس از شبکه نمایش پخش شد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جاسوسی که نباید از دست‌شان بدید!!!


امپراطور بادها / The Kingdom of the Winds

این سریال در سال 2008 ساخته شده است.”امپراطور بادها” که با نام سرزمین بادها نیز شناخته میشود، در واقع ادامه سریال جومونگ است. در امپراطور بادها ما شاهد داستان زندگی و به حکومت رسیدن نوه جومونگ هستیم. بازیگر نقش موهیول، نوه جومونگ، “سون ایل گوک” است.

در “امپراطور بادها” ما شاهد نابودی حکومت تسو هستیم. داستان از تولد موهیول شروع میشود و ماجرای دورشدن و بازگشت موهیول به قدرت را در جوانی‌اش نشان میدهد. برادر بزرگ موهیول برای حفظ گوگوریو کشته میشود و موهیول پدرش یوری را عامل این موضوع میداند و درصدد انتقام بر می‌آید.(در این زمان موهیول هنوز به هویت خودش پی نبرده است) او در گروه “اشباح سیاه” آموزش میبیند و برای انتقام برای کشتن یوری به گوگوریو می آِید اما واقیت را میفهمد و این کار را نمیکند.

از بازیگران امپراطور باد ها میتوان به “سون ایل گوک” در نقش موهیول، ” چویی جونگ وون” در نقش یئون (دختر مشاور تسو و دختر خوانده تسو)، ” کیم جونگ هوا” در نقش همسر موهیول، ” جونگ جین بونگ” در نقش امپراطور یوری، “اوه یون آه” در نقش فرمانده هیاپ اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

اشباح سیاه گروهی بودند که آموزش های ویژه ای فرا میگرفتند. این افراد به عنوان جاسوس و آدم کش به کشورهای دیگر می‌رفتند.

همچنین بخوانید:


دختر امپراطور / The King’s Daughter, Soo Baek-hyang

 در ادامه لیست بهترین سریال های تاریخی کره ای به سریال “دختر امپراطور” می‌رسیم که در مورد داستان زندگی بیست و پنجمین پادشاه باکجه است که دخترش به مدت 20 سال از او دور بوده است. امپراطور دختری داشت که هیچ کس از وجودش خبر نداشت. در واقع همسر اول امپراطور از وی باردار بوده و بنا بر اتفاقاتی آن ها از هم جدا میشوند و امپراطور این موضوع را نمیفهمد.

تا اینکه دختر امپراطور خودش را به او معرفی میکند. اما همسر اول امپراطور بعد از او ازدواج میکند و دختر دیگری هم دارد. این دختر خودش را به جای دختر واقعی امپراطور جا میزند. دختر واقعی برای پیدا کردن خواهرش عضو ” بیمون ” می‌شود و واقعیت را میفهمد. اما  به خاطر خواهرش از جایگاهش چشم پوشی میکند. او بعد ها به رهبری بیمون میرسد و کارهای فراوانی را برای باکجه انجام میدهد.

از بازیگران این سریال میتوان به “سئو هیون جی” در نقش دختر امپراطور، “سئو وو” در نقش دختر دوم که دختر واقعی امپراطور نیست، ” جو هیون جائه” در نقش ولیعهد اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

“بیمون” نام گروهی است که وظیفه جاسوسی و انجام ماموریت های حساس را در باکجه بر عهده داشت.

مطلب پیشنهادی:


جواهری در قصر / Dae Jang Geum

این سریال زیبا که یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است، در سال 2003 در کره جنوبی تولید شد. این سریال جزو محبوب ترین سریال های کره ای پخش شده در ایران است.داستان زیبا و پرکشش این سریال باعث جذابیت آن میشود.

شخصیت پردازی های دقیق و عالی باعث میشود تا مخاطب تحت تاثیر داستان قرار بگیرد. داستان سریال در مورد دختری به نام “یانگوم” است که میخواهد سرآشپز قصر شود اما بنا بر اتفاقی مسیر زندگی او عوض میشود و او پزشک میشود. وی آن قدر در کارش ماهر میشود که به عنوان پزشک ویژه امپراطور انتخاب میشود.

این سریال با بودجه 15 میلیون دلاری ساخته شد اما توانست درآمدی در حدود105 میلیون دلار را نصیب سازندگانش کند. در مورد واقعی بودن یا نبودن شخصیت یانگوم اختلاف نظرات زیادی بین پژوهشگران تاریخی وجود دارد. برخی وی را واقعی و برخی افسانه ای میدانند.


MOON LOVERS / عاشقان ماه

“عاشقان ماه”، روایتگر عشق های پرتعداد، قصه های شنیدنی است و همراه با اجرای بازیگران تراز اول کره مانند “لی جون کی” و “آیو”، این جذابین چند برابر هم میشود. داستان سریال پس از پرش زمانی ای رخ میدهد که به علت ماه گرفتگی، شخصیت اصلی سریال را از قرن حاضر به قرون باستانی منتقل میکند. حال وی در قصه ای عاشقانه و پر از خیانت و رقابت و مرگ قرار میگیرد و کم کم به یکی از شاهزادگان دلبسته میشود. این سریال با اینکه داستان جدیدی را تعریف میکند، اما به دام تکرار نمی افتد و رابطه عاشقانه مابین شخصیت ها نیز باکیفیت کار شده است.


QUEEN SEONDEOK/ ملکه سوندوک

“ملکه سوندوک”، بیش از هر چیز به سریال “ملکه کی” شباهت دارد. همچنین از موضوعات جدیدی که در این سریال به آن پرداخته میشود، “قدرت زنانه” است. این سریال داستان زنی را دنبال میکند که به عنوان اولین حاکم و پادشاه شیلا انتخاب میشود. همچنین “ملکه سوندوک” درست مانند سایر سریال های این لیست، هم داستان جذابی دارد و هم فضای تاریخی متفاوتی که به دور از قهرمان سازی های مردانه است و این مورد میتواند به عنوان تفاوتی جذاب(قهرمان سازی زنانه) برای مخاطبان شناخته شود.


SANGDU / تاجر پوسان

“تاجر پوسان”، از آن دسته سریال هایی است که فقط در دوره زمانی خاصی در تلویزیون کره جنوبی ساخته شد و نمونه آن بدون اغراق در عصر حاضر عملا وجود ندارد. این سریال جذاب داستان فردی را دنبال میکند که به دنبال یک سری اتفاقات متهم به خیانت میشود. حال پس از گذر از این مرحله وی سرانجام به عنوان تاجری افسانه ای در تاریخ مطرح میشود. “تاجر پوسان” بیش از هرچیزی روی معاملات و شگردهای تجارتی متمرکز است. به عنوان مثال سریال به جای مطرح کردن توطئه های درباری و حکومتی، روی نبوغ و ذکاوت شخصیت اصلی و نحوه حل این مشکلات توسط وی تمرکز میکند. تاجر پوسان نه یک سریال پرکشش و جذاب، بلکه یک جنگ تجاری تمام عیار بین افراد است. تاجر پوسان به سادگی یکی از بهترین سریال های تاریخی تلویزیون کره جنوبی و یک سریال شدیدا جذاب است.

توضیحات تکمیلی:

تهیه کننده اجرایی و کارگردان این سریال، “لی بیونگ هون” مشهور است. این سریال یکبار در سال 1387 و بار دیگر در سال 1393 شمسی از “صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران” پخش شد. “کیم هیون جو” بازیگر زن اصلی این سریال پس از 7 سال، در سال 2021 به عنوان بازیگر اصلی در بسیار پربیننده “عازم جهنم” نقش آفرینی کرد.

امیدورایم که از معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای لذت برده باشید، مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


در نوشتار جدید فیگار، قرار است به مطالعه فهرستی از بهترین سریال های کره ای 2022 بپردازید. از این‌که ما را انتخاب کرده‌اید بی‌نهایت سپاس‌گزاریم.

اگر این نوشتار را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید قطعا به سینمای کره، به شدت علاقه‌مند هستید و آن‌ را دنبال می‌کنید. باید همین اول کار بگوئیم که این تنها شما نیستید که مشتاق تماشای این آثار هستید.

در کشور ما فیلم و سریال‌های کره‌ای، مخاطبان بسیار زیادی دارند. دلیل این اتفاق نیز کاملا واضح و مشخص است. فرهنگ کره به نسبت فرهنگ سایر کشورها، به ما نزدیک‌تر است و همانطور که می‌دانید در کنار تفاوت‌هایمان، شباهت‌های بسیاری نیز با یک‌دیگر داریم.

در طی این سال‌ها، شاهد آثاری از سایر کشورها هستیم که از فیلم و سریال‌های کره‌ای، الهام گرفته شده‌اند. این به آن معنا است که فیلم‌سازان کره‌ای بسیار در کار خود موفق هستند.

در نوشتار بهترین سریال های کره ای 2022 فیگار، تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا فهرستی از آثاری در ژانرهای مختلف همچون بهترین سریال های پلیسی کره ای و بهترین سریال های پزشکی کره ای را فراهم کنیم تا تمام سلیقه‌ها را در برگیرد.

اگر سوال شما نیز این است که بهترین سریال‌های کره‌ای که در سال میلادی پیش‌رو اکران می‌شوند کدامند، با ما تا انتهای این نوشتار بهترین سریال های کره ای 2022  همراه باشید.

بهترین سریال های کره ای 2022

همان چیزی که شما می‌ خواهید

در ادامه نوشتار بهترین سریال های کره ای 2022 به معرفی آثار موجود در فهرست زیر خواهیم پرداخت:

 • جوان‌ترین پسر یک کنگلومرا
 • قرار ملاقات ناشناس یا کور دفتر
 • پاشنه پا را بکش
 • بانجی جامپینگ خودشون
 • چرا اومدی خونه من
 • خانه شیرین 2
 • شمارنده عجیب و غریب 2
 • باشگاه مادران سبز
 • سرقت پول
 • ازدواج مجدد و آرزوها
بهترین سریال های کره ای 2022

کرونا، کرونا، کرونا، موضوع همیشگی که مدتی است به ناچار ما را مجبور کرده‌ که هم راجع‌به آن بشنویم و هم حرف بزنیم. همانطور که می‌دانید این ویروس که مهمان ناخوانده بشریت شده، مدتی است همه چیز را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

سینما به شدت نحت تاثیر این ویروس قرار گرفته و آثار کمتری به نسبت سال‌های گذشته تولید شده است. اما صنعت فیلم‌سازی کره، از این قاعده مستثنی است.

کره در این دو سال بسیار خوب عمل کرده و فیلم و سریال‌های بسیار خاص و جذابی را تولید کرده است. در نوشتار بهترین سریال های کره ای 2022 به معرفی آثار جدید که ساخت کره هستند و جزء بهترین سریال‌ها به شمار می‌رود، پرداخته‌ایم. ما را تا انتها، همراهی کنید.

The Youngest Son of a Conglomerate

سریال های کره ای مورد انتظار 2022, بهترین سریال های کره ای 2022
 • نام اثر: The Youngest Son of a Conglomerate (جوان‌ترین پسر یک کنگلومرا)
 • کارگردان: Jeong Dae Yun
 • نویسنده: Kim Tae Hee
 • ژانر: عاشقانه، درام
 • پخش از: شبکه jTBC
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای ؛ سریال های کره ای مورد انتظار 2022
 • تعداد قسمت‌ها: 20 قسمت
 • بازیگران: Song Joong Ki, Shin Hyun Bin, Lee Sung Min

جوان‌ترین پسر یک کنگلومرا، نام یک اثر عاشقانه و درام کره‌ای است که قرار است در سال 2022 اکران شود. تعداد قسمت‌های این سریال، بیست قسمت پیش‌بینی شده است.

این سریال به قلم کیم ته هی توسط جئونگ دای یون ساخته شده و در آن ستارگانی چون سونگ جونگ کی، شین هیون بین، لی سونگ مین به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

فیلم‌نامه این اثر که بهترین سریال کره ای 2022 به حساب می‌آید، براساس یک کارمند فداکار شکل گرفته است. ده سال به سرعت باد، سپری می‌شود و در این بین، کارمند فداکاری، متهم به اختلاس می‌شود.

این فرد، سرانجام توسط رئیسش به قتل می‌رسد. کوچک‌ترین پسر کارمند، با هدف انتقام پدرش، به خلق داستان کمک‌ می‌کند. شما در طول این بیست قسمت، شاهد تلاش‌های او خواهید بود.

The Office Blind Date

جدیدترین سریال های کره ای سال 2022, بهترین سریال های کره ای 2022
 • نام اثر: The Office Blind Date (قرار ملاقات ناشناس یا کور دفتر)
 • کارگردان: Park Seon Ho
 • نویسندگان: Han Sul Hee, Hong Bo Hee
 • ژانر: کمدی، عاشقانه، درام
 • پخش از: شبکه SBS
 • تعداد قسمت‌ها: 16 قسمت
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای ؛ جدیدترین سریال های کره ای سال 2022
 • بازیگران: Kim Se Jeong, Ahn Hyo Seop, Seol In Ah

ملاقات کور آفیس یک سریال در ژانر کمدی، درام و عاشقانه کره‌ای می‌باشد. این سریال که در فهرست بهترین سریال های کره ای 2022 فیگار قرار گرفته است دارای 16 قسمت بوده و توسط پارک سون هو ساخته شده و قرار است در سال میلادی پیش‌رو اکران شود.

فیلم‌نامه این اثر که بهترین سریال کره ای 2022 به شمار می‌رود، توسط نویسندگانی با نام‌های هان سول هی، هونگ بو هی به نگارش درآمده است. این سریال به روایت قرار ملاقات ها ری می‌پردازد.

او قرار است به یک قرار کور یا به اصطلاح ناشناخته برود و در آن‌جا نقشه خود را عملی کند. او در این بین تظاهر به آنچه که نیست می‌کند و این شروع ماجرا است.

Kill Heel

سریال کره ای جدید 2022
 • نام اثر: Kill Heel (پاشنه پا را بکش)
 • ژانر: درام
 • پخش از: شبکه tvN
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای ؛ سریال کره ای جدید 2022
 • تعداد قسمت‌ها: 16 قسمت
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگر: Kim Ha Neul

پاشنه پا را بکش یک سریال درام کره‌ای با 16 قسمت است که در سال 2022 اکران می‌شود. در این سریال که بهترین سریال 2022 کره ای به حساب می‌آید، هنرمند با استعداد کره‌ای به نام کیم هانول ایفای نقش کرده است.

این سریال که یکی از بهترین سریال های 2022 کره ای به حساب می‌آید، به روایت داستان برخی از زنان می‌پردازد. زنانی با شخصیت‌های استثنایی که در دنیای حیرت‌انگیز قدرت، میان مخالفان و میزبانان نمایشی، زندگی می‌کنند.

Bungee Jumping of Their Own

سریال های کره ای مورد انتظار 2022, بهترین سریال های پلیسی کره ای
 • نام اثر: Bungee Jumping of Their Own (بانجی جامپینگ خودشون)
 • کارگردان: Kim Jong Hyeok 
 • ژانر: عاشقانه، درام
 • پخش از: شبکه Daum Kakao TV
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای
 • تعداد قسمت‌ها: 16 قسمت
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگران: Jeong Jae Hyun, Lee Hyun Wook.

Bungee Jumping of Their Own  یکی از بهترین سریال های 2022 کره ای به شمار می‌رود، به کارگردانی کیم جونگ هیوک در ژانر درام و عاشقانه ساخته شده و قرار است در سال 2022 اکران شود.

متاسفانه اطلاعاتی از فیلم‌نامه اثر که بهترین سریال 2022 کره ای به شمار می‌رود، در دسترس نیست. اما می‌دانیم در این سریال که بهترین سریال کره ای 2022 به شمار می‌رود، بازیگرانی چون جونگ جائه هیون، لی هیون ووک حضور داشته و به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

Why Did You Come to My House

جدیدترین سریال های کره ای سال 2022, بهترین سریال های پلیسی کره ای
 • نام اثر: Why Did You Come to My House (چرا اومدی خونه من)
 • کارگردان: Kim Hee Won
 • نویسنده: Chae Yoon
 • ژانر: عاشقانه، درام
 • پخش از: شبکه نتفلیکس
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای
 • تعداد قسمت‌ها: 4 قسمت
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگران: Han So Hee, Chae Yoon

چرا به خانه من آمدی یک مینی سریال کره‌ای، درام به کارگردانی کیم هی وون است. در این سریال که بهترین سریال کره ای 2022 به شمار می‌رود، ستارگانی چون هان سو هی، چای یون به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این مینی سریال 4 قسمتی که یکی از بهترین سریال های 2022 کره ای به شمار می‌رود، قرار است در سال میلادی پیش‌رو از طریق شبکه جهانی نتفلیکس اکران شود.

این سریال که بهترین سریال 2022 کره ای به حساب می‌آید، به روایت زندگی زن و مردی می‌پردازد که بیست سال است با هم دوستان صمیمی هستند.

این دونفر تصمیم می‌گیرند دو هفته در کنار هم زندگی کنند و در این مدت خط بزرگی که میان عشق و دوستی است را طی کند. این درام یک داستان عاشقانه را خلق خواهد کرد.

سئو یون سو شخصیت داستان است که سه سال پیش با توجه به استعدادی که داشت به عنوان یک ترانه سرا فعالیت خود را شروع کرد. او بسیار فعال، راستگو و در ابراز احساسات خود بسیار صادق است.

Sweet Home 2

سریال کره ای جدید 2022, بهترین سریال های پلیسی کره ای
 • نام اثر: Sweet Home 2 (خانه شیرین 2)
 • کارگردان: Lee Eung Bok
 • ژانر: دلهره‌آور، اکشن، درام
 • پخش از: شبکه نتفلیکس
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگران: Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young

خانه شیرین به دومین ایستگاه خود رسیده است. این اثر که یکی از بهترین سریال های 2022 کره ای محسوب می‌شود، به کارگردانی لی یونگ بوک در ژانر اکشن، دلهره‌آور و درام ساخته شده و قرار است در سال 2022 اکران شود.

در این اثر که بهترین سریال 2022 کره ای به شمار می‌رود، ستارگانی چون سونگ کانگ، لی جین ووک، لی سی یانگ حضور داشته و به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

این سریال که یکی از اعضای لیست بهترین سریال های کره ای 2022 فیگار بوده، قرار است از طریق شبکه جهانی نتفلیکس پخش شود و به یکی از بهترین سریال‌های کره‌ای نتفلیکس تبدیل شود.

The Uncanny Counter 2

سریال های کره ای مورد انتظار 2022, بهترین سریال های پزشکی کره ای
 • نام اثر: The Uncanny Counter 2 (شمارنده عجیب و غریب 2)
 • کارگردان: Yoo Seon Dong
 • نویسندگان: Jung Do Yoon, Yeo Ji Na
 • ژانر: معمایی، درام
 • پخش از: شبکه OCN
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگران: Cho Byeong Kyu, Yoo Joon Sang, Yeom Hye Ran

شمارنده عجیب و غریب که یکی از بهترین سریال های 2022 کره ای محسوب می‌شود، به بخش دوم خود رسید. این اثر که بهترین سریال کره ای 2022 محسوب می‌شود، به قلم نویسندگانی چون جونگ دو یون، یئو جی نا توسط یو سون دونگ ساخته شده و قرار است در سال 2022 اکران شود.

این اثر که بهترین سریال 2022 کره ای به شمار می‌رود، در ژانر رمزآلود توام با درام ساخته شده و بازیگران با استعدادی چون چو بیونگ کیو، یو جون سانگ، یوم هی ران در آن به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

Green Mothers Club

جدیدترین سریال های کره ای سال 2022, بهترین سریال های پزشکی کره ای, بهترین سریال های کره ای 2022
 • نام اثر: Green Mothers Club (باشگاه مادران سبز)
 • کارگردان: Ra Ha Na
 • نویسنده: Shin Yi Won
 • ژانر: درام
 • پخش از: شبکه jTBC
 • کشور: کره جنوبی
 • زبان: کره‌ای
 • تعداد قسمت‌ها: 16 قسمت
 • تاریخ انتشار: سال 2022
 • بازیگران: Lee Yo Won, Choo Ja Hyun, Kim Gyu Ri

باشگاه مادران سبز  به قلم شین یی وون یک درام کره‌ای است که قرار است در سال 2022 اکران شود. در این اثر 16 قسمتی بازیگرانی چون لی یو وون، چو جا هیون، کیم گیو ری حضور داشته و به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.

سریال باشگاه مادران سبز که آخرین عضو از فهرست بهترین سریال های کره ای 2022 فیگار است، در واقع دوستی مادرانی را به تصویر می‌کشد که به طور اتفاقی با یک‌دیگر آشنا شده‌اند. این مادران هر کدام با نوعی مشکل و سختی دست و پنجه نرم می‌کنند.

در این داستان ارتباط میان این مادران روایت می‌شود. هر کدام از آن‌ها به روش و سبک خودشان زندگی می‌کنند. در این طول تماشای این سریال شما قطعا چیزهای زیادی را خواهید آموخت که در طول زندگی به کارتان می‌آید.

Money Heist

بهترین سریال های پلیسی کره ای, بهترین سریال های پزشکی کره ای, بهترین سریال های کره ای 2022
 • نام اثر: سرقت پول
 • ستارگان: یو جی ته، جئون جونگ سو، پارک هه سو، لی وون جونگ، کیم جی هون
 • ژانر: جنایی، هیجانی
 • تاریخ انتشار: سال 2022, بهترین سریال های پلیسی کره ای

سریال “سرقت پول” یکی از بهترین سریال‌های اسپانیایی و یکی از تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین درام‌های غیرانگلیسی نتفلیکس است. مدت‌هاست که تصمیم بر ساخت اقتباسی از Money Heist گرفته شده است. چه کشوری بهتر از کره جنوبی برای تکرار موفقیت این سریال؟ در سپتامبر سال ۲۰۲۱، فیلمبرداری سریال سرقت پول آغاز شد. لذا انتظار می‌رود که این سریال در سال ۲۰۲۲ منتشر شود.

Remarriage & Desires

بهترین سریال های پلیسی کره ای, بهترین سریال های پزشکی کره ای, بهترین سریال های کره ای 2022
 • ستارگان: کیم هی سون، لی هیون ووک، جونگ یوجین، چا جی یون، پارک هون
 • ژانر: درام, بهترین سریال های پزشکی کره ای

یکی از بهترین سریال های نتفلیکس کره ای می‌تواند سریال “ازدواج مجدد و آرزو‌ها” باشد. این سریال هنوز در مرحله تولید است و بازیگران انتخاب شده‌اند. امید است که فیلمبرداری آن خاتمه یابد و به زودی در سال ۲۰۲۲ به نمایش در آید.

این سریال در رابطه با یک آژانس ازدواج و ماجراهای آن است. گروهی از افراد قشر بالای جامعه سعی دارند با نخبگان ازدواج کنند. اما همانطور که مطلع هستید درصد نخبگان جامعه یک هزارم درصد است. به همین دلیل، این تصمیم مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم‌ها و سریال‌های 2022
 • بهترین فیلم های نتفلیکس 2022
 • بهترین سریال های نتفلیکس 2022
 • بهترین فیلم های دی سی 2022 (DC)
 • بهترین فیلم های 2022
 • بهترین فیلم های ترسناک 2022
 • بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022
 • بهترین انیمیشن های 2022
 • بهترین فیلم های مارول 2022
 • بهترین فیلم های هندی 2022

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های کره ای 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید. به این صورت می‌توانید علاوه بر اشتراک نظرتان در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را در فیگار انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

سوالات متداول در رابطه با بهترین سریال های کره ای 2022

در این مقاله لیستی از سریال های کره‌ای نتفلکیس 2022 نیز معرفی شده‌اند؟

بله با مطالعه این نوشتار می‌توانید با برخی از بهترین سریال های کره ای نتفلیکس 2022 آشنا شوید.

نام یک سریال پلیسی کره ای معرفی نمایید؟

Sweet Home 2 و Money Heist