فیلم و سریال

بهترین سریال های کره ای کوتاه

بهترین سریال های تاریخی کره ای

با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای در خدمت شما هستیم. سریال ها و فیلم های کره ای در بین ایرانیان و همچنین در سراسر جهان محبوب هستند. “موج کره‌ای” مفهمومی است که به گسترش فرهنگ کره ای از سال 1990 در جهان اشاره دارد. سریال‌ها و در طی این 30 سال توانسته اند با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی کره و در ادامه ساخت سریال ها در ژانر های مختلف فرهنگ کره‌ای را گسترش دهند. در ادامه با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای با همراه باشید.

مرتبط:


جومونگ / Jumong

سریال اول لیست، سریال افسانه جومونگ است.  شاید کمتر کسی در ایران باشد که اسم این سریال را نشنیده باشد. افسانه جومونگ اولین بار از شبکه سه صدا و سیما پخش شد. جومونگ توانست به یکی از موفق ترین سریال های خارجی پخش شده در تاریخ  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

این سریال که سریالی در ژانر درام، تاریخی و اکشن است، توانست با بهره‌گیری از عناصر داستانی و ریتم خوب داستان هم در ایران و هم در کره موفق باشد. این موفقیت به حدی بود که باعث شد تا تعداد قسمت های سریال افسانه جومونگ از 60 قسمت به 81 قسمت افزایش یابد.

داستان این سریال در مورد بنیانگذار یکی از سلسه های پادشاهی کره است که تمام تلاش های جومونگ ،موسس گوگوریو، را نشان میدهد. در سریال افسانه جومونگ میتوان تقابل بین اعضای خانواده های سلطنتی را دید که برای به دست آوردن قدرت هرکاری میکنند.

محبوبیت این سریال به حدی بود که بازیگر  نقش اول مرد سریال یعنی “سونگ ایل گوک” به عنوان یک سوپراستار در ایران مطرح شد. حتی خود “سونگ ایل گوک” نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایران شرکت کرد.

همچنین بخوانید:

از دیگر بازیگران این سریال میتوان به “هان های جین” در نقش بانو سوسانو،  “کیم سونگ سو” در نقش شاهزاده تسو، “وون کی جون” در نقش شاهزاده یونگ پو، “اوه یون سو” در نقش بانو یوها، “جان هون آن” در نقش ماری، “سونگ جی هیو” در نقش بانو سویا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

جومونگ یک افسانه نیست. واقعا شخصی با نام جومونگ وجود داشته است که کشوری به نام گوگوریو را پایه گذاری کرده است. اما در ایران با نام افسانه جومونگ شناخته میشود.

شاید برای فوتبال دوستان جالب باشد که بازیگر نقش سوسانو، “هان های جین” همسر کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کره جنوبی، “کی سونگ یونگ” است.


EMPRESS KI / ملکه کی

بازیگران پرستاره، تعداد قسمت های بالا، داستان جذاب و واقعه تاریخی متفاوتی که سریال به آن میپردازد از جمله دلایل موفقیت این سریال است. “ملکه کی” درواقع حاصل تمام مولفه های سرگرمی ساز تاریخی های پیشین کره ای است که با یک نویسندگی و کارگردانی خوب همراه شده و به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای مطرح است. داستان سریال درباره زنی اهل گوریو است که به تدریج حوادث روزگار سرنوشت او را به خاندان پادشاهی مغول پیوند میزند.

توضیحات تکمیلی:

“جانگ یون چول”، نویسنده مشهور، در این سریال نویسندگی را به عهده داشته است.


دونگ یی / Dong Yi

“دونگ یی” محصول سال 2010 است. کارگردانی این سریال بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. سریال دونگ یی در اردیبهشت سال 1391 از شبکه سه پخش شد. داستان این سریال به دوران چوسان برمیگردد. شخصیت اصلی داستان در مورد دختری به نام دونگ یی است که پدرش رئیس گروه شمشیرزنان مبارز است که به افراد ستم دیده کمک میکنند.

اما این گروه به تله می افتد و به جرم خیانت کشته میشوند. دونگ یی نیز برای فرار  از دست ماموران، به عنوان یک خدمتکار به قصر میرود. پس از سال ها، دونگ یی راز یک توطئه را کشف میکند. پس از این ماجرا، دونگ یی نظر امپراطور را جلب میکند.

در ادامه دونگ یی به عنوان بانوی باررس و درنهایت به عنوان همسر امپراطور انتخاب میشود. از ویژگی های شخصیتی دونگ یی میتوان به مهربانی در عین جدیت و هوش بالا اشاره کرد.

از بازیگران سریال دونگ یی میتوان به ” هان هیو جو” در نقش دونگ یی، “جی جین هی” در نقش امپراطور،” لی سو یئون” در نقش بانو جانگ، “پارک ها سان” در نقش ملکه اینهیون اشاره کرد.

“هان هیو جو” توانست در این سریال بدرخشد. بازی منحصر به فرد “هان هیو جو” یکی از نقاط قوت این سریال است. این بازیگر نیز به خاطر این بازی درخشان جوایز مختلفی را از جشنواره های مختلف دریافت نموده است.

مرتبط:

توضیحات تکمیلی:

سریال دونگ یی ابتدا به صورت هفتگی پخش شد. در ادامه  پخش این سریال به صورت زوج و فرد و در نهایت به صورت روزانه انجام شد.

“لی بیونگ هون” ،کارگردان سریال دونگ یی، یکی از کارگردان های مطرح کره است که اغلب کارهایش در ایران پخش شده اند.

در تاریخ کره دو چوسان وجود دارد. یکی از آن ها که متعلق به قبل از میلاد مسیح است. این چوسان با نام “چوسان باستان” یا “چوسان قدیم” در سریال ها و فیلم ها مطرح می‌شود.


KINGDOM / پادشاهی

“پادشاهی”، با تمام تصوراتتان از سریال های تاریخی مرسوم فاصله دارد، آن هم فرسخ ها! “پادشاهی” سریالی است که در دوره تاریخی ای جریان دارد که هم مردم کشور از ظلم و جور حاکمان به تنگ آمده اند و هم پادشاهی فاسد همراه با وزرای خیانت کارش به اداره کشور مشغول اند. اما این پیش زمینه داستانی به مرور زمان بسط پیدا میکند.

مهم ترین وجه تفاوت این سریال با دیگر محصولات تاریخی کره جنوبی، این است که خبری از کودتاهای درباری و شاهزاده ها و شاهدخت ها و ملکه های ظالم نیست. سریال خیلی سریع با پرداختن کوتاه و کارآمد به شخصیت ها، به تهدید اصلی سریال میپردازد: زامبی ها. “پادشاهی” از لحاظ زمانی در همان دوره های تاریخی و باستانی کره جریان دارد اما با پرداختن به موضوعی فانتزی و به کمک جلوه های ویژه و گریم سطح جهانی و هم چنین تعلیق و کشش داستانی فوق العاده اش، یکی از بهترین سریال هایی است که میتوانید تماشا کنید.

توضیحات تکمیلی:

این سریال در زمان پخش خود، یکی از پربیننده ترین سریال های دنیا بود. همچنین به دلیل جلوه های ویژه و گریم مورد تحسین قرار گرفت.


دو دوست / The Duo

“دو دوست” راویتگر دو دوست است که جای شان با هم در بدو تولد عوض شده است. داستان سریال به گونه ای هست که نشان دهنده تاثیر موقعیت اجتماعی بر سرنوشت افراد است. “دو دوست” در32 قسمت ساخته شده است.

شخصیت های اصلی سریال ” چان دونگ” با بازی “چونگ جونگ میونگ” و گی دانگ با بازی “لی سانگ یون” هستند که “چان دونگ” پسر واقعی وزیر”کیم جی ایک” است اما با گی دانگ جایش عوض میشود و در سختی و مشقت فراوان زندگی میکند و بزرگ می شود. گی دانگ نیز به علت موقعیت پدرش پلیس می شود. در چان دونگ به یک مبارز تبدیل می شود و اموال افراد ثروتمند فاسد را می دزدد.

از دیگر بازیگران سریال “دو دوست” میتوان به “هان جی هی” در نقش بانو دانگ نیو همسر گی دانگ، “سئو هیون جی” در نقش دالی، همسر چان دونگ، “چوی جونگ هوان” در نقش وزیر کیم جی ایک، “جین سه یون” در نقش بانو دانگ نیو اشاره کرد.

همچنین بخوانید:


امپراطور دریا / Emperor of the Sea

“امپراطور دریا” سریالی ساخت سال 2004 است و در سال 1386 از شبکه سه پخش شد. این سریال درباره زندگی جانگ بوگو (کونگ بوک) است که وی یکی از فرماندهان و سیاستمداران شیلا بود.

داستان سریال از دوران نوجوانی جانگ بوگو شروع میشود و تا زمان مرگ وی ادامه می‌یابد.”جانگ بوگو” در نوجوانی به خیانت متهم می‌شود اما زنده می ماند. جانگ بوگو پس از آمادگی نسبی در مهارت های رزمی، به عنوان محافظ به استخدام گروه تجاری بانو جیمی در می‌آید اما به خاطر کار های غیرقانونی بانو جیمی علیه او اقداماتی انجام میدهد و توسط بانو جیمی به عنوان برده به تانگ فرستاده می‌شود و پس از تحمل سختی های فراوان درنهایت به یک گروه تجاری می‌پیوندد. او پس از شرکت در جنگ به مبارزه با دزدان دریایی میپردازد و از طرف دربار شیلا به عنوان دریادار انتخاب میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “چوی سو جونگ” در نقش ژنرال جانگ بوگو،”سونگ ایل گوک” در نقش یوم جانگ،”پارک سو ئه” در نقش بانو چه هوا ( بانو مورد علاقه یوم جانگ وجانگ بوگو)،”چه جونگ آن” در نقش بانو چی ریانگ(همسر جانگ بوگو)،”کیم هئونگ سو” در نقش جانگ نیون (دوست صمیمی جانگ بوگو که تا لحظه مرگ همراه او بود) اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:


DAE JOYEONG/ پادشاه دائه جویونگ(ته جویونگ)

این سریال از معدود سریال هایی است که دست روی سوژه بسیار جذابی گذاشته است. اگر اهل مطالعه تاریخ و یا علاقه مند به آن باشید با کمی جست و جو، میتوانید به جذاب بودن این سوژه پی ببرید. پادشاه دائه جویونگ، فردی است که در تاریخ از او به عنوان موسس حکومت “بال هه” نام میبرند. داستان سریال نیز از همین واقعیات تاریخی انتخاب شده و طی یک داستان جذاب، سرگذشت این پادشاه را از سرگشتگی به عنوان برده و سپس زندگی بین بقایای “گوگوریو” و در نهایت ایجاد بال هه تعریف میکند. این سریال جزو محصولات تاریخی کره است که به تعداد قسمت های زیاد تولید شده است(134 قسمت).


ایسان/ Lee San, Wind of the Palace

سریال “ایسانگ که با نام “بادی در قصر” نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است. کارگردانی این سریال نیز بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. ایسان در واقع دوران حکومت فرزند دونگ یی، یعنی گئوم را نشان میدهد. البته در سریال ایسان تمرکز اصلی بر روی نوه گئوم یعنی ایسان است و دوران ولیعهدی ایسان را نشان میدهد. در ادامه مشکلات و توطئه های صورت گرفته علیه ایسان را روایت میکنند.

از بازیگران ایسان میتوان به “لی سئو جین” در نقش ایسان، “هان جی مین” در نقش سانگ سونگ یون ( نقاش و همسر ایسان)، “پارک یون هی” در نقش ملکه هیو،” کیون می ری” در نقش مادر ایسان،” لی جونگ سو” در نقش پارک دای سو ( محافظ گارد سلطنتی و دوست صمیمی ولیعهد) اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

سریال ایسان محصول سال 2007 است. این سریال برای اولین بار از شبکه های استانی پخش شد و سپس در سال 1393 از شبکه تماشا پخش گردید.

همچنین بخوانید:


سرزمین آهن / Kim Su-ro, The Iron King

 در ادامه معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای نوبت به سرزمین آهن می‌رسد. سرزمین آهن داستان زندگی کیم سورو، بنیانگذار امپراطوری گایا است. داستان سریال از بدو تولد کیم سورو آغاز میشود و تا تشکیل امپراطوری توسط کیم سو رو ادامه می‌یابد.

این سریال برای اولین بار از شبکه سه پخش شد و توانست به محبوبیت خوبی برسد. ریتم خوب داستان باعث ایجاد کشش میشود و شما از نگاه کردن به سریال خسته نمیشوید.

از بازیگران سرزمین آهن میتوان به “جی سانگ” در نقش “کیم سو رو”، “کانگ بیول” در نقش بانو آهیو، “سئو جی های” در نقش بانو هوریانگ ( همسر کیم سو رو) اشاره کرد.


سرنوشت یک مبارز / Gyebaek

سرنوشت یک مبارز داستان زندگی ژنرال “گی بک” از فرماندهان ارشد باکجه را نشان میدهد. این سریال از لحاظ زمانی با رویای فرمانروای بزرگ یکی هستند و حتی این دو سریال در نقاطی با هم تلاقی زمانی دارند. داستان “سرنوشت یک مبارز” از دوران کودکی ژنرال شروع میشود. “گی بک” فنون رزمی و شمشیرزنی را از پدرش می آموزد. پدر “گی بک” توسط شاهزاده اویجا کشته می‌شود و گی بک سعی میکند تا انتقام پدرش را بگیرد اما بعدا به شاهزاده اویجا ملحق می‌شود تا به سلطنت برسد.

بعدها اختلافاتی بین شاهزاده اویجا (که امپراطور شده ) و ژنرال “گی بک” به وجود می آید. در نتیجه “گی بک” خانه نشین می‌شود و کشور به مرز نابودی کشیده میشود. حالا امپراطور پشیمان شده و ژنرال را به کارش بازمیگرداند ولی ژنرال در نبرد آخر به خاطر خیانت ملکه، شکست میخورد و باکچه نابود میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “لی سئو جین” در نقش ژنرال گی بک، “سونگ جی هیو” در نقش ایون کو، “جو جائه هیون” در نقش شاهزاده اویجا” اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

کشور باکجه توسط بانو سوسانو و پسرانش پایه گذاری شد. باکچه در نهایت به دست ژنرال کیم یوشین نابود گشت. کیم یشن نیز بعد از چند سال گوگوریو را فتح کرد و کره متحد را به وجود آورد.

همچنین بخوانید: 


DREAM OF THE EMPEROR / رویای فرمانروای بزرگ

این سریال داستان پادشاه “موییل” را دنبال میکند، جایی که وی بعدها دوران طلایی پادشاهی باستانی “شیلا” را رقم میزند و موجبات اتحاد سه سلسله و پادشاهی قدیمی و دشمن، یعنی “گوگوریو”،”شیلا” و “باکجه” را فراهم میکند. این سریال مانند دیگر سریال های لیست، قصه فراز و فرود یک قهرمان تاریخی است که اگرچه در ابتدا قدرت چندانی برای تغییر چیزی را ندارد اما به زودی هم کره باستان را متحد میکند و هم به همسایگان رسیدگی میکند تا نامش در تاریخ ثبت شود.

توضیحات تکمیلی:

پادشاهی گوگوریو، یک امپراتوری بزرگ و باستانی است که در شمال شبه جزیره کره واقع است و در دوره اوج قدرت، بخش هایی از روسیه و چین را هم در سلطه داشت. شیلا و باکجه نیز دو امپراتوری باستانی کوچک در جنوب شبه جزیره بودند. این سریال داستان پادشاه موییل یا کیم چونچو را بازگو میکند.


افسانه خورشید و ماه / The Moon Embracing the Sun

این سریال محصول 2012 کره جنوبی است که در سال 1393 از شبکه سه پخش شد. این سریال برخلاف سریال های معرفی شده در بالا، غیرواقعی است و شخصیت های این سریال وجود خارجی ندارند. محتوای کلی داستان در مورد گرفتن حق و تغیرناپذیری سرنوشت است. “افسانه خورشید وماه” داستان آشنایی یک ولیعهد با دختر مورد علاقه اش را نشان میدهد.

این رابطه به خاطر قدرت های پشت پرده در سیاست به راحتی ادامه نمی‌یابد و در ادامه این دو از هم جدا میشوند و شخص دیگری همسر پادشاه میشود.(ولیعهد به مقام پادشاهی میرسد.) در ادامه سرنوشت این دو نفر را به هم می‌رساند اما آن دختر که “یئون وو” نام دارد حافظه اش را ازدست داده است.

از بازیگران این سریال میتوان به “کیم سو هیون” در نقش پادشاه، ” هان گا این” در نقش یئون وو (همسر پادشاه)، “جانگ ایل وو” در نقش برادر پادشاه، “نام بورا” در نقش شاهزاده مین هوا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

داستان سریال با وجود غیرواقعی بودن، در زمان سلسله چوسان روایت میشود.

“یئون وو” به معنای نم نم بارون است.

همچنین بخوانید:


افسانه اوک نیو / Flowers of the Prison

اوک نیو سریالی کره ای است که در سال 1398 از شبکه سه پخش شد. اسم واقعی این سریال گل های زندان است. اوک نیو با وجود اینکه جزو سریال های اصلی شبکه سه نبود اما توانست نظر بینندگان را جلب کند. اوک نیو تاکنون از چندین شبکه دیگر نیز این سریال باز پخش شده است.

داستان سریال اوک نیو در مورد شاهزاده ای است که بنابر اتفاقی هویت واقعی خودش را نمی‌داند و در زندان به عنوان سرپرست کار میکند. اوک نیو در زندان با یک جاسوس آشنا می‌شود و فنون رزمی و شمشیر زنی را از او یاد میگیرد. هدف او این است که افسر پلیس شود.

اوک نیو در آزمون استخدامی شرکت میکند، اما رد میشود و به جای آن به عنوان یک جاسوس مشغول به کار می‌شود. پس از مدتی این این کار استعفا میدهد و در ادامه ماجرا هایی برایش رخ میدهد که درنهایت هویت خودش را میفهمد.

از بازیگران اوک نیو میتوان به “جین سه یون” در نقش شاهزاده اوک نیو، “گو سون” در نقش یون ته وون (کسی است که به اوک نیو علاقه مند است و پسر قاتل مادر اوک نیو نیز است.)، “سئو ها جون” در نقش امپراطور، “ایم هیو” درنقش آقای کانگ (رئیس جاسوسان) اشاره کرد.

مرتبط:


قهرمان / Hong Gil-dong

اگر فیلم رابین هود را دیده اید یا داستانش را خوانده اید، حالا من شما را به تماشای نسخه کره ای آن دعوت میکنم. البته سریال قهرمان توانسته علاوه برای فضای رابین هودی فضاها و موقعیت های جالبی نیز درست کند. این سریال در 24 قسمت ساخته شده است.

داستان سریال در مورد پسر یک وزیر است که به خاطر اینکه مادرش هنگام به دنیا آمدنش مرده، نمیتواند هیچ مقامی داشته باشد. این باعث میشود تا اون فردی تنبل شود و فقط برای مردم دردسر ایجاد کند. اما یک راهب به گیل دونگ( پسر وزیر) فنون رزمی آموزد و گیل دونگ نیز از این مهارت ها برای کمک به فقرا استفاده میکند. البته یک ارتباط عاطفی بین گیل دونگ ویکی از شخصیت ها به نام “هوک اینوک” نیز ایجاد می‌شود.

توضیحات تکمیلی:

این سریال نیز ابتدا از چندین شبکه استانی و سپس از شبکه نمایش پخش شد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جاسوسی که نباید از دست‌شان بدید!!!


امپراطور بادها / The Kingdom of the Winds

این سریال در سال 2008 ساخته شده است.”امپراطور بادها” که با نام سرزمین بادها نیز شناخته میشود، در واقع ادامه سریال جومونگ است. در امپراطور بادها ما شاهد داستان زندگی و به حکومت رسیدن نوه جومونگ هستیم. بازیگر نقش موهیول، نوه جومونگ، “سون ایل گوک” است.

در “امپراطور بادها” ما شاهد نابودی حکومت تسو هستیم. داستان از تولد موهیول شروع میشود و ماجرای دورشدن و بازگشت موهیول به قدرت را در جوانی‌اش نشان میدهد. برادر بزرگ موهیول برای حفظ گوگوریو کشته میشود و موهیول پدرش یوری را عامل این موضوع میداند و درصدد انتقام بر می‌آید.(در این زمان موهیول هنوز به هویت خودش پی نبرده است) او در گروه “اشباح سیاه” آموزش میبیند و برای انتقام برای کشتن یوری به گوگوریو می آِید اما واقیت را میفهمد و این کار را نمیکند.

از بازیگران امپراطور باد ها میتوان به “سون ایل گوک” در نقش موهیول، ” چویی جونگ وون” در نقش یئون (دختر مشاور تسو و دختر خوانده تسو)، ” کیم جونگ هوا” در نقش همسر موهیول، ” جونگ جین بونگ” در نقش امپراطور یوری، “اوه یون آه” در نقش فرمانده هیاپ اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

اشباح سیاه گروهی بودند که آموزش های ویژه ای فرا میگرفتند. این افراد به عنوان جاسوس و آدم کش به کشورهای دیگر می‌رفتند.

همچنین بخوانید:


دختر امپراطور / The King’s Daughter, Soo Baek-hyang

 در ادامه لیست بهترین سریال های تاریخی کره ای به سریال “دختر امپراطور” می‌رسیم که در مورد داستان زندگی بیست و پنجمین پادشاه باکجه است که دخترش به مدت 20 سال از او دور بوده است. امپراطور دختری داشت که هیچ کس از وجودش خبر نداشت. در واقع همسر اول امپراطور از وی باردار بوده و بنا بر اتفاقاتی آن ها از هم جدا میشوند و امپراطور این موضوع را نمیفهمد.

تا اینکه دختر امپراطور خودش را به او معرفی میکند. اما همسر اول امپراطور بعد از او ازدواج میکند و دختر دیگری هم دارد. این دختر خودش را به جای دختر واقعی امپراطور جا میزند. دختر واقعی برای پیدا کردن خواهرش عضو ” بیمون ” می‌شود و واقعیت را میفهمد. اما  به خاطر خواهرش از جایگاهش چشم پوشی میکند. او بعد ها به رهبری بیمون میرسد و کارهای فراوانی را برای باکجه انجام میدهد.

از بازیگران این سریال میتوان به “سئو هیون جی” در نقش دختر امپراطور، “سئو وو” در نقش دختر دوم که دختر واقعی امپراطور نیست، ” جو هیون جائه” در نقش ولیعهد اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

“بیمون” نام گروهی است که وظیفه جاسوسی و انجام ماموریت های حساس را در باکجه بر عهده داشت.

مطلب پیشنهادی:


جواهری در قصر / Dae Jang Geum

این سریال زیبا که یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است، در سال 2003 در کره جنوبی تولید شد. این سریال جزو محبوب ترین سریال های کره ای پخش شده در ایران است.داستان زیبا و پرکشش این سریال باعث جذابیت آن میشود.

شخصیت پردازی های دقیق و عالی باعث میشود تا مخاطب تحت تاثیر داستان قرار بگیرد. داستان سریال در مورد دختری به نام “یانگوم” است که میخواهد سرآشپز قصر شود اما بنا بر اتفاقی مسیر زندگی او عوض میشود و او پزشک میشود. وی آن قدر در کارش ماهر میشود که به عنوان پزشک ویژه امپراطور انتخاب میشود.

این سریال با بودجه 15 میلیون دلاری ساخته شد اما توانست درآمدی در حدود105 میلیون دلار را نصیب سازندگانش کند. در مورد واقعی بودن یا نبودن شخصیت یانگوم اختلاف نظرات زیادی بین پژوهشگران تاریخی وجود دارد. برخی وی را واقعی و برخی افسانه ای میدانند.


MOON LOVERS / عاشقان ماه

“عاشقان ماه”، روایتگر عشق های پرتعداد، قصه های شنیدنی است و همراه با اجرای بازیگران تراز اول کره مانند “لی جون کی” و “آیو”، این جذابین چند برابر هم میشود. داستان سریال پس از پرش زمانی ای رخ میدهد که به علت ماه گرفتگی، شخصیت اصلی سریال را از قرن حاضر به قرون باستانی منتقل میکند. حال وی در قصه ای عاشقانه و پر از خیانت و رقابت و مرگ قرار میگیرد و کم کم به یکی از شاهزادگان دلبسته میشود. این سریال با اینکه داستان جدیدی را تعریف میکند، اما به دام تکرار نمی افتد و رابطه عاشقانه مابین شخصیت ها نیز باکیفیت کار شده است.


QUEEN SEONDEOK/ ملکه سوندوک

“ملکه سوندوک”، بیش از هر چیز به سریال “ملکه کی” شباهت دارد. همچنین از موضوعات جدیدی که در این سریال به آن پرداخته میشود، “قدرت زنانه” است. این سریال داستان زنی را دنبال میکند که به عنوان اولین حاکم و پادشاه شیلا انتخاب میشود. همچنین “ملکه سوندوک” درست مانند سایر سریال های این لیست، هم داستان جذابی دارد و هم فضای تاریخی متفاوتی که به دور از قهرمان سازی های مردانه است و این مورد میتواند به عنوان تفاوتی جذاب(قهرمان سازی زنانه) برای مخاطبان شناخته شود.


SANGDU / تاجر پوسان

“تاجر پوسان”، از آن دسته سریال هایی است که فقط در دوره زمانی خاصی در تلویزیون کره جنوبی ساخته شد و نمونه آن بدون اغراق در عصر حاضر عملا وجود ندارد. این سریال جذاب داستان فردی را دنبال میکند که به دنبال یک سری اتفاقات متهم به خیانت میشود. حال پس از گذر از این مرحله وی سرانجام به عنوان تاجری افسانه ای در تاریخ مطرح میشود. “تاجر پوسان” بیش از هرچیزی روی معاملات و شگردهای تجارتی متمرکز است. به عنوان مثال سریال به جای مطرح کردن توطئه های درباری و حکومتی، روی نبوغ و ذکاوت شخصیت اصلی و نحوه حل این مشکلات توسط وی تمرکز میکند. تاجر پوسان نه یک سریال پرکشش و جذاب، بلکه یک جنگ تجاری تمام عیار بین افراد است. تاجر پوسان به سادگی یکی از بهترین سریال های تاریخی تلویزیون کره جنوبی و یک سریال شدیدا جذاب است.

توضیحات تکمیلی:

تهیه کننده اجرایی و کارگردان این سریال، “لی بیونگ هون” مشهور است. این سریال یکبار در سال 1387 و بار دیگر در سال 1393 شمسی از “صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران” پخش شد. “کیم هیون جو” بازیگر زن اصلی این سریال پس از 7 سال، در سال 2021 به عنوان بازیگر اصلی در بسیار پربیننده “عازم جهنم” نقش آفرینی کرد.

امیدورایم که از معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای لذت برده باشید، مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


به گزارش خبرگزاری موج، در سال‌های اخیر و به‌ویژه از سال ۲۰۱۹ به این سو، سریال‌های کره‌ای موسوم به «کی دراماس»، توانسته‌اند بازارهای جهانی را به تسخیر خود درآورند و زمینه آشنایی سایر کشورهای جهان را با فرهنگ عمومی کره‌جنوبی فراهم آورند و آغازگر دوران موج نوی سریال‌سازی در کره باشند.

در سال ۲۰۲۱ به‌طور ویژه ۲ سریال کره‌ای «عازم جهنم» و «بازی مرکب» توانسته‌اند عنوان بهترین و پربیننده‌ترین سریال‌های غیرانگلیسی زبان شبکه نتفلیکس را از آن خود کنند. یکی از دلایل محبوبیت سریال‌های کره‌ای تنوع آن‌ها از نظر موضوعی و ژانر است. سریال‌های کره‌ای در ژانرهای متعددی نظیر ژانر اکشن، ژانر تاریخی، ژانر سریال‌هایی که ماجراهای آن در مدرسه می‌گذرد، سریال‌های پزشکی یا حتی کمدی‌های ترسناک، ساخته می‌شوند. اغلب سریال‌های کره‌ای همچنین درونمایه‌ای رمانتیک دارند و در بسیاری از آن‌ها موضوع‌ها و روابط احساسی محورهای اصلی داستان سریال را شکل می‌دهند.

اگر چه پرداختن به فردگرایی و نمایش عناصر سرمایه‌داری در سریال‌های کره‌ای نیز عمومیت دارد، اما اخیرا در سریال‌های کره‌ای به وضوح به کاستی‌ها و آسیب‌های نظام سرمایه‌داری، همچنین به فقر و شکاف میان غنی و فقیر و روابط بخش‌های مختلف در جوامع مدرن نیز پرداخته می‌شود. ۲ سریال عازم جهنم و بازی مرکب را می‌توان ازجمله سریال‌هایی دانست که نگاهی انتقادی و غم‌انگیز به جنبه‌های منفی جوامع سرمایه‌داری دارند. در این مطلب نگاهی به تعدادی از محبوب‌ترین سریال‌های کره‌ای در سال ۲۰۲۱ داشته‌ایم.

رفتن به بهشت

«رفتن به بهشت» سریالی کره‌ای به کارگردانی «کیم سونگ هو» است. این سریال درباره داستان فردی مبتلا به اوتیسم و پدرش است که به‌عنوان پاک‌کنندگان صحنه جنایت کار می‌کنند؛ این دو در طول فعالیت خود موفق به کشف رازها و داستان‌های زیادی درباره افراد کشته‌شده می‌شوند؛ داستان‌هایی که در قالب قسمت‌های سریال رفتن به بهشت روایت می‌شود و به‌تدریج تأثیرات خود را بر این پدر و فرزند می‌گذارد و باعث ایجاد تغییر و تحول درونی در آن‌ها می‌شود.

وینچنزو

سریال‌های کره‌ای

«وینچنزو» لقب چهارمین سریال پربیننده کره‌ای نتفلیکس را در سال ۲۰۲۱ به‌خود اختصاص داده است. سونگ جون کی در نقش شخصیت اصلی این سریال ایفای نقش می‌کند. داستان این سریال درباره پارک جو هیونگ، جوان دارای اصالت کره‌ای است که در ۸ سالگی توسط یک خانواده ایتالیایی به فرزندی پذیرفته می‌شود. او سپس به مافیا می‌پیوندد و از سوی دن فابیو رئیس خانواده کاسانو با نام «ویچنزو کاسانو» به فرزندی پذیرفته می‌شود. او بعدها در رشته وکالت فارغ‌التحصیل و تبدیل به وکیل دعاوی حامی مافیا و مرد دست راست دن فابیو می‌شود. پس از مرگ فابیو، فرزند بیولوژیک فابیو، رئیس جدید خانواده کاسانو می‌شود و تلاش می‌کند ویچنزو را به قتل برساند.

مهربانی پادشاه

سریال‌های کره‌ای

«مهربانی پادشاه» سریال تاریخی، عاشقانه، خیالی و کمدی کره‌ای است که در ۲۰ قسمت ساخته شده است. داستان این سریال در دوران زمامداری سلسله «جوسئون» و در زمانی که طبق اعتقاداتی خرافی، فرزند دوقلو داشتن بدیمن تلقی می‌شد، می‌گذرد. زمانی که یکی از شاهزاده خانم‌ها دو قلویی به دنیا می‌آورد، دستور کشته شدن فرزند دختر صادر می‌شود، برای حفاظت از این فرزند، او به بیرون از قصر فرستاده می‌شود. چند سال بعد قل دختر که «دامی» نام دارد به قصربازمی‌گردد و به‌عنوان یکی از خدمه قصر مشغول به‌کار می‌شود. در همین اثنی، لی هووی، قل پسر، در جریان حادثه‌ای کشته می‌شود و مادر دامی که او را شناخته از وی می‌خواهد تا جای لی هووی در قصر را بگیرد.

نام من

سریال‌های کره‌ای

«نام من» سریالی کره‌ای است به کارگردانی کیم جین مین با بازی هان سو هی، پارک هی سون و آهن بوهیون. داستان این سریال درباره زنی است که برای گرفتن انتقام قتل پدرش به یک گروه تبهکار می‌پیوندد و سپس برنامه انتقام خون پدرش را در پوشش یک پلیس دنبال می‌کند. ۳ قسمت از این سریال ۸ قسمتی، در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان اکران شده است. این سریال از تاریخ ۱۵ اکتبر از طریق شبکه نتفلیکس انتشار یافته است. منتقدان، فیلمبرداری، شیوه روایت داستان در سریال و صحنه‌های اکشن و همچنین بازی تعدادی از بازیگران سریال‌نام‌من را ستوده‌اند.

فراتر از شیطان

سریال‌های کره‌ای

«فراتر از شیطان» سریال کره‌ای است که در پنجاه‌وهفتمین دوره جشنواره هنری بائکسان، ۳ جایزه بهترین سریال، بهترین سناریو و بهترین بازیگر را از آن خود کرده است. فراتر از شیطان درباره داستان ۲ پلیس بی‌باک است که در یکی از استان‌های کره‌جنوبی فعالیت می‌کنند. این دو پلیس برای دستگیری یک قاتل سریالی، قانون را زیر پا می‌گذارند و از تمام افرادی که در این پرونده دخیل بوده‌اند بازجویی می‌کنند و خواستار آن می‌شوند که بیگناهی خود را اثبات کنند. آن‌ها همچنین خود را مبرا نمی‌دانند و از خودشان هم می‌پرسند: هیولا کیست؟ تو هستی؟ من هستم؟ یا ما هستیم؟


معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخ

صنعت سینما در مراحل نخستینش ابتدا فقط به ساخت فیلم های کوتاه و بلند می پرداخت و بعدها ساخت مستندات حیات وحش را نیز در بخش های متفاوت تجربه نمود. در گام سوم از هنر فیلم سازی سریال ها نیز به دنیا سینما و تلویزیون پا نهادند. مجموعه های دنباله دار بسیار از سوی تماشاچی مورد استقبال قرار گرفت و کارگردانان زیادی حیطه اختصاصی خود را سریال سازی انتخاب کردند.

شبکه های تلویزیونی با استفاده از ماهواره ها پخش محبوب ترین سریال های دنیا را در برنامه کاری خود گنجاندند و بر مخاطبان شان افزودند. کشورهای مختلفی همچون کره، ترکیه، آمریکا و اسپانیا بزرگ ترین کمپانی های ساخت مجموعه های دنباله دار را در اختیار دارند و سالانه درآمد چشمگیری از فروش و پخش تولیدات خود به دست می آورند.

اکنون قصد داریم 10 تا از بهترین سریال های کره ای جهان را به حضورتان معرفی نماییم لطفا همراهمان باشید. همچنین شما می توانید پس از انتخاب سریال مورد نظرتان آن را از بزرگترین سایت های دانلود فیلم تهیه نمایید.

بهترین سریال های کره ای جهان,بهترین سریال های کره ای دنیا,بهترین فیلم های کره ای جهان,

10. دکتر غریبه | Doctor Stranger

سریال کره ای دکتر غریبه محصول سال 2014 در ژانر عاشقانه در فضایی پزشکی به کارگردانی جین هوک و هونگ جونگ چان، با مدت زمان هر قسمت 60 دقیقه یکی از بهترین سریال های کره ای دنیا به شمار می رود، که از سوی 54 کشور برای دوبله و پخش خریداری گردید.

بازیگرانی همچون کانگ سورا، لی جونگ سون و پارک هائه جین در این مجموعه به ایفای نقش می پردازند. داستان در مورد پزشکی است که به همراه فرزندش از سوی سازمانی در کره کره جنوبی ربوده شده و به فعالیت مشغول می گردد. با گذر زمان پسرش به تبحر پدر در پزشکی دست یافته و در جریان یک رابطه عاطفی اتفاقات جالبی را از سر می گذراند.

بهترین فیلم های کره ای دنیا,معرفی بهترین سریال های کره ای,معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی,

9. دوبونگ سون زن قوی | Strong Girl Bong-soon

سریال جذاب بعدی با نام زن قوی بونگ سونگ، محصول سال 2017 و کارگردانی لی هیونگ مین و بازی جی سو، پارک بویونگ و پارک هیونگ سیک، علاوه بر شهرت فراوان جوایز و افتخارات بیشماری را نیز برای بهترین بازیگران زن و مرد و کارگردانی از آن خود نمود.

داستان زنی قدرتمند را با نیروی خارق العاده به تصویر می کشد، که در جهت انجام کارهای خیرخواهانه و مثبت از انرژی خود استفاده می کند.

بهترین سریال های کره ای جهان,بهترین سریال های کره ای دنیا,بهترین فیلم های کره ای جهان,

8. پینوکیو | Pinocchio

سریال پینوکیو در ژانری عاشقانه و درام خانوادگی محصول سال 2014 با کارگردانی جوسوون، شین سونگ وو و ایفا نقش توسط کیم یونگ کیانگ، لی جونگ سوک و پارک شین هایه مهمان خانه های مردم کره و 34 کشور دیگر شد.

سریال پینوکیو یکی از بهترین سریال های کره ای عاشقانه است، پینوکیو داستان زندگی پسری را به نمایش می گذارد که پدر آتش نشانش را طی سانحه ای از دست می دهد و از آن جا که خود را در مرگ پدر مقصر می داند به افسردگی دچار می شود. با گذر زمان با دختری آشنا می گردد که به سندروم پینوکیو مبتلاست و اگر دروغ بگوید دچار سکسکه های طولانی خواهد شد. رابطه عاطفی این دو جوان اتفاقات جالب و خنده داری را در پی دارد.

بهترین فیلم های کره ای دنیا,معرفی بهترین سریال های کره ای,معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی,

7. جومونگ | Jumong

سریال جومونگ نامی آشنا برای همه ما می باشد. مجموعه ای تاریخی که در دو فصل مجزا ساخته و پخش گردید. داستان امپراطوری افسانه ای را به نمایش می گذارد که طی سالیان فراوان علاوه بر مبارزه با ظلم و ستم برادرش به کشورگشایی نیز می پردازد.

جومونگ با تشکیل کشوری متحد سعی در برقراری عدالت داشته و تا حدود زیادی نیز در این راه موفق می شود، این سریال از بهترین سریال های کره ای تاریخی در دنیا می باشد.

بهترین سریال های کره ای جهان,بهترین سریال های کره ای دنیا,بهترین فیلم های کره ای جهان,

6. باغ مخفی | Secret Garden

سریال مشهور بعدی با نام باغ مخفی محصول سال 2010 در ژانری کمدی و عاشقانه به کارگردانی شین ووچول، کوون هیوک چان و بازی یون سانگ هیون، هاجی وون و هیون بین، در مدت زمان هرقسمت 60 دقیقه توانست خود را در لیست پرطرفدارترین سریال های کره ای دنیا قرار دهد.

داستان عشق مردی ثروتمند به دختری از طبقه کم درآمد همیشه از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد و حضور مادرشوهری سخت گیر بر جذابیت داستان خواهد افزود.

بهترین فیلم های کره ای دنیا,معرفی بهترین سریال های کره ای,معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی,

5. کافه پرنس | Coffee Prince

سریال جذاب و متفاوت بعدی کافه پرنس نام دارد، که با ژانری عاشقانه و کمدی فضایی فانتزی و محبوب را برای تماشاگران ایجاد می نماید. این سریال محصول سال 2007 و با کارگردانی لی یون جونگ و ایفا نقش گونگ یو، یونگ اون های و یون یون های  می باشد.

قصه از این قرار است که دختری با ظاهری پسرانه برای امرار معاش مجبور به کار در یک کافه می گردد و در این میان با پسری پولدار آشنا و وارد رابطه ای رفاقتانه می شود.

بهترین سریال های کره ای جهان,بهترین سریال های کره ای دنیا,بهترین فیلم های کره ای جهان,

4. دفترچه زندان | Prison Playbook

ژانر کمدی سیاه سریالی خاص را با نام دفترچه زندان با کارگردانی شین وون هو مقابل دوربین برد، که به سرعت در بین هواداران و بینندگان جایگاه بالایی پیدا کرد. سریال دفترچه زندان یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای دنیا و محصول سال 2017 و بازی جونگ کیونگ هو و پارک هائه سو موفق به کسب جوایز زیادی از جشنواره های مختلف در کره و جهان گردید.

داستان فیلم در مورد محکومانی است که در فضای زندان زندگی خاصی را تجربه می کنند و بنا بر نوع خلافی که مرتکب شده اند در طبقات مختلف چالش های گوناگونی را تجربه می نمایند.

بهترین فیلم های کره ای دنیا,معرفی بهترین سریال های کره ای,معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی,

3. ماشین تحریر شیکاگو | Chicago Typewriter

داستانی مربوط به دهه 90 میلادی و زمان اشغال کره توسط ژاپن و خفقان ممنوعیت چاپ آثار نویسندگان را به تصویر می کشد.

زندگی نویسنده ای افسرده و پرتلاش سریالی به نام ماشین تحریر شیکاگو را با کارگردانی کیو چئول کیو و بازی سویونگ لیم، کیونگ پیوگو و آه این یو را به خانه های مردم کره و 25 کشور دیگر کشاند. مجموعه از ساختار خوبی در طراحی صحنه و نویسندگی برخوردار می باشد.

بهترین سریال های کره ای جهان,بهترین سریال های کره ای دنیا,بهترین فیلم های کره ای جهان,

2. سریال منشی کیم چشه؟ | What’s Wrong with Secretary Kim?

سریال کمدی عاشقانه  با نام منشی کیم چشه؟ محصول سال 2018 به کارگردانی پارک جون هوآ و ایفا نقش پارک مین یونگ و پارک سئو جون می باشد.

داستان رئیس شرکتی بزرگ و موفق که به بیماری خودشیفتگی مبتلاست و مهارت منشی خوبش را نادیده می گیرد. منشی که به مرور زمان احساس می کند نسبت به رئیسش علاقه مند شده تلاشش را برای عوض کردن اخلاق جناب رئیس به کار می بندد.

بهترین فیلم های کره ای دنیا,معرفی بهترین سریال های کره ای,معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی,

1. سریال قلعه آسمان | sky castle

سریال قلعه آسمان با ژانری انتقادی و کمدی سیاه محصول سال 2018 نیز توانست نام خود را در لیست بهترین سریال های کره ای دنیا قرار دهد. کارگردان موفق کره جوهیون تک، با ساخت این سریال زوایای دیگری از هنر سینمایی خود را به نمایش گذاشت.

داستان مجموعه در مورد خانواده های ثروتمندی است که از جایگاه اجتماعی خود برای نفوذ در دانشگاه های معتبر استفاده می کنند تا کرسی های بهترین رشته ها برای فرزندانشان رزرو نمایند.

به نظر شما بهترین سریال های کره ای تاریخ کدام است؟