فیلم و سریال

دانلود بهترین سریال های وسترن

بهترین فیلم های وسترن تاریخ سینما ؛ ژانر وسترن در گذشته و حال!

سینمای وسترن همواره طرفداران خاص و پر و پاقرص خود را داشته است. در این گفتار قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های وسترن تاریخ بپردازیم. با ما باشید.

ژانر وسترن یکی از آن ژانرهای جذاب دنیای سینما است که در هر دوره‌ای طرفداران خاص خود را داشته. فیلم هایی در مورد یک هفت تیر کش تنها، یاغی های بیرحم و آدمکش و مفاهیمی چون بیابان، کلاه، کابوی، اسب و تفنگ از مؤلفه‌های اصلی فیلم‌های وسترن هستند که بزرگانی مانند کلینت ایستوود و جان وین را می‌توان تنها در قالب چنین فیلم هایی تصور کرد.

این ژانر که از آمریکا و تاریخ و فرهنگش سرچشمه می‌گیرد، ویژگی‌های خاص خود را دارد. یکی از ویژگی‌های اکثر وسترن‌ها لانگ شات است تا جایی که یکی از منتقدان اینطور استنباط می‌کند که وسترن در لانگ شات اتفاق می‌افتد.

نماهای عمومی از دشت و بیابان و تنهایی قهرمان فیلم در تقابل با عظمت محیط جغرافیایی اطرافش همواره با نماهای لانگ‌ شات دوربین به نمایش در می‌آید.  بیابان‌های بی آب و علف، گاوچران‌هایی که با اسب یکدیگر را تعقیب می‌کنند، دوئل‌های دو نفره و کلانترهایی که از شهرها محافظت می‌کنند، از دیگر خصوصیات آثار وسترن به شمار می‌روند.

شهرها برای ما آشنا هستند؛ مهم‌تر از هر چیز یک کافه دارند. جایی که اکثر تقابل‌ها و دعواها در آن رخ می‌دهد. یک کلانتری دارند که سلولی کوچک دارد و کلانتر نیز در آنجا مشغول به کار است. شاید این ویژگی‌های آمریکای در مسیر تمدن کلیشه به نظر برسد، اما جادوی وسترن در همین است. بارها و بارها تکرار یک کلیشه بدون این که ذره‌ای از جذابیت آن‌ کاسته شود.

بهترین فیلم های وسترن تاریخ سینما

در جمع‌آوری لیست بهترین فیلم های وسترن تاریخ سعی شده تا به دوره‌های مختلف تاریخ سینما توجه شود، اما باید دقت داشت که عصر طلایی وسترن، در دوران سینمای کلاسیک حول دهه‌های 40 و 50 بوده است. پس این موضوع که اکثر این آثار از این دوره انتخاب شده‌اند امری طبیعی است.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های چارلی چاپلین ؛ فهرستی از برترین های اسطوره طنز سینما!
 • بهترین فیلم های جانی دپ ؛ این فیلم ها را نباید از دست بدهید!
 • بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو ؛ از دارو دسته نیویورک تا روزی روزگاری هالیورد!
 • بهترین فیلم های جیسون استاتهام ؛‌ استاد تمام فیلم های اکشن را بیشتر بشناسید!
 • بهترین سریال های کره ای 2020 ؛ ارمغان کره ای ها در 2020 چیست؟
 • بهترین فیلم های رضا عطاران ؛ فهرست بهترین آثار رضا عطاران!

سرقت بزرگ قطار The Great Train Robbery

کارگردان: ادوین اس پورتر
محصول: 1903 آمریکا

در روزهای آغازین سینما که فرانسه به عنوان قطب اصلی آغاز سینما شناخته می‌شد و برادران لومیر با آثار واقع‌گرایانه و مستندشان از یک سو و ژرژ ملی‌یس با فیلم‌های جادویی‌ خود از سوی دیگر تماشاچیان را حیرت زده می‌کردند، این ادوین پورتر بود که نخستین گام‌های جدی را برای ساختن فیلم‌های داستانی در آمریکا برداشت.

بسیاری از تمهیدات تکنیکی از جمله استفاده از تدوین موازی، استفاده از نماهای آرشیوی و استفاده از میان‌نوشته برای نخستین بار در آثار پورتر دیده شدند. یکی از مهم‌ترین آثار پورتر سرقت بزرگ قطار است که پدر تمام وسترن‌ها و الگویی ازلی برای وسترن‌های کلاسیک آمریکایی به شمار می‌آید.

سرقت بزرگ قطار نخستین فیلمی است که الگوهای وسترن را پایه‌گذاری می‌کند و تقریبا تمام کلیشه‌های این ژانر مانند اسب، قطار، سرقت، تعقیب و گریز، گاوچران‌ها و در نهایت پیروزی قطب پروتاگونیست بر آنتاگونیست را در خود دارد. از سوی دیگر فیلم خشونتی افسار گسیخته – نسبت به زمان خودش – را ارائه می‌دهد و سبب می‌شود که تا مدت‌ها به عنوان یکی از خشن‌ترین فیلم‌های سینمایی شناخته شود. همچنین شایان ذکر است که در این فیلم برای نخستین بار سینما دوستان شاهد حرکت پن و تیلت دوربین بودند.

دلیجان  Stagecoach

کارگردان: جان فورد
محصول: 1939 آمریکا

جان فورد که معمولا از او به عنوان بزرگ‌ترین وسترن‌ساز تاریخ یاد می‌شود در سال 1939 با ساخت دلیجان تمام قواعد و محاسبات ژانر وسترن را به هم می‌ریزد. او در این فیلم تم گروهی نامتجانس از افراد را انتخاب می‌کند و سعی می‌کند داستانش را بر محور آن شکل دهد.

گروهی از افراد که در ظاهر هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، با دلیجانی مشترک رهسپار سفر می‌شوند و در این بین اتفاقات مختلفی پیش می‌آید. در دلیجان فورد از هیچ ساختارشکنی‌ ابایی ندارد و حتی در یکی از صحنه‌های مشهور تعقیب و گریز فیلم قانون 180 درجه را نیز بر هم می‌زند.

جان وین نیز که بعدها به عنوان یکی از اصلی‌ترین بازیگران ژانر وسترن و آثار فورد به دنیای سینما معرفی می‌شود، در این فیلم یکی از نخستین همکاری‌های موفقیت آمیزش را با او انجام می‌دهد. دلیجان فیلمی مهم در تاریخ سینما و یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ به شمار می‌رود به طوری که اورسن ولز می‌گوید هنگام ساختن همشهری کین، دلیجان را 40 بار تماشا کرده است!

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمیشن های 2020
 • بهترین سریال های ترکی 2020
 • بهترین سریال های نتفلیکس 2020
 • ترتیب تماشای فیلم های مارول چگونه است؟
 • معرفی بهترین رمان های فلسفی جهان ؛ پیوند مقدس ادبیات و فلسفه!
 • بهترین کتاب های طنز ایران ؛ طنز ایرانی در گذشته و حال!
 • بهترین ترجمه کتاب کوری اثر ژوزه ساراماگو ؛ کدام ترجمه کوری را بخوانیم؟

کلمنتاین عزیزم My Darling Clementine

کارگردان: جان فورد
محصول: 1946 آمریکا

فورد این بار ما را به شهر تومستون می‌برد تا شاهد داستان انتقام وایات ارپ از خانواده شرور کلانتن به خاطر مرگ برادرش باشیم. داستان وایات ارپ که در واقعیت از اسطوره‌های غرب وحشی بوده است، دستمایه فیلم‌های سینمایی بسیاری شده است که در این بین کلمنتاین عزیزم بهترین آن‌هاست.

اهمیت این شخصیت در دنیای غرب وحشی به حدی زیاد است که حتی خود فورد سال‌ها بعد در فیلم پاییز قبیله شاین دوباره شمایلی از او و داک هالیدی را به عنوان شخصیت‌های فرعی فیلمش به تصویر می‌کشد. در کلمنتاین عزیزم، هنری فوندا در نقش وایات ارپ خوش می‌درخشد و ویژگی‌هایی خاص به شخصیت او می‌بخشد.

رود سرخ  Red River

کارگردان: هاوارد هاکس
محصول: 1948 آمریکا

رود سرخ وسترنی جذاب از هاوارد هاکس است که داستان تلاش گروهی از آدم‌ها برای رساندن یک گله گاو به مقصدی خاص را روایت می‌کند. جان وین گله‌داری موفق است و مونتگومری کلیفت نقش جوانی را بازی می‌کند که از کودکی تحت سرپرستی وین کار گله‌داری را آموخته است.

حال پس از گذشت سالیان سال این کلیفت است که مورد مقبولیت همه قرار دارد و رییس بهتری برای گروه به نظر می‌رسد. همین موضوع وین را خشمگین کرده و بین آن‌ها درگیری رخ می‌دهد.

نکته مهم اما ضد قهرمان بودن جان وین در این فیلم است. او که همواره به عنوان مردی با صلابت و خطاناپذیر در وسترن‌های مختلف ظاهر می‌شد، این بار نقش شخصی را بر عهده می‌گیرد که حسادت سبب می‌شود تا دست به اعمالی غیر انسانی بزند. رود سرخ پس از گذشت سالیان سال همچنان یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ است.

گنج‌های سیرا مادره The Treasure of the Sierra Madre

کارگردان: جان هیوستون
محصول: 1948 آمریکا

فیلم داستان گروهی از افراد را روایت می‌کند که در اثر فقر به دنبال پیدا کردن طلا رهسپار سفری طولانی می‌شوند و در انتها نیز چیزی به دست نمی‌آورند. گنج‌های سیرا مادره درباره طمع و حرص برای رسیدن به مادیات بیشتر است تا جایی که خوی حیوانی به نگاه انسانی غلبه کند.

این غلبه خوی حیوانی را همفری بوگارت به زیبایی هر چه تمام‌تر در فیلم به تصویر کشیده است و با بازی اندازه خود یکی از شخصیت‌های به یاد‌ماندنی تاریخ سینما را رقم زده است.

فیلم جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای هیوستون به ارمغان آورد.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین کتاب های سیاسی ایران و جهان
 • بهترین رمان های جهان ؛ پیشکش به خوره های برترین کتاب های جهان!
 • بهترین کتاب های فلسفه جهان ؛ برای شروع فلسفه خوانی چه باید کرد؟
 • بهترین بازیگر مرد هالیوود ؛ فهرست رده‌بندی بهترین هنرپیشگان و بازیگران مرد تاریخ سینمای جهان
 • بهترین فیلم های عاشقانه 2020 ؛ مروری بر فیلمهای جدید درام و کمدی رومانتیک سال
 • ترسناک ترین فیلم های 2020 جهان ؛ فهرست بهترین فیلم های ترسناک سال 2020
 • بهترین انیمیشن های 2020 ؛ لیست بهترین کارتون ها و انیمیشن های جدید سال 2020

ماجرای نیمروز High Noon

کارگردان: فرد زینه‌مان
محصول: 1952 آمریکا‌‌
ماجرای نیمروز وسترنی خاص و یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ سینما محسوب می‌شود. در این فیلم گری کوپر نقش کلانتری را بازی می‌کند که بر خلاف کلانترهای فیلم‌های وسترن کلاسیک که به تنهایی به جنگ خلافکاران می‌رفتند، از مردم تقاضای کمک می‌کند.

موضوعی که به مذاق وسترن‌سازانی مانند فورد و هاکس خوش نیامد تا جایی که این فیلم‌ را نابود کننده ژانر وسترن دانستند. کلانتر فیلم زینه‌مان تنهاست و از تنهایی خود هراس دارد. او صلابت کلانترهایی مثل جان وین و هنری فوندا را ندارد و خود را نیازمند کمک همراهانش می‌بیند.

جانی گیتار Johnny Guitar

کارگردان: نیکلاس ری
محصول: 1954 آمریکا

همواره از سوی تعداد اندکی از سینما دوستان انتقاداتی به فیلم‌های وسترن بابت بی توجهی به زنان وارد شده است. آن‌ها معتقد بودند زنان در آثار وسترن جایگاهی بالاتر از خانه‌دار ندارند و این مردان هستند که حماسه‌ها را رقم می‌زنند.

جانی گیتار را می‌توان یکی از وسترن‌های آوانگارد تاریخ سینما و جوابیه‌ای برای این انتقاد به حساب آورد. وسترنی خاص که برای نخستین بار یک زن در نقش اصلی و به عنوان یک هفت تیر‌کش در آن ظاهر شده است. در این فیلم جوآن کراوفورد در نقش زنی به نام وینا ظاهر شده است که مانند مردان هفت تیر به کمر می‌بندد، به کافه و بار می‌رود و زمین‌دار است.

از لحاظ نوآوری در این ژانر، جانی گیتار را میتوان از بهترین فیلم های وسترن تاریخ سیما دانست.

جویندگان The Searchers

کارگردان: جان فورد
محصول: 1956 آمریکا

جویندگان را شاید بتوان پرآوازه‌ترین فیلم فورد دانست، که البته جزو آثار مناقشه برانگیز او نیز به حساب می‌آید، چرا که مخالفانش همواره از این فیلم استفاده می‌کنند تا گرایشات ضد سرخپوستی وی را هدف حملات خود قرار دهند.

غافل از این که همین فورد چند سال بعد فیلم پاییز قبیله شاین را جلوی دوربین برد که در آن نگاهی همدلانه و دلسوزانه با سرخپوست‌ها دارد. فیلم داستان جان وین، قهرمانی تنها را روایت می‌کند که پس از جنگ به خانه برادرش بازگشته اما کمی پس از ورود، با حمله سرخپوست‌ها به خانه و کشته شدن افراد خانواده روبرو می‌شوند.

از سوی دیگر سرخپوست‌ها دختر کوچک خانواده را می دزدند و جان وین برای پیدا کردن او رهسپار مسیری طولانی و خطرناک می‌شود. در این مسیر او با کشت و کشتارها، درگیری‌ها و انتخاب‌های اخلاقی بی‌شماری مواجه می‌شود به طوری که بیننده در تمام دقایق فیلم با قصه‌ای درخشان دست و پنجه نرم می‌کند. جویندگان با آن لانگ‌شات‌های بی‌نظیرش، با آن انتخاب‌های بین شرافت و عشقش و با آن نمای درخشان و معروف آخرش، جزو بهترین فیلم های وسترن تاریخ سینماست.

ریوبراوو Rio bravo

کارگردان: هاوارد هاکس
محصول: 1959 آمریکا

ریوبراوو سالیان سال است که در اکثر نظرسنجی‌ها از منتقدین به عنوان یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ انتخاب می‌شود. فیلمی سرپا، خوش آب و رنگ و سرگرم کننده که تمام عناصر یک وسترن شاهکار را داراست.

این فیلم اولین قسمت از سه‌گانه وسترن هاکس است که بعد‌ها با ال دورادو و ریولوبو تکمیل شد. ریوبراوو روایت محافظت از پاسگاه شهر است که تیمی متشکل از جان وین به عنوان کلانتر، و تعدادی از همکارانش مسئولیت این کار را بر عهده دارند

بیشتر بخوانید:

 • معرفی بهترین انیمیشن های ایرانی 99
 • بیشترین لایک در اینستاگرام
 • رکورد لایو اینستاگرام
 • پربازدیدترین ویدیوهای یوتیوب با بیش از 35 میلیارد بار مشاهده
 • بهترین یوتیوبرها و استریمرهای ایرانی
 • بهترین کتاب های سیاسی ایران و جهان

مردی که لیبرتی والانس را کشت The Man Who Shot Liberty Valance


کارگردان:
 جان فورد
محصول: 1962آمریکا

“مردی که لیبرتی والانس را کشت” شاهکار بی‌بدیل جان فورد و یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ است. فیلمی تلخ که بازگشت فورد از بسیاری از عقایدش راجع ‌به رویای آمریکایی و تمدن آمریکا به حساب می‌آید و انگار در اواخر دوران کاری‌اش بازگشت به زندگی روستایی را ترجیح می‌دهد.

تعامل و برخورد و روانشناسی بین سه کارکتر جان وین و جیمز استوارت و لی ماروین – لیبرتی والانس- در این وسترن درخشان به حدی دقیق و در بسیاری از موارد جذاب است که هر عاشق سینمایی را با خود همراه می کند.

در مردی که لیبرتی والانس را کشت، فورد رابطه‌ای دیالکتیکی و فوق‌العاده دقیق را بین جان وین و جیمز استوارت پرورش می‌دهد. رقابت این دو بر سر دختر فیلم با نوعی رفاقت از جنس خشن مردانه اما وفادارانه همراه است.

ال دورادو  El Dorado

کارگردان: هاوارد هاکس
محصول: 1966 آمریکا

عنوان بعدی در بهترین فیلم های وسترن تاریخ؛ وسترن دیگری از هاوارد هاکس با بازی جان وین و رابرت میچام است که مانند بسیاری از وسترن‌های متاخر جان وین درباره پیر شدن است. جان وین این بار علاوه بر دشمنان خارجی باید با یک عامل بازدارنده دیگر نیز دست و پنجه نرم کند؛ پیری.

بهترین فیلم های ژانر وسترن

او که دیگر آن جان وین جوان آثار پیشین نیست در طول فیلم با دردی که در اثر اصابت یک گلوله ایجاد شده است مواجه می‌شود. این درد باعث می‌شود او چالاکی پیشین خود را نداشته باشد و حتی سوار اسب شدن نیز برایش سخت شود.

خوب بد زشت The Good, the Bad and the Ugly

کارگردان: سرجیو لئونه
محصول: 1966ایتالیا

همان طور که اول مقاله اشاره کردیم ریشه آثار وسترن در آمریکا و غرب وحشی بود، اما تعدادی از کارگردانان ایتالیایی به سرکردگی لئونه در ایتالیا اقدام به ساخت آثار وسترن با رویکرد شخصی خود کردند.

بهترین فیلم های وسترن تاریخ

این آثار بر عکس آثار وسترن کلاسیک آمریکایی از خشونت زیادی برخوردار بودند و در بیان صریح‌تر از آن‌ها عمل می‌کردند. خوب بد زشت معروف‌ترین نمونه این فیلم‌هاست که به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد و به عنوان سومین فیلم از سه‌گانه دلار اکران شد. فیلم داستان تقابل سه نفر در راه رسیدن به ۲۰۰ هزار دلار پول را روایت می‌کند و در نهایت نیز با دوئلی سه نفره و به یاد ماندنی خاتمه می‌یابد.

لئونه موفق می‌شود با رویکرد خشن و طنزآلود خود، به مدت سه ساعت بیننده را مسحور تصاویر درخشان خود کند. موسیقی درخشان انیو موریکونه، آهنگساز بزرگ ایتالیایی، نیز در موفقیت فیلم سهم ویژه‌ای داشت. امروز از این موسیقی در کنار موسیقی متن فیلم پدرخوانده، به عنوان معروف‌ترین موسیقی فیلم‌های تاریخ یاد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین رمان های عاشقانه جهان
 • بهترین فیلم های کمدی 2019
 • بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی
 • بهترین بازیگر زن هالیوود کدام است؟
 • پرفروش ترین فیلم های 2020
 • بهترین فیلم های کوتاه جهان در سال 2020 ؛ وقت طلاست!

بوچ کسیدی و ساندنس کید  Butch Cassidy and the Sundance Kid

کارگردان: جورج روی هیل
محصول: 1969 آمریکا

بوچ کسیدی و ساندنس کید وسترنی نفس‌گیر و جذاب از روی هیل است که بر اساس داستانی واقعی از اشخاصی به همین نام ساخته شده است. بوچ کسیدی و ساندنس کید دو سارق افسانه‌ای در اواخر قرن نوزدهم بوده‌اند که با سرقت از بانک و قطار روزگار می‌گذراندند.

ویلیام گلدمن مسئولیت نوشتن فیلمنامه را بر عهده داشت و طی اقدامی هوشمندانه کمدی را چاشنی کار خود کرد و در نهایت نیز موفق شد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را از آن خود کند.

بهترین فیلم های ژانر وسترن

یکی از نقاط قوت اصلی این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیل های وسترن تاریخ؛ بازی درخشان پل نیومن و رابرت ردفورد در نقش‌های اصلی بود که در فیلم شیمی بی نظیری بین آن‌ها برقرار می‌شود. بوچ کسیدی و ساندنس کید هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

در نهایت نیز هر دو کنار هم و به طرزی سرخوشانه کشته می‌شوند و تا لحظه پیش از مرگشان نیز شوخی‌هایشان را رها نمی‌کنند. باید اشاره کرد که فیلم علاوه بر بخش فیلمنامه توانست جوایز اسکار بهترین موسیقی، بهترین ترانه و بهترین فیلمبرداری را نیز برای دست‌‌اندرکارانش به ارمغان بیاورد.

نابخشوده Unforgiven

کارگردان: کلینت ایستوود
محصول: 1992 آمریکا

نابخشوده بدون شک یکی از بهترین فیلم های وسترن تاریخ است. در سال 1992 بود که کلینت ایستوود توانست با ساخت نابخشوده بر اساس فیلمنامه‌ای از دیوید وب پیپلز روحی تازه به ژانر وسترن بدمد و این ژانر ریشه‌دار را دوباره احیا کند. فیلم روایت صعود دوباره یک قهرمان افول کرده وسترنی است. قهرمانی که خود ایستوود نقش او را بازی می‌کند و مورگان فریمن نیز به عنوان همراهش او را در این مسیر یاری می‌کند.

بهترین فیلم های ژانر وسترن

ایستوود در نابخشوده جایگاه شخصیت اصلی فیلم را با جایگاه خود فیلم یکی می‌کند و مردی را به تصویر می‌کشد که در قدیم – همان دوران اوج وسترن – بزرگ‌ترین گانگستر زمانه خود بوده است و امروز از سوار شدن بر اسب نیز عاجز است، یعنی دقیقا همان وضعی که آثار وسترن در دوران پسا کلاسیک داشتند.

در انتهای فیلم او دوباره وجهه‌ای اسطوره‌ای به شخصیت خود می‌بخشد، همان‌گونه که نابخشوده با درو‌ کردن جوایز اسکار و نقد‌های مثبت منتقدان توانست وسترن را دوباره به جایگاه حقیقی‌اش بازگرداند.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین سریال های شبکه BBC در سال 2020 ؛ آشنایی با فهرست سریال های بی بی سی
 • بهترین کانال های تلگرامی دانلود فیلم ؛‌ سینما در دسترس شماست!
 • بهترین سریال های شبکه HBO در سال 2020 ؛ وستروس را فراموش کنید!
 • بهترین سریال های شبکه نمایش خانگی در سال 99 کدامند؟
 • بهترین سریال های جم تی وی ؛ آشنایی با فهرست سریال های GEM TV
 • بهترین سریال های طنز ایرانی ؛ ماندگارترین طنزهای ایران در 40 سال گذشته
 • فهرست بهترین فیلم های بهروز وثوقی ؛ آشنایی از نزدیک با قیصر سینمای ایران!
 • بهترین فیلم های وودی آلن ؛ بیوگرافی و فهرست فیلمهای وودی آلن!

گردآوری: techrato

 


در این نوشتار به معرفی بهترین فیلم های وسترن 2022 می‌پردازیم، اگر از علاقه مندان به این ژانر هستید، با فیگار همراه باشید.

فیلم‌های وسترن ژانری قدیمی در سینمای آمریکا است. این ژانر که در دهه‌های اخیر بینندگان و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده، حال با روی آمدن و پیشرفت دیگر ژانرها کمی از سلیقه مخاطب دور شده، اما در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت این ژانر در سینما بوده‌ایم.

این ژانر که بیانگر تنازعات به جود آمده در قرن 19 است، بیشتر به شخصیت‌هایی چون گاوچران‌ها و تفنگداران و جنایتگران می‌پردازد. این ژانر اغلب تنازعات میان بومی‌های آمریکا را به تصویر می‌کشد و اغلب این افراد با ظاهری که دارای کلاه لبه‌دار و البسه‌هایی از جنس پوست گاو و آهو می‌پوشیدند، به تصویر کشیده می‌شدند.

امروز قرار است در این نوشتار به معرفی بهترین فیلم های وسترن 2022 به همراه مهمترین‌های سال 2021 و فیلم های سینمایی ژانر وسترن بپردازیم، اگر از مخاطبان این ژانر هستید، این مقاله را از دست ندهید.

بهترین فیلم های وسترن 2022

به همراه جدیدترین و مهم ترین های 2021

 • فیلم Django
 • فیلم Young Guns 3: Alias Billy the Kid
 • فیلم Terror on the Prairie
 • فیلم The Wild Bunch
 • فیلم Trail Blazers
 • فیلم Vengeance Turns
 • فیلم Assault on Rio Bravo
 • فیلم Marbles and Bullets
 • فیلم Treasure Valley
 • فیلم Whirlwind
 • بهترین فیلم های وسترن سال 2021
بهترین فیلم های وسترن 2022, فیلم های وسترن سرخپوستی

بیشترین چیزی که مخاطب در این فیلم‌ها میبیند و مورد انتظار اوست خشونتی است، که هر لحظه به تصویر کشیده می‌شود. در کنار آن انتقام جویی و نژاد پرستی و تبعیض نیز از دیگر خصوصیاتی است، که این ژانر با خود به همراه می‌آورد.

باید به این نکته توجه کرد که کارگردانان در این سبک ایده‌ئولوژی‌های خاص خود را دارند و علاوه بر نمایش دادن فیلمی در ژانر و سبک وسترن، در کنار آن سبک‌هایی چون اکشن و عاشقانه و کمدی نیز به داستان فیلم اضافه می‌کنند، تا فضای داستان برای تماشاگر غریب نباشد. با فیگار همراه باشید، تا با بهترین فیلم های وسترن 2022 آشنا شوید.

Django

فیلم های وسترن سال 2022
 • نویسندگان: جرود کارمایکل، جانستون مک کالی
 • کشور: آمریکا
 • زبان: انگلیسی، اسپانیایی

فیلم سینمایی Django ساخته کشور آمریکا می‌باشد. از بازیگران و گروه کارگردانی اطلاعاتی دقیقی در دسترس نیست، اما داستان این اثر سینمایی به چندین سال پس از واقعه جنگو در آمریکا می‌پردازد و شخصیتی به نام جانگو با دون دیگو زورو که فردی مشهور است، آشنا می‌شود و موافقت می‌کند که محافظ او در ماموریتی که قرار است بومی‌های محلی از بردگی آزاد شوند باشد.

این فیلم در ژانر وسترن و درام می‌باشد، که مخاطب در طول تماشای این فیلم با زبان‌هایی چون اسپانیایی و انگلیسی روبرو خواهد شد. لذا این فیلم در رده بهترین فیلم وسترن 2022 و همچنین بهترین فیلم های وسترن 2022 قرار میگیرد.

Young Guns 3: Alias Billy the Kid

جدیدترین فیلم های وسترن 2022
 • بازیگران: کریستین اسلیتر، املیو استیوز، دیاموند فیلیپس
 • کارگردان: املیو استیوز ؛ بهترین فیلم های وسترن 2022
 • نویسندگان: املیو استیوز، جان فاسکو

فیلم سینمایی Young Guns 3 فیلمی در ژانر وسترن و اکشن می‌باشد، و قرار است در آگوست سال 2022 پخش و منتشر شود، از داستان این فیلم سینمایی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما آنچه که مشهود است، این اثر ادامه دو قسمت قبل تفنگ‌های جوان باشد و جزء جدیدترین فیلم های وسترن 2022 باشد.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های 2021
 • بهترین فیلم های نتفلیکس 2021

Terror on the Prairie

بهترین فیلم های 2022 وسترن
 • بازیگران: جینا کارانو، سامر آرمسترانگ، نیک سیرسی
 • کارگردان: میکائیل پولیش
 • نویسنده: جوزیا نلسون ؛ بهترین فیلم های وسترن 2022

فیلم  Terror on the Prairie یکی از فیلم های سینمایی ژانر وسترن و بهترین فیلم های وسترن 2022 محسوب می‌شود. این اثر که ساخته کشور آمریکا می‌باشد به مبارزات بومیان محلی می‌پردازد.

داستان فیلم وحشت در دشت در مورد خانواده‌ای است، که مورد حمله توسط تعدادی از مردم قرار می‌گیرند و آنها باید با این باند مبارزه کنند. یکی از فیلم های وسترن سال 2022 فیلم سینمایی وحشت در دشت می‌باشد.

The Wild Bunch

بهترین فیلم وسترن 2022
 • بازیگران: جیمی فاکس، پتر دینکلگ، میکائیل فاسبندر
 • نویسندگان: دیوید آیر، پیتر دینکلیج

فیلم سینمایی The Wild Bunch اثری در ژانر وسترن و یکی از بهترین فیلم های وسترن 2022 می‌باشد، این فیلم سینمایی که ساخته کشور آمریکا می‌باشد به سال 1969 و واقع‌های اتفاق افتاده در آن دوره می‌پردازد.

داستان این فیلم درباره گروهی از راهزنان آمریکایی است، که سعی می کنند در طول روزهای رو به نابودی در غرب از دست گروه وحشی ای از شکارچیان فرار کنند.

Trail Blazers

فیلم های سینمایی ژانر وسترن
 • بازیگران: آنتونیو ساباتو، دبورا توئیس
 • کارگردان: آنتونیو ساباتو
 • نویسندگان: میته لورنزو، لاماس میکائیل پاره

فیلم سینمایی Trail Blazers یکی از فیلم های وسترن سرخپوستی است، که محصول کشور آمریکا می‌باشد. این فیلم که علاوه بر نمایش ژانر وسترن، ژانر اکشن و آخرالزمانی را نیز به تصویر می‌کشد، بیانگر داستانی در صحراهای اوکالاهاما است که یک خانواده باید با نیروهای شیطانی مبارزه کنند.

این افراد خانواده باید ایمان خود را آزمایش کنند. این فیلم به واسطه داستانی منحصر به فرد یکی از بهترین فیلم های 2022 وسترن در آمریکا شناخته می‌شود.

Vengeance Turns

بهترین فیلم وسترن 2022
 • بازیگران: رابرت کریستوفر، اسمیت تومر، دیوید سوفیا
 • کارگردان: رابرت کریستوفر
 • نویسنده: آماندا فری، رابرت کریستوفر اسمیت

فیلم سینمایی Vengeance Turns یکی از فیلم های وسترن عاشقانه می‌باشد، که به کارگردانی رابرت کریستوفر است. این اثر که ساخته آمریکا می‌باشد درباره فردی است که به انتقام خانواده‌اش می‌پردازد.

داستان روایتگر دورانی بعد از قتل عام همگانی بومیان محلی است، که فردی به نام ربکا فالکون برای انتقام گرفتن تبدیل به یک جنجگوی بی رحم می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمیشن های 2022
 • بهترین فیلم های مارول 2022

Assault on Rio Bravo

فیلم های وسترن سال 2022
 • بازیگران: الکساندر نوسکی، اولیور گرونر، جو کورنت
 • کارگردان: جو کورنت
 • نویسنده: کریج هامان

فیلم سینمایی Assault on Rio Bravo که یکی از فیلم های وسترن سرخپوستی و نیز یکی از فیلم های وسترن سال 2022 می‌باشد، محصول کشور آمریکا است.

داستان این اثر سینمایی درباره سال 1873 میلادی است، که این داستان در شهر کوچکی در شرق تگزاس اتفاق می‌افتد. افراد این شهر مورد حمله یک باند متجاوز و قانون شکن قرار میگیرند که فقط تعداد کمی از افراد این شهر چون کلانتر شهرو مهاجر روسی و چندین زن در برابر این حملات ایستادگی می‌کنند.

Marbles and Bullets

بهترین فیلم های 2022 وسترن
 • بازیگران: شولر هنسلی، کریستوفر لاسون، کلی شیپ
 • کارگردان: ریچارد د ویت
 • نویسنده: ریچارد د ویت

فیلم سینمایی Marbles and Bullets که یکی از جدیدترین فیلم های وسترن 2022 است، در ژانر جنگی و اکشن نیز می‌باشد. این فیلم سینمایی به بیان جنگ داخلی میان بومیان می‌پردازد.

داستان فیلم درباره سربازی است که در میانه جنگ داخلی تصمیمی سرنوشت ساز می‌گیرد، او به همراه یک برده ده ساله در بیابانی برای رسیدن به مقصد می‌روند که دچار اتفاقاتی می‌شوند.

Treasure Valley

فیلم های وسترن عاشقانه
 • بازیگران: جی پیکت، تراویس میلز، آریانه مارتین
 • کارگردان: تراویس میلز
 • نویسنده: جی پیکت

فیلم سینمایی Treasure Valley فیلمی در ژانر وسترن و درام می‌باشد، که در آگوست 2022 به نمایش در خواهد آمد. این فیلم سینمایی که به داستان یک پدر می‌پردازد یک فیلم وسترن جدید در سینمای آمریکا می‌باشد.

داستان این فیلم درباره‌ شخصیتی به نام جک براون است، که متوجه می‌شود دخترش زنده است چرا که او دخترش را در آتش سوزی از دست داده و مطلع می‌شود که جان سالم به در برده است.

Whirlwind

بهترین فیلم های 2022 وسترن
 • بازیگران: آلفردو تاوارس
 • کارگردان: جان پابلو
 • نویسنده: جان پابلو

فیلم سینمایی Whirlwind فیلمی در ژانر وسترن است که به اتفاقات سال 1850 میلادی می‌پردازد. داستان این فیلم درباره فردی است که همسرش را به دلیلی بیماری همه گیری به نام وبا از دست می‌دهد. زندگی تلخ و غم انگیزی را تجربه می‌کند اما او به دلیل اشتباهی که انجام میدهد، گناهکار خوانده می‌شود و باید تصمیمی بگیرد که ناچار به فرار می‌شود.

بهترین فیلم‌های وسترن 2021

 • فیلم old henry
 • فیلم cry macho
 • فیلم the power of the dog
 • فیلم the harder they fall

old henry

بهترین فیلم های وسترن 2021
 • بازیگران: تایم بلیک، استیفن دورف، تریس آدکینز
 • کارگردان: پاتسی پون کیرولی
 • نویسنده: پاتسی پون کیرولی

فیلم سینمایی old henry فیلمی در ژانر وسترن است که در سال 2021 پخش و منتشر شد. داستان درباره مردی کشاورز است که پس از اتفاقاتی که می‌افتد و اعتمادی که به یک کلانتر می‌کند هویت واقعی او برای همه مشخص می‌شود.

او که مجبور می‌شود برای دفاع از خانه و پسرش تیراندازی کند استعدادش را به همگان نشان می‌دهد و هویت او بعد از سال‌ها مشخص می‌شود. این فیلم یکی از جدیدترین فیلم های وسترن 2021 می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت
 • بهترین سریال های جنایی نتفلیکس

cry macho

جدیدترین فیلم های وسترن 2021
 • کارگردان: کلینت ایستوود
 • بازیگران: کلینت ایستوود، دوایت یواکام، فراندانا اورجولا
 • نویسنده: ریچارد ناش، نیک اسچنک

فیلم سینمایی cry macho فیلمی در ژانر وسترن و درام است که ساخته کشور آمریکا می‌باشد. داستان مربوط به یک ستاره اسب سواری می‌باشد.

او پسری جوان را به خانه می‌آورد و او را از مادر الکی‌اش دور می‌کند. این مرد پس از آموزش‌هایی که به این پسر می‌دهد معنای یک مرد خوب و با ایمان را درک می‌کند. فیلم گریه کن ماچو یکی از بهترین فیلم های 2021 وسترن می‌باشد. برای خواندن نقد فیلم cry macho می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

the power of the dog

بهترین فیلم های 2021 وسترن
 • بازیگران: بندیکت کامبربچ، کرستن دانست، جسی پلمونز
 • کارگردان: جین کمپیون
 • نویسنده: جین کمپیون، توماس سویج

فیلم سینمایی قدرت سگ که اثری مشترک بین آمریکا و کاندا و نیوزلند است، فیلمی در ژانر درام و عاشقانه و وسترن می‌باشد. این فیلم که از پلتفرم نتفیلیکس پخش و منتشر شد، توانست با شرکت در جشنواره ونیز برنده جایزه شیر نقره‌ای از این جشنواره شود.

داستان درباره‌ی شخصیتی است که دامدار است و ترس و وحشت را میان اطرافیانش ایجاد می‌کند و زمانی که برادرش همسر و فرزندش را به خانه می‌آورد او احساس می‌کند که عاشق شده. این فیلم را می‌توان به عنوان بهترین فیلم های وسترن 2021 و همچنین یکی از فیلم‌های وسترن عاشقانه نیز نامید. برای خواندن نقد فیلم سینمایی قدرت سگ می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

the harder they fall

بهترین فیلم های وسترن 2021
 • بازیگران: ادی گاتگی، زازی بیتز، ادریس البا
 • کارگردان: جیمز ساموئل
 • نویسنده: جیمز ساموئل

فیلم سینمایی the harder they fall فیلمی در ژانر درام و وسترن می‌باشد. داستان این فیلم درباره‌ی زمانی است که یک فرد قانون شکن متوجه می‌شود دشمنش از زندان آزاد شده است. او افراد باند خود را برای انتقام از این فرد متحد می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های 2021 وسترن می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم‌ها و سریال‌های 2022
 • بهترین فیلم های نتفلیکس 2022
 • بهترین سریال های نتفلیکس 2022
 • بهترین سریال های علمی تخیلی 2021
 • بهترین سریال های نتفلیکس 2021
 • بهترین فیلم های موزیکال 2021
 • بهترین فیلم های اکشن 2021
 • بهترین فیلم های ترسناک 2022
 • بهترین فیلم های ترسناک نتفلیکس 2022
 • بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های وسترن 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید. به این صورت می‌توانید علاوه بر اشتراک نظرتان در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را در فیگار انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش‌های متدوال در رابطه با بهترین فیلم های وسترن 2022

بهترین فیلم وسترن 2022 که به جنگ داخلی بومیان میپردازد کدام فیلم است؟

فیلم سینمایی Marbles and Bullets

کدام یک از فیلم های وسترن 2022 علاوه بر بیان ژانر وسترن داستان عاشقانه‌ای نیز بیان می‌کند؟

فیلم سینمایی Vengeance Turns که به درامی عاشقانه می‌پردازد.