رایانه

تفاوت نسخه گلوبال mi band 6 + مقایسه و نظرات کاربران

شیائومی در تولید به ساخت می‌ بند ۵ توانسته یکسری از امکانات جدید را نسبت به نسخه قبلی آن یعنی می‌بند ۴ افزایش دهد. همان‌طور که برای نسخه ۴ این مچ بند هوشمند مدل‌های مختلفی وجود داشت، در این مطلب هم در مورد تفاوت‌ نسخه چینی و گلوبال می‌بند ۵ صحبت خواهیم کرد. یکی از قابلیت‌های جدید این مچ بند هوشمند ، داشتن یک حسگر سنجش برای سطح اکسیژن خون اشاره کرد. این دستبند در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۰ در بازارهای چین در بازارهای جهانی عرضه شده است.

یکی از مشکلاتی که کاربران برای تهیه این ساعت هوشمند شیائومی دارند این هست که نمی‌دانند چه نسخه‌ای را بخرند؟ می‌توان گفت تا حدی اگر به نسخه‌های قبلی می بندهای شیائومی آشنا باشید, متوجه خواهید شد که چه نسخه‌ای را باید خریداری کنید. نگران نباشید ما به شما خواهیم گفت که چه تفاوتهایی بین نسخه گلوبال و چینی می‌بند 5 وجود دارد.

تمامی مدلهای می بند 5 گزینه های خوبی برای خرید هستند و از لحاظ ظاهری تفاوتی با هم ندارند. مهمترین تفاوت آنها بحث زبان و یکسری امکانات نه چندان ضروری برای کاربران ایرانی هست که در این مطلب به آن اشاره کرده ایم.

اگر قصد انتخاب بین این 2 گزینه را دارید , پیشنهاد می کنیم که نسخه گلوبال را تهیه کنید. دلایل آن در مطلب آورده شده است. اکثر خریدها در ایران مربوط به نسخه گلوبال هست.

بله , قطعا. مطمئن باشید که با انتخاب این مچ بند هوشمند شما با یکسری قابلیتها و امکاناتی مواجه خواهید شد که در سایر مچ بند ها یا وجود ندارد و یا به دقت این دستبند سلامتی نخواهد بود. چه در نسخه گلوبال و چه در نسخه چینی یا nfc.

ببینید ما در ایران زندگی می کنیم و حتی اگر این مدل را هم تهیه کنید برای ما ایرانیها کاربردی نخواهد داشت. این مدل فقط برای بازار چین مناسب هست. حتی کشورهای دیگر هم نسخه گلوبال به زبان انگلیسی را تهیه می کنند.

آیا خرید می‌بند 5 بهتر هست؟ برتری می‌بند 5 در مقابل می‌بند 4 شیائومی

بعد از فروش بسیار بالای می‌بند 4 شیائومی در بازارهای جهانی, شیائومی توانست با ارائه می‌بند 5 باز هم در بین رقبای سرسخت خود, فروش بسیار بالایی را در ماه‌های اول تجربه کند. تفاوت‌های کم اما بسیار مناسب نسبت به سری 4 در این مچ بند, می‌تواند شما را علاقه‌مند کند که بین می‌بند 4 و می‌بند 5, سری جدید شیائومی را انتخاب کنید. تفاوت قیمتی آن شاید برای کسانی که به قیمت حساس هستند کمی زیاد باشد, اما اگر مشکلی از بابت قیم ندارید ما به شما توصیه می‌کنیم که از سری جدید آن مخصوصاً نسخه گلوبال استفاده کنید.

این دستبند نسبت به ورژن قبل عملکردهای جالبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. می‌بند 5 شیائومی خصوصیت‌های جدیدی همانند: محاسبه استرس, تمرینات تنفسی, شاخص‌های PAI, ردیابی سالم بودن زنان و کنترل از راه دور را خواهد داشت. یک کدام از نکات شایان توجه شارژر مغناطیسی Xiaomi Mi Band 5 است. اینک یک سنسور SpO2 برای در دست گرفتن اکسیژن خون برای بهبود تجربه استفاده‌کننده بیشتر شده است. این سنسور به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بفهمند مرحله استرس آنان فراوان است یا کم؟

بیشتر بخوانید: مقایسه می بند 5 با می بند 6 شیائومی

آیا امکانات این مچ بند شیائومی مناسب و دقیق هست؟

می‌بند 5 پر از امکانات بسیار زیاد که در مچ بندهای گران‌تر هم شاید پیدا نشود. مطمئناً با مقایسه امکانات این سری با نسخه‌های مشابه رقبای آن متوجه خواهید شد که می‌بند 5 توانسته به خوبی در این زمینه از آنها گوی سبقت را بگیرد. یک کدام از وسیع‌ترین تفاوت‌های این دو اندازه صفحه است. شیائومی Mi Band 5 به یک مانیتور OLED 1.2 اینچی مجهز است که از نمایشگر 0.95 اینچی Mi Band 4 بزرگ‌تر است. در می‌بند 5 تعداد شرایط‌های ورزشی به 11 وضعیت ارتقاء یافت.

امکانات بسیار زیاد این دستبند سلامتی محبوب

مهم‌ترین قابلیت‌های دستبند می‌بند ۵ را می‌توان به: حسگرهای فشار سنج، ضربان قلب، ژیروسکوپ سه محور، مادون قرمز ، میکروفون، شتاب سنج، دستیار صوتی، ویبره، کنترل دوربین و موزیک، امکان پیدا کردن موبایل، بی صدا کردن موبایل زیر گول آنلاک کردن لپ تاپ شیائومی، هشدارهای مربوط به شبکه‌های اجتماعی، تماس و پیام، تایمر و حالت بیدار باش، نمایش وضعیت آب و هوا و تشخیص پوشیدن ساعت اشاره کرد.

تفاوت‌های می‌بند 5 شیائومی در نسخه گلوبال و چینی (nfc)

1- هر چقدر که نسخه‌های گلوبال و چینی می‌بند ۵ شیائومی یک سری تفاوت‌هایی داشته باشند، اما از نظر طراحی هیچ‌گونه تفاوتی ندارند. مطمئن با خرید نسخه چینی می‌بند ۵ شما شاهد کار کردن با زبان چینی خواهید بود. در صورتی که در نسخه گلوبال آن و هنگام روشن کردن آن، شاهد زبان انگلیسی خواهید بود. اما هیچ گونه نگرانی بابت تغییر زبان چینی به زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر نخواهید داشت.

2- تفاوت دیگر آن در نسخه چینی می‌باشد که به خاطر دارا بودن چندروزه میخوای nfc شما می‌توانید از دستیار صوتیان استفاده کنید. همانطور که یادتان هست در نسخه قبلی آن (می‌بند 4 گلوبال) نبود nfc, بسیار برای کاربران برن شیائومی اذیت کننده بود و هر کسی که شیائومی داشت فقط می‌توانست از برنامه می فیت استفاده کنید. شما نمی‌توانستید که از برنامه‌های گوگل پلی استفاده کنید. اما خبر خوب و ویژه در مورد می‌بند 5 و نسخه گلوبال, وجود nfc در این نسخه هست.

3- وجود nfc در این نسخه یاعث شده که شما می‌توانید از برنامه‌های خدمات پرداخت Google Pay به‌راحتی استفاده کنید. که با اضافه شدن این خدمات برای نسخه گلوبال می‌بند 5, شما می‌توانید گزینه‌های پرداخت بیشتری به نسبت برنامه می فیت داشته باشید.

4- یکی دیگر از قابلیتهای نسخه چینی دارا بودن ویژگی باز کردن قفل لپ تاب شیائومی با کمک برنامه Mi Blaz Unlock و دانلود آن از طریق مایکروسافت می‌باشد. البته مطمئنا در هر دو دستگاه لپ تاب و می‌بند 5 شیائومی, باید به اکانت شیائومی خود متصل شده باشید.

5- یکی دیگر از تفاوتهای ظاهری نه چندان مهم در مقایسه نسخه گلوبال و چینی آن, تفاوت دکمه home آنها می‌باشد که در نسخه چینی به صورت حروف O و در نسخه گلوبال آن به صورت حرف U برعکس هست. اگر در تصویر دقت کنید متوجه این تفاوت خواهید شد.

6- یکی دیگر از تفاوت‌ها در نسخه چینی که دارای NFC هست، داشتن امکانات و قابلیت‌های پیشرفته بیشتر نسبت به سایر مدل‌ها در راستای بهبود عملکرد در خانه‌های هوشمند است. این نسخه با خانه‌های هوشمند و وسایل هوشمند خانگی سازگاری بیشتری دارد و با کمک آن می‌توان بر روی محصولات خانگی هوشمند کنترل هم داشت. نکته مهم در مورد این ویژگی می بنده ۵ نسخه چینی، این هست که فقط با محصولات هوشمند و خانگی برند شیائومی قابلیت اتصال و کنترل را دارد.

7- این نسخه از می‌بند ۵ همانند نسخه گلوبال در ایران وجود دارد اما مهمترین مشکل استفاده از قابلیت‌های بیشتر نسخه چینی به نسبت نسخه گلوبال، نبود محصولات خانگی شیائومی و عدم استفاده از قابلیت nfc برای کارهایی مانند خدمات پرداخت GOOGLE PAY هست. همچنین دیگر مشکل استفاده از نسخه چینی این می‌باشد دستیار صوتی آن که فقط برای زبان چینی قابلیت کار کردن دارد و شما برای استفاده از قابلیت‌های این نسخه کار بسیار سختی را خواهید داشت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه گلوبال می‌بند 5 استفاده و برای خرید آن اقدام کنید. شاید در آینده‌ای نزدیک در سری‌های جدید شیائومی می‌بند ۶ استفاده از زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی در نسخه چینی می‌بند ۵ باشیم.

8- قابلیت خواندن کارت‌ها و اسکن کد هامخصوص در متروها،اتوبوس‌ها و ورودی‌ها در شهرهای هوشمند از جمله امکانات پیشرفته نسخه چینی می‌باشد. می‌توان گفت که نسخه چینی می‌بند ۵ فقط برای کشور چین و شهرهای هوشمند و همچنین وجود بسیار زیاد محصولات شیائومی در آن کشور کاربرد زیادی دارد.

9- تفاوت دیگر در مقایسه نسخه چینی با گلوبال می‌بند 5 در قیمت آن می‌باشد. نسخه گلوبال می‌بند 5 دارای قیمت بالاتری هست, زیرا با وجود داشتن NFC شما می‌توانید از خدمات بیشتری (کمبود این ویژگی‌ها در نسخه 4) استفاده کنید. همچنین دارا بودن زبان انگلیسی در نسخه گلوبال برای بازار جهانی بسیار مناسب می‌باشد. اکثر کاربران مطمئناً می‌توانند با زبان انگلیسی بهتر از زبان چینی کار کنند. قیمت دستبند یا مچ بند می‌بند ۵ شیائومی در بازارهای جهانی از ۲۷ دلار شروع و تا ۳۳ دلار به فروش می‌رسد.

در این مطلب در مورد مقایسه و تفاوت نسخه چینی و گلوبال می بند 5 شیائومی صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را به طور خلاصه بیان کردیم. اگر شما هم تفاوت خاصی در مورد این 2 سری دارید , حتما در بخش کامنتها برای ما ارسال کنید تا در ادامه مقاله قرار دهیم.

4/5 – (1 امتیاز)